Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

konto eKONTO w mBANKu

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 lpkorn33246

lpkorn33246

...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2526 Postów:

Napisany 23 kwiecień 2006 - 17:01

Na wstępie nie wiem czy to jest dobry dział jakby co weźcie przenieście do właściwego.

Więc postanowiłem założyć sobie konto w jakimś banku. Oczywiście miałem konkretne wymagania co do niego i tak:

- NAJWAŻNIEJSZE: możliwość płacenia przez internet
- możliwość sprawdzania stanu konta/przelewów na konto itp w domu siedząc przed kompem
- fajnie jakby była możliwość wyrobienia karty płatniczej (nie wiem czy brak owej nei wykluczałby pierwszego myślnika ale na bankach itp sie nie znam :D)
- możlwie niskie koszty "eksploatacji" czyli założenia konta, opłat za konto, koszty przelewów i wszelkie rzeczy jak wyrobienie karty płatniczej, wirtualnej itp

teraz rzeczy na jakie nie zwracam wagi:

-oprocentowanie konta czy jak to się nazywa- nie zamieżam na nim oszczędzać
-ilość dostępnych bankomatów/wpłatomatów - głównie zamieżam korzystać z internetu stąd w bankomatach/wpłatomatach będę pojawiał się żadko

W ten sposób poszukałem trochę na necie i znalazlemjak dla mnie odpowiednią (chyba) ofertę w mBANKu, --> mRACHUNEK --> eKONTO

w tym momencie właśnie zwracam się do osób, które posiadają ww konto w tym banku, czy mogły by się podzielić wrażeniami z użytkowanai konta oraz poprawić to co napiszę poniżej, a będzie błędne.

Na stronei mBanku znalazłem następujące dane jakie mnie interesowały

- możliwość płacenia przez internet "eKARTĄ " której wyrobienie kosztuje 25 zł i jest aktualna przez rok
- pełen dostęp do opcji przelewów na konta w mBanku i poza przez internet
- darmowa karta płatnicza visa electron
- założenie konta/opłaty za nie (prowadzenie rachunku?) nic nie kosztuje

I to by było na tyle teraz mam pytanie co do procesu zakładania konta bo z wiadomych przyczyn nie wiem jak to wygląda:

-czy ten formularz jaki znajdę na ich stronei w pełni pozwoli mi założyć konto? wraz z np zamówieniem karty płatniczej i wirtualnej?
- ile czasu minie zanim będę miał już założone konto, będę miał wszystkei karty, po prostu ile czasu mija zanim będę mógł normalnie korzystać z niego.

Byłbym niezwykle wdzięczny na pomoc/uwagi/spostrzeżenia itp :)
----------------------------------------------------------------------------

DFI Infinity UltraII-M2 + Pentagram NP-40 Cu + AC Fan 3 TC @1800 rmp || X2 4600+ F3 @3 GHz 1.3V + AC Freezer 64 Pro || 2,5 GB DDR2 Geil 667/Kingmax 1066 @4-4-4-12 || Galaxy 9600GT 512MB 650/1625/1800@750/1875/2000 || Samsung HD321KJ 320 GB SATA-II + Pentagram Silent HDD || DVD-RW Lite-on || NeoTec Maximus 440W || Samsung 19' 931BW

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 23 kwiecień 2006 - 17:28

Mam juz konto w mbanku od 5 lat. Zalozenie bylo proste. Zakladalem konto przez internet, nastepnie przesylali mi dwie kopie umowy z regulaminem, ktory trzeba bylo podpisac i odeslac z powrotem. I w zasadzie na tym konczylo sie zakladanie. Pozniej przysylali karte visa elektron i koperte z haslami jednorazowymi. I juz mozna bylo dzialac
Sony Vaio VGN-NW21SF

• Goście

Napisany 23 kwiecień 2006 - 18:28

Mi już też leci piąty roczek w mbanku. Za prowadzenie konta nic się płaci, o ile nie wybierzesz jakichś dodatkowych usług typu powiadamianie via sms. Visa Electron jest za darmo, tylko do zakupów przez internet przydaje się "zwykła" Visa, ale już dawno z niej zrezygnowałem (w sumie potrzebna mi była tylko raz). Przelewy płatne tylko poza mbankiem, 0,50zł. Jedyny problem jaki mnie spotkał to bankomaty w niektórych miastach - bezprowizyjne są Euronet i BZ WBK, i czasem o nie trudno. Rozejrzyj się jak to jest w Twoim mieście, spis jest na stronach banku.

#4 lpkorn33246

lpkorn33246

...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2526 Postów:

Napisany 23 kwiecień 2006 - 18:37

o czyli wszysto jest mniej więcej tak jak sie spodziewałem. Tylko właśnie jak to wygląda z płaceniem przez neta? używacie tej eKARTY ("wirtualna" visa)? wszytsko jest z nią ok?

DFI Infinity UltraII-M2 + Pentagram NP-40 Cu + AC Fan 3 TC @1800 rmp || X2 4600+ F3 @3 GHz 1.3V + AC Freezer 64 Pro || 2,5 GB DDR2 Geil 667/Kingmax 1066 @4-4-4-12 || Galaxy 9600GT 512MB 650/1625/1800@750/1875/2000 || Samsung HD321KJ 320 GB SATA-II + Pentagram Silent HDD || DVD-RW Lite-on || NeoTec Maximus 440W || Samsung 19' 931BW

• Goście

Napisany 23 kwiecień 2006 - 18:56

używałem, kupowałem za jej pomocą soft w usa - sprawdza się świetnie, tyle że co rok trzeba płacić za nią 25 zeta :/

#6 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 23 kwiecień 2006 - 19:51

ja mam karte kredytowa mbank ktora tez mozna to zalatwic. Ale nigdy nie mialem takiej potrzeby. Wiele witryn udostepnia placenie mtransfer czyli zadnej karty nie potrzeba
Sony Vaio VGN-NW21SF

#7 Lukatini

Lukatini

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 16:18

A ja mam pytanie z troche innej beczki. Jezeli nie mam karty to jak moge wplacic pieniadze na kato? Mozna chyba poczta.... Ale jak wyplacic pieniadze? Udac sie do placowki mbanku? Czy one wogole istnieja? Bo to przeciez wylacznie internetowy bank? Na stronie jest mowa tylko o bankomatach/wplatomatach A ja jestem pewien ze nie bede placil karta wiec jest mi zbyteczna.... tak samo jak oplata za nia. A moze do wyplaty z bankomatu nie jest niezbedna karta?
Aha! I jeszcze jedno pytanie ktore mnie meczy. Na stronie jest napisane ze za przelewy placi sie miesiecznie 1zl Zauzmy ze mialem na koncie 5zl[kupa kasy] i
je przelalem. Mam na koncie 0zl Zbliza sie koniec miesiaca i co wtedy? Moje konto przybiera wartosc -1zl? W takim razie kiedy musze to splacic. Wiem ze to moze podejsc pod osobny topic ale nie chce zasmiecac juz forum ;]

#8 MariuszDW

MariuszDW

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2293 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 16:40

Bankomaty Euronet (bez prowizji) są chyba na wszystkich stacjach Statoil (ja nie spotkałem takiej, na której by nie było). Lokalizację wszystkich bankomatów można pobrać ze strony mBanku. mTransfer bardzo dobrze działa. Przelewy odbywają się w czasie rzeczywistym. Usługa dostępna w wielu serwisach. I bez prowizji.
Konto zakładane jest chyba natychmiast po wypełnieniu formularza. Wpłacać pieniądze można odrazu, ale wypłacać można dopiero po odesłaniu podpisanej umowy.
Wpłacać kasę można tylko z innych rachunków. Ewentualnie przekazem pocztowym. Są też specjalne bankomaty do wpłacania pieniędzy, ale takich jest bardzo mało.
Opłata za przelewy zewnętrzne pobierana jest natychmiast. System nie pozwoli na przelew jeśli nie zostanie kasy na prowizję.
Z eKarty nie korzystałem, ale jest raczej bezieczna. Sam decydujesz ile jej przydzielić środków z konta.
E8200@3.5GHz, Asus 8800GTS 512, Gigabyte P35C-DS3R, 4x1GB Transcend aXe, Samsung P80SD 160GB, F1 320GB, Tagan 530-U22, Asus Silent Square, Thermaltake Armor

#9 Lukatini

Lukatini

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 16:50

Bankomaty Euronet (bez prowizji) są chyba na wszystkich stacjach Statoil (ja nie spotkałem takiej, na której by nie było). Lokalizację wszystkich bankomatów można pobrać ze strony mBanku. mTransfer bardzo dobrze działa. Przelewy odbywają się w czasie rzeczywistym. Usługa dostępna w wielu serwisach. I bez prowizji.
Konto zakładane jest chyba natychmiast po wypełnieniu formularza. Wpłacać pieniądze można odrazu, ale wypłacać można dopiero po odesłaniu podpisanej umowy.
Wpłacać kasę można tylko z innych rachunków. Ewentualnie przekazem pocztowym. Są też specjalne bankomaty do wpłacania pieniędzy, ale takich jest bardzo mało.
Opłata za przelewy zewnętrzne pobierana jest natychmiast. System nie pozwoli na przelew jeśli nie zostanie kasy na prowizję.
Z eKarty nie korzystałem, ale jest raczej bezieczna. Sam decydujesz ile jej przydzielić środków z konta.

<{POST_SNAPBACK}>

Tak tak wszystko jasne tylko czy moge wyplacac pieniadze bez karty???
Czy jest ona niezbedna do wyplaty w bankomacie? Moze wystarczy podac samo haslo?

#10 MariuszDW

MariuszDW

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2293 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 16:54

Gotówkę wypłacasz w bankomatach. Czyli musisz mieć kartę. To jest bank internetowy.
E8200@3.5GHz, Asus 8800GTS 512, Gigabyte P35C-DS3R, 4x1GB Transcend aXe, Samsung P80SD 160GB, F1 320GB, Tagan 530-U22, Asus Silent Square, Thermaltake Armor

#11 Lukatini

Lukatini

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 16:57

Czyli musze placic 25zl rocznie? Tak czy siak musze placic... Wiec po co wlasciwie niektore pytanie w tym poscie? A jezeli w czasie skladanie formularza nie poprosze o karte to jak potem bede mogl wyplacac?

• Goście

Napisany 29 kwiecień 2006 - 17:09

Karta Visa Electron jest wydawana bezpłatnie do rachunku eKonto. 25PLN płacisz za eKartę, a to co innego.

Ten post był edytowany przez piotr3 dnia: 29 kwiecień 2006 - 17:29

#13 MariuszDW

MariuszDW

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2293 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 17:11

Do eKonta dostajesz kartę debetową Visa Electron. Za darmo. I bez opłat. Tą kartą nie można płacić w internecie.

#14 Lukatini

Lukatini

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 17:19

Wszystko jasne. Zabieram sie za wniosek :)

#15 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2006 - 19:36

więcej opinii o...
http://forum.di.com....p?p=26805#26805

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#16 eRobert

eRobert

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 01 maj 2006 - 16:36

Witam!
Posiadam konto od 2002 roku. Wiec juz troche czasu uplynelo. Jestem zadowolony z konta, mimo ze jest nieco "uspione" o jakiegos czasu, bo mam jeszcze jeden rachunek bankowy. Posiadam zarowno karte platnicza, jak i kredytowa. Wszystko dziala OK. A niedawno nawet jest troche bezpieczniej, gdyz istnieje mozliwosc by transakcje byly zabezpieczane poprzez hasla jednorazowe wysylane na podany numer telefonu. To zabezpieczenia, jak i definiowania przelewow zapewnia, ze pieniadze nigdzie nie wyparuja, chociaz nigdy nie mozna miec 100%-pewnosci.
Pozdro eRL

#17 lpkorn33246

lpkorn33246

...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2526 Postów:

Napisany 16 maj 2006 - 17:22

qrde panowie poratujecie bo ja juz nie mam pojęcia co zrobić. Mam jużkonto założone, w pełni aktywne ipt sęk w tym, że nei mam jeszce karty visa electron- we wniiosku zaznaczyłęm pole iż chce takowo itp. teraz z tego co wiem musze zadzwonić pod mLinie i tam zamówić. Problem w tym, że jak dzwonie odzywa sie automat i nie ma poajecia (po zalogowaniu sie oczywiście) co wybrać :/ nic nie brzmi mi jak "zamów karte itp "

#18 Gośćmasterfox_*

Gośćmasterfox_*
  • Goście

Napisany 16 maj 2006 - 17:31

Ja mam od marca konto w mBanku i jest wszystko jak trzeba. Jedyne to to, ze po wyslaniu wniosku i kopii dowodu osobistego czekalem miesiac na karte bo jedna wcielo gdzies na poczcie. Ktos im niech w bije do mozgu, ze takie rzeczy jak karta platnicza wysyla sie poleconym piorytetem, a nie zwyklym. Ida z tym po najnizszej linii. Koszt 5 zl mozna im najwyzej nawet zaplacic takie jest moje zdanie.

Pozatym zadnych uwag wiecej. Wszystko opisane rozpisane po zalogowaniu sie. Ubezpieczenie karty jakies tam niepamietam 70 groszy czy cos takiego.
Prowizja za sprawdzenie konta w bankomacie jedna zlotowka i prowizja za przelew do innego banku 50 groszy.

EDIT: Sluchaj powoli wyraznie co mowi automat a nie na tempo wciskaj co chcesz. Połącz sie z operatorem i tam zamow inaczej niezamowisz.

Ten post był edytowany przez masterfox dnia: 16 maj 2006 - 17:33

#19 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 16 maj 2006 - 17:41

Problem w tym, że jak dzwonie odzywa sie automat i nie ma poajecia (po zalogowaniu sie oczywiście) co wybrać :/ nic nie brzmi mi jak "zamów karte itp "

<{POST_SNAPBACK}>

Stary! Olej IVR'a i łącz się z operatorem. Zdaje się, że 0 to wybór operatora. Potem zamów kartę i opieprz ich, że jeszcze nie przysłali;)

EDIT: taa... i masterfox też to napisał :kufel:
Piotr Athlon II 245, MSI NF750-G55, 2GB GoodRam DDR3 1333MHz, Samsung F3 500GB, Fortron FSP400-60GHN 400W IBM Lenovo IdeaPad Y560, i5-450M, 4GB RAM, 500GB, 15,6'', HD5730, Lucid Lynx

#20 Gość9701512_*

Gość9701512_*
  • Goście

Napisany 16 maj 2006 - 17:44

Nie ma sensy wydawac kase na mKrte poniewaz zdecydowanie lepsza i tansza oferuje BZ WBK z serwisem Allegro. Jesli w ciagu 3 miesiecy od wydania zrealizujesz zakupy na kwote 500 zl nic za karte nie placisz, jesli nie to 10 zl pobierze Allegro.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników