Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jakiego laptopa kupić?

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 kabieta

kabieta

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 marzec 2004 - 13:07

Mam możliwość kupić "służbowy" komputer. Czy byłby ktoś uprzejmy doradzić mi co wybrać.

Chciałabym kupić lekki komputer (jestem przecież wątłą kobietką), które ma mi służyć przez kilka następnych lat. Nie mam wielkich wymagań (ma być maszyną do pisania i liczenia: office, statistica i kilka innych pakietów obliczeniowych) ale oczywiście chciałabym mieć się czym pochwalić i na czym obejrzeć film

Nie wiem dlaczego ale u nas wszyscy kupują komputery TOSHIBA czy to naprawdę najlepszy wybór?

Problem polega głównie na tym, iż dziś muszę podać ewentualną kwotę jaką zamierzam na niego wydać, a laptop zostanie kupiony dopiero we wrześniu (wtedy też muszę podać dokładne parametry). Mam pulę 20 000 zł, które mam wydać na sprzęt, oprogramowanie, konferencje i ksiązki, niestety jeśli dziś napisze, że na komputer zamierzam przeznaczyć 15 000 zł a wydam na niego 12 000 zł to reszta mi przepadnie.

#2 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 05 marzec 2004 - 14:36

Eeee, nie pomyliło Ci się jedno zero?

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
2x256 DDR 266 Kingston C25
HD Seagate Barracuda ATA IV
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

#3 109

109

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 05 marzec 2004 - 14:55

Jak bym miał wolnych 10 000, to bym się już obkupił.

-----------------
AltPC: HP omnibook xe4100 (Celeron1,2G, 256MB, 30GB)

#4 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 05 marzec 2004 - 15:37

Ja bym poradzil cala game IBM ThinkPad'ow, ale jak juz ciebie przebralo na Toshibe, tez jest co wybierac.

Po pierwsze, nie bedzie ci potrzebny do skomplikowanych gier, ani do skomplikowanych programow-chociaz teraz same najslabsze nowe komputery przenosne potrafia zaspokoic kazdego programowego zarloka.

Poradzilbym ci Wiecej GB pamieci, ergonomiczny ksztalt, dobry, jasny, duzy wyswietlacz 15", i pojemne baterje, zeby przy pracy bez gniazdka wystarczylo na min 3h, no i jasne inne atrybuty: LAN, WAN....., USB 2.0, Modem 56k, CD-RW wypalarke COMBO z DVD, wyjscie Firevire tez byloby niezle,

raczej wybieraj bez FDD, na nic ten produkt ci bedzie potrzebny, bo teraz potega sa Flash pamieci (Dzieki Bogu :-), a FDD to przestarzale, niepotrzebne i gromostkie urzadzenie. Jak bardzo zechcesz tego napedu, to lepiej miec go jako zewnetrzne urzadzenie np: jako USB, albo sa specjalnie przemyslane do tego wyjscia w komp.

Jescze, komputer twoj musi kosztowac w zakresie od 5000 zl do MAX 9000 zl, NIEwiecej!!!! Na same oryginalne i legalne programy zdolasz wypuscic reszte, a to i wiecej....

Teraz komputer to nie przepych, to normalka, i ceny na nie sa tez bardzo nieduze. Ale koszt minimalnie potrzebnych programow, to przerasta rozsadna cene kazdego komputera.

Prawie taka sama sytuacja jak z samochodami: samochod kupic sobie to nic, ale jego eksplotacja!!!!! o bagatella, to juz spore pieniadze.

Automobile-"marzenie kazdego mezczyzny"-glosi reklama :-) Moim zdaniem raczej ZMORA!!!!!!!!!!!!!

#5 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 05 marzec 2004 - 18:14

Jeśli chodzi o sprzęt:
[1] Dowolny markowy z technologią Centrino: masz wówsczas zapewnioną zarówno wydajność jak i kompletr interfejsów komunikacyjnych oraz długą pracę na bateriach.

[2] Następny ważny element to ekran. 15 cali to jest ergonomiczne minimum.

[3] Pamięć RAM - na równi z procesorem determinuje wydajnosć, ergo - wygodę w posługiwaniu się programami, zwłaszcza obliczeniożerczymi statystycznymi; zalecane - 512 MB.

[4] Oprogramowanie: odwiedź strony producentów i dystrybutorów potrzebnego ci softu i zorientuj sie w cenach, czyli uzyskasz wiedzę o tym co musisz wydać. Reszta preliminowanej kwoty - na sprzęt.

Aha, lepiej więcej RAMu i słabszy procesor aniżeli na odwrót!

-------------
======================
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
======================
A2500+@(200x11)@ 1,65 V // MSI-K7N2 Delta-L // 512 MB 333@400 // GF2MX400 // BARRACUDA: IV - 60 GB + 7200.7 80 GB // WinXP+SP-1 // Opera 7.50 Prev. 2 //Neo+@Lucent

#6 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 05 marzec 2004 - 18:31

W pelni sie zgadzam z AlvinR'em.....ale ma byc to komputer przenosny, wiec jak juz bedzie 15" to dobrze - bo w przenosnych komputerach to juz pelnyMAX, ale jak spodoba ci sie komputerek z 14.1" to mozesz zaryzykowac, przeciesz kazdy notbook lub laptop ma wyjscie VGA, wiec jak zechcesz 17-22" to sobie poprostu podlaczysz. :-)

ja jestem szczesliwym nabywca ThinPad'a 600E, i jestem calkiem i w pelni zadowolony z jego mocy, czy tez przekatnej ekranu (zdaje sie ze ma cos okolo 13" moze mniej...nie bede teraz mierzyl) On w pelni mi asystuje do papierowych spraw, czy tez inernetu, poczty E-mail, czy tez 'druczek", pity.....czasem ogladam na nim filmy, czasem pogram. Mysle, ze przy papierowej pracy dla mnie cale,... to nie ma az tyle duzego znaczenia (ale mam dwa kompy, ten ThinkPad jest od razu na to przeznaczony), chociaz warto miec wiecej cali, ale moze byc i ergonomiczny, cienki kompromis. ;-)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników