Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

efekt reklamy odmienny od zamierzonego

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Gośćmisioo_*

Gośćmisioo_*
  • Goście

Napisany 06 lipiec 2006 - 09:26

witam
mam pytanie - czy podczas planowania kampanii reklamowych w internecie bierzecie panstwo pod uwagę fakt, iż niektore formy reklamy - np. poltergeist - mogą byc na tyle uciążliwe dla internautow, ze spowoduja efekt wrecz przeciwny od zamierzonego? tzn. negatywne skojarzenie z reklamowanym produktem? Nie mam tu na mysli zadnej konkretnej kampanii - po prostu ciekaw jestem, czy bierze sie taka ewentualnosc pod uwage. Bo przyzna pan, ze nie dajece sie w zaden sposob zamknac okno zaslaniajace caly ekran potrafi nieziemsko wkurzyc....

pozdr ms

#2 s_y_l_w_a_n

s_y_l_w_a_n

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 08 październik 2006 - 12:57

zgadzam się w 100% poppy (tego tymu reklamy) potrafią wkurzyć lecz są najskuteczniejszą formą :)

• Goście

Napisany 19 październik 2006 - 12:35

Ja ze swojej strony zapytam, czy państwo może wiecie, jaki odsetek internautów w ogóle nie zwraca uwagi na wyświetlaną reklamę, ale czym prędzej ją wyłącza?

Ja tak dość często robię - nie patrzę nawet, co wyswietla się na pop upie tylko szukam znaczka 'x' aby zamknąć reklamę, lub w przypadku reklam zasłaniających cały ekran wciskam od razu Alt+F4...

#4 llukasz

llukasz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 24 październik 2006 - 20:12

Zgadza się, co prawda nie wiem jaki odstetek internautów tak robi, ale podejrzewam, że zapewne duża większość (może coś około 80-90%?) ja także nie zwracam uwagi na reklamę - tzn. co na niej jest tylko odrazu bez wachania wyłączam. Myślę, że wszelkie reklamu typu flash i wyskakujące okienka się nie sprawdzają.

Chyba najlepszą formą są zwykłe bannery, albo linki na konkretnych stronach odpowiadających tematycznie do reklamowanej usługi czy też produktu. A nie gdzie popadnie, bo strona odwiedzana... bo co z odwiedzalności jak na daną stronę mogą wchodzić osoby bardzo zabiegane, które kompletnie olewają wszlkie reklamy...

pozdrowienia

#5 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 26 luty 2007 - 19:46

Banery reklamowe są bardzo dobre w kreowaniu marki, ale jeśli chodzi o produkt nie związany z internetem-takie działania są nieskuteczne, chyba iż ich zadaniem jest dopełnienie kampani reklamowej prowadzonej w innych mediach niż internet. W kazdym razie pop-upy mam u siebie zablokowane z ówagi, iż nie któży twórcy tego typu reklamy po prostu umieszczają w nich moduły spayware.

#6 Marcian

Marcian

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 12 maj 2007 - 20:20

Zgadza się, co prawda nie wiem jaki odstetek internautów tak robi, ale podejrzewam, że zapewne duża większość (może coś około 80-90%?) ja także nie zwracam uwagi na reklamę - tzn. co na niej jest tylko odrazu bez wachania wyłączam. Myślę, że wszelkie reklamu typu flash i wyskakujące okienka się nie sprawdzają.

Chyba najlepszą formą są zwykłe bannery, albo linki na konkretnych stronach odpowiadających tematycznie do reklamowanej usługi czy też produktu. A nie gdzie popadnie, bo strona odwiedzana... bo co z odwiedzalności jak na daną stronę mogą wchodzić osoby bardzo zabiegane, które kompletnie olewają wszlkie reklamy...

pozdrowienia

<{POST_SNAPBACK}>

Nie zgodzę się - można przeprowadzić bannerem kampanie, ale budżet musi być większy niż 50 000 PLN.
Jeżeli chcesz przeprowadzić kampanie - linki tekstowe - polecam google adwords - najlepiej reklamy niewyróżniające się z otoczenia danej strony.
Marcin Tenerowicz

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników