Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Canon 350 D, Nikon D50 czy Olympus E500

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#21 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 08:34

No to moze to...?
http://www.fotozakup...ct/product/2808
Lepszy od d50 i dobry obiektyw w zestawie...
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#22 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 15:48

Witam. Fajnie że się odzywacie, jak asgoth powiedziałeś , że nie jesteś jedyny coś się ruszyło. dzooma dzięki, nie myślałem o d 70 ale w takiej kwocie myśle, że dałbym radę. Czekam na inne propozycje i będę coś wybierał, jednak chciałby zasięgnąć Waszej rady i pomocy. Wielkie dzięki. Pozdrawiam :D

#23 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 17:17

jak bys chcial obejrzec to tutaj są fotki z D70s + nikkor 18-200 VR
http://dzooma.fotosi...bumy/21027.html
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#24 rafah21

rafah21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 19:47

Ja proponuje E-500. Za 3000 masz z 2 obiektywami i kartą 1 GB. Historii o szumach nie słuchaj. I tak rzadko bedziesz używał iso powyżej 800 (tu powinno się już zastosować statyw) Niżej szumów nie ma. Kolory są prawdziwe, ostrość doskonała. Drugi obiektyw to 45-150 (90-300 dla małego obrazka), który jest rewelacyjny. 14-45 i tak jest lepszy od kitowych obiektywów innych firm. No i korpus E-500 jest super wykonany (szczególnie w porównaniu z canonem). Ponadto przy zastosowaniu przejściówki masz do dyspozycji całą gamę (obecnie niedrogich) obiektywów Zuiko do systemu OM, które są klasą same w sobie. Tak naprawdę (niezależnie co byś kupił) to Ty bedziesz robił zdjęcia, więc idź do sklepu weź każdy z aparatów do ręki. Bo taki sprzecik musi dobrze leżeć w dłoni. Jak się uda to pstryknij jakieś fotki.
Możesz zajrzeć tu: http://www.myolympus.org oraz http://www.myfourthirds.com , a przekonasz się, że złe opinie na temat E-500 to bujdy.
Na canona i nikona jest poprostu moda i w tej klasie cenowej to myślę że olympus jest najlepszy. Dobry canon to 20d lub 30d ale to już inne ceny.
Pomyśl jeszcze o Pentax K100D ew. K10D jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami do analogowego pentaxa, a to wielka zaleta (przekonasz się za jakis czas gdy będziesz chciał nabyć trochę sprzetu).
I przede wszystkim pamietaj: "pixele to nie wszystko".
Życzę udanego zakupu i zadowolenia z focenia. Pozdrawiam

#25 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 21:14

proponuje tu zajrze
http://www.fotopolis....php?n=3590&p=3
to nie tylko moda, ale rónież fakty ;)
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#26 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 21:24

Witam. Wielkie dzięki. Dzooma dzięki za linki, bardzo ładne zdjęcia wychodzą tym nikonem, czekam jeszce na propozycję asgoth.
Rafah21 teraz to Ty dałeś mi do myślenia, po początkowych wypowiedziach przestałem myśleć o olympusie. Teraz dużo naczytalem się o Nikonie d 70 i Canonie eos 400 i już prawie byłem zdecydowany na Nikona ale przeczytałem już kilkakrotnie test który jest zamieszczony na stronie fotopolis.pl i powstał problem bo z testu wynika że jest to bardzo dobry aparat, w niektórych kwestiach przewyższający nawet Nikona 70. A jest nie mało kasy do wydania i chciałbym ją dobrze spożytkować. A teraz widzę, że powinienem jednak wziąść pod uwagę Olympusa. Będę nadal czytał i czekał na jakieś porady od Was. Dzięki i pozdrawiam :D

#27 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 21:40

A ja nadal odradzam olympusa.
Jedyny argument ktory mnie przekonywal by do olympusa to system obiektywow, podobno zeczywiscie jest swietny.

ale biorąc pod uwage jakosc zdjec i ergonomie brał bym cos z konkurencji.

#28 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 21:43

Dla jasności-w poprzednim poście chodziło mi o to, że szumy w olympusie istnieją naprawdę!!
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#29 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 22:03

Witam. A co powiecie o canonie 400, po przeczytaniu testu na stronie fotopolis.pl mocno się zastanawiam nad tym aparatem, chociaż już prawie mnie przekonaliście co do nikona d 70. Pozdrawiam :D

#30 rafah21

rafah21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 22:36

Tez wiele razy czytałem ten tekst z fotopolis. Miałem podobne dylematy :). Rzeczywiście matryca 6 mln (nikon) moze mniej szumi od 8 mln (olympus) co wynika m.in. z ilości pixeli i wielkosci matrycy. Ale uwidacznia się to przy wysokich iso, których za często sie nie używa (przy gorszym oświetleniu lepiej sprawdza się statyw lub jasniejszy obiektyw). Testom niestety nie ufam do końca, wolę sam przetestować :). Z szumami nie mam problemu (iso powyżej 400 bardzo rzadko używam). Co do ergonomi to się nie zgodzę, ponieważ to bardzo subiektywe odczucie i tu należy samemu sprawdzić (np. D50 mi nie leżał dobrze w dłoni, a przy 350d miałem wrażenie, że trzymam mydelniczkę). Zresztą canon 350d robi bardziej mydlane zdjęcia od innych aparatów tu wymienianych (ale np. z 20d lub 30d są super -a to jednak inne pieniądze). Wybór trudny. Jak nikon to może spróbowałbyś sprawić sobie D80? Z canonów to wyrwiesz używany 20D. Jeżeli żaden z nich to chyba lepiej E-500. Na jakie forum nie wejdziesz to każdy chwali co ma :(. Ale zdarza się, że ktoś przesiadał się z jednego aparatu na inny i takich wypowiedzi warto poszukać. I na innych forach. Ja podeślę Ci adres na olympusa http://forum.olympusclub.pl inni na inne marki, więc szukaj. Lepiej dłużej pomęczyć się przy necie, w sklepach i dokonać właściwego wyboru. Przydatny adres z recenzjami użytkowników: http://foto.recenzja.pl/index.html są jeszce inne podobne strony ale w tej chwili nie pamiętam.
To tyle. Pomacaj wszystkie aparaty (bardzo ważna sprawa moim zdaniem). Powodzenia. Chyba dobrze, że ja ten problem juz mam z głowy :).

#31 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 23:31

Teraz powiem trochę od siebie, temat tylko co spostrzeżony.

Ja generalnie poradzę wybrać coś z Nikon, albo Canon.
Miałem doczynienia z Canon 350D - niezły fotoaparat, fajnie naprawdę oddawe szczegóły i dobry balans bieli, czy np. nie przeciemnia w ciemniejszych obszarach! Co naprawdę nie mogę powiedzieć o D50'ce. ALE! Jeżeli mamy doczynienia pracy zwł. przy ludziach, szybkiej pracy (ostatnio bardzo się nad tym właśnie naharowałem) to D50 wygrywa bardzo znacznie, to zdecydowanie! Już D50 sprytności i ergonomi, przy pracy szybkich momentów pozazdrościć.

ALE! Podtwierdzam moje rozważania, że wdł. jakości obrazka wybierałabym z Canon, ale wdł. pracy z ludźmi i sprytnośći zdecydowanie! Nikon. (mówimy tu o ultra tanich lustrzankach, takich jak D50 i 350D)

Co do zaszumienia, NIE WIERZ że nie będziesz używał ISO800 -1600 i wyżej! GŁUPSTWO! Tak oczywiście, przy kadrach stałych i kiepskim oświetleniu dlaczego nie uzyć i ISO100, ale przy ludziach i zdjeciach seryjnych bez oswietlenia studyjnego przy naszej pogodzie, poprostu nie będziesz miał szansy użyć niższych czułości. Ja wybrałem Nikon'a z 40% z ogólnego przekonania do bardzo niskiego zaszumienia przy wysokich czułościach. I TU TRAF W DZIESIĄTKĘ! 2 razy uratowało mi to moje prace i dostałem kasę, za naprawdę swietne zdjecia, które przy niskiej wartosci ISO poprostu były nie do zaakceptowania w ogóle pod żadnym kątem!

WIĘC tego siś nie da lekceważyć!

A na temat szerokiego kątu? Mam obiektyw od Sigma Macro 17-70 (24-XX) i ostrzy przy 0 odległości! Wystarczy dla szerokiego kąta aż zanadto! Z nim fotografowanie pomieszczeń w śroku, architektury, czy tam pejzaży jest pestka! Bardzo gorąco polecam!
WEB :-)

#32 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 23:49

Hmm, no mysle, że właśnie taki zestaw jaki posiada Web jest całkiem przyjemny ;)

BTW:Web-jakie ustawienia balansu bieli najczęściej stosujesz w D50?

#33 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 13:06

a przy 350d miałem wrażenie, że trzymam mydelniczkę Zresztą canon 350d robi bardziej mydlane zdjęcia od innych aparatów tu wymienianych

<{POST_SNAPBACK}>

350 trzyma sie fatalnie w reku fakt
ale mydlane zdjecia zaleza od jakosci zastosowanego obiektywu a nie matrycy
wiec wina nie lezy po stronie aparatu

#34 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 17:11

Witam. Dzięki za porady, jednak Nikon d 80 kosztuje 4000 to za dużo, nadal rozmyślam na Nikonem 70 i Canonem 400 z przewagą tego pierwszego. Jednak poczytam jeszcze o czymś innym (tylko nie wiem czy to ma sens, czy pozostać przy tych dwóch). Jak możecie doradzcie mi konkretne zestawy, może coś innego jest także godne zwrócenia uwagi. Pozdrawiam :D

#35 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 19:02

nikona ci dalem konkretny zestaw
d70s+ 18-70 DX

#36 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 19:22

Witam. Nad tym właśnie myślę, ale chcialbym aby napisano może jeszcze inne propozycje, sam już nie wiem, duży mętlik, canon, nikon, olympus. Dobra najpierw gdzieś postaram się nimi pobawić może uda mi się zrobić kilka zdjęć. Trudny wybór. Dzięki pozdrawiam :D

#37 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 20:43

Ja myślę, że nie ma tu złotego środka, tym bardziej że kupując dane body skazujesz się automatycznie na cały system danej firmy, a to też w jakiś sposób ogranicza. jak dla mnie to wybór cyfry naprawdę jest niezłym orzechem do zgryzienia.

#38 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 20:47

Witam. No właśnie, to nie takie proste, dlatego liczę na jakieś opinie i sugestie osób które mają taki lub podobny sprzęt. Dzięki pozdrawiam :D

#39 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 01 grudzień 2006 - 08:03

to zalezy jeszcze jak dlugo robisz zdjecia
jesli jestes amatorem to bral bym nikona
jesli robisz juz od dluzszego czasu zdjecia to zastanawial bym sie na twoim miejscu nad canonem, bo jesli siedzisz juz troche w fotografii to przecierpisz slaba obsluge i ergonomie kosztem swietnych zdjec..

pozatym nikkor 18-70 jesli zdecydowanie lepszym KITem niz ten dodawany do canona (17-55 ? )

#40 rafah21

rafah21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 01 grudzień 2006 - 11:07

Ponadto z aparatami jest podobnie jak z samochodami - dopiero po doświadczeniu kilku modeli będziesz wiedział co Tobie odpowiada i czego naprawdę potrzebujesz. Tutaj nabywa się pewnego doświadczenia, co bys nie kupił to i tak za jakiś czas będziesz myślał o jakiejś zmianie. Zwłaszcza przy obecnym postępie w dziedzinie fotografii cyfrowej. Wszystko będzie zależeć do tego jak bardzo wciągniesz się w focenie :). Jeżeli robiłeś już jakieś zdjęcia cyfrą to pomyśl czego Ci brakowało i kup taki aparat, który to ma lub jest najbliższy twoim potrzebom. W tej kalsie cenowej faktycznie masz ciężki wybór. Dojdą do tegojeszcze różne akcesoria typu torba, filtry itp. Pewnie znacznie szybciej będziesz ich potrzebował, niż myślisz :). Pierwsze lustro nie musi być lustrem na całe życie. A napewno będzie wyznacznikiem twoich przyszłych oczekiwań. Otzrymałeś tu troche dobrych porad. Teraz pobiegaj po sklepach, pomacaj, popróbuj (o ile się da - często aparaty maja nienaładowane baterie), zrób rachunek za i przeciw i kup. Życze udanych fotek. I za jakis czas napisz czym pstrykasz i jakie masz wrażenia.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników