Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Asus A6KM-Q083 - Co o nim sądzicie??

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#61 Medion92

Medion92

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 717 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 15:42

Jakimi malutkimi brakami??

#62 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 24 listopad 2006 - 18:23

Ja go mam juz kilkanascie dni i jestem zadowolony. NFS Carbon ponad 80%, ja gram na srednich detalach, ale w opcjach dalem antylasing czy jakos tak i jeszcze kilka zwiększyłem i jest spoko. Co do temperatury, to jak grasz z baterii to aż w ręce parzy(Przy wyjętej jest zimno!! :P), ale jak używasz laptoka stacjonarnie, bateria wyjęta to temperatura procka koło 60-55 stopni- w czasie grania w nfsa roznie do 85C-nawet 90C według speedfan- dysk 40C, grafika 60C. :)

#63 qnicki

qnicki

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 grudzień 2006 - 23:49

Ja go mam juz kilkanascie dni i jestem zadowolony. NFS Carbon ponad 80%, ja gram na srednich detalach, ale w opcjach dalem antylasing czy jakos tak i jeszcze kilka zwiększyłem i jest spoko. Co do temperatury, to jak grasz z baterii to aż w ręce parzy(Przy wyjętej jest zimno!! :P), ale jak używasz laptoka stacjonarnie, bateria wyjęta to temperatura procka koło 60-55 stopni- w czasie grania w nfsa roznie do 85C-nawet 90C według speedfan- dysk 40C, grafika 60C. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Warto kupować tego notebooka wiedząć że Turiony się zbytni nagrzewają? Czy jego wysoka temperatura przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu... Wiekszość osób odradza mi zakup tego laptopa ze względu na nagrzewanie się jego... Spodobały mi się parametry tego laptopa za te cene... Kupować go w ciemno czy lepiej znależć sobie inny model z procesorami intela??

#64 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 09 grudzień 2006 - 21:59

Czy ja wiem czy temperatura 65C cpu, 40C dysk, przy przegladaniu stronek, kilka programow odpalonych, jest duza ? Fakt ze jak się gra to rosnie do 85-90 stopni, dysk 70 ale tego sie nie odczuwa, wiatrak wchodzi na 2 bieg i jest ok. Jak ja używam notebooka bez baterii na biurku stoi to na klawiaturze mam zimniej niż temperatura ciała człowieka, gorzej sprawa wygląda przy włożonej baterii, wtedy zaczyna robić się gorąco ale znośnie :D

#65 yawabusa

yawabusa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 10 grudzień 2006 - 11:24

Witam
Mam dylemat co do wyboru ASUSA.

Skłaniam się do kupienia takiego modelu- Asus A6RP-AP083H , proc. CELERON M 1,86Ghz (w cenie 2930zł)

Jednak w czasie wizyty w sklepie sprzedawca namawiał mnie na A6KM-Q083H, z proc. Turion 2 Ghz 64bit. (w cenie 3120zł)

Róznica międz tymi modelami jest następująca:(A6RP - A6KM)
- proc. Celeron 1,86 a Turion 2,0 Ghz
- grafika ATI zintegrowana a NVidia GeForce 7300
- Bluetooth jest - brak

Pozostałe parametry takie same.

Czytam forum i testy Turiona, oto moje wnioski- laptop z proc. Turion ma większy pobór prądu i bardziej się grzeje, ale jest 64bit i 2 Ghz.

Co sadzicie w takiej sytuacji???
Brać z proc. AMD i lepsza grafiką za niecałe 200zł więcej?
Czy zostać przy Celeronie (według sprzedawcy celeron w porównaniu do Turiona wypada strasznie cienko).

proszę o pomoc w wyborze.
pzdr
yawabusa

P.S.
MODEL A6KM-QO83H MA PROC. TURION 1,8GHZ , W POŚCIE MIAŁEM NA MYŚLI MODEL WYŻSZY Z PROC TURION 2GHZ.

#66 kartam

kartam

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 21 grudzień 2006 - 22:15

Czy wamwiatrak cały czas chodzi? Bo u mnie przy przeglądaniu stron jest 70C (tzn Core w SpeedFan) i wiatrak chodzi non stop.. oczywiscie zasilanie ac. co mogę zrobić aby procesor był chłodniejszy (a przy tym wiatrak mniej chodził)? Może można coś ustawić? Jaką macie temperaturę procesora podczas przeglądania insternetu>

#67 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 22 grudzień 2006 - 10:34

Moj sie zepsol. Matryca sie nie zalacza. dzis na gwarancje leci. mam nadzieje ze oddadza kase i bedzie mozna kupic cos lepszego :) U mnie bylo kolo 50C przy przegldaniu www.

Edit: @up,up: wyjmij baterie, postaw na stole, najlepiej na podniesieniu, ja podkladalem np. po książce z kazdej strony jak się coś ściągało w nocy, żeby nie wył :)

#68 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 23 grudzień 2006 - 22:51

Wysłałem już wczoraj na gwarancje. Sprawa wygląda tak, aktywujemy gwarancje na asus.com, póżniej wchodzimy na www.orika.pl, zgłaszamy defekt on-line, następnie czekamy na kod RMA, i możemy dzwonić po kuriera (DHL) koszty pokrywa Orika sp.z o.o. Ciekawe czy zwórcą mi notebooka, czy oddadza kase. Sądze ze plyta glowna poszla spać..

#69 kartam

kartam

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 grudzień 2006 - 19:20

Czy trzeba mieć podbitą gwarancje u sprzedawcy czy wystarczy fakture zakupu dołączyć do gwarancji w celu wysłania do serwisu

#70 marrjan

marrjan

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 06 styczeń 2007 - 01:10

sprawdź sobie jaki masz dysk, ja np mam w asusie a6kmq097 Hitachi travelstar 5400 RPM. Każdy dysk jak ma dużo pracy to muli, zmniejsz detale i będzie ok.

#71 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 18:10

laptop juz lezy w serwisie 24 dni, 15 roboczych NIE POLECAM ASUSA !!!

Gwranacja musi byc podbita

#72 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 07:14

laptop juz lezy w serwisie 24 dni, 15 roboczych NIE POLECAM ASUSA !!!

Gwranacja musi byc podbita

<{POST_SNAPBACK}>

Znając orikę to jeszcze sobie poczekasz.

#73 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 26 styczeń 2007 - 18:33

Laptop wrocil do mnie pare dni temu. Płyta głowna padła. Nie polecam tego shitu jakim jest asus. Po 40 dniach zeby plyta glowna padla ! A za miesiac pewnie matryca... ODRADZAM ZAKUP !!

#74 michal_wawa

michal_wawa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 30 styczeń 2007 - 08:58

a6 km Q097 ma bluetooth ? probowalem wlaczyc ale pokazuje sie ekran ze sie instaluje a potem sie zawiesza przy 65%.
Pozdrawiam

#75 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 30 styczeń 2007 - 18:14

Na tym bluetooth asus robi ludzi w jajko.. U mnie bylo w sklepie na karcie napisane ze ma bloota, a sie okazalo ze ma irde.. w necie tez pisza ze ma bluuta i oszukuja wszystkich. Troche sie znerowalem bo bloot sie przydaje ;s

#76 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 30 styczeń 2007 - 19:27

BLUETOOTH !!! czy to naprawdę tak trudno zapamiętać i napisać ???

#77 michal_wawa

michal_wawa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 31 styczeń 2007 - 08:53

A może Sinozęby ?? Przecież jest ustawa o języku polskim :P
No offence ;)

#78 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 01 luty 2007 - 17:01

BLUETOOTH !!! czy to naprawdę tak trudno zapamiętać i napisać ???

<{POST_SNAPBACK}>

masz jakis problem? ...

#79 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 01 luty 2007 - 18:20

masz jakis problem? ...

<{POST_SNAPBACK}>

Ja nie, ale Ty wyraźnie tak z ORTOGRAFIĄ. Szanuj innych i używaj prawidłowej formy ortograficznej.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników