Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nowa bateria w laptopie- formatowac?

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Quba26

Quba26

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 October 2006 - 10:41 AM

Witam.Wlłaśnie zakupiłem nową baterie do laptopa i chciałbym aby jak najdłuzej była wydajna.W zwiazku z powyzszym mam pytanie.Znalazłem 2 opinie postępowania z nowym akumulatorem do laptopa.
1.
W nowszych komputerach baterie wykonane są w technologii Li-Ion, dlatego nie posiadają efektu pamięci ładowania. Jednak pomimo tego warto zwrócić uwagę na sposób ładowania baterii oraz jej odpowiednie sformatowanie.Formatowanie polega na 3-4 krotnym naładowaniu baterii oraz jej całkowitym rozładowaniu. Po tym zabiegu bateria będzie pracować prawidłowo. Jeśli chodzi o ładowanie baterii to warto ładować ją do pełna a następnie rozładować do momentu, w którym należy podpiąć ładowarkę… osobiście mam ustawione na 2% zasobów energii.
2.
Baterie litowo-jonowe nie mają efektu pamięci.
Oprócz rozładowania do zera nie lubią również ciepła.
Rozładowanie akulatora od lapopa do zera zwykle ubija elektronikę tak, że
tylko jej rozbebeszenie i ręczne naładowanie akumulatorków
pozwoli dokonać reanimacji
.
PYTANIE:
Tak wiec wnioskując z pierwszej wypowiedzi-na nowej baterii przeprowadzić PIERWSZE 3 cykle naładowania (przez dłuższy czas pod zasilaczem) i rozładowań do ZERA!! a potem już pilnować aby bateria zupełnie „nie padła” tylko była podpinana do ładowarki w momencie tej 2% rezerwy! Czy jak w drugiej opinii nie dopuścić w ogóle do ZUPEŁNEGO rozładowania nawet przy 3 pierwszych cyklach. I czy unikać ciągłego podpięcia do zasilacza np. podczas pracy w domu gdzie jest dostępne zasilanie z gniazdka.
Z góry dzięki za udzielenie porady

#2 Przema2006

Przema2006

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 18 October 2006 - 11:01 AM

Wydaje mi sie ze juz gdzies o tym pisalem ... ale spoko napisze jeszcze raz :)

Ja jestem zwolennikiem opcji nr1. Pamietajmy ze taka bateria do laptopa to zestaw kilku - kilkunastu baterii-akumulatorkow....

Oczywiscie ze tak jak sama elektronika nic nie lubi nadmiaru ciepla .....

Ja bym nie rozladowywal do samego konca, wydaje mi sie ze powoduje to szybsze zuzycie a skoro nie ma efektu pamieci .....

Moi znajomi rozladowali taka baterie do konca i co bez problemu sie naladowala gdy laptop zostal podlaczony do pradu.

Pozdrawiam

P.S. ja bym stosowal jednak orginalne baterie, wiem ze drogo ale jak cos to mozesz dochodzic praw co do uszkodzonego sprzetu u producenta baterii bez problemu a tak niestety .... zgodnie z zapisem w instrukcji - niewlasciwe uzytkowanie....
KOMP: AMD Athlon 64 3200+, Asrock 939Dual-SATA2 bios 2.20, Patriot 2 x 1GB DDR, GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB, NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash i BenQ DVD+/-RW DW1655 LightScribe, Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) i Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły), 19" Samsung SyncMaster 970P, Leadtek WinFast TV PVR2000

#3 wroncio

wroncio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 18 October 2006 - 17:56 PM

http://www.grush.one...=baterie&page=1

zajrzyj tutaj, jest dosyc ciekawie opisana kwestia dbania o baterie

#4 Quba26

Quba26

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 19 October 2006 - 08:09 AM

Dzięki wroncio tego mi było trzeba ;-) Pozdrawiam

#5 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10447 Postów:

Napisany 19 October 2006 - 09:46 AM

1. Baterii Li-ON nie musisz formatować, wystarczy jedno porządne ładowanie.
2. Laptop nie pozwoli rozładować się baterii do 0 nawet jak się wyłączy! Zawsze jest zostawiony pewnien zapas więc o to kompletnie nie musisz się martwić.
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535, Windows 7 Ultimate

#6 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 October 2006 - 11:28 AM

Uważam, żę nowoczesne baterie Li-ion nie wymagają praktycznie żadnych tam pieszczot. Elektronika musi sama zadbać o całą operację.

Jest w instrukcji od urządzeń elektronicznych z aku. napisane jak trzeba postępować podczas pierwszwgo użytkowania takie coś.

I uważam że tego w 99% wystarcza.
WEB :-)

#7 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 10 November 2006 - 18:38 PM

Chciałem się spytać jak to jest.. Bo bateria starcza na bardzo krótko i jak zrobić aby laptok chodził tylko z sieci a nie z baterii? BO jak podłacze do sieci to ciagle bedzie doladowywac baterie? I za jakis czas szlak ją trafi :(

#8 GośćOtoja130_*

GośćOtoja130_*
  • Goście

Napisany 10 November 2006 - 19:04 PM

Cześć.

Wystarczy, że wyjmiesz baterię z laptopa i podłączysz zasilanie z sieci.
Wszystko będzie zasilane prądem i w ten sposób oszczędzisz baterie.

Pozdrawiam

#9 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 10 November 2006 - 19:12 PM

Cześć.

Wystarczy, że wyjmiesz baterię z laptopa i podłączysz zasilanie z sieci.
Wszystko będzie zasilane prądem i w ten sposób oszczędzisz baterie.

Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

A czy nie wpłynie to w żaden sposób na laptopa? Mam Asusa A6KM-Q083H

#10 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10447 Postów:

Napisany 10 November 2006 - 20:14 PM

Nie, nie wpłynie. Po prostu wyciągnij baterię i problem z głowy. Dobrze by było gdyby była naładowana w 100%.

#11 rybkakuba

rybkakuba

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 10 November 2006 - 21:21 PM

Nie, nie wpłynie. Po prostu wyciągnij baterię i problem z głowy. Dobrze by było gdyby była naładowana w 100%.

<{POST_SNAPBACK}>

Własnie naładowałem ją, podaje 100%, i podaje: Zasilanie prądem zmiennym ac. A więc chyba teraz już i tak nie korzysta z baterii. Zimna jest :)

#12 kriss_23

kriss_23

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10447 Postów:

Napisany 11 November 2006 - 01:15 AM

Ona jest w tym momencie tylko podładowywana, aby stale utrzymywała 100% naładowania.

#13 Robban

Robban

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 57 Postów:

Napisany 29 November 2006 - 01:20 AM

Uzywaj baterie kiedy ja potrzebujesz!Inaczej ,trzymaj ja w lodowce dla uzywalnosci nastepnego wlasciciela!

#14 blackwhite

blackwhite

Highlander

• Forumowicze
  • 7357 Postów:

Napisany 29 November 2006 - 16:49 PM

Uzywaj baterie kiedy ja potrzebujesz!Inaczej ,trzymaj ja w lodowce dla uzywalnosci nastepnego wlasciciela!

<{POST_SNAPBACK}>

Jasne a może włożyć do zamrażalnika? :)
EVGA Classified 3 // i7 920 D0 //3x2GB Dominator 1600// Asus GTX580 // Crucial 64GB SSD + Samsung 128GB SSD // WD 640GB Black // Samsung BD SH-B038L // CM ATCS 840 + Corsair AX850W // Win 7 64 bit

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników