Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Chcę kupić Aparat do 1200zł

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#41 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 25 sierpień 2006 - 07:51

. Producent zwraca naszą uwagę na tryb wysokiej czułości, który operuje w zakresie ISO 800 - 1600 i ma być uzupełnieniem dla systemu optycznej stabilizacji obrazu MEGA O.I.S.

<{POST_SNAPBACK}>

Te czułości są nieużyteczne w tym aparacie, obejrzyj zdjęcia przy iso 800 i 1600...
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#42 marmaR1212

marmaR1212

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 25 sierpień 2006 - 10:23

To tylko fragment oficjalnej formułki ze specyfikacji. Zgadzam sie te ISO nie zdaje sprawdzianu ale zrób swoim aparatem zdjecie wewnatrz mieszkania na ISO chociażby 200 i obejrzyj je w rzeczywistej wielkości .Zobaczysz bardzo dużo szumu. :)

#43 Havelock

Havelock

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 25 sierpień 2006 - 21:32

Zaraz, zaraz, spokojnie. Kolega pisze, że chce 6 Mpixeli i dodaje, że jest zielony w temacie. I moim skromnym zdaniem z tej 'zieloności' wynika też owe 6 Mpxl.

Po pierwsze wielkość matrycy (czyli ilość Mpixeli) absolutnie nie świadczy o jakości zdjęcia, a o jego fizycznej wielkości. Sam, kiedy zaczynałem swoją przygodę z fotografią cyfrową nabrałem się dokładnie na to samo. Teraz mam Canona 3.2 Mpixele i on w 100% wystarcza. Robi zdjęcia w max rozdzielczości 2048 x 1536. Po co komu większe???

Po drugie co jest ważne, to jakość 'optyki' aparatu, a tę mają najlepszą (wg. mnie) Canon i Sony. Canon pod tym względem wyprzedza soniaka, bo ten ma drogie pamięci.

Po trzecie - zajrzyj tutaj, a porównasz zdjęcia prawie wszystkich modeli http://www.dpreview.com/gallery/

Mój ranking firm (w przedziale do 1200):
1. Canon - mnóstwo ustawień manualnych, tanie karty, dobra optyka, 4x zoom optyczny
2. Sony - mniej manuala, droższe karty, podobno lepsza optyka niż w Canonie, 3x zoom optyczny
3. Olympus, Nikon, Fuji - Olympus ma dobre 'głupki'. Większość Nikonów 'szumi' (zdjęcia są ziarniste), część Fuji robi różne aberracje (np. dodaje fioletową obwolutkę)

Musisz zadać sobie pytanie (i napisać nam) - DO CZEGO Ci ten aparat potrzebny. Bo jeśli do fotkowania imprez, świąt, okazyjnie makro etc., to wystarczy Ci aparat za 800 zeta (w tym ładowarka i pamięć). Jeśli chcesz aparat do profesjonalnych, specjalistycznych zdjęć, obróbki graficznej itp., to 1200 zeta to zdecydowanie za mało.

Dzisiaj już nie robią aparatów mniejszych niż 4Mpxl, mimo to nadal polecam możliwie niskie matryce, ale za to dobrej firmy. Samsung, HP, Panasonic, Casio i temu podobne wynalazki to nie firmy, którym można zaufać jeśli chodzi o aparaty. To trochę tak, jakby kupować płytę główną produkowaną przez Amicę :-] (oczywiście przesadzam, ale...)

Mój typ to:
Canon A530 [655 zł]
5.0 Mpxl (rozdzielczość max zdjęcia 2592 x 1944)
http://www.fotoexper...odukt-1561.html

Powiem tak - sam jestem grafikiem i mój Canon A510 z 3.2Mpxl mi w 100% wystarcza.

W ogóle, to do dyskusji na ten temat gorąco polecam http://www.forum.fotoexpert.pl , tam jest mnóstwo dokładnych informacji (i przy okazji IMHO najtańszy w necie sklep z aparatami).

pozdrawiam,
/havelock
C2D E8400 ; MSI P45 Platinum ; 4x2048MB Corsair CL4 ; Asus GTX280 ; 750GB Samsung SpinPoint F1 ; nagrywarka DVD Samsung ; Corsair 620W;

#44 marmaR1212

marmaR1212

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 26 sierpień 2006 - 08:35

nie zgodze sie , SONY nigdy nie specjalizowalo sie w aparatach tak samo jak PANASONIC a robia wspaniale kompakty , nazwa firmy nie ma tu nic do znaczenia, przykład? otoz aparat to nic innego jak komponenty elektroniczne prawda? ja posiadam Panasonica FX01,robiącego wspaniałe foty.który ma ma bardzo mało wspólnego z tą firmą oprócz nazwy widniejącej na aparacie. Dlaczego? ano dlatego że np. ma obiektyw firmy Leica , chyba nie musze rekomendować tej firmy, nie wspomne o szerokokątnym objektywie, bardzo szybkim procesorze itd.Porównywałem fotki moje z innymi robionymi na Canonie Powershot A620, moje były bardziej nascycone ( głębia kolorów), ostrzejsze i żywsze.I co ? Przeciez to Caaanooonnn,potentat fotograficzny. Reasumując , aparaty Sony czy Panasonic w niczym nie umniejszają Canonom,Olympusom itd. kompakt to kompakt, wszystkie dzialają na tej samej zasadzie.Rozne firmy wkładaja tam czesci innych firm i tak to sie kreci. Jeśli zaś chodzi o ironiczne stwierdzenie o zakupie płyty głównej Amica - kupiłbym cyfrówke Amica z objektywem Leica,Mega O.I.S itd, bez wachania.

#45 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 26 sierpień 2006 - 10:30

Tp, że aparat ma obiektyw firmy Leica nie daje gwarancji, że bedzie robił super foty. Prawda jest taka, że wynik końcowy zależy od najsłabszego ogniwa, więc pomimo dobrego obiektywu zdjęcia mogą byc słabe ze względu na kiepską elektronike.
Może Sony i Panasonic nie specjalizowały się w kompaktach ale zauważ że te firmy miały świetne zaplecze ku temy żeby produkawać dobre aparaty. Sony od dawna miał ogromne uznanie w segmencie sprzętu optycznego-jedne z lepszych na świecie kamer, zarówno profesjonalnych jak i amatorskich, jest też jednym z największych producentów matryc (można je np. spotkać w lustrzankach Nikona). Co do Panasonica to wspópracuej on z Olympusem, czego efektem jest np. standard cztery trzecie.
http://www.dpreview....asonicdmcl1.asp
Niektórzy twierdzą, że ten mezalians trwa już od dawna ;)
Nie twierdze,że Sony czy panasonic nie robią dobrych aparatów, ale nie zgadzam się z opinią, że nie mielu ku temu dobrago zaplecza.
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#46 GośćBartosz83_*

GośćBartosz83_*
  • Goście

Napisany 26 sierpień 2006 - 10:41

Mój ranking firm (w przedziale do 1200):
1. Canon - mnóstwo ustawień manualnych, tanie karty, dobra optyka, 4x zoom optyczny
2. Sony - mniej manuala, droższe karty, podobno lepsza optyka niż w Canonie, 3x zoom optyczny
3. Olympus, Nikon, Fuji - Olympus ma dobre 'głupki'. Większość Nikonów 'szumi' (zdjęcia są ziarniste), część Fuji robi różne aberracje (np. dodaje fioletową obwolutkę)

Ja mam od jaiegoś tygodnia Olympusa SP-350 - jestem wpełni zadowolony i nie wiem czy jakiś Canon jest aż tak lepszy od tego aparatu, ma naprawde sporo ustawień manualnych i możana się dobrze pobawić i poeksperymentować tym aparatem (zastrzegam że napewno nie tak jak lustrzanką) :) i go polecam :)

#47 Havelock

Havelock

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 26 sierpień 2006 - 11:04

Po pierwsze - Widać, że nic nie wiesz o Sony. Układy optyczne robi dla nich specjalnie znana od wielu wielu lat firma Carl-Zeiss http://www.zeiss.pl/...1256a3a0049b0dd
A jej optyka jest uznawana za jedną z najlepszych.

Po drugie - Co to za bzdurna argumentacja, ze było więcej kolorów, bardziej żywsze, etc. Canony mają 13 konfigurowalnych modów robienia zdjęć i głębię, nasycenie etc. można ustawić samemu. Wystarczy np. zmienić jedną z 5 opcji światła, albo samemu ustalić wzór bieli, żeby kolorystyka zdjęć była taka jakiej potrzebujemy.

A gdybyś miał pojęcie o poszczególnych modelach aparatów z danej serii, to wiedziałbyś, że Canon A620 jest najsłabszym modelem (m.in. dlatego, że ma duża matryce). Modele nie różnią się tylko pixelami, ale też konstrukcją optyki. I to też wpływa na jakość zdjęć.

Kolejna sprawa, że ja polecam aparat o połowę tańszy od Twojego Panasonica, a równie dobry i bardziej konfigurowalny. A FX-01 kupisz 'gołego' za 1200 zeta, bez ładowarki, pamięci i baterii, więc i tak odpada.

No i jeszcze co do 'cyfrówki Amici', to naprawdę uważasz, że ta Leica cokolwiek by zmieniła? Szczerze wątpię. Aparat działa tak słabo jak najsłabsza jego część, a one muszą ze sobą współpracować, bo inaczej nawet najlepsza optyka nic Ci nie da, jak zdjęcie przetrawi kiepska matryca.

pozdrawiam,
/havelock
C2D E8400 ; MSI P45 Platinum ; 4x2048MB Corsair CL4 ; Asus GTX280 ; 750GB Samsung SpinPoint F1 ; nagrywarka DVD Samsung ; Corsair 620W;

#48 Havelock

Havelock

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 26 sierpień 2006 - 11:21

Ja mam od jaiegoś tygodnia Olympusa SP-350 - jestem wpełni zadowolony i nie wiem czy jakiś Canon jest aż tak lepszy od tego aparatu, ma naprawde sporo ustawień manualnych i możana się dobrze pobawić i poeksperymentować tym aparatem (zastrzegam że napewno nie tak jak lustrzanką) :) i go polecam :)

<{POST_SNAPBACK}>

SP-350 to bardzo dobry aparat (w swojej klasie jeden z najlepszych), ale wciąż droższy o 350 zeta od proponowanego A530. Chodziło o to, że Olympusy za tę cenę (650zł) nie mają takiego bogactwa opcji (bodajże 5).

Sam mam jeszcze Olympusa C-460, który jest ok, ale i tak zdecydowanie gorszy od mojego Canona A510, który był wówczas tańszy o ponad 150 zeta. Są w nim np. spore problemy ze stabilizacją obrazu. Ale za to makro działa calkiem nieźle :-]

pozdrawiam,
/havelock

#49 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 26 sierpień 2006 - 15:31

Havelock- po pierwsze nie pisz posta pod postem, do tego słuzy przycisk "Edytuj", a po drugie bądź łaskawy zaznaczać, która część Twojej wypowiedzi do kogo sie odnosi ;)
Przyznaje się, że trochę uogólniłem, fakt to niezaprzeczalny, że optyka Sonego pochodzi od firmy Carl-Zeiss. A w połaczeniu z wieloletnij doswiadczeniem w produkcji matryc daje ogromny potencjał.
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#50 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 27 sierpień 2006 - 00:18

tak zgadzam sie z Havelockiem w jednej kwestii :)
te olympusy SP 350 maja ponoć swietną matryce, co do obiektywu to zakres ogniskowych jest średni ;] nie wiem jak z ich jakością (obiektywów)
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#51 GośćBartosz83_*

GośćBartosz83_*
  • Goście

Napisany 27 sierpień 2006 - 11:41

zdjecie z olympusa sp-350 w trybie supermacro
Dodaj obrazek

#52 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 27 sierpień 2006 - 21:56

ladnie ladnie ;)

#53 Gośćdamian_dk_*

Gośćdamian_dk_*
  • Goście

Napisany 27 sierpień 2006 - 22:11

Ja posiadam SONY DSC W50 i jestem z niego bardzo zadowolony. Cena ok 950zl. Polecam.

#54 kungfiarz

kungfiarz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 28 sierpień 2006 - 09:46

Ja posiadam SONY DSC W50 i jestem z niego bardzo zadowolony. Cena ok 950zl. Polecam.

<{POST_SNAPBACK}>

Ten soniak super sprawa mialem go brac ladne fotki super design i wykonanie ale wzialem jednak pana LZ5

#55 PanAlojz

PanAlojz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 08:32

miną czas nie było chęci ani kasy teraz sie może zabiorę do kupna cenny spadły :D

co teraz proponujecie :D:D?????

#56 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 08:53

miną czas nie było chęci ani kasy teraz sie może zabiorę do kupna cenny spadły :D

co teraz proponujecie :D:D?????

<{POST_SNAPBACK}>

Fuji S6500 - w tej cenie nie ma konkurencji.
Można go kupić za 1250zł. Bardzo dobra i duża matryca i wytarczajęce 6MP(niskie szumy), wysokie użyteczne ISO, dobra optyka, szybki AF, super jakość fotek, mechaniczny zoom w pierścieniu, b.d ergonomia, full manual, szerokątny obiektyw 28mm, wydajna wbudowana lampa, mało prądożerny (na alakicznych bateriach 200 fotek zrobiłem, na akumulatorkach spokojnie 400). No i wygląd - prawie jak lustro :)

#57 PanAlojz

PanAlojz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 08:10

lustro można taniej kupić :P co jeszcze polecacie

#58 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 10:56

lustro można taniej kupić  :P co jeszcze polecacie

<{POST_SNAPBACK}>

Tak ciekawe.
Znajdź mi lustro + obiektyw z takim zakresem ogniskowych w takiej cenie - no samo używane body to się zgodzę. Ale kupić uzywane body z paprochami na matrycy...
Jak już to dołożyć i kupić nowe, a tu cena rośnie i rośnie...
Chłopie w okolicach 1200zł nic lepszego nie znajdziesz...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników