Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nowy aparat cyfrowy (cena do 1200)

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 29 czerwiec 2006 - 18:30

Witam, obecnie posiadam już ładnych parę lat antyczny Sony DSC-P30. Mam zamiar go wymienić na coś nowszego.
Przejrzałem trochę wątków o aparatach.

Generalnie polececie:
- Canona A700
- Canona A620
- Kodak Z740
- Fuji S5600

Tu mam kilka pytań, który aparat wybrać (nie koniecznie wyżej wymienione) zwracając uwagę na :

1. Jakość zdjęć. Jestem amatorem i gdyby nie fakt iż obecny Sony robi zdjęcia bardzo wolno (w najwyższej rozdzielczości trzeba czekać około 3 sec, być może to też wina karty, a lampa błyskowa ładuje się około 7 (sic) sekund) dalej by mi wystarczał mimo iż ma matryce 1.3

2. Szybkość zrobienia zdjęcia

3. Szybkość "ładowania" lampy błyskowej (i orientacyjnie ile ona wynosi)

4. Długość pracy na bateriach (i jakie akumulatorki do tego dokupić, generalnie im większej pojemności tym lepiej, ale na ile orientacyjnie starczą przy włączonym lcd)

5. Stabilizacja obrazu (warto by była)

6. Karta pamięci.
Jeśli byłby to aparat z obsługą kart SD myślałem nad Secure Digital 512MB SanDisk Ultra II lub Secure Digital 1GB SanDisk Extreme III a może wystarczyła by wolniejsza karta. I ile orientacyjnie mieści się na takiej karcie zmieści się zdjęć w rodzielczości powyżej 2xxx X xxxx
lub jeśli byłby to Fuji S5600 to karty typu xD, ale niestety nie znam ich parametru zapisu/odczytu. Sandisk Typu M xD-Picture 512MB lub Sandisk Type M xD-Picture 1GB

7. Jak wyglada sprawa robienia zdjęć w słabym lub bardzo słabym oświetleniu.

Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi.
Dvorak

ASUS A7N8X-X (BIOS 04.08.2004)
AMD 2500 XP+ BARTON
1GB RAM (1x512 MB NN + 1x512 MB KINGMAX)
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
TUNER TV WINFAST 2000 EXPERT
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#2 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 11:03

najciekawszy chyba jest A700 :)
przemawia 6x zoom i dobra matryca

może coś z panasonica? :)
wszystkie maja stabilizacje... optyka tez jest ok
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#3 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 11:17

najciekawszy chyba jest A700 :)
przemawia 6x zoom i dobra matryca

może coś z panasonica? :)
wszystkie maja stabilizacje... optyka tez jest ok

<{POST_SNAPBACK}>

Większy zoom ma ten Kodak i Fuji S5600.

Fuji S5600 z tego co wiem stabilizacji nie ma (pseudo stabilizacje posiada).
Kodak chyba też nie ma...
Dvorak

AMD 2500 XP+ BARTON
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#4 Comret

Comret

....::::>::::....

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 12:11

Większy zoom ma ten Kodak i Fuji S5600.

Fuji S5600 z tego co wiem stabilizacji nie ma (pseudo stabilizacje posiada).
Kodak chyba też nie ma...

<{POST_SNAPBACK}>

Kodaka bym omijał, nie podoba mi się jakość.

Fuji ok ale lepiej Canona. Wspomiame Sony również robi dobre aparaty, ale Panasonic... :D błee.

W Twojej sytuacji cokolwiek z nowych produktów będzie rewelacją.

Stabilizacja obrazu jest dla dzieci które nabierają się na ten bajer. W moim Canonie nie ma stabilizacji a mimo to robię zdjęcia w ruchu lux.

Co do dużego zoomu to też mało przydatne. Zrobienie dobrego zdjęcia z ręki przy dużym zoomie graniczy z cudem. Trochę pomaga stabilizacja ale to nic w porównaniu ze statywem. Niestety obiektywy aparatów kompaktowych wyposażone w duże zoomy dają spore szumy. Nie ma nic za darmo, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego (w cyfrakach to się sprawdza).

#5 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 13:12

Czyli odpada Kodak, pogrzebałem jeszcze i rzeczywiście ma słabą jakosc wykonania wizjera i lcd.

Bardzo by mi zalezało, by ktoś jesli posiada takowe informacje szczególnie odpowiedział mi na pytanie 3 i 6. Bo nie chciałbym się wkopać, że kupuje aparat za XXX zł, a na zrobienie zdjęcia, czy czekanie na naładowanie lampy znowu minie wieczność... 8|
Pozatym czy opłaca się pakować w w/w karty? Czy wystarczy wziąść coś tańszego. Chodzi mi o to by karta nie była wąskim gardłem przy robieniu zdjęcia.

Pogrzebałem jeszcze po necie i zastanawiam się jeszcze nad Canon Power Shot S2 IS, tylko to troche wyższa półka cenowa. Tyle miało wyjść łącznie aparat z osprzetem (karta, baterie, pokrowiec).

A i przy okazji co to są tzw."szumy". Domyślam się, że jakieś zniekształcenia... 8| (w dziedzinie cyfrówek jestem laikiem :) )
Dvorak

AMD 2500 XP+ BARTON
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#6 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:13

"Szumy matrycy - są to zakłócenia powstające w matrycy światłoczułej. Na zdjęciu objawiają się jako pojedyncze pixele rozrzucone po całej powierzchni kadru. Szumy wzrastają wraz ze zwiększaniem czułości matrycy ISO oraz wraz z wydłużaniem czasu naświetlania. Największe szumy pojawiają się podczas wykonywania zdjęć nocnych przy wysokiej czułości np. 800 ISO i długim (kilku sekundowym) czasie naświetlania. Wyższe modele aparatów mają wbudowany programowy system redukcji szumów." Wjednym zdaniu stado kropek różnych kolorów, widać jakbyś posypał zdjęcie pyłem.

Co do szybkości ładowania lampy to jakoś nie zauważam problemów wśród współczesnych kompaktów. Po zrobieniu zdjęcia z lampą właściwie od razu mogę pstrykać kolejne. Starczy 1-2 sekundy.

Co do kart to trzeba dobrać do konkretnego modelu i zobaczyć w specyfikacji jakie obsługuje. Ja do swojego Canona G5 kupiłem CFx80 ale on tego nie potrafi użyć :D.

Co do szybkości robienia zdjęć to kompakty oprócz kart mają wewnętrzną wbudowaną pamięć. Najpierw zdjęcia lądują w pamięci podręcznej a potem na karte. Możesz robić (w zależności od modelu) nawet kilka zdjęć na sek.w serii po kilkanaście. Jak się zapełni bufor trzeba będzie poczekać 15-20 sek aż wszystko przeniesie na karte. Tylko nie w opcji auto, bo wtedy czasu mu zajmuje badanieświatła itp. przed każdym zdjęciem.

Akumulatorki najlepiej o jak największej pojemności 2300-2500. Lepsze kompakty mają swoje akumulatory zupełnie niepodobne do paluszków. U mnie to jest kilka godzin ciągłej pracy z wyświetlaczem i fleszem (2-3). Tego nie dadzą Ci bateryjki z ładowarki :D. Dokupiłem sobie też na giełdzie fotograficznej zamiennik do mojego aparatu za 30pln (orginał dużo droższy) i teraz używam zamiennie.

Co do robienia zdjęć w słabym oświetleniu to raczej cyfraki sobie nie radzą. Szumią, nie łapią ostrości itp. Da się robić zdjęcia ale nie zawsze na auto zrobisz ładne. Jeśli robisz naprawde dużo zdjęć w pomieszczeniach, po zmroku itp to dobrze jest kupić kompakta z możliwością podpięcia zewnętrznej lampy. Tu liczy się jasny obiektyw i dobra duża matryca.

I na koniec ten wybrany przez Ciebie Canon jest dobrą opcją. Bardzo przyzwoity kompakt oferujący rozsądne możliwości jak za tącenę. Poza tym Canon jest bardzo porządny i dopracowany. Ale mogę być tu stronniczy bo sam mam cyfraka tej firmy.

Edit...
Jeszcze jedno na karcie 512 zmieści się około 100 fotek w najwyższej rozdzielczości. Wszystko zależy jeszcze od kompresji jaką ustawisz.

#7 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:17

Niestety obiektywy aparatów kompaktowych wyposażone w duże zoomy dają spore szumy.

<{POST_SNAPBACK}>

Przepraszam ale nie wytrzymałem
Jak można takie idiotyzmy pisać?
Co ma obiektyw do szumów?
Dajesz porady, a przynajmniej wiesz skąd sie bierze szum?

Bardzo podobają mi sie też teksty "Stabilizacja obrazu jest dla dzieci które nabierają się na ten bajer."
Miałeś doczyniena ze stabilizacją ze wysnówasz takie wnioski?

edit:
juz uspokoiłem sie... ;]

Co do aparatów S2is jest bdb opcją
Jednak nadal patrzył bym tez na panasonica :) maja bdb. optykę
np. ten
albo ten
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#8 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:22

Przepraszam ale nie wytrzymałem
Jak można takie idiotyzmy pisać?
Co ma obiektyw do szumów?
Dajesz porady, a przynajmniej wiesz skąd sie bierze szum?

<{POST_SNAPBACK}>

Przecież napisałem.

#9 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:24

to skoro 'wiesz' to czemu piszesz bzdury ze szum sie bierze z obiektywu?

#10 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:30

to skoro 'wiesz' to czemu piszesz bzdury ze szum sie bierze z obiektywu?

<{POST_SNAPBACK}>

Z mojego doświadczenia takie obiektywy z dużym zoomem dają wspomniany efekt szumów. Porównywałem sprzęty o "prawie" identycznej matrycy (rozmiary i rozdzielczość) a właśnie różniące się obiektywem. Według mnie tak jest. Mogę się mylić bo jestem typowym amatorem. Bawiłem się natomiast różnymi cyfrakami i to więcej niż dwoma :D.

Skoro się mylę to może Ty mi to jaśniej wytłumaczysz.

Tak bawiłem się stabilizacją, między innymi w Minolcie A200 (czy jakoś tak) itp.
Uważam to za bajer. Daje efekty ale nie w 100%. To nie jest automat na wszelkie wstrząsy. Niektórzy myślą, że jak jest stabilizacja to wszystko załatwia. Bez problemu da się robić super zdjęcia bez wspomagania.

#11 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:36

1. szumy biorą sie zawsze z matrycy obiektyw nie daje szumów
2. to ze wydawalo ci sie ze dlugoogniskowe aparaty mają wieksze szumy, jest możliwe bo:
aparat mając ciemniejszy obiektyw (dluzsze zoomy czesto są ciemne) dają na trybie auto wysokie czulosci ISO (mowisz ze jestes amatorem, wiec domyslam sie ze i czulosc jest na automacie), aby skrócic czas migawki- po to zeby nie poruszyć zdjęcia, dla tego zdjęcia są bardziej zaszumione
3. nie liczy sie tylko rozmiar i rozdzielczośc matrycy, ale i technologia jej wykonania, a jest ich pare (CCD, CMOS i jakies inne, ktore stosuje fuji, nie pamietam nazwy)
4. edit: zadanie stabilizacji jest takie zeby tlumila drgania ręki, a nie ze aparat zrobi zdjęcie nawet jak bedziesz nim machał

#12 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:38

Poogladałem te Panasonic'y
Ciekawszym dla mnie jest PANASONIC DMC-FZ7 niż PANASONIC Lumix DMC-TZ1
Dodatkowym plusem jest spore wyposarzenie dodatkowe (akumulator, osłony, pokrywy obiektywu). Domyślam się, że on ma stablizacje obrazu.
Na ile ten akumulatorek wystarcza, ma stosunkowo małą pojemność 720mAh.

Z kolei CANON PowerShot S2 IS jest "goły"...
Dvorak

AMD 2500 XP+ BARTON
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#13 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:39

stabilizacje ma :)
co ciekawsze wszystkie panasonici, nawet te za 600 zł mają stabilizacje

edit: co do aku to trzeba by dorwać jakiegoś użytkownika tego aparatu, poszukaj po forach fotograficznych...

#14 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:53

Przesadziłeś troszkę, czułość nie zawsze jest na auto, aż takim amatorem nie jestem. Jak chcę robić odpowiednie fotki to mieszam w ustawieniach. Auto to 30-40 % mojego użytkowania.

W testowanych aparatach ustawiłem czułość manualnie, rodzaj światła też, testowane były na powietrzu wieczorem przy identycznych warunkach. Zmieniałem również czułości.
Efekt był widoczny.

Co do stabilizacji właśnie chodzi tylko o drgania ręki. Staram się robić foty tak aby nie było takich drgań i jakoś bez problemu daję sobie radę. To byłby zupełny przypadek gdyby akurat stabilizacja uratowała mnie przed nieostrą fotką.
Na codzień w pracy używam kilku cyfrowych kompaktów i czasem w miarę potrzeb lustrzanek. Uważam stabizację za zbędny bajer.

#15 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 14:53

Kolejne pytania. Co dają te filtry i osłony. Osłona jedynie mi się kojarzy po prostu z "zatyczką" na obiektyw :P
Pozatym jaką karte brać (chodzi mi o przepustowość). Generalnie im wyzsza tym lepsza, ale nie ma się co powywać wg. mnie i kupować jakąś hiper karte jeśli nie będzie w pełni wykorzystana. Wystarczą "zwykłe" czy z serii extreme (sd).

Wspomnieliście, że aparaty mają wbudowaną pamięć i dopiero jak się ona zapełni to przerzucają na karte (zdjęcia seryjne). A jak wyglada sprawa pojedynczego zdjęcia? Od razy zapisuje zdjęcie w aparacie czy od razu na karte. i w którym momencie przerzuca je na karte. Przykładowo jeśli zrobie xxx pojedynczych zdjęć i bede chciał zrobić seryjne to czy aparat automatycznie wyczyści swoją wewnętrzną pamięć??
Dvorak

AMD 2500 XP+ BARTON
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#16 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 15:08

W testowanych aparatach ustawiłem czułość manualnie, rodzaj światła też, testowane były na powietrzu wieczorem przy identycznych warunkach. Zmieniałem również czułości.
Efekt był widoczny.

<{POST_SNAPBACK}>

To w takim razie aparaty różniły się softem (który również redukuje szumy, sam o tym pisałeś) i matrycami.

Co do stabilizacji właśnie chodzi tylko o drgania ręki. Staram się robić foty tak aby nie było takich drgań i jakoś bez problemu daję sobie radę. To byłby zupełny przypadek gdyby akurat stabilizacja uratowała mnie przed nieostrą fotką.
Na codzień w pracy używam kilku cyfrowych kompaktów i czasem w miarę potrzeb lustrzanek. Uważam stabizację za zbędny bajer.

I niestety znowu wychodzi niewiedza... Stabilizacja jest potrzebna, gdy czasy naświetlania schodzą ponizej 1/10sek (1/10 w przypadku stabilnej ręki, jak nie ma się wprawy to i poniżej 1/60sek), wtedy zauważysz jej działanie, a na czasach typu 1/100 i wyzsze to nikt chyba nie zauwazy różnicy miedzy zdjęciem ze stabilizacją a bez.

Co dają te filtry i osłony

Niestety nie widze, żeby dawali do aparatu jakieś filtry, ale odpowiem :)
Podstawowe filtry (UV) są to przedewszystkim filtry ochronne, osłaniają one obiektyw przed naszymi paluchami i zarysowaniami, inne filtry (prócz polaryzacyjnego) to wg. mnie przezytek- wszystkie inne efekty, które dawały kiedys filtry dzis mozemy uzyskać w photoshopie i innych aplikacjach fotograficznych.

Osłony służa aby słońce, które np. wpada niepotrzebnie do obiektywu aparatu, nie powodowało różnych refleksów między soczewkami, ktore najzwyczajniej psują zdjęcia

Wspomnieliście, że aparaty mają wbudowaną pamięć i dopiero jak się ona zapełni to przerzucają na karte (zdjęcia seryjne). A jak wyglada sprawa pojedynczego zdjęcia? Od razy zapisuje zdjęcie w aparacie czy od razu na karte. i w którym momencie przerzuca je na karte. Przykładowo jeśli zrobie xxx pojedynczych zdjęć i bede chciał zrobić seryjne to czy aparat automatycznie wyczyści swoją wewnętrzną pamięć??

Nie wiem do końca jak jest z buforem , ale wydaje mi sie ze każde zdjęcie (i serijne i normalne) przechodzi przez bufor aparatu- im większy bufor, tym więcek możemy zrobić zdjęc seryjnych. Aparaty po skopiowaniu zdjęcia z buforu na karte, automatycznie kasują zdjęcie ze swojego buforu.

Co do karty wg mnie maksimum mozliwosci aparatu wykorzysta Sandisk extreme II, mysle ze nie warto kupować extreme III

Ale sie rozpisałem :P

#17 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 15:08

Kolejne pytania. Co dają te filtry i osłony. Osłona jedynie mi się kojarzy po prostu z "zatyczką" na obiektyw :P
Pozatym jaką karte brać (chodzi mi o przepustowość). Generalnie im wyzsza tym lepsza, ale nie ma się co powywać wg. mnie i kupować jakąś hiper karte jeśli nie będzie w pełni wykorzystana. Wystarczą "zwykłe" czy z serii extreme (sd).

<{POST_SNAPBACK}>

Osłona - rozumiem że chodzi o taką tuleję na obiektyw. Ja mam taki aluminowy który nakłada się na obiektyw. Dzięki temu pracuje on w środku odizolowany w znacznym stopniu od przypadkowego uderzenia i wszechobecnego pyłu i piachu.

Na taki konwerter możesz nakręcić różne filtry. Np ja mam taki skylite do robienia zdjęć w ostrym słońcu. Są filtry polaryzacyjne do robienia zdjęć np. nad wodą (refleksy) i inne. Możesz sobie nakręcić kilka filtrów jednocześnie, założyć nakładkę szerokokontną albo coś przypominającego teleobiektyw.

Pojedyncze zdjęcie też ląduje w podręcznej pamięci i momentalnie zgrywane jest na karte. Ty w tym czasie możesz cykać dalej. Ta wewnętrzna pamięć jest bardzo szybka i przy pojedynczych fotach nie zuważysz tego.

Wybrałbym gołego Canona niż "Panasłonika" z bajerami.
Mogę się mylić bo akurat cyfrakiem Panasonika się nie bawiłem ale ta firma nigdy nie zrobiła nic dobrego. Ich produkty to przeciętna europejska jakość.

Edit...
Bzdury piszę filtry nakęca się na adapter :D.

"I niestety znowu wychodzi niewiedza... Stabilizacja jest potrzebna, gdy czasy naświetlania schodzą ponizej 1/10sek (1/10 w przypadku stabilnej ręki, jak nie ma się wprawy to i poniżej 1/60sek), wtedy zauważysz jej działanie, a na czasach typu 1/100 i wyzsze to nikt chyba nie zauwazy różnicy miedzy zdjęciem ze stabilizacją a bez."

Tu masz rację, mało fotek robię z dłuższymi czasami naświetlania i praktycznie nie testowałem stabilizacji przy takich warunkach.

Co do filtrów to nie do końca da się je zastąpić photoshopem przynajmniej nie polaryzacyjny.

#18 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 15:13

Ich produkty to przeciętna europejska jakość.

Tak wiem czepiam się
Panasonic jest japoński :P

#19 Dvorak

Dvorak

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2218 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 15:15

Osłona - rozumiem że chodzi o taką tuleję na obiektyw...

Chodzi mi dokładnie o to:
Opis dodatków do Panasonica załączonych w zestawie:
zasilacz do ładowania akumulatorów,
akumulator,
karta pamięci SD (16 MB),
pokrywa obiektywu,
osłona obiektywu,
adapter osłony obiektywu,
kabel AC,
kabel AV,
kabel USB,
pasek,
CD-ROM z oprogramowaniem
instrukcja PL
karta gwarancyjna

chyba jest to to o czym pisałeś wcześniej, ale nie mam pewności. Aparat do dla mnie "czarna magia"
Dvorak

AMD 2500 XP+ BARTON
WD 1600JB-00GVA0
LG DRD8160B
SAMSUNG SH-S183L
GF 7300 GT ZALMAN
WINDOWS HE+SP2
HUNTKEY BS3000

#20 Comret

Comret

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2006 - 15:18

Tak wiem czepiam się
Panasonic jest japoński :P

<{POST_SNAPBACK}>

Dzooma ale przecież, nie napiszę że średnia Japońska jakość :D.
Chodzi o porównanie do innych produktów dostępnych u nas i w okolicach.

Co Ty taki czepliwy, zjadłeś coś niedobrego czy co.

Wyjść z pracy przez was nie mogę, już 20min mam nadgodziny przez te cyfraki :D.

Edit...
Nie wiem czy to to. Może i tak skoro mowa o adapterze. Nie do końca rozumiem czym jest osłona a czym pokrywa :D. Trzeba to zobaczyć albo zadzwonić.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników