Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Asus A6KM-Q083 - Co o nim sądzicie??

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 01 listopad 2006 - 10:17

http://www.notebooki...ook/pokaz/2090/

Co sądzicie o powyższym modelu? Czy są jacyś forumowicze, którzy go mają i mogą coś na jego temat napisać? Chciałbym przeznaczyć około 3 tyś na notebooka. Zależy mi żeby miał jednak jakiegoś niezintegrowanego GeForce'a wieć oprócz tego Asusa miałem do wyboru BenQ. Po porównaniu obu modeli w salonie komputerowym stwierdziłem, że zdecydowanie lepiej pod względem wykonania wygląda ASUS.
Proszę o opinie.

#2 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 03 listopad 2006 - 15:37

Widzę, że mój temat nie wzbudził zbyt dużego zainteresowania. No cóż sprawa wydaję się nie aktualna bo już go kupiłem.
Jestem bardzo zadowolony. Polecam ten model ze względu na całkiem wydajny układ graficzny: GeForce Go 7300.

#3 osteee

osteee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03 listopad 2006 - 16:12

mozesz podac nr gg ?

#4 pawebl

pawebl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 06 listopad 2006 - 15:04

Witam
jestem zainteresowany kupnem tego notebooka
i tak, czy posiada on wbudowany bluetooth.
Jak wygląda praca z tą kartą graficzną 7300, czy ma ona 64 mb własnej pamięci,
jak próbowałeś grać na jakiś gierkach, to napisz jak to wygląda
dzięki za odpowiedz

#5 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 07 listopad 2006 - 16:44

Tak, notebook posiada Bluetooth'a.

Jeśli chodzi o gry to instalowałem Fife 07 i NBA 07 - te chodzą na maksymalnych detalach oraz Need For Speed Most Wanted - niestety tu jedynie na średnich. Wydaję mi się, że przy dokupieniu jeszcze jednej kości 512 RAMu chodziło by znacznie lepiej.

#6 paulajna

paulajna

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 07 listopad 2006 - 17:37

matryca jest błyszcząca czy matowa?
jest możliwosć dokupienia ram do tego laptopa?
HP Pavilion dv6530ew

#7 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 07 listopad 2006 - 23:27

Matryca jest Color Shine czyli błyszcząca. Opinie są podzielone. Ja jetem z niej bardzo zadowolony. Obraz jest jest wyśmienity.

Oczywiście istnieje możliwość rozszerzenia pamięci RAM. Maksymalnie do 2GB.

#8 kartam

kartam

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 08 listopad 2006 - 21:10

Witam, jestem zainteresowany w jaki sposób uruchomiłeś Bluetooth w tym notebooku? Jakiej aplikacji użyłeś?

#9 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 09 listopad 2006 - 12:46

Do uruchomienia Bluetooth'a nie potrzebna jest żadna aplikacja. Do korzystania z niego owszem. W zależności z czym się będziesz łączył. Jesli z telefonem to potrzebujesz zainstalować oprogramowanie telefonu.

Mianowicie Bluetooth'a odpalam za pomocą przycisku na klawiaturze. Na klawiszu F2 mam opcję włączenia wirelessa i blutootha razem lub każdego z osobna.

Wciskam przycisk "Fn" + F2

#10 kartam

kartam

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 09 listopad 2006 - 18:26

Udało ci się z jakimś urządzeniem bluetooth połączyć? u mnie windows niew wykrywa zadnego BT a mam ten sam model notka . Być może zasugerowałeś się opcją w sterowniku włączającym Wifi. A czy u ciebie też wiatrak chodzi niemal cały czas?

#11 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 10 listopad 2006 - 18:31

Witam! Kupiłem własnie tego notebooka za 3450 + 250 za dodatkowe 512 ramu. Jak narazie chodzi ok, zastanawiam się czy może pracowac bez baterii ? Ewentualnie co ustawic w opcjach zeby jej nie ladowalo, bo jak bede mial laptoka podlaczonego 24h to mi baterie zniszczy bo bedzie ciagle podladowywac. Co o tym sadzicie? Niby bateria starcza na 1000 ladowań, a jak bezdie ciagle doładowywac to czytałem w necie ze szybko szlak ją trafi...

Co do Bloototha to u mnie V3 mojej nie wykyrwa. Instalowalem sterownika i kicha. Jutro robie albo w poniedzialek robie na nim neta przez wifi.. zobaczymy czy bedzie smigac... Pozdrawiam.

Co do wiatraka to u mnie załącza sie co chwile i gasnie. Przy temp. 60 stopni chyba sie wlacza i chlodzi kilka... Wiec razcej jest ok. Pozdrawiam.

#12 paulajna

paulajna

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 10 listopad 2006 - 23:50

Tak, notebook posiada Bluetooth'a.

Jeśli chodzi o gry to instalowałem Fife 07 i NBA 07 - te chodzą na maksymalnych detalach oraz Need For Speed Most Wanted - niestety tu jedynie na średnich. Wydaję mi się, że przy dokupieniu jeszcze jednej kości 512 RAMu chodziło by znacznie lepiej.

<{POST_SNAPBACK}>

Poważnie fifa 07 i nba 07 tak dobrze śmigają?:)
w jakim sklepie zamiawiałeś? jestem zdecydowana na tego laptopa.

a może mi ktoś powiedzieć czym on różni się od tego modelu?
http://notebooki.pl/...d-skapiec/1946/
HP Pavilion dv6530ew

#13 janek150

janek150

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 86 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 00:46

Asus A6KM-Q031H
- u Asusa H na koncu oznacza, ze laptop ma zainstalowanego windowsa.
Oczywiscie kosztuje odpowiednio wiecej.

#14 paulajna

paulajna

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 01:04

no właśnie nie o to chodzi... jeden z nich to model A6KM Q031H, a drugi A6KM-Q083H. Tylko nie widzę większej różnicy między nimi.. dlatego pytam.
HP Pavilion dv6530ew

#15 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 06:22

no właśnie nie o to chodzi... jeden z nich to model A6KM Q031H, a drugi A6KM-Q083H. Tylko nie widzę większej różnicy między nimi.. dlatego pytam.

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sie zdecydowałem na Q083H, Zainstalowałem wczoraj Quake 4, jak wiadomo ma wymagania 2 ghz, i 512 ramu, ja mam 1024 ramu bo sobie dokupilem i polecam kazdemu bo grafika i windows bierze 300... I Quake na Srednich detalach chodzi. Jak dla mnei bomba. To tylko laptop...

PANOWIE ! U mnie nie ma blotootha i dlatego nie moze sie polaczyc XD Za to jest irda :? 8| :lol2:

edit: roznica jest w procku, tej moj to MT-34, ten 31H to Mt-32(128 kb pamieci podrecznej, w tym moim jest 1mb podrecznej). Również w MT-32 jest ram DDR2, a u mnie DDR zwykly.

#16 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 09:11

mozna usunac tego posta

#17 janek150

janek150

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 86 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 10:59

paulajna Napisano Dzisiaj, 1:04

Przepraszam za niedopatrzenie.
Różnią sie procesorami: jeden jest energooszczędny (25W) a drugi bardziej wydajny(35W). Różnica chyba nie będzie powalająca.
Turiony

Nie wydaje mi się, żeby którys miał pamięci DDR2 bo Turiony mają kontroler pamięci wbudowany w siebie i te na socket 754 obsługiwały DDR1 w trybie jednokanałowym.
Te na socket s1 obsługują DDR2.

Może jeszcze w wyposażeniu dodatkowym w tych laptopach jest jakaś różnica.

#18 paulajna

paulajna

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 13:08

Dzięki za odpowiedź. Interesowało mnie właśnie to czy różnica między wydajnością tych procesorów jest widoczna.
HP Pavilion dv6530ew

#19 janek150

janek150

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 86 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 13:30

rybkakuba
edit: roznica jest w procku, tej moj to MT-34, ten 31H to Mt-32(128 kb pamieci podrecznej, w tym moim jest 1mb podrecznej). Również w MT-32 jest ram DDR2, a u mnie DDR zwykly.

Turiony nie mają cachu 128kb tylko 512 albo 1mb.
Różnica w wydajności między 512 a 1024 wynosi od 0 do kilkunastu procent - jakieś testy kiedyś czytałem ale dokładnie nie pamiętam i nie mogę ich teraz znaleźć. Różnica na codzień moim zdaniem nie będzie widoczna.
Czas pracy na baterii:
1. Małe obciązenie - porównywalny a nawet taki sam
2. Duże obciązenie - ten co zużywa 35 W pewnie ze 20 minut będzie krócej pracował
bo to zużycie to jest podane maksymalne jakie może wystąpić a przy małym obciązeniu zmniejszy się u obu taktowanie i będą tak samo pracować.

#20 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 11 listopad 2006 - 14:01

U mnie wczoraj 1h i dzis ze 2h na sluchaniu muzyki wytrzymal Q083H.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników