Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Canon 350 D, Nikon D50 czy Olympus E500

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 22 listopad 2006 - 21:58

Witam po raz pierwszy na forum. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem lustrzanki i myślę nad Canon 350 D, Nikon D50 lub Olympus E500, jednak nie wiem na co się zdecydować, przeczytałem już wiele wątków na tym fotum. Aparatem bedę robił zdjęcia dla siebie, nie profesionalnie, dużo gór. Myślałem jeszcze nad Fuji s2 pro i nad konica minolta (wiem że już nie robią) ale można kupić nowego Dynax D5, jednak wolałbym coś z 3 pierwszych. Ewentualnie mile widziane Wasze inne propozycje. Na aparat mogę przeznaczyć do 3000 złotych, chyba że może lepiej kupić jakąś dobra cyfrówkę za mniejsze pieniądze. I jeszce proszę o wypowiedzenie się coś na temat obiektywów, tyle już przeczytałem że mam mętlik, czy obiektyw będący w zestawie mi wystarczy, czy może kupić inny. Wiele tego, ale bardzo mi zależy na konkretach. Pozdrawiam :rolleyes:

#2 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 22 listopad 2006 - 22:56

1. Dynax 5d
2. 350d (jesli pasuje ci ergonomia)
2. d50
3. olympus e500

jesli fuji s2 pro ma podobną matryce jak s3 pro to mysle ze bedzie najlepszy z tych wszystkich
ale nie slyszalem wogole opinii o tym aparacie wiec nie umieszczam go w "rankingu"
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#3 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 23 listopad 2006 - 16:41

1. Dynax 5d
2. 350d (jesli pasuje ci ergonomia)
2. d50
3. olympus e500

<{POST_SNAPBACK}>

U mnie tak:
1.350D
2.50D
3.Dynax 5D
.
.
.
.
99. olympus e500
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#4 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 23 listopad 2006 - 18:27

Witam. Dzięki za zainteresowanei, ale mam prośbę jak byście mogli trochę uzasadnić swoje wypowiedzi, asgoth co masz na mysli mówiąc 350d (jesli pasuje ci ergonomia).
Czy kupując Dynax 5D nie będzie problemu z serwisem, o ile by był potrzebny. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
:D

#5 GośćStasiek-j_*

GośćStasiek-j_*
  • Goście

Napisany 23 listopad 2006 - 18:44

Mój brat ma EOSa 350D. Świetny aparat. Szczerze polecam. Zwłaszcza jeśli byś chciał dokupić inne obiektywy w przyszłości (bo "Kit"- ten w zestawie szczególnie wspaniały nie jest, chociaż złym też go nie można nazwać).

BTW: ostatnio wyszła nowa wersja taniego EOSa: 400D Jeśli byś się wyrobił w budżecie to polecam. Ma wiele usprawnień w stosunku do 350D (np. system odkurzania matrycy i o 2MP więcej), a dodatkowo obiektyw dołączony w zestawie jest podobno sporo lepszy.

#6 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 23 listopad 2006 - 20:30

D50 jest za wolny on odpada z tych propozycji
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

#7 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 23 listopad 2006 - 21:51

OLYMPUS E1! Cudeńko! Ale dla zaawansowanych fotografików.

#8 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 12:37

eee nie lubie lustrzanek olympusow ;]
strasznie szumią i ogolnie nie zachwycaja
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#9 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 16:51

Aleś wybredny dzooma. Dobre lustro nie jest złe :)

Według mnie opcje najkorzystniejsze dla ciebie to 350d(lub zaszalej i kup 400d) , E-500 i Dynax 5
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

#10 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 17:33

Wszytko tylko ni olympus, ich lustrzanki w większości testów przepadaja. Poziom szumów jakie generują jest nie do zaakceptowania!!!
Dynax 5D to dobry aparat, choć była seria która miała pewną denerwującą cehce - potrafiły się zawieszać (tylko ni pamiętam, może to dotyczyło modely 7D), plus jest taki, że sony zaadoptował system mocowania Minolty ale ich nowe szkiełka nie są konkurencyjne cenowo.
Czy Nikon jest wolny? ja tego nie odczułem, aczkolwiek bardziej mnie denerwuje balans bieli. Pomijając to, jest do dobra konstrukcja..
Co do 350D to jeszcze nie spotkałem niezadowolonego użytkownika tej maszyny, przy czym nie jest to dziś jakaś nadzwyczajna konstrukcja. Wiele osób, kŧóre używały 350D przesiada się na 20D lub 30D bo model 400D to raczej mało dojrzała konstrukcja.
POzdrawiam
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#11 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 19:13

Witam. Dzięki wszystkim za zainteresowanie, wszystko idzie ku 350 d, mimo to proszę o dalsze wypowiedzi z rozwinięciem wątku. Może ktoż coś poleci z innych modeli, niekoniecznie z tych które wybrałem.
asgoth co masz na myśli mówiąc że 400D to raczej mało dojrzała konstrukcja. Myślałem, żę decydując się na canona może bym kupił właśnie zamias 350 D 400D jak pozwolą finanse. Co byś mi Ty w takim razie polecił, pomijając nawet zaproponowane modele przeze mnie. Pozdrawiam :D

#12 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 25 listopad 2006 - 10:08

No trochę semantycznego nadużycia dokonałem :D Chodzi mi o to, że z dobrego korpudu (350D) Canon zrobił cos co nijak leży w dłoni i wygląda jak zabawka. Ja łapię się na tym, że czasami jak z daleka widze kogos z 400D to biorę ten aparat za większy kompakt ;) Nie znam nikogo, kto z 350D przesiadłby się na 400D.

#13 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 25 listopad 2006 - 11:47

Witam. asgoth dzięki za odpowiedź, to co byś mi polecił, jak pisałem niekoniecznie z zaproponowanych przeze mnie aparatów (chyba że lepiej jakąś cyfrówkę, tylko jednak wolałbym lustrzankę). Z tego co do tej pory się naczytałem wychodzi mi 350, ale znowu wszędzie piszą że 400 jako nasteca jest o wiele lepsza. Co w takim razie wybrać. Myślę, że mi coś Ty jak i inni jeszcze poradzą, albo przekonają do jakiegoś modelu. Dzięki Pozdrawiam :D

#14 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 25 listopad 2006 - 16:03

Ja bym wybierał miedzy Canonem a Nikonem. jest jeszcze kwestia szkieł. jeśli chcesz fotografować krajobrazy to weź pod uwagę, że będziesz potrzebowal szerokiego kąta. Standardowy obiektyw zaczyna się od 18mm, czyli w ekwiwalencie dla malego obrazka około 28mm, więc nie jest to jakiś nadzwyczajny szeroki kąt. może lepiej poszukać innego spoaosbu, czyli body plus lepszy (szerszy) obiektyw ale to może przekroczyc 3000 zł

#15 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 21:26

Witam. Dzięki. Asgoth jak mozesz to poleć mi coś , jak byś Ty to widział (widzę że tylko Ty jesteś na tym forum i moża na Ciebie liczyc), na obiektywach to się za bardzo nie znam, jaki byłby dobry. Fotografuję góry itp, czyli potrzebował bym lepszego obiektywu, jakiego. Jakie byłby to koszty, czy brać canona 350 czy mozę lepiej 400, bo nikon to D50. Widzę jednak że koszty będą spore, nie mam za dużo informacji o tych aparatach i coraz bardziej jestem za kupnem jakiejś cyfrówki, co o tym myślisz,czy lepiej zostać przy lustrzance, sam bym wolał lustrzankę, ale to duży wydatek i trzeba nazbierać dużo informcji, poczytać żeby zrobić dobry zakup. Pozdrawia i dzięki :D

#16 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 22:56

Widzisz, sprawa nie jest prosta. ja osobiście jak potrzebuje strzelic coś szerzej to zapinam 28mm (na to co robie szerszy nie jest mi potrzebny) do analoga i mam sprawę załatwioną. Hmm, sam nie wiem co Ci poradzic. Mam D50 i nie do końca jestem zadowolony, bo starym analogiem jestem w stanie lepsze efekty osiągnąc (wiadomo-koszty eksploatacji są wtedy wyższe), z kolei Canon 400D wogóle do mnie nie przemawia. Może i nie najgorsze foty robi ale ja takim maleństwem bym nie umiał się obsługiwac. Co do 350D to w gre wchodzi jedynie zakup używanego body a to już ryzyko (chyba, że od znajomej osoby)
Do focenia gór bardzo chętnie bym Ci proponował jakiś stałoogniskowy obiektyw, ale te niestety jeśli chodzi o szeroki kąt są piekielnie drogie.
Pozostaje jakiś lepszy szerokokątny zoom, ale tu tez tanio nie bedzie :(
Czy jest możliwe abyś zwiekszył swoje fundusze?

#17 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 23:11

Witam. Jak możesz podaj co było by warte uwagi z cenami (chociaż zbliżonymi) i będę mocno myślał. Jak nic z tego nie wyjdzie na razie kupię ze standardowym obiektywem i jakoś bedę sobie radził. cyfrówki nie polecasz czyli zostajemy przy lustrzance. Pozdrawiam i dzięki :D

#18 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 23:15

Otzi11-chyba mieszasz pojęcia ;) aparaty cyfrowe (jak i analogowe) dzielą się na kompakty oraz lustrzanki. Z mojej wypowiedzi wynika że niższy koszt zakupu będzie w przypadku wersji analogoewj niż cyfrowej, ale cały czas mówie o lustrzankach.
Co do propozycji to musiałbym coś poszukac

#19 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 23:23

Witam. Jak możesz to poszukaj, a ja bedę sobie myślał, przepraszam że tak zawracam Ci głowę, ale jako jedyny coś robisz na tym forum (w tym dziale) a mi zależy na kupnie czegoś dobrego. Dzięki pozdrawiam :D

#20 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 23:33

Heh, nie jestem tu jedyny ;)
Dziś już daje sobie spokój, niedługo czas do łóżka, o 6 rano pobudka ;)
Może Web_master sie pojawi i coś zaproponuje lub dzooma
pozdr

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników