Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Co wybrac, HP nx7400 [EY508ES] / Asus A6F-AP021?

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Krewniak007

Krewniak007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 11 September 2006 - 23:35 PM

"to ma być komputer na wiele lat..."
To na pewno nie może być 32 bit!!
To jest kwestią czasu, a Intel coraz poważniej się przymierza do 64bitów. Odradzam wszelkie zakusy (mam nadzieję, że ich nie masz) na AMD. Owszem, to trochę kosztuje, ale... jeśli ma być na lata (!), nie kleje Cię trochę, o czymś takim nie ma mowy w świecie komputerów!!

Jeśli zaś pytasz o markę, to z doświadczenia powiem, że HP to pancerniaki, naprawdę mocne są te lapki, zaś ASUS nadrabia bajerkami, wybór należy do Ciebie, czego nie weźmiesz będzie dobrze, ale te 32 bity?? Nie wiem pewności nie mam, powiem tylko, że sam czekam na Core 2 duo.

POZDRAWIAM.

#22 the_foe

the_foe

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 12 September 2006 - 00:28 AM

Matryca jest aż tak zła. Jak napisałem w domu w ciemnym pomieszczeniu jest ok, ale nie da się pracować np w pociągu, samochodzie. Na dworze w dzień tez sobie nie popracujesz. Jak dla mnie laptopy z tą matryca to zastąpienie stacjonarki ( bo mobilność oceniam bardzo nisko ). Ja używam laptopa w róznych warunkach i miejscach i wymagam dużej mobilności, a szkoda mi czasu na szukanie miejsc gdzie mogę coś na ekranie zobaczyć.

gdyby nie realne doznania to bym moze nawet Ci uwierzyl na slowo , ale nie ma takiego slonca zeby uniemozlic prace na wordzie ;)
W sloncu filmu nie obejrzysz, ale na matowej i tak wyglada on tak zle ze i tak sie odechciewa. Poza tym mocne slonce, ktore uniemozliwia prace w malo kontrastowym srodowisku ogranicza takze skutecznosc matowej.
Poza tym laptopa nie da sie uzywac w wiekszosci przypadkow na dworze, bo musimy byc blisko zrodla zasilania. Tak czy siak wiecej czasu spedzamy w pomieszczeniu.
W moim modelu mozna jeszcze wylaczyc oszcedzanie energii dla matrycy gdy jedzie na aku co zwieksza mozliwosci wizyjne

#23 sonny2

sonny2

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 12 September 2006 - 07:37 AM

Witam
Tez zastanawiam sie co wybrac HP cz Asus
Asus jest Ok tylko ma jedną, ale za to bardzo istotna, jak dla mnie, wade dysk 4200 obr a to bedzie pewnie waskie gardło.
Moze ktos wie jak to wyglada w praktyce moze firma Asus wprowadzila jakies inne rozwiazania aby zniwelowac ta wade.

Pozdrawiam
sonny

#24 the_foe

the_foe

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 12 September 2006 - 14:17 PM

Witam
Tez zastanawiam sie co wybrac HP cz Asus
Asus jest Ok tylko ma jedną, ale za to bardzo istotna, jak dla mnie, wade dysk 4200 obr a to bedzie pewnie waskie gardło.
Moze ktos wie jak to wyglada w praktyce moze firma Asus wprowadzila jakies inne rozwiazania aby zniwelowac ta wade.

Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

generalnie ufalbym tylko SATA.

#25 lunarsa

lunarsa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 15 September 2006 - 11:28 AM

Cześć :)

Zdecydowałam się na HP nx 7400 ey508es. Jestem z niego bardzo zadowolona.
Szybciutki, bardzo dobrze wyposażony. Obraz śliczny, ale aby cieszyć się nim w 100% należy patrzyć na wprost. Ku dołowi ściemnia się, ku górze rozjaśnia.

Gorąco polecam!

#26 majeczka_26r

majeczka_26r

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 15 September 2006 - 13:08 PM

Czy ten hp ma matryce swiecaca?

#27 the_foe

the_foe

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 15 September 2006 - 13:49 PM

Czy ten hp ma matryce swiecaca?

<{POST_SNAPBACK}>

biernych matryc to juz nie widzialem chyba ze 100 lat, ale jesli pytasz czy jest to szkalna matryca odbijajaca, to odpowiedz jest twierdzaca.

#28 driver_wrc

driver_wrc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 16 September 2006 - 12:25 PM

Gorąco przyłączam się do prośby.
I tu również pytam. Pytałam w kilku sklepach komputerowych - sprzedawcy zgodnie odpowiadają, że lepszy HP. Dlaczego? Osobiste przekonanie. Trwała obudowa. Jeden sprzedawca zwrócił uwagę na serwis - uważa, że jest łatwo dostępny. Zgadzam się z nim, gdyż wysyłałam zapytanie do HP maila o tego laptopa. Odpisali mi na drugi dzień :) 34 strony specyfikacji :) Mogę przesłać zainteresowym lekturkę. Do Asus też wysłałam - nie dostałam odpowiedzi. Serwis Asus = serwis Acer = mieszane uczucia sprzedawców.

Witajcie :)

Ja też po wielu perypetiach związanych z wyborem lapka, w końcu znalazłem maszynę dla siebie tj. HP nx7400 EY508ES ;) ale chetnie zerknę na specyfikację od HP na temat ich produktu - więc lunarsa bądź tak miła i wyslij mi tą lekturę na: tomus01@wp.pl

Dzięki i pozdro
Dodaj obrazek

#29 konradg

konradg

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 16 September 2006 - 15:30 PM

Witam wszystkich,
mam juz hp nx7400 508es i chce zainstalowac system od nowa bo cos zaczeło sie dziac,tylko ze nie z płyt hp recovery tylko z formatem postawic wszystko od nowa tak jak przy pierwszym odpaleniu, a to dlatego ze plytki nagralem jak juz mialem jakies bledy systemu.I tu mam problem bo nigdzie nie moge doczytac jak to zrobić.Wiem ze instalka systemu i sterowniki sa gdzies ukryte na dysku ale jak sie do tego dobrac i postawic od nowa.Prosze o pomoc i z góry dziekuje

#30 the_foe

the_foe

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 107 Postów:

Napisany 17 September 2006 - 18:15 PM

Witam wszystkich,
mam juz hp nx7400 508es i chce zainstalowac system od nowa bo cos zaczeło sie dziac,tylko ze nie z płyt hp recovery tylko z formatem postawic wszystko od nowa tak jak przy pierwszym odpaleniu, a to dlatego ze plytki nagralem jak juz mialem jakies bledy systemu.I tu mam problem bo nigdzie nie moge doczytac jak to zrobić.Wiem ze instalka systemu i sterowniki sa gdzies ukryte na dysku ale jak sie do tego dobrac i postawic od nowa.Prosze o pomoc i z góry dziekuje

<{POST_SNAPBACK}>

z plytek jest tak samo jak z pierwszego odpalenia, z mala roznica, ze plyte zczytuje x4. Czyli nie bedzie tak szybko, a mowiac dokladniej baaardzo wolno (bo najpierw musi sie zgarc na nowo partycja recovery z tych plyt tak zeby bylo jak na poczatku jak laptka wlaczyles)

#31 lunarsa

lunarsa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 18 September 2006 - 17:40 PM

Ja też po wielu perypetiach związanych z wyborem lapka, w końcu znalazłem maszynę dla siebie tj. HP nx7400 EY508ES wink.gif ale chetnie zerknę na specyfikację od HP na temat ich produktu - więc lunarsa bądź tak miła i wyslij mi tą lekturę na: tomus01@wp.pl

<{POST_SNAPBACK}>

Próbowałam wysłać bezskutecznie.

Jeśli chodzi o matryce - jest szklana, ale nie jest to uciążliwe.

Pozdrawiam

#32 godles1

godles1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 19 September 2006 - 21:51 PM

P.S. Mam notke techniczną vide tego laptopa od HP. Jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie podeśle.

Witam, również zamierzam zakupic notbuka i bardzo zainteresował mnie HP nx 7400 ey508es, dlatego

#33 godles1

godles1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 19 September 2006 - 21:59 PM

Równiez chetnie zapoznam sie ze specyfikacją tego produktu- dlatego lunarsa mam prosbę moze uda ci sie przesłać do mnie na: godles1@interia.pl

Ps. przepraszam że wiadomość jest wdówch częsciach ale dopiero ucze sie tego forum

#34 colfax

colfax

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 20 September 2006 - 08:59 AM

Co sądzicie o kartach graficznych w w/w notebookach?
Może mógłby ktoś wrzucić wyniki 3dMark dla kart:
> Intel Graphics Media Accelerator 950 - HP nx7400
> Integrated 945GMZ VGA - Asus A6F-AP021
> ATI Mobility Radeon X200 do 128MB VRAM - Asus A6F-AP002

Z góry dzięki za pomoc

#35 driver_wrc

driver_wrc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 20 September 2006 - 13:26 PM

Qrde, szkoda że coś przeszkadza Ci w wysłaniu tego textu :| - ale może masz jakiś sposób żeby to obejść :? masz możliwość umieszczenia tego gdzieś w sieci i podania mi linka :D

P.S. a może jako załącznik do wiadomości na forum :P
Dodaj obrazek

#36 lunarsa

lunarsa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 24 September 2006 - 20:55 PM

Cześć :)

Specjalnie dla Was zamieszczam plik ze specyfikacją notebooków HP nx 7400. Nie zrobiłam tego wcześniej, bo plik zajmował 700 kB, więc Wielki Brat mi nie pozwolił. Udało mi się go nieco zmniejszyć, co jednak nie umniejsza jego właśniwościom informacyjnym.

Zatem życzę wszystkim miłej lekturki i podejmowania trafnych decyzji !

Kilka słów o moich wrażeniach z użytkowania HP nx 7400 ey 508 es - są bardzo pozytywne.

W 3DMark kompik uzyskał 1528 pkt.
W Super Pi 1 mln policzył w 36 sek., a 32 mln w 34 min 23 sek.

Nie mam żadnych problemów z uruchamianiem i pracką w różnych programach równocześnie. Obraz jest śliczny: zarówno kolorki, jak i dokładność.

Polecam :)

Załączone pliki

#37 tomitomi

tomitomi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 30 September 2006 - 22:01 PM

Bierz asusa.
tgapl Dell Latitude D500, P-M 1.3GHz, 1GB RAM uzytkowany juz 4 rok.

#38 Gośćmiacyk_*

Gośćmiacyk_*
  • Goście

Napisany 02 October 2006 - 23:39 PM

Ja uważam że patrzeć trzeba na HDD czy jest na SATA HP w opisie ma a ASUS- trzeba sie domyślać. :(

#39 Gośćmiacyk_*

Gośćmiacyk_*
  • Goście

Napisany 02 October 2006 - 23:54 PM

Jeszcze trochę moich refleksji.Rozmawialem z gośćmi z serwisów i każdy przyznał że najpierw należy patrzeć na HDD.Bo jezeli tutej bedzie waskie gardlo to njlepszy procek nic nie pomoże. Jeżeli miał bym wybieras wybrał bym Hp.
Ale poszukuje czegoś z procesorem 64 bitowym i dyskiem SATA. Może ktos ma jakieś ciekawe propozycje, w (cena do 4000 zł)

#40 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 03 October 2006 - 06:17 AM

Odpuść sobie 64 bity, to nic więcej jak marketing i to na kilka lat jeszcze można dać sobie spokój. No chyba, że ktoś koniecznie musi mieć 64 bit ( dla dobrego samopoczucia, bo innego powodu nie ma )

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników