Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Porada przy kupnie lustrzanki

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 15:18 PM

Czytam, czytam.... i!

A może skusić się na Sony Alpha 100? Kusi mnie te 10 MP no i w testach wypada świetnie! Zaszumienie ma oczywiście spore, ale to 10 MP! i stabilizator wbudowany, tylko oczywiście koszt dalszej robudowy.......... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :o

Jezuuuu jak ciężko z wyborem.

8| :ninja:
WEB :-)

#22 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 19 August 2006 - 16:19 PM

No tak tyle że za 3300zł będzie Sony alpha 100 z kitowym obiektywem (18-700). Moim zdaniem za 200zł (Cena kit - body) nie da się wyprodukować dobrego szkła.

Może kup D50 Body za 1800zł. Do tego:

Nikkor 18-70
Sigma 18-200
Tamron 28-300

Musisz pamiętać że kitowe obiektywy 18-55 i 55-200 też nie są najgorsze.

Jeśli zdecydujesz się na Sony to zobacz to: Tamron 75-300

#23 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 20:14 PM

Kalkulacja na zasadzie kit-body=kwota szkła nie ma sensu, taki zestaw jest skalkulowany na troszkę mniejszy zysk a do tego ekonomia skali, czyli więcej sprzedanych,tańsza produkcja.

Ja osobiście zdjęc z alpha100 nie widziałem, ceny szkiełek sonego raczej nie są zachęcające. Można co prawda kupowac szkla minolty, więc jakaś alternatywa jest.

Radziłbym poczekac na Nikona D80 bo w zalezności od tego jaką cenę dadzą na wejściu może sie jeszcze troche pozmieniac na rynku.

PS. Web-jak znajdę chwile to poszukam jakiś informacji,testów alphy i wyraże swoją opinię ;)
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#24 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 20:26 PM

A na www.fotopolis.pl nie patrzyłeś?
Ja poczytałem o tym na fotpolis.pl i na dpreview.com

I niestety nie mogę czekać, muszę kupić coś do 28 sierpnia najpóźniej!

#25 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 20:38 PM

Jutro postaram się poczytac, dzis już nie mam sił :)
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#26 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 20:46 PM

OK! Chociaz mi bardzo zależy, nie poganiam!

Mam jeszcze takie jedne rozważanie, jeżeli kupiłbym D80 body (na litość Boską :ninja: bo już jest dostępne w sprzedaży) to jaki średni objektyw miałbym do niego kupić?

Ale mnie kusi ten Sony Alpha............ :P.

#27 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 19 August 2006 - 21:19 PM

Mam jeszcze takie jedne rozważanie, jeżeli kupiłbym D80 body (na litość Boską ninja.gif bo już jest dostępne w sprzedaży) to jaki średni objektyw miałbym do niego kupić?

Mówiłeś że masz 3300zł na całość. D80 kosztuje 3700 (BODY)

#28 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 August 2006 - 21:25 PM

Tak, to było w pierwszej wypowiedzi, a później po argumentach dzooma i asgotha napisałem, że poszukam jeszcze wsparcia finansowego, więc ten temat jest jeszcze otwarty (otwarty do Pn. przynajmniej), ale wątpię żeby dało się wyskoczyć poza 4000 no dobrze krew z nosa 4500 PLN (i to też zależy). Potrzebna mi jest jeszcze zewnętrzna lampa błyskowa z dyfuzerem!

Ale z drugiej strony, D80 nie ma jeszcze testów fotograficznych..... więc pakować się w niewiadomość!?

Aaaa już wszytko, nie będe się rozpraszał i będę decydował między Sony Alpha 100 i Nikon D50. Jak D80 stanieje, i będzie już o tym głośno, to jakoś się zamieni sprzęcior.

#29 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 20 August 2006 - 08:30 AM

Aaaa już wszytko, nie będe się rozpraszał i będę decydował między Sony Alpha 100 i Nikon D50. Jak D80 stanieje, i będzie już o tym głośno, to jakoś się zamieni sprzęcior.

Jeśli będziesz chciał wymienić sprzęt na D80 to kup D50 i jeden dobry obiektyw. Później wymienisz tylko korpus a szkła będziesz już miał. Jeśli zdecydujesz sie na Sonego to nie będziesz mógł zmienić korpusu na Nikona bez wymianiy obiektywów.

#30 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 15:50 PM

Przedmówca ma rację, jeśli myślisz o D80 w pespektywie kolejnego zakupu, to teraz kup D50, bo pakowanie się w Sony Alpha będzie bez sensu.
Mówisz, że jakośc D80 to wielka niewiadoma, może i tak ale myśle że na pewno zdjęcia nie będą gorsze niż w Sony Alpha. Druga sprawa, to to, że Sony zawsze za akcesoria kazał sobie słono płacić (patrz: kamery) więc wątpie żeby eksploatacja tego systemu była tańsza niż Nikona. Druga sprawa-firmie Sony raczej nie wiodło się najlepiej ostatnimi czasy, wiec wejście w segment lustrzanek troche mnie zdziwiło bo to nie jest łatwy rynek. Pytanie czy Sony za rok nie ogłosi, że wycofuje sie z tego pomysłu.

Web a do czego potrzebujsze ten aparat, jakiś konkretny temat czy tak do wszystkiego?

#31 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 16:40 PM

Chmmm powiedzmy do zastosowan juz powaznych. Ja teraz zajmuje sie reklama, i projektowaniem roznych papierkowych wersji do wydruku w swojej firmie. Wiec dla mnie lustrzanka potrzebna do zadan juz raczej zawodowych, anizeli amatorskich, tylko wiecie kasy zawsze jest niedostatek, jezeli chodzi o porzadny sprzet.

:)

OK wiec kupuje nikon D50 na teraz, a pozniej obnowienie na D80, bo matrycy 5-6 MP dla mnie zawsze bylo za malo!

#32 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 17:40 PM

Ale jakie foty najczesciej robisz, bo może ten kitowy obiektyw nie jest ci potrzebny i lepiej kupić coś leszego ;)

#33 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 19:42 PM

Przeważnie:

Zdjęcia techniczne w mini-studium, firany, zasłony, obrusy, wszystko co wisi i leży (nasza firma się tym zajmuje) ! Jeszcze czasami na porzadanie robię zdjęcia dla fabryk na jakieś części mechaniczne, techniki, wyrobów z metali. Też czasami, robię zdjęcia architektury* czyli zdjęcia techniczne szerokokątne lub panoramiczne.

I czasami już rzadziej zdjęcia galerji w muzeach, ekspozycji, czy też okazjonalnych rzeczy takie jak: przyjęcia, zabawy nieduże koncerty (inteligencji przeważnie ;-).

Dotychczas wszystko robiłem to PowerShot'em G5 kupionego kilka lat temu z kilkoma dodatkami. Ale z lustrzankami w pracy doczynien nie miałem, a już dawno pora, ponieważ ja chcę pracować daaaawno na innym poziomie.

#34 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 20 August 2006 - 19:50 PM

Czyli wystarczyłby ci obiektyw 18-70. Ten kitowy jest bardzo dobry

Możesz także skusić się na D70s Ten sam obiektyw co wyżej tylko nowsze BODY

#35 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 21:04 PM

Wróciłem :)
Robiłem na slubie d50 + nikkor 18-70
polecam ten zestawik, mimo to nadal bardziej bym polecał ci d70s + 18-70
jesli chcesz moge wrzucic pare ciekawszych fotek, jak je obrobie :)
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#36 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 20 August 2006 - 23:00 PM

Przeważnie:

Zdjęcia techniczne w mini-studium, firany, zasłony, obrusy, wszystko co wisi i leży (nasza firma się tym zajmuje) ! Jeszcze czasami na porzadanie robię zdjęcia dla fabryk na jakieś części mechaniczne, techniki, wyrobów z metali. Też czasami, robię zdjęcia architektury* czyli zdjęcia techniczne szerokokątne lub panoramiczne.

I czasami już rzadziej zdjęcia galerji w muzeach, ekspozycji, czy też okazjonalnych rzeczy takie jak: przyjęcia, zabawy nieduże koncerty (inteligencji przeważnie ;-).

Dotychczas wszystko robiłem to PowerShot'em G5 kupionego kilka lat temu z kilkoma dodatkami. Ale z lustrzankami w pracy doczynien nie miałem, a już dawno pora, ponieważ ja chcę pracować daaaawno na innym poziomie.

<{POST_SNAPBACK}>

Hmm, a z jaka ogniskową najczęściej fociłeś? ja bym obstawiał jakies stałoogniskowe, sa jasniejsze i daja lepsze kolory. Jak fociłem kiedyś d70 z kitowym 18-70 to było zauważalne winietowanie. ale to jak zwykle kwestia budżetu. moze faktycznie najpierw obiektyw kitowy a potem się zobaczy.
Dzooma, no jestem ciekawy tych fotek ;)

#37 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 21 August 2006 - 08:22 AM

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek
to oczywiscie po obrobce w photoshopie ;)

niestety nie wrzucam najlepszych fotek, bo nie wiem czy para młoda chce publikacje zdjec w internecie :P

pozniej jak cos jeszcze obrobie to wrzuce ;]
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#38 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 21 August 2006 - 09:54 AM

Winietowania musimy unikać!

Ogniskowa? Zazwyczaj, żeby unikać efektu beczki w studium było używane ~58-75 mm. Używam aktywnie zoom'u więc, w pracy nie moze być używany stały objektyw - to na pewno. Ale stałoogniskowy szeroki objektyw na pewno kupię do zdjęć pomieszczeń, i budynków.

dzooma > wrzucaj! chętnie pooglądamy!

#39 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 21 August 2006 - 13:58 PM

za obiektyw stałoogniskowy szerokokątny zapłacisz więcej niz za aparat :P
IMO 18-70 ci wystarczy

#40 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 21 August 2006 - 14:00 PM

No ale nie muszę przecież go kupować teraz, myślę że się coś wymyśli ;).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników