Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Mac VS nieMac co wybrac do grafiki

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 lia_co

lia_co

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18 October 2006 - 21:04 PM

Witam i proszę o poradę mam potrzebę zakupu laptoka i nie wiem na którą wersję wypadków się zdecydowac czy nowego 15' MacBooka Pro czy zwykłego laptoka... jako laikowi jest mi tym trudniej. Ma on być wykorzystywany głównie do grafiki 2d noo może w przyszłości 3d ale nie za bardzo skomplikowanej, oprocz tego ma pełnic funkcje "zwyczajnie" przewidziane dla tego typu urządzeń, żadnych gier.

Jezeli nie Mac to co w alternatywie? do tej pory pracowałam zarówno na jabcokach jak i zwykłych PC w wersji stacjonarnej i przewagę wg mnie mają Maki, jak to sie przekłada na wersję mobilną jeżeli wogóle...

Bardzo proszę o sugestie, wnioski, propozycje :)

#2 Przema2006

Przema2006

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 19 October 2006 - 07:53 AM

Witam i proszę o poradę mam potrzebę zakupu laptoka i nie wiem na którą wersję wypadków się zdecydowac czy nowego 15' MacBooka Pro czy zwykłego laptoka... jako laikowi jest mi tym trudniej. Ma on być wykorzystywany głównie do grafiki 2d noo może w przyszłości 3d ale nie za bardzo skomplikowanej, oprocz tego ma pełnic funkcje "zwyczajnie" przewidziane dla tego typu urządzeń, żadnych gier.

Jezeli nie Mac to co w alternatywie? do tej pory pracowałam zarówno na jabcokach jak i zwykłych PC w wersji stacjonarnej i przewagę wg mnie mają Maki, jak to sie przekłada na wersję mobilną jeżeli wogóle...

Bardzo proszę o sugestie, wnioski, propozycje :)

<{POST_SNAPBACK}>

Powiem tak mam znajomych z notebookami Apple, i jest tu pewnien problem...
Na poczatek powiem tak, nie bede wymienial tych wszystkich zalet tego sprzetu bo sadze ze wszyscy je znaja :) a jak nie to moze potem.....
Problemy jakie maja ludzie to:
- teraz wprowadzono nowe praocki Intela - nie do konca, a nawet wcale nie jest jeszcze zoptymalizowane oprogramowanie, oznaki to wieszanie sie spowolnienie lub nawet restart.....
- sa wolnijsze od swoich poprzednikow
- sa problemy z bateriami ale u zwyklych laptopow tez znamy szczegolnie ostatnio takie przypadki
- wykonanie coz ... zanim kupisz dokladnie zapoznaj sie z towarem
- oczywiscie cena --> drogo

Mozna powiedziec jeszcze moze to ze mozna na Appla od niedawna wgrac windowsa XP --> czyli i programy pod niego :) ale czy to sie oplaca, moze jak kupisz oprogramowanie, ktore dziala tu i tu to mozna rozwazyc taka opcje...

Sa ludzie, ktorzy pomimo iz doceniaja Aplla pracuja na zwyklych kompach, powodem jest cena i latwosc w naprawie z racji dostepnosci, wliczam tu tez rozbudowe sprzetu...

Sprawa jest dyskusyjna jak widzisz .... mysle ze to kwestia tego ile masz kasy i co Cie bardziej kreci.... bo w sumie tu Intel i tam Intel...

Ciekawe co powiedza inni ???

Powodzenia
KOMP: AMD Athlon 64 3200+, Asrock 939Dual-SATA2 bios 2.20, Patriot 2 x 1GB DDR, GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB, NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash i BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe, Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) i Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły), 19" Samsung SyncMaster 970P, Leadtek WinFast TV PVR2000

#3 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 19 October 2006 - 09:07 AM

Niestety maki się straszliwie grzeją pod Win XP. Lepiej kupić w podobnej cenie IBM np T60p.

#4 Przema2006

Przema2006

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 30 October 2006 - 13:24 PM

W "computer arts" nr. 10/2006 str 64 w artykule - "nowy przenoscny MAC" mozesz przeczytac cyt." Jezeli ktos ma pewnosc ze bedzie mial dostep do wersji swoich ulubionych programow przystosowanych do wspolpracy z intelem, to ten laptop jest zdecydowanie polecenia"...
Mysle ze warto przeczytac caly ten artykol aby wyrobic sobie opinie ....

Pozdrawiam
KOMP: AMD Athlon 64 3200+, Asrock 939Dual-SATA2 bios 2.20, Patriot 2 x 1GB DDR, GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB, NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash i BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe, Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) i Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły), 19" Samsung SyncMaster 970P, Leadtek WinFast TV PVR2000

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników