Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Jaką MOBO wybrać dla a64 3200 do podkręcania

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 06 June 2006 - 15:12 PM

witam

Wszystkich obeznanych z tematem proszę o pomoc.

jaka jest najlepsza płyta gł. dla a64 3200, dobra do podkręcania proca, najlepiej bez zintegrowanej grafiki w cenie ok 200 - 300zł.
fajnie jakby jeszcze miała chłodzenia na wszystkim co się grzeje :)

przeglądałem allegro, ale powiem szczerze że się pogubiłem.

z góry dzięki za pomoc

• Goście

Napisany 06 June 2006 - 19:55 PM

dołożyłbym troszkę i kupił EpoX'a z serii 9NPA z nforce4 ultra (ceny ok ~340zł); ale jeśli 300zł to max to kupiłbym Abit'a AX8

#3 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 08 June 2006 - 09:55 AM

meesha a co sądzisz o tej płycie?

http://www.allegro.p...d_8ch_glan.html

#4 borekd

borekd

wszystkożerca ;D

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 593 Postów:

Napisany 08 June 2006 - 11:25 AM

poprostu asus.... to nie to samo co abit czy epox :(

Dawid ---------------------------------------------------------------------------------------- AMD Phenom x4 955 BE + SilentumPC Spartan HE923 //MSI 870-c45 // ASUS HD6850 // Zasilacz Seasonic S12-380// SilentumPC Brutus BT-410 // 2 x 4GB DDR3 1333 GoodRAM CL9  

#5 pitermigo

pitermigo

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 302 Postów:

Napisany 08 June 2006 - 12:16 PM

dołożył bym do lepszego asusa - tem model jest ok ale bez rewelacji zwłąszcza do podkręcania

• Goście

Napisany 08 June 2006 - 17:00 PM

Asusy są fajnymi płytkami, dobra jakość wykonania, super wyposażenie, ale jeśli chodzi o kręcenie to są przeciętne - pod tym kątem można wybrać lepiej.

#7 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 15 June 2006 - 19:08 PM

witam

czaję się właśnie na epoxa na tym chpsecie nf4 ultra...i mam wątpliwości

chodzi o to że nie chcę popełnić tego samego błędu co wcześniej. Zakładając że nie wyrabiają przetworniki napięć przy wyższych częstotliwościach to jaką mam gwarnancję że na ep-9npa nf4ultra nie będzie się działo to samo.

rzuć okiem meesha na ten link
https://forum.idg.pl...pic=40999&st=40

czy założenie od razu na starcie radiatora na mofsety rozwiąze sprawe?
wogóle rozumiem że ten radiator trzeba nakleić na te układy znajdujące się w linni prostej nad cewkami, tak?
z drugiej strony czy jest możliwe że do "ubicia epoxa" przyczynił się poprzedni zasilacz (ropla), a teraz z nowym (thermaltake pp480W) nic takiego się nie stanie?

pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odp.

• Goście

Napisany 15 June 2006 - 19:43 PM

przydałby się również nawiew na mosfety; radiatory są oczywiście bardzo mile widziane (tak, na te czarne części nad cewkami)

co do ubicia - sęk w tym że na epoxach są jedne z najlepszych układów zasilania jakie można zobaczyć na płytach głównych, dzięki nim można uzyskać wyższe częstotliwości przy podaniu niższego napięcia (bo jest cholernie stabilne) jak na płytach konkurencji

bardzo prawdopodobne że uszkodził je poprzedni zasilacz, bo przy zwiększonym poborze mocy (a przy o/c jest on nieproporcjonalny do stopniowego zwiększania zegara) słabsze jednostki głupieją i zawyżają napięcie; o przegrzanie/upalenie wtedy bardzo łatwo

ostatnio widziałem zdjęcia termiczne pracujących epoxów i świetnie widać co się tam tak nieprawdopodobnie grzeje, jak wykopię to wstawię linka

http://homepage.ntlw...bubo/index.html - co prawda dotyczy 8RDA, ale komponenty (chipset, mosfety) są dalej podobne dla wszystkich płyt

Ten post był edytowany przez meesha dnia: 15 June 2006 - 19:45 PM

#9 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 15 June 2006 - 20:06 PM

kurde to się nazywa fachowe podejście do sprawy :)

na mosfetach (już teraz wiem jak to się pisze) mam radiator (cięty przeze mnie taki podłużny do montowania na ram). co prawda założyłem go ostatnio więc już i tak niewiele pomnaga. Ale nie za bardzo mam pomysł na jakis nawiew.
jak znasz jakieś sposoby to proszę napisz.
poza tym czy taśma termoprzewodząca dobrze odbiera ciepło z plastiku? Bo chyba z tego zrobione są osłonki tych tranzystorów(tranzystorów parawda :) ?)

inna sprawa z tym poborem prądu.

czy jak kupie procesor 2.0 i podkręce go na 2,2 to zjada więcej prądu niż taki fabrycznie taktowany na 2,2?

jak to pytanie ssie to trudno, nic na to nie poradzę że już taki ze mnie miglanc :)

jeszcze raz cholernie wielkie dzięki za pomoc.

btw. Nadal radzisz mi kupić tego 9npa ultra?

Może jeszcze raz kupić tę samą płytę(9npa7i). Nie znam szczegółów budowy itp, ale zdaje mi się że różnic w wydajności nie ma. Tyle że ten ultra ma jakieś bonusy w stylu obsługa sata II

• Goście

Napisany 15 June 2006 - 21:03 PM

na mosfetach (już teraz wiem jak to się pisze) mam radiator (cięty przeze mnie taki podłużny do montowania na ram). co prawda założyłem go ostatnio więc już i tak niewiele pomnaga. Ale nie za bardzo mam pomysł na jakis nawiew.
jak znasz jakieś sposoby to proszę napisz.

najlepiej zamocować coś na boku obudowy (oznacza to niestety wiercenie); użyj wyobraźni, na pewno się uda

poza tym czy taśma termoprzewodząca dobrze odbiera ciepło z plastiku? Bo chyba z tego zrobione są osłonki tych tranzystorów(tranzystorów parawda :) ?)

tak naprawdę to powierzchnia którą oddają ciepło styka się z płytą główną, ona robi za radiator; tutaj niewiele można udoskonalić - taśma musi wystarczyć

inna sprawa z tym poborem prądu.

czy jak kupie procesor 2.0 i podkręce go na 2,2 to zjada więcej prądu niż taki fabrycznie taktowany na 2,2?

jak to pytanie ssie to trudno, nic na to nie poradzę że już taki ze mnie miglanc :)

a jak myślisz? moim zdaniem nie powinno być różnic, krzem i tu i tu taki sam :)

btw. Nadal radzisz mi kupić tego 9npa ultra?

Może jeszcze raz kupić tę samą płytę(9npa7i). Nie znam szczegółów budowy itp, ale zdaje mi się że różnic w wydajności nie ma. Tyle że ten ultra ma jakieś bonusy w stylu obsługa sata II

<{POST_SNAPBACK}>

tak, chodzi głównie o SATA2; 9NPA7I ma najmniej bajerów i z nich wszystkich najlepszy stosunek wydajności do ceny

nawiązując do poprzedniego wątku - chętnie sprawdziłbym procka na innej mobo, żeby mieć 1000% pewności że to płyta

• Goście

Napisany 15 June 2006 - 21:16 PM

A ja się wtrącę z moją mobo - DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

Poczytaj komentarze albo poszperaj w Googlach

;)

#12 blackwhite

blackwhite

Highlander

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7357 Postów:

Napisany 15 June 2006 - 21:18 PM

Wtrące się i powiem coś o wspomnianym Asusie A8NE.
Ja posiadam tą płytę i podkręciłem proca 9x300 i wszystko chodziło stabilnie - meecha zresztą pomagał mi w tym jak to zrobić,żeby nic nie zepsuć :)
Dalej nie próbowałem, ale na pewno się o to pokuszę.
Także ten Asusik wcale nie jest taki kiepski w podkręcaniu.
EVGA Classified 3 // i7 920 D0 //3x2GB Dominator 1600// Asus GTX580 // Crucial 64GB SSD + Samsung 128GB SSD // WD 640GB Black // Samsung BD SH-B038L // CM ATCS 840 + Corsair AX850W // Win 7 64 bit

#13 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 15 June 2006 - 22:44 PM

meesha

pytanie o żarcie prądu nie było bezsasadne; dlaczego tak myślę:

jak się kupuje procesor pod np: s939 to nawet najbardziej badziewna płyta gł. dedykowana pod to gniazdo powinna obsłużyc procka dla tej podstawki, tak?
ale z drugiej strony nie każda płyta umożliwia podkręcenie procesora.
tzn: jak kupisz athlona 64 3500+ (2,2) to każda płyta s939 powinna go utrzymać, z drugiej strony na nie każdej mobo da się podkręcić procesor a64 3200+ (2,0) do ustawień 3500+.

Nie mam możliwości sprawdzic proca gdzie indziej niestety. Wszyscy jadą na pentiumach albo na s754 a w starego pegasusa nie wchodz :). Jedyny sposób to stara, dobra i droga :) metoda prób i błędów.

krigga

płyta legenda - ale nie dam za nią prawie 500zł. Wydałem małą fortune na grafikę ostatnio i płytka w tej cenie jest poza zasięgiem...Jak tessco po 5 piwach lol2

blackwhite

podoba mi się ta płyta..nie wiem "miłość od pierwszego wejrzenia" czy jak.
chetnie bym ja kupił, ale meesha "nie kazał" :)

btw. prześlij link z przepisem na kręcenie, ten o którym pisałeś w poprz. poście

dobra żarty na bok; do kręcenia:

epoź 9npa7i (znowu) czy ten asus? (tak do 2600 - 2700 mhz)

pozdr i po raz kolejny dziekować za pomoc

• Goście

Napisany 15 June 2006 - 23:17 PM

meesha

pytanie o żarcie prądu nie było bezsasadne; dlaczego tak myślę:

jak się kupuje procesor pod np: s939 to nawet najbardziej badziewna płyta gł. dedykowana pod to gniazdo powinna obsłużyc procka dla tej podstawki, tak?
ale z drugiej strony nie każda płyta umożliwia podkręcenie procesora.
tzn: jak kupisz athlona 64 3500+ (2,2) to każda płyta s939 powinna go utrzymać, z drugiej strony na nie każdej mobo da się podkręcić procesor a64 3200+ (2,0) do ustawień 3500+.

no właśnie o to się rozbija wszystko - proc na defaulcie pójdzie na każdej mobo S939, ale przecież nie po to kupuje się antona/sempa - tu po prostu trzeba kręcić

Nie mam możliwości sprawdzic proca gdzie indziej niestety. Wszyscy jadą na pentiumach albo na s754 a w starego pegasusa nie wchodz :). Jedyny sposób to stara, dobra i droga :) metoda prób i błędów.

droga metoda :/

dobra żarty na bok;  do kręcenia:

epoź 9npa7i (znowu) czy ten asus? (tak do 2600 - 2700 mhz)

pozdr i po raz kolejny dziekować za pomoc

<{POST_SNAPBACK}>

tu się nie ma nad czym zastanawiać - epox rulezz, na asusie zdaje się nie ma regulacji max async latency i read preamble, kluczowych alpha timingów; poza tym asus przyoszczędził na układach zasilania

no i jakoś nie lubię dzielników wyrażonych w efektywnych wartościach :/

#15 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 19 June 2006 - 12:47 PM

meesha

chyba nie uda mi się kupić epoxa w wawie :(, mało ich jak na lekarstwo.

pisałeś o abicie, rzuć okiem czy ten jest ok lub jakis inny model ewentualnie, też dobry do kręcenia ale w lepszej cenie.

http://www.allegro.p..._guru_wwa_.html

#16 czapla_pl

czapla_pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 19 June 2006 - 12:57 PM

witam

do krecenia tylko dfi :) lanparty ut-4 lub jak nie masz forsy to infinity

pozdrawiam, czapla_pl
Athlon Xp-M 2800+ @ 2400 MHz; Abit NF7 rev.2.0; 2x512 MB DDR 400; GF 6800 [email protected] @16p/6v; Chieftec GPS-350EB-101A; Seagate 250 GB 16MB cache; LiteOn LTR-32123S i SOHW-1673S

#17 blackwhite

blackwhite

Highlander

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7357 Postów:

Napisany 19 June 2006 - 13:13 PM

Ten Abit , którego podałeś to IHMO nie najlepsze rozwiązanie.Czytałem o nim na www.benchmark.pl i tam pisali,że OC na tej płycie jest ograniczone.
Do tego są tylko wyjścia USB i FireWire, nie ma portów do drukarki ,telefonu GSM itp.
Najlepiej poczytaj sobie artykuł na benchark.pl o płytach na Nforce4.

I jeśli nie masz kasy na DFI, to zastanów się jednak nad tym Asusem A8N-E - jak pisałem, u mnie proc na tej Mobo kręci się super.
EVGA Classified 3 // i7 920 D0 //3x2GB Dominator 1600// Asus GTX580 // Crucial 64GB SSD + Samsung 128GB SSD // WD 640GB Black // Samsung BD SH-B038L // CM ATCS 840 + Corsair AX850W // Win 7 64 bit

• Goście

Napisany 19 June 2006 - 18:56 PM

meesha

chyba nie uda mi się kupić epoxa w wawie :(, mało ich jak na lekarstwo.

pisałeś o abicie, rzuć okiem czy ten jest ok lub jakis inny model ewentualnie, też dobry do kręcenia ale w lepszej cenie.

http://www.allegro.p..._guru_wwa_.html

<{POST_SNAPBACK}>

przejdź się w sobotę z rana na wgk, kilka stanowisk oferuje EpoX'a 9NPA3 ultra w cenie 340,- (w tym jeden entuzjasta epoksów w pobliżu budynku giełdy ;))

#19 yarooszka

yarooszka

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 20 June 2006 - 15:10 PM

ze wszystkich konkurentów zostały 3 płyty

http://sklep.kompute...s_a8ne/493.html

http://sklep.kompute...t_kn8/3556.html

http://sklep.kompute...ultra/3557.html

czy jest jakaś duża różnica między tymi płytami jeżeli chodzi o o/c

najbardziej podchodzi mi ten asus, bo tego tańszego abita nie ma na składzie a ten droższy ma niepotrzebne bajery.

zdecydowałem, że nie dam kolejnej szansy epoxowi, co mnie trochę boli bo już się z biosem zaprzyjaźniłem. Wkurza mnie brak chłodznia mosfetów podczas gdy większość płyt (tych z wyższej półki) je posiada.

meesha, rozumiem że ten "entuzjasta epoxów" to.... TY!? :)

• Goście

Napisany 21 June 2006 - 17:19 PM

abit k8n ultra, ze względu na chipset

asus nie pójdzie z htt powyżej 300 i ma mało dzielników, poza tym chłodzenie mosfetów i tak mu nic nie daje bo są kiepskie i zasilanie procka jest mało stabilne przy wyższych wykrętach

bios epoxów jest świetny, przejrzysty i każdy się w nim połapie

niestety to nie ja, ale na wgk można się na mnie natknąć ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników