Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 4 Głosów

Najlepszy zamiennik do drukarek Canon serii Pixma

• Please log in to reply
1096 replies to this topic

#1081 brekekek

brekekek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 17 grudzień 2011 - 08:47

kupiłem na start cartridże dulin - 2 komplety, po kilku wydrukach - jest ok, żółty trochę w sterowniku zdjąłem, bo wydaje mi się za mocny..
a jak duliny skończę, to dopełnię tuszami sudhausa (właśnie je zamówiłem na allegro)

jeszcze jedno wam powiem - zaskoczyły mnie zdjęcia czarno-białe, bo wszędzie czytam, że trudno uzyskać dobre, że zafarb, itp. - na tych dulinach i papierze z papierdozdjec.pl jest dobrze (drukawane bez ustawiania wydruk w skali szarości) :)

a jeszcze pytanko do tych co napełniają kartridże: dwie metody wynalazłem w necie: niemiecka i ta co napełnia się od góry - która wg was lepsza? jak wy robicie?

#1082 Gośćtoldi997_*

Gośćtoldi997_*
  • Goście

Napisany 19 grudzień 2011 - 22:02

Witam wszystkich!!! brekekek wypróbowałeś już tusze sudhaus? Jak się spisują? Bo mam zamiar je kupić do mg5150 i nie wiem czy warto wydawać pieniądze.

#1083 brekekek

brekekek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 21 grudzień 2011 - 07:35

Sudhausów jeszcze nie próbowałem - mam duliny i drugi komplet dulinów na zamianę na początek - sudhausy pójdą dopiero po nich. Póki co wg tego co wyświela moja mg5150 zużyłem po jednej kresce czarnego pigmentu i cyanu...

Na razie jedyne co mogę o nich podpowiedzieć, to że pisałem na maila do producenta, żeby potwierdzili czy na aukcjach ZR-Tuning-com (jedyny sprzedawca w Polsce?) są ich oryginalne tusze. Potwierdzili, że to oryginały:

Hello,

I can confirm, that the ink sold by ZR-tuning is our original product, as well as the resetters are.

All the best

Sturmius Trottmann

prodinks GmbH
Wittener Bruch 8
58453 Witten
Fon: 02302 - 9 88 66 90
Fax: 02302 - 9 88 66 91
Mobil: 01520 - 698 57 51
www.prodinks.de

co do ich jakości na razie ci nic nie powiem - na razie nie mam czasu obrabiać fotek i przed świętami raczej nic większego nie będę drukować...

#1084 Gośćtoldi997_*

Gośćtoldi997_*
  • Goście

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:51

brekekek Jak wypróbujesz to daj znać jaki efekt

#1085 mnazarko

mnazarko

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 268 Postów:

Napisany 27 grudzień 2011 - 11:51

ja nie jestem zadowolony z czarnego na zdjęciach przy używaniu Inkteca - pocieszam się tym że teraz mam mieszankę, tzn połowa kolorów Inktec a połowa - OCP. I że jak kupię wszystko z jednej firmy to będzie lepiej, bo na razie jest nieciekawie.

#1086 roberto2005

roberto2005

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 45 Postów:

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:21

Witam,kolego brekekek czy już drukowałeś na tuszach Sudhaus jeżeki tak to proszę o jakieś opinie .
Intel Core 2 Quad Q6600-2400<@3600Mhz-1,3500V,GIGABYTE GA-P35-DQ6 ,Scythe Mugen ,ATI Radeon HD 4890 , WD 400GB AAKS , LG-W2234S-BN , DVD LG GSA-H54L , A-DATA 4x1024MB VITESTA Extreme Edition DDR2 800- 4.4.4.12-2,05V,BE Quiet Straight Power 550W QR , X-FI Extreme Music , Thermaltake Tsunami Black Window , Logitech 2.1 Z-2300 black , Logitech Media Elite , Logitech MX- 1000,CANON Pixma IP4500

#1087 joki

joki

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:06

No dobrze, a co z kombajnem PIXMA MP495? Niby ta sama seria a technologia druku inna, bo głowice zintegrowane z tuszami.

Czym uzupełnić tusze PG-510, CL-511 (opcjonalnie PG-512, CL-513), żeby móc tanio drukować i żeby głowice się nie zapchały po kilku uzupełnieniach?

#1088 OlafK

OlafK

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 19 maj 2012 - 18:51

Tak apropos, ja zamienniki kupuje przez internet, ale stronię od aukcji na Allegro.pl. Parę razy dałem się nabrać, więc teraz kupuję na e-atramenty. Można zajrzeć na ich stronę i porównać ich ceny z konkurencją, mi osobiści wydaje się że mają tanio. No i co ważniejsze oferują duży wybór, będzie tam pewnie też coś pod Canona, o którym pisał autor tego tematu. No i też opowiadam się za oryginałami a nie jakąś tanią, wyniszczającą sprzęt podróbką.

#1089 pieroter

pieroter

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 30 maj 2013 - 21:56

ja nie jestem zadowolony z czarnego na zdjęciach przy używaniu Inkteca - pocieszam się tym że teraz mam mieszankę, tzn połowa kolorów Inktec a połowa - OCP. I że jak kupię wszystko z jednej firmy to będzie lepiej, bo na razie jest nieciekawie.

Odświeżę stary dobry temat.

2 prośby, po twoich rekomendacjach używam do dzisiaj OCP i jest super - w lato po 3 tygodniach nieobecności nic nie zasycha! A czy z Inktecem można równie być spokojnym? i gdzie go można teraz w setkach kupić?

2 sprawa jaką Pixme pięciokolorową teraz polecicie, jak wcześniej z serii 4###?

najkon nippon nikkor m42 epson canon opc tetenal fomei r580/w7 PC/1155

#1090 kokan200

kokan200

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 31 maj 2013 - 08:39

Ja kupiłem ip7250 i jestem zadowolony (wi-fi, drukowanie na płytach, druk dwustronny). Są tusze zamienniki do uzupełnienia, idealnie oddają kolor, tak jak oryginały.

AMD Athlon™64 X2 4600+ 2.4@2.7GHz s939 // Asus A8N32-SLI Deluxe // 4x512MB Geil 2,5-3-3-6 2T// Gainward 9600GT 1024MB Golden Sample PCI-E // ST3500320AS 500GB (nowy bios), ST3160812AS 160GB, 2xSamsung SP2504C 250GB // LG GSA-H10N // Chieftec BH-01B-B-SL, 400W PFC GPS-400AA-101A // Logitech MX1000 Laser // CREATIVE Inspire T6060 5.1 // Epson Perfection 2480 // HP Deskjet 5550</span>

#1091 ring-s

ring-s

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 październik 2013 - 19:03

Jakich tuszy używasz? Jam mam drukarkę MG5450. Myślałem nad zakupem pustych kałamaży z samo resetującymi się chipami i do tego jakiś tusz w butlach

#1092 brekekek

brekekek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 11 luty 2014 - 22:41

Witam,kolego brekekek czy już drukowałeś na tuszach Sudhaus jeżeki tak to proszę o jakieś opinie .

Sudhaus - po ponad pół butelki z kazdego z kolorów jak na razie...

Kolory oceniam na bdb - trzeba ściągnąć trochę żółtego, bo zbyt intensywny i jeszcze rozjasnić w sterowniku - da się ręcznie dość dobre efekty uzyskać.

Przerwy w drukowaniu - zdarzały się nawet ponad 3 tygodnie - drukarka nadal działa i drukuje tak jak wcześniej.

Zdarzyło mi się ostatnio, że zaschły mocniej - moczenie w wodzie + płyn do udrożniania głowic i wróciło do normy...

Nie mam porównania z innymi tuszami, bo używałem tylko tych sudhasa ale czytając fora i nieciekawe historie z innymi zamiennikami -  muszę powiedzieć, że jestem zadowolony :>

#1093 StuntmanMark

StuntmanMark

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 577 Postów:

Napisany 24 luty 2014 - 12:39

o sudhaus nie ma zbyt wielu opinii dlatego jeśli ktoś się obawia to nie wybierze coś popularniejszego (wśród zamienników jest w czym wybierać), a te "nieciekawe historie" dotyczą przeważnie tanich, bezmarkowych zamienników w przypadku których nawet nie wiadomo czy mamy gwarancje lub do kogo się zwrócić w sprawie reklamacji ... są też podróbki których pełno jest na aukcjach

#1094 pieroter

pieroter

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2015 - 21:24

Używam od lat IP4700 i 'najlepszych zamienników', czyli OCP :).

Dzisiaj stwierdziłem drukując ze 20 zaproszeń na grubym papierze off-setowym że coś się dzieje z czarnym. Jak to zwykle bywa szybkie czyszczenie albo dwa i dalej. Ale problem zaczął się pojawiać częściej :swir: i pod koniec po 2 kartkach trzeba było czyścić - 'szybkie czyszczenie głowicy'. Na wydrukach kontrolnych wszystkie paski idealne oprócz BK. Nie było to lekkie smużenie tylko spory ubytek  koloru na pasku czarnym. Oczywiście po 2 sz. czyszczeniach problem znika ale na pare kartek tylko.

Czy już się martwić o głowicę 8| czy to coś z podawaniem tuszu przy jakimś tam zapotrzebowaniu. Dokładnego czyszczenia jeszcze nie używałem ze względu na jego inwazyjny charakter.

Drukarka 5-kolorowa ip 4700 a szwankuje czarny BK (nie Pigment BK!)

najkon nippon nikkor m42 epson canon opc tetenal fomei r580/w7 PC/1155

#1095 alicjakos

alicjakos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 28 lipiec 2016 - 13:57

ja kupuje zamienniki na ********** [reklama] wpisuje nazwe drukarki i mam odpowiednie zamiiniki wszystko jak trzeba tanio i szybko

ja zamawiam na ********** [reklama] i jak na razie wszystko działa jak trzeba, jakość porównywalna do oryginalnych tuszów

#1096 Shhagi

Shhagi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2016 - 11:04

Jeśli chodzi o wielokrotne napełnianie to jak  najbardziej. Osobiście sporo drukuję i wcześniejsza drukarka mi padła po 2 latach, bo nie była z jakiejś lepszej półki. Później zainwestowałem w  Canona. Trochę szukałem tuszy do niego ale ostatecznie zadowoliły mnie wieczne katridże. Jakość wcale nie jest gorsza, a po kosztach można pociąć to na pewno. ************* [reklama] Cena właściwa co do jakości i jeszcze się nie zawiodłem.

#1097 Sarex

Sarex

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2017 - 20:02

ja poleciłbym markę asarto. używam tuszy i tonerów od nich już parę lat i raczej nie było problemów. Wydruk jest porządku, tusz wydajny, w porządku.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników