Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Gdzie studiować informatykę??

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 22:29

W takim razie zgłupiałem całkowicie. Jak mam wybrać 1 szkołę z kilku??(chodzi mi o prywatne poza polsko japońską) -czyżby rzut kostką miał być rozsądnym sposobem rozstrzygania wątpliwości??

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 22:46

Nie. Skłądanie papierów do dwóch-trzech. Taki pewnym jesteś, że wszędzie bez problemów się dostaniesz?

-------------
Dżyszla

#23 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 22:53

Przecież napisałem (rzecz się tyczyła UW, PW):

geniuszem nie jestem więc te 4 raczej są po za moim zasięgiem (no może PW jak się poszczęści)

A pytam w związku z tym że na państwowe jest bardzo ciężko jakie prywatne szkoły były by nie głupim wyborem

• Goście

Napisany 22 marzec 2004 - 22:54

No to chyba do Mila wracamy...

-------------
Dżyszla

#25 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 22 marzec 2004 - 23:01

http://www.pckurier....003_10_19/2.asp

Zastanawiam się czy lepiej dzienne płatne czy wiczorowe na np: UW, PW

Coś więcej o tym Mila, np ich stronka, jak trudno/łatwo się tam dostać albo czy po tych studiach nie zasilę rzesz bezrobotnych (to ostatnie pytanie to tyczy się bardziej obecnych absolwentów) etc.

#26 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 09:12

Kamell - płacisz - dostajesz się. Kończysz studia - masz papier, którego nikomu nie pokażesz bo się będziesz wstydził. Ja swojego nawet nie odebrałem. Nauczycielka ze szoły (właśnie z Mila) mówiła, że wszelkie rozmowy zwykle kończą się, gdy człowiek mówi że uczył się w Mila. I to wcale nie ze skutkiem pozytywnym.

#27 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 11:45

Smolki: czy w takim razie jest jeszcze jakaś prywatna szkoła w Warszawie dająca papier znaczący cokolwiek na rynku pracy (po za polsko - japońską)

2. Jak w końcu wygląda sprawa SGGW i WATu????- warto tu studiować czy też nie??

#28 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 12:11

Nie znam niestety nikogo, kto by na tych uczelniach studiował. Poszukaj może na stronach tych uczelni kontaktów do uczniów. Przejedź się tu i tam i pogadaj ze studentami. To chyba najlepsza metoda zorientowania się zarówno w atmosferze uczelni jak i poziomie nauczania. Ewentualnie możesz poszukać forów dyskusyjnych poświęconych uczelniom. Myślę, że nie znajdziesz osoby, która by studiowała na wszystkich tych uczelniach i miała pełen obraz i umiała je kompetentnie ze sobą porównać.

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
2x256 DDR 266 Kingston C25
HD Seagate Barracuda ATA IV
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

• Goście

Napisany 23 marzec 2004 - 12:59

WAT - myślę tak. Bardzo ciekawe perspektywy po. Ale to już szczególnie w służbach specjalnych lub jako strategiczny punkt np w zabezpieczeniach sieci korporacji.

-------------
Dżyszla

#30 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 16:02

Myślicie że lepiej wybrać wieczorowe czy zaoczne na PW albo UW zamiast dziennych w prywatnej szkole??

#31 Calipso

Calipso

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 16:18

27 i 28 marca odbedą się drzwi otwarte na PW. Zapraszam.

A tak a propos, to jeśli lubisz imprezować, długo spać, obijać się, grać w gry komputerowe itd. to nie wybieraj się na informatykę na Elektronice, chyba, że jesteś geniuszem. Na tym wydziale ostro trzeba "zasówać" i ciężko pracować. Ale warto, bo jest to wydział po którym pracę raczej się znajdzie.

#32 tomghar

tomghar

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 666 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 21:18

Tak włąściwie to trudno obecnie liczyć że sam dyplom choćby był z Oksfordu załatwi prace . Jeżeli ktoś naprawdę chce byc dobry to i tak samemu bedzie zgłębiał temat i nie przeszkodzi mu nawet to że konczył studia w Wąchocku. Ale jednak nie da się ukryć że niektóre szkoly dają lepsze podstawy niż inne.

Jak się chciałem przyjąc do obecnej pracy to warunkiem dopuszczenia do rozmów i testów kwalifikacyjnych były m.in: tytul magistra, po studiach dziennych, najlepiej publicznej uczelni. Ale póżniej na praktycznych testach nikogo już nie pytali co skończyl tylko sprawdzali jak się orientuje w zagadnieniach.

-----------------
C.K. Army
-----------------
Athlon 1800XP Pal{}Asus A7V133-c {}256 sdram 133{}Ac 97 zinteg.{}prolink gf4mx440 64MB ddr 128bit{}compex re100tx 10/100

#33 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 22:47

nie da się ukryć że niektóre szkoly daj± lepsze podstawy niż inne.

I właśnie takich szkół szukam i wyczekuje opini osób, które maj± na ten temat coś do powiedzenia - szczegulnie na temat szkół prywatnych - która z nich choć w części jest warta pieniędzy które im się ofiarowuje

2. Co do politechniki to na wydział elektroniki jest najtrudniej się dostać dlatego też mierze raczej w MINI ciekawe czy jest on dużo słabszy niż elektronika?? - w każdym bądź razie "darmowy"

• Goście

Napisany 23 marzec 2004 - 23:00

Dobre podstawy = UW v Pol-Jap

-------------
Dżyszla

#35 kamell

kamell

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2009 Postów:

Napisany 23 marzec 2004 - 23:05

I w ten sposób wróciliśmy do początku dyskusji

P.S. proponuje jednak by przejść na scieżkę szkół prywatnych jednak innych niż polsko japońska czyli bardziej osiągalnych

#36 Calipso

Calipso

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 24 marzec 2004 - 19:43

Chciałeś widzieć czym różni się informatyka na wydzialach elektryczbym, mini i elce:

_ na elektrycznym są dwie specjalności: informatyka w elektroenergetyce i inżynieria komputerowa.

_ po mini absolwenci podejmują prace głownie w instytucjach naukowo-badawczych, bankach, instytucjach finansowych i ubezpieczeniach, mogą też uczyć informatyki w szkolach i na kursach.

_ po elektronice przygotowany jesteś do projektowania i użytkowania systemów informacyjnych, budowy i ekspoloatacji komputerów oraz sieci komputerowych i innych urządzeń związanych z techniką cyfrową, zdobywasz umiejętność łączenia komputera z innymi urządzeniami.

#37 Calipso

Calipso

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 24 marzec 2004 - 19:51

Z tego co mi wiadomo, egzaminy wstępne na elkę w tym roku nie były takie trudne. Nie mniej jednak trzeba uzyskać chyba 160 pkt z 200 możliwych. Na elektronikę łatwo się dostać, ale trudno utrzymać.
Myślę, że przy wyborze studiów nie należy kierować się wyłącznie tym czy łatwo się dostać i utrzymać, aby tylko przetrwać, nie zmęczyć się i otrzymać papierek na koniec, lecz trzeba pomyśleć również czy ten papierek ma jakąś wartość.

#38 kopernik8

kopernik8

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 maj 2004 - 13:51

Witam!

Szkoła Mila College to nie polibuda...to typowa szkoła w której uczą to co naprawde powinieneś umieć...Na razie nikt NIE MOŻE oceniać tej szkoły bo dopiero teraz w tym roku wychodzą PIERWSI absolwenci ...inżynierzy!!! A stwierdzam że nie wszystkim tak dobrze pójdzie...

Wiem bo tam chodzę i nie narzekam...z zamiłowania jestem elektronikiem...i poszeżanie horyzontów to dobra sprawa...

Moim zdaniem w polsko japońskiej panuje maniakalna atmosfera!!!

Jeszcze jedno Mila College (do tego roku Wyższa Szkoła Informatyki teraz Wyzsza Szkoła Mila College) to nie tylko Policealne Studium Informatyki a Także Wyższe studia Inżynierskie.

www.mila.edu.pl

#39 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 20 maj 2004 - 14:01

Hehe, ja skończyłem tylko policealną, ale do wyższej chodzi mój brat i wielu znajomych. Cóż, pierwszy i drugi rok nie rokują najlepiej... Może faktycznie na trzecim zaczyna się jakaś nauka...

#40 juzio7

juzio7

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 maj 2004 - 15:01

Witam.

Właśnie jestem jednym z ludzi którzy kończą Mila College.Chcaiłbym wam powiedzieć, że szkoła jest na drugim miejscu.Na pierwszym są chęci. Wielu ludzi znalazło pracę juz w trakcie studiów. Także nie jest z tym tak źle.Chyba że startuje się do instytucji które tylko "ofrują pracę".Tam gdzie potrzeba kogos do roboty nikt nie patrzy na dyplomy tylko na umiejetności i zapał do pracy. Być może nie znajdziecie jakichś super posad ale zdobędziecie wiedzę i ciekawe kontakty.

Jeśli kogos stać to niech idzie do PL-JPN. Wielu z nich przeszło na Miłą. Także nie jest tam łatwo.

Na PW nauczycie się (tzn. musicie zaliczyć) wszystkiego co nie jest potrzebne w pracy na codzień. Pierwsze trzy lata to matma i fizyka na najwyższym poziomie (byłem na PW tyle że na kier. mechanicznym). Ponadto poznacie elektronike i projektowanie ukladów scalonych.Myśle że to oczywiście rozwija ale tylko 0,001% skorzysta z tego w sposób bezpośredni.

Mila jest dla tych którzy sami wiedza czego chca i mają sprecyzowane zainteresowania. Rozsądna cena, umiarkowane wymagania. A z zaliczeniem elektroniki, matmy lub technik cyfrowych i tak będziecie mieli problemy.Więc każdy musi wybrac sam. Mila stara się uczyc rzeczy praktycznych i myślę że z każdym rokiem jest tam coraz lepiej. Pracownie sa dobrze wyposażone są laboratoria sieciowe wstandardzie cisco. Ogólnie luzik i przyjazna atmosfera. Co prawda zdarzają sie ludzie którzy studiuja tylko dla mamusi i tatusia i tacy studenci co przychodzą raz na pół roku.Myślę że to ich zasługa w ocenie szkoły.

Pozdrawiam

-----------------
juzio

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników