Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

cyfrówka - jaka?

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 12:01

A200 nie warto..
lepiej zainteresowac sie A60 to wyzszy model
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#22 enduro89

enduro89

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 12:08

dzięki dzooma,
ponawiam rowniez moje pytanie:
jesli aparat nie ma wbudowanej pamieci, a mam karte np. compact flash czy tam SD i do aparatu jest kabel usb, to nie musze miec czytnika kart pamieci tylko przez usb zgrywam dane z karty?
czy jak to jest? jesli by sie nie dalo to po co jest kabel USB?

#23 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 12:13

jesli aparat nie ma wbudowanej pamieci, a mam karte np. compact flash czy tam SD i do aparatu jest kabel usb, to nie musze miec czytnika kart pamieci tylko przez usb zgrywam dane z karty?
czy jak to jest? jesli by sie nie dalo to po co jest kabel USB?

<{POST_SNAPBACK}>

Zgrywasz bezpośrednio z aparatu , przy pomocy kabla usb.
Mądry naród karze swoich głupców, głupi - mędrców.

#24 GośćJohn_Deere_*

GośćJohn_Deere_*
  • Goście

Napisany 03 grudzień 2006 - 12:16

Też uważam,że A60 to minimum

#25 enduro89

enduro89

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 12:36

przepraszam, że zawracam tak głowę ale czy nie ma czegoś innego jak A60?
podam, co znalazłem - a że się nie znam, proszę o opinie.

- KODAK EASYSHARE C330
- Kodak EasyShare CX7310
- KODAK CX 4310

niestety recenzje owych produktów są skrajne, niektorzy mówią że super extra i w ogóle, inni że średni, styka a jeszcze inni beznadzieja.

#26 enduro89

enduro89

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 17:20

i czemu akurat canon?

#27 kfasek

kfasek

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 283 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 21:05

IMO robia najlepsze kompakty, przejrzyj inne watki dotyczace porady ws kupna to zobaczysz ze Canon jest dosc czesto polecany. Sam jestem wlascicielem aparatu tej firmy i nie mam powodow do narzekan.

Moze jescze niektore modele Panasonic, ale sprawnego uzywanego ciezko dostac

http://allegro.pl/it...n_idealny_.html
http://allegro.pl/it...10_dodatki.html
http://allegro.pl/it...m_od_1_zl_.html
http://allegro.pl/it...trukcja_pl.html
Łukasz
Desktop:Intel Pentium 4 2,4 GHz Nothwood, Asrock P4S61 (był Asus P4S8XX ale go przępięcie zabiło), Asus R9600PRO, 2*256MB NoName+512MB GoodRam, LG GSA-4163B(dvd-rw), Samsung SM352B(combo), WD Caviar WD1200JB 120GB + Samsung SP0802N 80GB,Chieftec 350W,Creative SBS230,A4TECH Office 8k,
Lap:Compal FL90 T7300, GF8600GT, 2GB RAM, Momentus 120GB 7200rpm, wifi agn, bt, logitech mx400
Kom: Nokia 6103 Black -> E51// Pstryk: Canon PowerShot A530 + Kingston Elite Pro 512MB // Playerek: Iriver T60 1GB + Sennheiser MX450

#28 jwojnar1

jwojnar1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 03 grudzień 2006 - 21:14

Witam serdecznie!
Mam zamiar kupić jakąś cyfrówkę "podstawowej" jakości, bo wiadomo iż 250zł to jest bardzo mało..

<{POST_SNAPBACK}>

Jasne, że 250 zł to mało, ale jak nie masz więcej, to może na allegro zaopatrz się w coś prostego i taniego. Ja zacząłem od Mediona 4,13 MB z kartą 128MB, 4 aku i zasilacze z doładowaniem. Zrzut przez USB do kompa lub laptopa, to wygodna i najczęstsza dzisiaj forma transmisji. Jest prosty i tan, ale cudów nie zrobi. Pstryka normalne fotki o całkiem przyzwoitej jakości jak do celów domowych i pewnie nic lepszego za taką kasę nie znajdziesz.
A jak złapiesz troszkę kasy, to kupisz z czasem lepszy sprzęt. W końcu na czymś trzeba się uczyć, prawda?
Pozdrawiam, jwojnar1

#29 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 14:27

Ja zacząłem od Mediona 4,13 MB z kartą 128MB, 4 aku i zasilacze z doładowaniem[...]. Jest prosty i tan, ale cudów nie zrobi. Pstryka normalne fotki o całkiem przyzwoitej jakości jak do celów domowych i pewnie nic lepszego za taką kasę nie znajdziesz.

<{POST_SNAPBACK}>

jwojnar1 , mam pytanie - czy drukowałeś zdjęcia zrobione ww aparatem ? jeśli tak , to jaki był efekt?

A jak złapiesz troszkę kasy, to kupisz z czasem lepszy sprzęt. W końcu na czymś trzeba się uczyć, prawda?

<{POST_SNAPBACK}>

tak , ale wtedy wyda dodatkowo min 400-500 zł co łącznie z tymi 250 zł daje 650- 750 zł , a za tą cenę ma całkiem przyzwoity kompakt.

#30 jwojnar1

jwojnar1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 16:29

jwojnar1 , mam pytanie - czy drukowałeś zdjęcia zrobione ww aparatem ? jeśli tak , to jaki był efekt?
tak , ale wtedy wyda dodatkowo min 400-500 zł co łącznie z tymi 250 zł daje 650- 750 zł , a za tą cenę ma całkiem przyzwoity kompakt.

<{POST_SNAPBACK}>

Jasne, że drukowałem, dlatego z uśmiechem przeczytałem zdania malkontentów, którzy nie wierzą, że nasz kolega może sobie za te 250 zł kupić fajną zabawkę, od której rozpocznie przygodę z fotografią cyfrową.
Efekty z Mediona są dziwnie pozytywne. Ten prosty aparat może sporo rzeczy.
Fotki są ostre, bo 4 Mp wystarczą do domowego użytku. Gdyby obudowa nie pękła, to bym go ostatnio nie sprzedawał na allegro, bo dla mojej żony by wystarczył. Jedyna wada Medionów *jako aparatów za taką cenę*, to słabe obudowy i pękające klapki od aku.
Ma 3/2 zoom'a. Po co komu więcej do imprezowych fotek?
Nie oszukujcie się, koledzy - fachowcy. Mając lepsze sprzęty, nikt nie pamięta, że kiedyś zaczynało się od CMEHA (nie da się napisać po rosyjsku :-)),albo Zorki 5 (i zrobił kilka zdjęć :-)), a bogatszy miał Polaroid'a. A dzisiaj? Co kto chce, byle mieć kasę.
Nie dziwmy się więc, że ktoś na komunię dostanie 300 zł i marzy o prostym aparacie, nawet używanym, byle mieć. Nie kpijcie z takich początków.
Pozdrawiam

#31 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 16:54

Jasne, że drukowałem, dlatego z uśmiechem przeczytałem zdania malkontentów, którzy nie wierzą, że nasz kolega może sobie za te 250 zł kupić fajną zabawkę, od której rozpocznie przygodę z fotografią cyfrową.

<{POST_SNAPBACK}>

I w tym sęk to będzie zabawka, a nie aparat.

Efekty z Mediona są dziwnie pozytywne. Ten prosty aparat może sporo rzeczy.
Fotki są ostre, bo 4 Mp wystarczą do domowego użytku.Ma 3/2 zoom'a. Po co komu więcej do imprezowych fotek?

<{POST_SNAPBACK}>

4mpx nijak się mają do ostrości fotek. O ostrości (w największym skrócie) decyduje optyka. Również w skrócie : od matrycy zależy rozdzielczość fotki ;)

Nie oszukujcie się, koledzy - fachowcy. Mając lepsze sprzęty, nikt nie pamięta, że kiedyś zaczynało się od CMEHA (nie da się napisać po rosyjsku :-)),albo Zorki 5 (i zrobił kilka zdjęć :-)), a bogatszy miał Polaroid'a. A dzisiaj? Co kto chce, byle mieć kasę.
Nie dziwmy się więc, że ktoś na komunię dostanie 300 zł i marzy o prostym aparacie, nawet używanym, byle mieć. Nie kpijcie z takich początków.
Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

Tej części wypowiedzi całkowicie rozumiem. enduro89 chciał usłyszeć rady forumowiczów. Dał konkretne pytanie i otrzymał od forumowiczów konkretne odpowiedzi . Można się z nimi zgadzać lub nie . Można dyskutować , ale po co ten kpiący ton.
I tak na koniec . Komunie to były chyba jakoś na wiosnę :P

#32 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 18:57

No cóż, generalnie kazdy chwali to co ma. my jednak wychodzimy z założenia, że nawet jesli na poczatku uzytkownik będzie zadowolony to z czasem zapragnie czegoś wiecej, a wtedy znowu wyda, ale już wielokrotnośc 250 zł.
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#33 rzober89

rzober89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 21:10

ja bym mógł ci sprzedać aparat za 250 zł - Pentagram 434 4 Mpix, 3 zoom optyczny filmy 320 pix chyba i 10 fps z dźwiekiem. Tylko ma popsutą lampę błyskową, ale niewiem jaki aparat za 250 zł by ją miał. Ma troszkę pęknięty wyswietlacz ale działa i wszystko na nim widać. Ma wejście na SD - może bym też dożycił 256 MB SD kingstona.

Teraz zbieram na EOSa 350D więc trochę kasy by mi się przydało.

Jak coś to mój mail to rzober89@interia.pl

#34 GośćFireGL_*

GośćFireGL_*
  • Goście

Napisany 04 grudzień 2006 - 22:11

...Tylko ma popsutą lampę błyskową....Ma troszkę pęknięty wyswietlacz ale działa

<{POST_SNAPBACK}>

Zapodaj kilka fotek z tego aparatu bo jestem zainteresowany

#35 jwojnar1

jwojnar1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 23:32

...ale po co ten kpiący ton...

<{POST_SNAPBACK}>

Źle kolega mnie zrozumiał, nie kpię z nikogo, ale raczej proszę nie kpić, gdy ktoś mając 250 zł prosi o poradę, jaki kupić sobie pierwszy pewnie w życiu aparat cyfrowy. Raczej z tonu moich przedmówców - przedpisaczy - wywnioskowałem dowcipkowanie.
Jasne, że trzeba było zaznaczyć, że za taką kwotę kupi sobie zabawkę, nie aparat, ale dajmy mu szansę.
Ja do dzisiaj mówię, że jestem laikiem, chociaż fotki pstrykam od lat.
Za następne dziesięć będę miał braki w wiedzy i doświadczeniu.
Ale nie drwię z nikogo.
Jeśli źle zrozumiałem intencję, to sorki, ale tekst pisany bez intonacji głosowej może być odebrany inaczej, niż planował piszący. Ale za dużo tej filozofii.
Chciałbym pomóc koledze początkującemu, bo wciąż sam się takim czuję i rozumiem, że nie każdy ma dużą kasę do wydania na aparat.
Pozdrawiam i to bez żadnych podtekstów :-)

#36 enduro89

enduro89

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 05 grudzień 2006 - 01:17

dziękuję. mam już upatrzonego Canona A60 za 250-260zł, stan techniczny bardzo dobry, wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku, ale jak to jest - duże ryzyko? gdy kupuję niby wszystk ok, sprawny działający aparat, ale bez gwarancji? jest to tak wazne, jaka jest możliwość, że coś się zepsuje po 2 tygodniach z nie mojej winy i nara?
http://allegro.pl/sh...?item=145213658

#37 jwojnar1

jwojnar1

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 05 grudzień 2006 - 08:36

dziękuję. mam już upatrzonego Canona A60 za 250-260zł

<{POST_SNAPBACK}>

Skoro już wybrałeś...
Wiadomo, co człowiek, to inne zdanie.
Ja za 250 zł nie kupiłbym 2Mpix'elowego aparatu, bo to dzisiaj trochę mało.
4Mp to minimum, dlatego upierałbym się przy Medionie, na który dostaniesz gwarancję. Nikogo nie reklamuję, ale sam tam kupiłem i nie pierwszy raz z papierami. Nie zawiodłem się, a gwarancja jest ważna.
Nie pytaj, kto Ci zapewni, że się nie popsuje po 2 tygodniach. Nikt nie zapewni tego na 100%. Najczęściej sprzęt psuje się tydzień po skończeniu gwarancji. :-)
Taka złośliwość przedmiotów martwych.
Którą bramkę wybierzesz?
To Twoja chwila prawdy.
Pomyśl i zrób to sam.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

#38 rzober89

rzober89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 05 grudzień 2006 - 10:16

na tej stronce http://rzober89sylwester.w.interia.pl zamieściłem zdjęcia, także samego aparatu w jakim jest stanie.

PS: FireGL zapodałbyś może maila albo gg bo forum nie jest najlepszym miejscem na tego typu sprawy.

Pozdrawiam

#39 GośćFireGL_*

GośćFireGL_*
  • Goście

Napisany 05 grudzień 2006 - 13:01

Linki nie działają :(
vodagem@op.pl

#40 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 05 grudzień 2006 - 15:44

Wystarczy tych 2MP. Najważniejsze żby były dobrej jakości obraz.

Ja pakowałbym się w A60.
Też rozważyłbym kupna Pentagrama, chociaż i nie w pełni sprawnego, ale robi nieźle zdjęcia.

Uważam, że jeżeli aparat używany i jakiejś dobrej marki to warto kupować. Ja od 2 miesięcy nie mogłem sprzedać za 800-750 zł swojego PowerShot'a G5. a fotoaparat mimo wieku ma bardzo wysoką klasę. I obrazek bardzo wysokiej jakości.
WEB :-)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników