Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z notebookiem.

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 manonik

manonik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 luty 2004 - 20:00

Witam,

Problem z notebookiem niemieckiej firmy Medion na "mieszanych" podzespolach. Chodzi na nim Win XP Prof

Przy ogladaniu filmu na dvd, czy tez graniu w gre z wiekszymi wymaganiami sprzetowymi, wykrzacza sie windows; niebieski ekran z napisem "irq not less or equal".Pokazuje na zmiane blad sterownika grafiki lub dzwieku.Nie zdarza sie to gdy komp pracuje " na luzie" np w excelu. Zainstalowalem najnowsze stery, zrobilem upgrade biosu i nie wiem co dalej robic. Stawiam na pamiec ale nie mam za bardzo jak sprawdzic? . Komp jest w miare nowy, ma jeszcze gwarancje ale ja juz nie mieszkam w Niemczech i nie za bardzo chce mi sie jezdzic po serwisach jesli mozna zalatwic to w Polsce ( to jeszcze zalezy co to jest )

Z gory dzieki za pomoc!

Charakterystyka sprzetu: PIV 2,66 Ghz, 512 DDR (Siemens), GeForce FX Go5600 64 mb, HD 60 Gb ( Hitachi - IBM ) Siec Sis 900 + Creatix WiFi, Dzwiek Realtek, Modem Intel 537 AA, Irda SMC, DVD-RW Toshiba, Card Reader na kontrolerze usb.

pozdrawiam,
-------------
manon

#2 sere_k

sere_k

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 87 Postów:

Napisany 20 luty 2004 - 20:14

Pamięć RAM sprawdzisz programem MEMTEST - www.memtest86.com . Może to być również wina uszkodzonej pamięci karty graficznej, ale nie wiem jak sprawdzić. Możesz również zmierzyć czy przypadkiem nie przegrzewasz procka.

• Goście

Napisany 21 luty 2004 - 09:24

Albo przegrzewa się. Czy wentylator poprawnie pracuje?
Jeśli masz go na gwarancji, to chyba jest to na tyle drogi sprzęt, że oaca się reklamować.

-------------
Dżyszla

Athlon XP 1700+@2000+ (11x151) Palomino (ale na 1,65V) ; 2x256 MB DDR; SL-75DRV5
GF4 MX440 64MB DDR (GPU/RAM: 270/400@312/472MHz); Det. 45.23
Baracuda 60GB; LG DRD-8160B
Audigy; TV/FM PixelView BT878P+; Realtek 10/100
WinXP Pro PL SP1.

#4 manonik

manonik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 24 luty 2004 - 20:32

Ram sprawdze - dzieki . Wentylator pracuje poprawnie i laptop nie przegrzewa sie, bo wywala sie rowniez na "zimno"

aha, plyta glowna to sis648

Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

-----------------
manon

#5 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 25 luty 2004 - 10:20

Moja odpowiedź tym razem będzie błyskotliwa: NIE WIEM CO JEST!

-------------
Ten post napisałem tylko po to, by się rozerwać

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników