Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Gdzie studiować informatykę??

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#41 myszka07

myszka07

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 20 maj 2004 - 15:42

ja mysle ze nie studiowac informatyki, rynek jest tak zawalony informatykami ze szkoda gadac

-----------------
Myszka07

www.funclub.pl
www.republika.pl/najlepsze_wakacje

• Goście

Napisany 21 maj 2004 - 09:58

Informatyk a informatyk to też po szkole dwa różne nie tylo zawody, ale i ogulne umiejętności.

-------------
mgr inż. Dżyszla

#43 Gośćmakaveli1_*

Gośćmakaveli1_*
  • Goście

Napisany 26 maj 2004 - 18:39

Ja jestem na 3-cim roku, oczywiście w Mila College. Jestem hm.... średnio zadowolony ze szkoły. Ale to chyba tylko moje zawyżone wymagania. Chicałbym żeby na studiach wykładowcy byli sprawiedliwi, dobrze uczyli i mieli odpowiednie wymagania...

Ogólnie Mila College to chyba jedyna rozsądna opcja na rynku dla ludzi chcących uczyć się informatyki, a jednocześnie nie mających ochoty na totalne kucie się głupot, które i tak będą bezużyteczne. Faktem jest to że na Mila College trudności z zaliczaniem przedmiotów zaczynają się dopiero pod koniec 2-go roku (dane dla średnio - wtajemniczonych w arkana informatyki średnio - pojętej

Myślę że każdy kto nie jest w stanie studiować na UW ani na Polibudzie (ze względu na stopień trudności studiów), czy Polsko-Japońskiej (ze względu na kasę), powinien wybrać Mila College. Jest jeszce WSZIS ale słyszałem różne opinie... Niby szkoła dobra, ale wszyscy narzekają...

Pozdrawiam! Makaveli

#44 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 26 maj 2004 - 21:12

Co to ja na początku tego wątku pisałem?

======================
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
======================
Barton-M-2500+ @3878+(212x12)// MSI-K7N2 Delta-L// 512 MB 333@400//R-9500//BARRACUDA: IV - 60 GB + 7200.7 80 GB //WinXP+SP-1 // Opera 7.50 Prev. 5//

#45 mrbeat

mrbeat

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 08 lipiec 2004 - 22:32

a moze ktos wie cos wiecej o informie na WAT czy jest warta uwagi, jaki ma poziom w porownaniu z PW. Wiecej terorii czy praktyki?

#46 Gośćxanth666_*

Gośćxanth666_*
  • Goście

Napisany 09 lipiec 2004 - 07:11

Ja zlozylam papiery na uniwerek łódzki na wydział matematyki, kierunek informatyka stosowana. Plan zajec wydaje sie atrakcyjny w stosunku do innych "lepszych" uczelni. dodatkowym plusem jest brak fizyki.

• Goście

Napisany 09 lipiec 2004 - 10:33

informatyka bez fizyki? buuuuuu!!! LOL

WAT ma ciekawe bardzo zagadnienia. Pamiętaj jednak, ze to szkoła wojskowa!

-------------
Dżyszla

#48 editus

editus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 25 sierpień 2004 - 11:37

Witam.  

Właśnie jestem jednym z ludzi którzy studiują w  Mila College.Chcaiłbym wam powiedzieć, że szkoła jest na drugim miejscu.Na pierwszym są chęci. Wielu ludzi znalazło pracę juz w trakcie studiów. Także nie jest z tym tak źle.Chyba że startuje się do instytucji które tylko "oferują pracę".Tam gdzie potrzeba kogos do roboty nikt nie patrzy na dyplomy tylko na umiejetności i zapał do pracy. Być może nie znajdziecie jakichś super posad ale zdobędziecie wiedzę i ciekawe kontakty.  

Jeśli kogos stać to niech idzie do PL-JPN (czesne od 1000zł/miesiac). Wielu z nich przeszło na Miłą. Także nie jest tam łatwo.  

Na PW nauczycie się (tzn. musicie zaliczyć) wszystkiego co nie jest potrzebne w pracy na codzień. Pierwsze trzy lata to matma i fizyka na najwyższym poziomie. Ponadto poznacie elektronike i projektowanie ukladów scalonych.Myśle że to oczywiście rozwija ale tylko 0,0000001% skorzystacie z tego w sposób bezpośredni - ja narazie nigdzie w praktyce.  

Mila jest dla tych którzy sami wiedza czego chca i mają sprecyzowane zainteresowania. Rozsądna cena, umiarkowane wymagania. A z zaliczeniem elektroniki, matmy lub technik cyfrowych i tak będziecie mieli problemy.Więc każdy musi wybrac sam. Mila stara się uczyc rzeczy praktycznych i myślę że z każdym rokiem jest tam coraz lepiej. Pracownie sa dobrze wyposażone są laboratoria sieciowe w standardzie cisco. Ogólnie przyjazna atmosfera. Co prawda zdarzają sie ludzie którzy studiuja tylko dla mamusi i tatusia i tacy studenci co przychodzą raz na pół roku.Myślę że to ich zasługa w ocenie szkoły.  

Al momo ze trzeba przycisnac pasa i faldki na .... to i tak daje duzo - wlasnie znalazlem fajna prace  - dzieki milej - ale i tez slyszalem ze z milej to nic dobrego - dlaczego - moze pracodawcvy trafili na takiego co ledwo liznie a juz chce kasy full a moze i nie wyblysnal czym byla potrzeba (???).

#49 Gośćnata_lia_*

Gośćnata_lia_*
  • Goście

Napisany 30 grudzień 2004 - 20:16

hm, pozwólcie że ja sie również wypowiem, otóż po maturze wiedziona "doświadczeniem" innych poszłam do szkoły prywatnej. Mówiono mi, że w takich uczą niezbędnych rzeczy, natomiast w szkołach państwowych wtłaczaja do głowy dużo smieci. Bardzo chciałam iść na informatykę (tak, jestem dziewczyną), wybrałam Milę (dziennie), bo na polsko japońską nie było mnie stać. Ktoś wyżej napisał, że z niektórymi przedmiotami są spore problemy na Mili....hm.....czy ja wiem, wszystko zaliczałam za pierwszym podejściem, bimbałam sobie jak tylko. Po pierwszym roku postanowiłam pójść jednak na polibudę (jakoś nie najlepiej się czułam z faktem, że jest mi tak łatwo i przyznam sie szczerze zaczął mi ciążyć status studentki szkoły prywatnej), zdałam egzaminy, żałuję, że nie zrobiłam tak od razu, tak mam rok w plecy, doliczając fakt, że kończyłam technikum dwa. Teraz doslownie haruję na pw, jest tu od groma roboty, napewno wiecie do czego zmierzam. Nie da się porównać dyplomu pw, czy polsko- japońskiej szkoły (znam tamtejszych studentów łatwo nie mają)z innymi szkołami, a ci z was którzy bronią mili, poprostu niech się przejda na polibudę i zobaczą co się tam dzieje i czego wymagają a gatki w stylu uczą tam wielu nie potrzebnych rzeczy są bezsesnu. student sam wybiera, co zapamięta a czego nie, w którym kierunku danej dziedziny dokładnie będzie się specjalizował, a wktórej będzie sie tylko orientował. Mowicie, że wy uczycie się samych niezbędnych rzeczy? Pozdrawiam więc wszystkich z mili, którzy uczyli sie np PTI, chyba mi nie powiecie, że facet uczył aktualnych rzeczy Zgadzam się więc ze Smolkim, odradzam tę szkołe!!

#50 korszun

korszun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 13:46

Heh. Witam ponownie zatem. Dostalem cynk, coby przeniesc sie tu i odswierzyc stare smieci

A wiec:

Wybieram sie w tym roku na studia informatyczne. Chcialem poprosic o opinie dotyczace takowych szkol w W-wie. Informatory i informacje ze stron sa pszydatne, ale wolalbym uslyszec opinie studentow czy wykladowcow. Także dotyczące uczelni prywatnych. Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

#51 Gośćmedic__*

Gośćmedic__*
  • Goście

Napisany 12 kwiecień 2005 - 23:52

Osobiście nie lubię studiów publicznych. Większość nie prezentuje już tego poziomu co kiedyś i leci głównie na prestiżu i nazwie uczelni.

W prywatnych student widzi, że jego pieniądze idą w polepszanie warunków nauki i poziomu kształcenia (a jeśli tego nie widać, to idziemy do innej ;P ). Niech tylko wszystkie uczelnie będą płatne, a poziom uczelni wyższych w Polsce podniesie się raz-dwa! Konkurencja wymusi natychmiastowe zmiany i konieczność dotrzymywania kroku najlepszych - inaczej szkoły nieprzystosowane czeka marna przyszłość...

#52 korszun

korszun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2005 - 11:40

Mhmmm... Ja tez, przyznaje bez bicia, ze myslalem przede wszystkim o prywatnych.

A mozesz podac konknrteniej jakies uczelnie? Warszawskie oczywiscie...

#53 Gośćmedic__*

Gośćmedic__*
  • Goście

Napisany 13 kwiecień 2005 - 22:22

W Warszawie jest WSISiZ. Jest to dobra uzelnia, w której nic nie przychodzi po prostu za czesne, tylko trzeba naprawdę trochę pokuć, żeby pozaliczać. Na początku może być trudno, ale wystarczy systematyczna nauka i nie będzie problemów - a i tak potem będziesz sięcieszył, że się tego nauczyłeś. Jest bardzo dobra kadra, wspierana przez PAN no i kasa idzie na wyposażenie sal, sprzęt, itp. To widać...

#54 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 13 kwiecień 2005 - 22:31

medic_: "Osobiście nie lubię studiów publicznych" - napisz co konkretnie nie podoba Ci się w studiach publicznych?
"kasa idzie na wyposażenie sal, sprzęt", lepiej by szła w lepszą kadrę, bo wg. mnie to nie sprzęt jest problemem, a to czego się uczy i jak się uczy.

Ach mój stary wątek, łezka w oku się kręci

Athlon XP 1800+ // MSI K7N2 Delta - L // 2x512 Twinmos 400 dual // Gainward Geforce 3 Ti 200 (200/450) // Barracuda 7 120GB (8MB) // Benq DW1640 BSQB // Chieftec 360W 302df // NEC FE791SB // SAMSUNG ML-1710P // Microtek 3800 // Terayon TJ 720X // Microsoft Natural Keyboard // Logitech MX310

#55 Gośćmedic__*

Gośćmedic__*
  • Goście

Napisany 14 kwiecień 2005 - 15:34

kamell napisał:
"medic_: "Osobiście nie lubię studiów publicznych" - napisz co konkretnie nie podoba Ci się w studiach publicznych?
"kasa idzie na wyposażenie sal, sprzęt", lepiej by szła w lepszą kadrę, bo wg. mnie to nie sprzęt jest problemem, a to czego się uczy i jak się uczy.
"

Na publicznych traktuje się często studenta jako zło konieczne. COś co przeszkadza w prowadzeniu badań, ale czym trzeba się zając, bo trzeba...

Na prywatnych płacisz i dostajesz odpowiednią usługę. I tak, napisałem, że kadra jest bardzo dobra, ale nie dopisałem, że kasa na nią także idzie. Mój błąd A i tak kadra uczy świetnie a i pozom na tym nie cierpi.

#56 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 17 kwiecień 2005 - 20:34

Tak się przymierzam do napisaniu paru słów prawdy o PW, ale myśl o kolokwiach byłych i nadchodzących z "arcyprzydatnych" przedmiotów mogła by ździebek zaszkodzić mojemu obiektywizmowi (oczywiście względnemu)

medic_: Którą uczelnię reprezentujesz i w jakim charakterze?
Nawiasem mówiąc coś mi się zdaje że to w pewnej mierze ci sami ludzie uczą na państwowych i na prywatnych.

Jakby ktoś pytał to moja radość z przebywania na studiach państwowych jest co najwyżej połowicza, ale o tym innym razem (wkrótce).

Athlon XP 1800+ // MSI K7N2 Delta - L // 2x512 Twinmos 400 dual // Gainward Geforce 3 Ti 200 (200/450) // Barracuda 7 120GB (8MB) // Benq DW1640 BSQB // Chieftec 360W 302df // NEC FE791SB // SAMSUNG ML-1710P // Microtek 3800 // Terayon TJ 720X // Microsoft Natural Keyboard // Logitech MX310

#57 Gośćmedic__*

Gośćmedic__*
  • Goście

Napisany 20 kwiecień 2005 - 11:49

Jestem studentem na WSISiZ. Co chyba zdziwić Cię nie powinno, po moich opiniach

I nadal uważam, że jest to bardzo dobra uczelnia. O wysokim poziomie nauczania, ze świetną kadrą i sprzętem.

A dodatkowym plusem jest pierwsze miejsce w ostatnim rankingu Wprostu wśród uczelni niepaństwowych. I od lat kilku utrzymuje się tam w czołówce. To chyba jednak o czymś świadczy...

#58 korszun

korszun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 22 kwiecień 2005 - 10:35

Hmmmm... No to rzeczywiscie uczelnia wyglada niezle. Jakbys jeszcze mogl stronke podac, cobym sobie obejrzal jak to wyglada, to bylbym wdzieczny. No i wogole dzieki, ze chociaz ktos mi odpisuje

#59 Gośćmedic__*

Gośćmedic__*
  • Goście

Napisany 28 kwiecień 2005 - 10:52

NO tak, wybacz. Zapomniałem - www.wit.edu.pl . WIT, to nowa nazwa uczelni - dopiero ją wprowadzają. To jest bodajże Warsaw Infrmatio Technology, czy jakoś tak... A co do stronki, to mogłeś choć trochę się sam pofatygować - Google są niezastąpione w takich wypadkach

#60 korszun

korszun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 11 maj 2005 - 14:38

Mhmm.. Fajna ta stronka. I sporo informacji o szkole. NIezle ten WSISiZ wyglada uszę przyznać. I widziałem też ranking Politki w którym ta szkoła jest na drugim miejscu z niepaństwowych... Ciekawie, ciekawie...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników