Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Intel GMA 950

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 06 wrzesień 2006 - 14:20

Chcialbym w najbliższym czasie zakupić notebooka. Podobają mi się Dell-e Inspirony (choć wiem że wygląd to nie wszystko). Moje pytanie dotyczy zintegrowanej karty graficznej Intel GMA 950, która rzekomo jest jedną z najlepszych zintegrowanych kart graficznych. Jest to najcześciej spotykana karta w modelach 6000, 6400, czy też 600m a na coś takiego jest mnie stać. Nie jestem wielkim graczem. Chodzi mi o to czy będę w stanie bez jakiś specjalnych "przycięć" pograć np. w FIFE 06 lub NFS Most Wanted. Czekam na opinie od ludzi zdecydowanie lepiej zorientowanych w temacie (najlepiej posiadajacych taka karte). Z góry dziękuje za odpowiedż. Pozdrawiam

#2 the_foe

the_foe

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 07 wrzesień 2006 - 02:11

Chcialbym w najbliższym czasie zakupić notebooka. Podobają mi się Dell-e Inspirony (choć wiem że wygląd to nie wszystko). Moje pytanie dotyczy zintegrowanej karty graficznej Intel GMA 950, która rzekomo jest jedną z najlepszych zintegrowanych kart graficznych. Jest to najcześciej spotykana karta w modelach 6000, 6400, czy też 600m a na coś takiego jest mnie stać. Nie jestem wielkim graczem. Chodzi mi o to czy będę w stanie bez jakiś specjalnych "przycięć" pograć np. w FIFE 06 lub NFS Most Wanted. Czekam na opinie od ludzi zdecydowanie lepiej zorientowanych w temacie (najlepiej posiadajacych taka karte). Z góry dziękuje za odpowiedż. Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

wydajnosc jak radeon 9000, czyli wszytkie gierki do 2003 pojda bez problemu. Potem juz co raz gozrej :(
Tu masz liste co nie chodzi:
http://www.intel.com...b/CS-020666.htm

Jesli nie masz 5-6K na la'ptoka to raczej wylacz tryb marzenia o laptopie do gier. Na prawde do gier to tylko desktop, ze wzgledu ze tu karty nie musza sie ograniczac co do mocy i chlodzenia.

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 07 wrzesień 2006 - 04:52

Jest to najlepsza karta graficzna wsrod Inteli. Ale to wszystko co mozna dobrego o tym powiedziec. O grze w Fife 06 nie mowiąc o NFS MW mozesz zapomniec.
Zinegrowane karty graficzne ATI lub Nvidi pwyzszają te karty Intela o cale wieki
Sony Vaio VGN-NW21SF

#4 Gośćdziadeq_*

Gośćdziadeq_*
  • Goście

Napisany 07 wrzesień 2006 - 07:35

Ja mam ATI Radeon Xpress 200M. To też nie jest żadna rewelacja, ale czy jest lepsza ad tego Intela?

#5 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 07 wrzesień 2006 - 07:39

trochę lepsza jest

#6 pablo212

pablo212

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 07 wrzesień 2006 - 09:53

ja mam gma 900 i uwazam ze ludzi przesadzaja troche z ponizaniem intela bo mysle ze neiznacznie ustępuje x200 i geforce`owi (zintegrowanemu rzecz jasna ;) ) ja mam 256 mb ramu wiec duzo grafie nei przydziali i nfs mw drogi kolego na 800x600 przy low detalach chodzi płynnie na poczatk utnie 5-6 s a potem chodzi bez zacinki :) eheh gma 900 nei jest zła a jak bede miał512 ramu to juz bedzie inna bajka :D bo narazie to mi ram nie wyrabia. :P

#7 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 00:16

Jakiej karty mam w takim razie szukać w moim przyszłym laptopie aby spełniało moje niewielkie oczekiwania pogrania w typowo sportowe gry typu FIFA 06 lub NBA 06 (ewentualnie wyścigi typu Colin czy NFS)

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

#8 radekaz

radekaz

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 42 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 07:36

no najlepiej zeby to bylo chociaz radeon x600, a najwazniejsze zeby karta na ktora bedziesz patrzyl miala wlasna pamiec - w inne nie warto inwestowac.

#9 pablo212

pablo212

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 09:35

ja uwazam ze nei warto rezygnowac z procka/ dysku / ramu na koszt grafy... tak bardzo zalezy Ci na grach ?? a ile $$ chcesz przeznaczyć na tego lapka ;)

#10 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 11:13

Witam. Chciałbym przeznaczyć ok. 3,5 tyś (max. 4tyś). Wiadomo, że za tą cene nie mam co marzyć o super grafice. Szukam jednak notebooka na allegro (moze byc lekko używany) Oczywiście nie chciałbym rezygnować z dobrego procka i ramu. Na wielkości dysku specjalnie mi nie zależy. Marzy mi się Dell Inspiron 6000 lub 6400. Jesli już się jakiś pojawia to ma najczęściej zintegrowana Intela, ale zdarzają się z x300 a czasami nawet x600.

PS. Chyba, że odradzacie kupno sprzętu na allegro. Pozdrawiam

#11 Comret

Comret

....::::>::::....

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 11:17

Witam. Chciałbym przeznaczyć ok. 3,5 tyś (max. 4tyś). Wiadomo, że za tą cene nie mam co marzyć o super grafice. Szukam jednak notebooka na allegro (moze byc lekko używany) Oczywiście nie chciałbym rezygnować z dobrego procka i ramu. Na wielkości dysku specjalnie mi nie zależy. Marzy mi się Dell Inspiron 6000 lub 6400. Jesli już się jakiś pojawia to ma najczęściej zintegrowana Intela, ale zdarzają się z x300 a czasami nawet x600.

PS. Chyba, że odradzacie kupno sprzętu na allegro. Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

Masz jeszcze gf go 7300 który jest podobny wydajnościowo do x600.
Poszukaj w Asusach, tam powinien być model z tą kartą i nowym 2 rdzeniowym prockiem.

#12 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 14:29

A co powiecie na te laptopy i ich grafike:

http://www.allegro.p...z_minimum_.html

lub:

http://www.allegro.p...o_512_80gb.html

#13 TheMusli

TheMusli

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 325 Postów:

Napisany 08 wrzesień 2006 - 16:23

oby ci nie wybuchl ;-)
do 4000tys znajdziesz lapka z 7300 na bank np:
http://www.notebooki...ook/pokaz/1857/
7300 jest lepszy troche od x600, ma ps 3.0 takze nowsze gry beda w stanie pojsc, a inne beda ladniej wygladac ;]
Mój laptop: HP nx7400 [EY508ES]l

#14 katalion

katalion

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 12 sierpień 2007 - 17:25

Przepraszam za swoją niekompetencję, niewiele wiem na temat sprzętu i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Chciałabym kupić macbooka no i tu oczywiście nasuwa się GMA 950...ponoć nie jest dobra, ale czy moglibyście wytłumaczyć mi czy ma to wpływ na jakość dvd?W gry nie gram, ale za to lubię pobawić się w sklejanie własnych filmów.Co prawda to jest tylko dodatek, bo komputer potrzebny mi raczej do zwykłej łącznosci ze światem, ale czy ta karta dyskwalifikuje ten sprzęt? Wybierać raczej coś z mocniejsza kartą?Z góry dzięki za wyrozumiałość.

#15 Gośćrivzzz_*

Gośćrivzzz_*
  • Goście

Napisany 13 sierpień 2007 - 06:48

wydajnosc jak radeon 9000, czyli wszytkie gierki do 2003 pojda bez problemu. Potem juz co raz gozrej :(
Tu masz liste co nie chodzi:
http://www.intel.com...b/CS-020666.htm

Jesli nie masz 5-6K na la'ptoka to raczej wylacz tryb marzenia o laptopie do gier. Na prawde do gier to tylko desktop, ze wzgledu ze tu karty nie musza sie ograniczac co do mocy i chlodzenia.

Na tej liście napisali że fifa06 nie śmiga a u mnie na tym intelu bez problemów chodzi (sama gra jak i wszystkie animacje/wstawki)... laptopa nie kupiłem do gier ale ostatnio robiłem testy jakie gry mogą mi pójść i jestem mocno zdziwiony co ta karta potrafi "udźwignąć".

#16 GośćGilead_*

GośćGilead_*
  • Goście

Napisany 21 październik 2007 - 14:39

Chcę kupić lapka: Philips X69 z kartą Intel GMA 950 (Intel Core Duo T5250, 1GBram)...
I zastanawiam się czy pójdzie mi na tym Photoshop CS2 i ewentualnie jakieś gry np. Lineage 2, TES3: Morrowind, Quake 3...
Ogólnie chodzi mi o laptopa jak najmniejszego (i lekkiego), gdyż często wyjeżdżam (a nie chce płacić za nadbagaż w samolotach...), oraz chodzę do szkoły (klasa maturalna - więc mam sporo książek w plecaku)... Po prostu interesuje mnie głównie to, czy będę jakoś w stanie poobrabiać zdjęcia na tym i popracować (+ ewentualne jakieś starsze gry :D )

#17 severin101

severin101

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 16 luty 2009 - 16:15

Ja mam Intel GMA 950 i nawet PES 09 chodzi i to płynnie, więc nie rozumiem osób, które nie sprawdzą a wypowiadają się na ten temat pisząc np.że FIFA 06 nie pójdzie.

Moja konfiguracja laptopa
Intel Celeron M430 1,73GHz
512 MB DDR2 533MHz RAM
40GB SATA

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników