Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

O pisaniu swoich postów.

• Please log in to reply
25 replies to this topic

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 07:34

Jako, że coraz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy 2, 3 lub więcej postów jeden za drugim jest autorstwa tej samej osoby, to przypominam:
- Jest to zaśmiecaniem Forum i jest niedozwolone.
- Jeśli chcemy coś dopisać, to korzystamy z edycji!
Wyjątkami od tej zasady są:
- Sytuacje, kiedy widoczność daty publikacji danej wypowiedzi jest piorytetowa.
- Chęć podbicia wątku, ale można to uczynić tylko raz i po okresie tygodnia-dwóch od daty poprzedniej wypowiedzi. (Chodzi tu głównie o sytuacjie, kiedy autor wątku nie doczekuje się odpowiedzi).

Edycja ma swoją słabszą stronę - wątek dla pozostałych, po dokonaniu edycji, nie jest oznaczany jako nieprzeczytany. Dlatego proponuję stosować takie rozwiązanie (które i pozwoli podbić wątek i zapewni przejrzystość):
1. Otwieramy stary post do edycji.
2. Kopiujemy jego zawartość.
3. Wklejamy w okienku pisania postu i dopisujemy nowy.
4. Usuwany poprzedni post.
5. Pubikujemy nowy - połączony.

Bardzo proszę się tego trzymać.

-------------
Dżyszla

PS. Liczba opublikowanych wątków, ze względu na sposób liczenia, będzie wzrastać mimo, że faktycznych postów na Forum bedzie mniej.

#2 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 08:23

Wiedzialem, ze cos takiego w poniedzialek MUSI sie posjawic.

-------------
============================================
Ten post napisalem tylko po to, by nabic sobie licznik.
XP2600@11x200/A7N8XDlx2.0/MushkinCAS4222@400MHz/MSI4200Ti128MB/LinksysWLAN/Antec350/WinXPpro

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 08:49

To nie wnosiło niczego dobrego. To dla twojego dobra.
A kolejnosć też byłaby śmieszna. No i sam poprosiłeś o edycję.

-------------
Dżyszla

PS. Nagrody za trafianie do Lochu już się wyczerpały.

#4 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 09:21

"Podbicie" postu po tygodniach czy dwóch jest bez sensu! Jeżeli będę chciał podbić to zrobię to na drugi dzień! Po tygodniu to często postu już nie ma na "pierwszej stronie"!

To jest drugi post.
Ma być i myślałem o "wątku" a nie "poście" (choć i ten przed wielkanocą jest pożądany!)
-------------
Ten post napisałem tylko po to, by się rozerwać

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 09:26

Dlatego dopiero wtedy można tak ucznić. Ale nie radzę nadużywać tego.

Po drugie - może w danej chwili rzeczywiście nikt nie znał rozwiązania. A po tygodniu może się zjawić ktoś, kto zna.

-------------
Dżyszla

#6 tomako

tomako

Zachodzący

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 375 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 18:52

Pokornie się zgadzam ze światłą sugestią Moda uwielbianego przez wszystkich... ..

Nieustraszonego Straznika Etykiety i Czystości Forum...

Tweaku... no pewnie... po TAK ambitnej działalności na Pogaduchach pierwszej edycji.. .. A swoją drogą... jak wyraziście daje się odczyć brak chata... przecież wszysko co sie działo na Pogaduchach to typowy chat... tyle ze trzeba odświeżać sobie strone.. a na dodatek chat nie ma pamieci i nie zapycha serwera "po wsze czasy" ...
Kurdeee... poniedziałek ..

O nieeee... to bylo naruszenie praw autorskich Dzyszla... Jeśli juz musisz robić z 3 postów jeden, to BARDZo Prosze o wierne zachowanie treści ...
A GDZIE się podziało Słońce Karpat?????????????
A jak Ci sie nie podoba to do lochu z tomakiem.... ...
(pewnie usunie mi to.... )

Jak zwykle... wszyscy wiedza co dla mnie jest dobre... i to lepiej ode mnie... znamienne...
Nie chodzi o NAGRODĘ tylko o demonstrację uciśnienia pzrez modow.... jak ten dziennikarz dzisiaj co go w klatce na tygrysy brobić pzred sejmem dzisiaj bedą ...
Mmmm ... Słońce Karpat.... ..

I następny ...

Dla wyjaśnienia .. całkowicie się zgadzam z Dzyszlą ze post za postem jest zaśmiecaniem ... aleee - moim zdaniem tylko w merytorycznych wątkach. Bo w Pogaduchach przecież nie.. Przez przekorę wstawiłem tu 3 jeden za drugim postów - zaraz po wypowiedzi Tweaka... co Dzyszla - korzystając z uprawnień Moda przerobił na 1.. I DOBRZE.. ... Ja - nadal idąc za głosem przekory zacząłem budowac jeden ogromniasty - dopisując wypowiedź za wypowiedzia do jednego posta. Od razu mówię.. to zupelnie niczemu to nie służy i już nie będę .. Ale stosując technikę Słońca Karpat ( ) - patrz początek - odkryłem, że takie postepowanie nabija licznik. Innymi słowy - tworząc nowy poprzez skopiowanie starego po czym skasowanie starego nie zmniejszamy licznika swoich wypowiedzi. Czyli jeszcze inaczej ... możemy ciężko popracować... skasować wszystkie swoje posty we wszystkich tematach - a licznik nie zareaguje na to ... ot takie spostrzeżenie - i to jest odpowiedź na pytanie lovelasa co testowałem.. ..

Aha ... Dzyszla... myślę ze Tweak mówiąc że MUSI w poniedziałek .. itd.. miał to co ja na myśli .. że żarty żartami, ale... Pogaduchy mają swoje osobne prawa - ale ich (tych praw) na pozostałą część Forum przenosić raczej nie wypada... Z czym się zupełnia zgadzam snickersożerco.. ... Tweak był szybszy .. inaczej ja bym to powiedział... po prostu przewidział Twoja reakcję na ten 1000 nabijany dla sportu ..
-------------
tomako

#7 compcat

compcat

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 19:18

Dżyszla # 1 ( największa fachowo¶ć wypowiedzi, żart na najwyższym poziomie) , więc to co On napisze jest święte!

-----------------
compcat
Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty (M.Grechuta)

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 19:53

Tomako, ależ nie o to chodzi. Dopóki nie pojawił się nowy wątek to w większości przypadków po prostu nie ma sensu umieszczania jeden za drugi.

Poinfrmuję równocześnie, ze zostaliśmny wyposażeni w narzędzie ułatwiające scalanie postów, więc takie rpaktyki będą teraz częstsze. Ale tylko w uzasadnionych przypadkach.

-------------
Dżyszla

#9 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 19:56

Ooooooooooooooooooooooooooooooooj!
Malo orla nie wywinalem na tej wazelinie.

-------------
Ten post napisalem tylko po to, by nabic sobie licznik.
XP2600@11x200/A7N8XDlx2.0/MushkinCAS4222@400MHz/MSI4200Ti128MB/LinksysWLAN/Antec350/WinXPpro

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 19:57

compcat już się od dłuższego czasu mi podlizuje (mimo, że temu zaprzecza), po tym jak dostał po uszach od administratora

-------------
Dżyszla

#11 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 20:00

PODLIZUJE???
Podlizywanie to gra wstepna, a ja tu widze anal stulecia!

Pewnie ostatnio chodzisz szerokim krokiem- jak zawodowy jezdziec rodeo, co?

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 20:01

Starczy dygresji. Dyskusja nie na ten wątek. (A jak coś w Pogaduchach będzie do mnie, to proszę info na maila).

-------------
Dżyszla

#13 compcat

compcat

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 20:11

Dzyszla, czyżbym pisał nie prawdę?To tylko moje spostrzeżenia a przede wszystkim nawiązanie do wypowiedzi z postu 2004-03-22, 18:52:05!Chodziło o to ,że jak napisałeś w pierwszym poście tego watku to co myślisz na ten temat to już widomo o co chodzi i trzymajmy się tego od tej pory, bo rzeczywiście czy to pogaduchy czy nie post za postem tej samej osoby poza wyjątkami extremalnymi to nie ma sensu.

[Edycja (zauważylem Tweaka) : Boże uchowaj.Miałeś nie komentować (obiecałeś wielokrotnie)]!!!

---------------------------------------------------------------------

EDYCJA2 ( PO EDYCJI DZYSZLI z posty 2004-03-22, 20:15:10(zaznaczaj edycje!).Zauważ, że to była słuszna sprawa (o takich min wypadkach piszesz w 1 -szym poscie tego watku)

--------------------------------------------------------------------------

p. jeżeli chodzi Ci o wcześniejsze niesłuszne mnie potraktowania to się nie zgadzam a jeżeli o moje nocne alarmy to j.w.

-----------------
compcat

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 20:15

Ja Tobie nic nie zarzucam Ba, cieszę się, że się ze mną zgadzasz.

-------------
Dżyszla

DŻYSZLA napisał:

9828199 PC World Komputer (O użytkowniku) (Edytuj) (Cytat) 2003-11-06, 21:59:04
Tylko niekiedy rozseparowanie może być znaczące. Kiedy czas pubikacji jest znacząco inny.
Nota bene, oj szkoda, że już Sir_Mortona nie ma z nami...

-------------
Dżyszla

#15 GośćStasiek-j_*

GośćStasiek-j_*
  • Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 20:50

A na gierce dla znudzonych można?? Bo to w pewnym sensie też szczególny wątek, chociaż wiem, że powinno się kojarzyć do czyichś skojarzeń a nie do własnych...

-----------------
Stasiek
P III 733MHz/ ASUS CUSL2 (i815E)/IBM DTLA-305020 (20GB)/ST340810A (40GB)/LG DVD-ROM DRD8080B/Pioneer DVD-RW DVR-A05/ATI Radeon 8500/SB Live 5.1/ Neo+ (Thomson)/DVmax/IrDA/BlueTake 007SV

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 21:01

Kiedy ja sam siebie cytowałem??? Alf???

Stasiek - tam tymbardziej nie - bo chodzi o wymianę słów, a nie żeby samemu ze sobą się bawić (podobnie było w "Kupą mości panowie..."

-------------
Dżyszla

#17 compcat

compcat

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 21:47

to napisałeś bez słowa Edycja (lepiej pisać, bo potem wiele pytań w związku co , gdzie, kiedy)

DŻYSZLA napisał:

9828199 PC World Komputer (O użytkowniku) (Edytuj) (Cytat) 2003-11-06, 21:59:04
Tylko niekiedy rozseparowanie może być znaczące. Kiedy czas pubikacji jest znacząco inny.
Nota bene, oj szkoda, że już Sir_Mortona nie ma z nami...

-------------

a ja potyem edcją nr 2 odpowiedziałem, gdyż nie chciałem następnego postu pisać

p.s pozdro!

-----------------
compcat

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 21:51

Tak. PRzeczytałem. Tylko, że ja nie pamiętam, żebym sam siebie cytował. Stąd pytanie do Alfa.
Ja tego nie edytowałem!

-------------
Dżyszla

#19 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 22:31

Przepraszam, ale ja mam zdanie ze edycja nadaje sie po to aby cos zmienic lub poprawic w post'ie.......

Bo wychodzi jakas makabra gdy w jednej tej samej wypowiedzi pisze calkiem rozne i odlegle mysli............:-/

-----------------
web_master :-)

#20 compcat

compcat

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 06:25

Daj spokój Dżyszla, ja widziałem!

p.s.Screenów nie będę nagrywał!

-----------------
compcat

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników