Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

HD Ready - fakty i mity

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 Darektv

Darektv

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 22 November 2006 - 19:27 PM

Generalnie nie opłaca kupować niczego na zapas, bo telewizory szybko tanieją. :(
Wielu kupiło kiedyś za duże pieniądze HD Ready, a teraz jak już jest możliwość oglądania programów w HDTV to się okazuje, że telewizor wcale nie jest taki gotowy na ten standard. Nie chodzi tylko o rozdzielczość ale pierwsze modele HD Ready nie mają funkcji HDCP i przez złącze HDMI nie można oglądać filmów zabezpieczonych tym systemem.
Właśnie rzucam palenie więc jestem trochę nerwowy.

#22 ChristoC

ChristoC

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 February 2007 - 01:04 AM

Panowie wczytuje sie w to wszystko imam ciągle jmęntlik w głowie.
więc psotanowiłem spytac bardzo prosto:
Zamierzam kupić telewizor o przekontnej 42". Zdecydowany jestem bardziej na plazme i odnosnie tego typu TV mam pytanie.
Chce podłączyć pod to zakupiony( w przyszłosci bliskiej) dekoder polsatu. Chce podłaczyć standardowe DVD bez pograżania sie wkoszty.
Pozdrawiam.

#23 Gośćsobotta_*

Gośćsobotta_*
  • Goście

Napisany 09 March 2007 - 22:10 PM

Zamierzam kupić telewizor o przekontnej 42". Zdecydowany jestem bardziej na plazme i odnosnie tego typu TV mam pytanie.

też zastanawiałem się nad kupnem telewizora HD Ready, ale ... wydaje mi się, że na początek wystarczy zakup monitora LCD do komputera z wejściem na TVHD. Taniej i zajmuje mniej miejsca (w jednym miejscu będę miał telewizor i monitor), a przekątna 20' w zupełności na początek mi wystarczy. Jak rynek za parę lat się nasyci i ceny telewizorów HD nieco spadną to kupię sobie o większej przekątnej za mniejsze pieniądze.

#24 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 09 March 2007 - 22:40 PM

(...)

Zacznijmy od tego, że rozdzielczość cyfrowego obrazu telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (HDTV) wynosi co najmniej 1280 x 720 pikseli (...)

<{POST_SNAPBACK}>

Wprawdzie trochę czasu minęło, ale małe sprostowanie dla czytających - powinno być: 1380 x 720 (bo to panorama)

też zastanawiałem się nad kupnem telewizora HD Ready, ale ... wydaje mi się, że na początek wystarczy zakup monitora LCD do komputera z wejściem na TVHD. Taniej i zajmuje mniej miejsca (w jednym miejscu będę miał telewizor i monitor), a przekątna 20' w zupełności na początek mi wystarczy. Jak rynek za parę lat się nasyci i ceny telewizorów HD nieco spadną to kupię sobie o większej przekątnej za mniejsze pieniądze.

<{POST_SNAPBACK}>

Złe myślenie! Jeżeli ktoś mówi, że mu wystarczy 20"... to chyba ogląda telewizję na krzesełku z odl. max 1m! A na spadki cen to możesz liczyć do zasr.... śmierci! Jak już ceny spadną do akceptowalnego przez Ciebie poziomu to powstanie coś innego i znowu stwierdzisz to samo - poczekam aż spadną ceny!
Mój przykład: w listopadzie 2005 roku kupiłem za 2500,- telewizor CRT 32" SONY WEGA, bo 32" LCD kosztował wówczas min. ok. 4.500,- I co miałem czekać? Dzisiaj za tyle kupiłbym taki sam (32") LCD. I co miałem czekać? Dzisiaj czekałbym aż stanieją do akceptowalnego poziomu może rzutniki...

#25 asiulka_01

asiulka_01

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 26 March 2007 - 13:28 PM

Może mi ktoś powiedzić czy ten TV ma funkcję HD ready???

http://www.okazje.in...MSUNG_LE32S71B/

#26 9810075

9810075

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 26 March 2007 - 14:02 PM

Może mi ktoś powiedzić czy ten TV ma funkcję HD ready???

http://www.okazje.in...MSUNG_LE32S71B/

<{POST_SNAPBACK}>

Rozdzielczość matrycy 1366x768, ma wejście HDMI. To jest TV HDReady.
Mój sprzęt: Audio - Yamaha RX-V650, Karta DVB-S - PC TWINHAM DTV1020, DVD-RW DL LG, Tv plazma Panasonic TH42PV60E

#27 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 30 April 2007 - 18:13 PM

(daję i tutaj - moze ktoś się zastanowi, zanim "markietingowy" artykuł napisze...)
........................................

....znudzony już czytaniem "opiniotwórczych": pism/stron www/...... itp. postanowiłem zabrać i ja głos na ten temat.

Tutaj mamy opisany problem jakości programów TV (na dzisiaj, co obala piewsze mity) :
http://hdtv.com.pl/f...ead.php?t=12833
................................

...teraz jednak chcę opisać sprawę HDTV ale od strony przeciętnego użytkownika i na dzisiaj.
(pomijam sprawę wielkich ekranów i FullHd - bo dla ich posiadaczy każdy sygnal będzie miał mankamenty..., choćby wynikłe z samej kompresji...)

Dlaczego tak?
Jak znowu: słyszę/czytam o np. FullHD 32'; i zestawię np. z takim czymś:
http://hdtvpolska.co...?showtopic=1666
(zachwyt nad....EDTV....), oraz własnym doświadczeniem ... postanowiłem pokazać obraz HD, który będzie bliższy obecnie ok. 90% (strzelam) użytkowników TV i.... nie potrzebują żadnych inwestycji by się cieszyć krystalicznie czystym obrazem (można go nazwać, jak się chce, bo jakość obrazu, to nie magiczne HD, ale wiele czynników).
Poczekajmy tylko na źródło!!!!!!!!!!!!!!!!

No to zaczynamy:
(przeciętny aparat cyfrowy i real foto bez retuszu PANASONICa 42PV70P, jednak testowane i na Samsungu Slim CRT HD READY 32,; , i innych PDP i paru LCD np Panasonic TX 32LM70 (nowej generacji)..., żródłem jest demo 1920*1080i ".ts" o strumieniu ok 20Mbit znane i dostępne w internecie...)

Pytania (które ...kiedyś sobie zadałem):
CO SIĘ STANIE, JAK NA ZWYKLY TV PODAMY W SD/EDTV (480p/576i/576p) PORZĄDNY SYGNAŁ NP. HD O STRUMIENIU 15/20/40Mbit????

CZYM SIĘ BĘDZIE RÓŻNIŁ OD 720p/1080i (nawet) Z ODLEGŁOŚCI 1M (na przeciętnym TV do pewnego rozmiaru itp...)????
.....odpowiedź znałem, ale nie miałem dojścia do np 42'; itp....
................................................................................
...........................
Czym się różnią?
Praktycznie niczym (czasami widać różnice technologii)!!!!!

Do pewnych rozmiarów – „HD TV” jest na wszystkich sprawnych odbiornikach, bo „rozdzielczość TV” jest zagadnieniem drugoplanowym.

Można wysnuwać różne wnioski.
Jednak skupię sie na jednym.

NIE STAĆ CIĘ, CZY NIE CHCESZ DUZEGO EKRANU – NIE MARTW SIĘ, WYSTARCZY ZE DOSTANIESZ CZYSTY SYGNAŁ I MASZ SWOJE HD!!!! (BO TV MNIEJ ISTOTNY, jak maly itp..... ;)
(mam nadzieję, że w STB producentów nie będzie specjalnej degradacji strumienia !!!!!!!!)
...........................................................................

Trzy fotki na dole są potwierdzone, przez załogę salonu „AVANS” (ale zamieszanie wyszlo, ale twórcze , za co im dziękuję.), gdzie pokazany materiał określili jako porównywalny z "ichnim" wzorcem HD puszczanym z HDD.
Zaś wszystkie fotki są z mieszkania biegłego sądowego (przysięgłego), który zamierzał wstępnie LCD zakupić, skończył na PDP (jak z 90% innych, co jakości w TV oczekują na każdym sygnale, bo LCD w teście znowu wykazały, ze bliżej im do monitora PC niż TV, nawet w nowych modelach: Panasonica TX 32LM70 / Samsunga LE-32R82D....).
Myślałem ,że żartuje z tym potwierdzeniem, ale nie i to on dał aparat foto (czeka kiedy tak zaczną wreszcie nadawać i cieszy się z zakupu).
Ot i tyle.
.................................
fotki trochę zakłócone (ciężko ekran "strzelić", np 720p lekko poruszone....widać po logo kanalu...), ale tutaj o "rozdzielczosć" chodzi....

/2fotki – duże, zbliżenie twarzy – różnica kolosalna/

1. sygnał TVN24 z CP po RGB na 42PV70P
http://free.of.pl/x/...HDSD/576ITV.JPG
2. sygnał z STB w postaci 480p, ale źródło 1080i (bo źródło EDTV nawet 10Mbit jest podobne do poprzedniej fotki!!!!), ten sam TV
http://free.of.pl/x/...DSD/480PSTB.JPG

..........a ostatnie fotki mają własne logo (z TV) i wiadomo o co chodzi
(rozmiar zdegradowany, by weszły na stronkę, jednak i obecnie nie ma o czym dyskutować....TVN24 w porównaniu jak divx 480*280).
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

....a na koniec TVN24 z CP, który wizualnie na PDP bez zarzutu (gdy nie ma z czym porównać):
Dodaj obrazek

Wnioski???
(jest mnóstwo....., chocby taki, ze posiadacze dużych ekranów i tak będą zawsze poszkodowani, bo sygnał "typowy" już ma ograniczenia przy przesyle.... np w DVB...)

Pozdrawiam. ;)

#28 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 30 April 2007 - 18:33 PM

hojlo1 - już jest watek o HD więc scaliłem Twój z tym wcześniejszym.

[color=#FF8C00;]Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CDDVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2[/color]

#29 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 01 May 2007 - 18:06 PM

...ok - znalazłem.

#30 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 02 May 2007 - 12:12 PM

witam

"...teraz jednak chcę opisać sprawę HDTV ale od strony przeciętnego użytkownika i na dzisiaj.
(pomijam sprawę wielkich ekranów i FullHd - bo dla ich posiadaczy każdy sygnal będzie miał mankamenty..., choćby wynikłe z samej kompresji"

mógłbyś wyjasnić - co to znaczy ,że każdy sygnał będzie miał mankamenty?
Przecież piszesz o HD i ekranach full hd. Więc o jakiej kompresji mowa?

"postanowiłem pokazać obraz HD, który będzie bliższy obecnie ok. 90% (strzelam) użytkowników TV i.... nie potrzebują żadnych inwestycji by się cieszyć krystalicznie czystym obrazem (można go nazwać, jak się chce, bo jakość obrazu, to nie magiczne HD, ale wiele czynników).
Poczekajmy tylko na źródło!!!!!!!!!!!!!!!!"

a więc potrzebna jest inwestycja - czy nie ?
Bo przecież trzeba kupić te źródło HD. Ale ok. załóżmy że mówisz o ekranach.
Chcesz powiedzieć przez to że każdy ekran będzie grał tak samo ?
Przecież podałeś linki /w załaczeniu/ w których opisane są rankigi w różnych krajach,które mówią o lepszej lub gorszej jakości ekranów i to zarówno Twoich CRT jak i plazm, LCD czy tylnej projekcji.
Więc się zdecyduj czy wszyscy będą mieli krystalicznie czysty obraz bez żadnych inwestycjji ?

"Pytania (które ...kiedyś sobie zadałem):
CO SIĘ STANIE, JAK NA ZWYKLY TV PODAMY W SD/EDTV (480p/576i/576p) PORZĄDNY SYGNAŁ NP. HD O STRUMIENIU 15/20/40Mbit????

CZYM SIĘ BĘDZIE RÓŻNIŁ OD 720p/1080i (nawet) Z ODLEGŁOŚCI 1M (na przeciętnym TV do pewnego rozmiaru itp...)????
.....odpowiedź znałem, ale nie miałem dojścia do np 42'; itp....
................................................................................
...........................
Czym się różnią?
Praktycznie niczym (czasami widać różnice technologii)!!! "

Nie odkryłeś niczego nowego
http://hdtv.com.pl/f...ht=1080 czy 720
sprawdź daty wpisów / są też tam Twoje wypowiedzi/
Ciekawe tylko że dopiero teraz znalazłeś jak piszesz dojście do 42" a wypowiadałeś się jednoznacznie.

"Do pewnych rozmiarów – „HD TV” jest na wszystkich sprawnych odbiornikach, bo „rozdzielczość TV” jest zagadnieniem drugoplanowym."

- cokolwiek to znaczy ???

"NIE STAĆ CIĘ, CZY NIE CHCESZ DUZEGO EKRANU – NIE MARTW SIĘ, WYSTARCZY ZE DOSTANIESZ CZYSTY SYGNAŁ I MASZ SWOJE HD!!!! (BO TV MNIEJ ISTOTNY, jak maly itp.....
(mam nadzieję, że w STB producentów nie będzie specjalnej degradacji strumienia !!!!!!)"

Bzdury o których świat nie słyszał. Chyba że źle zrozumiałem.
Telewizor mniej istotny, każdy może mieć HD ???

"Trzy fotki na dole są potwierdzone, przez załogę salonu „AVANS” (ale zamieszanie wyszlo, ale twórcze , za co im dziękuję.), gdzie pokazany materiał określili jako porównywalny z "ichnim" wzorcem HD puszczanym z HDD"

nie rozumiem o co chodzi.

"Zaś wszystkie fotki są z mieszkania biegłego sądowego (przysięgłego), który zamierzał wstępnie LCD zakupić, skończył na PDP (jak z 90% innych, co jakości w TV oczekują na każdym sygnale, bo LCD w teście znowu wykazały, ze bliżej im do monitora PC niż TV, nawet w nowych modelach: Panasonica TX 32LM70 / Samsunga LE-32R82D....).
Myślałem ,że żartuje z tym potwierdzeniem, ale nie i to on dał aparat foto (czeka kiedy tak zaczną wreszcie nadawać i cieszy się z zakupu).
Ot i tyle. "

- które fotki i czym mają świadczyć ? Ze lcd lepsze od plazmy, ze plazma lepsza od lcd? że crt ??
nie załapałem

Jaki cel mają te zdjęcia - co mają pokazać ? Różnica kolosalna czego ?

"/2fotki – duże, zbliżenie twarzy – różnica kolosalna/
http://free.of.pl/x/...HDSD/576ITV.JPG
http://free.of.pl/x/...SD/480PSTB.JPG"

Na temat kompresji pisaliśmy już też wiele razy . Ze obraz SD skalowany do ekranów full hd - zawsze jest mniej czytelny niz obraz mniej skalowany.

"....znudzony już czytaniem "opiniotwórczych" pism/stron WWW.... itp. postanowiłem zabrać i ja głos na ten temat."

a ja nie jestem znudzony- ponieważ dyskusja jakby nawet powyższa wnosi zawsze coś nowego dla osób które nie są blisko tematu.
Więc choćby w szacunku dla tych osób warto pisać - tym bradziej że technologia ciagle się rozwija i przynosi coraz nowsze rozwiązania.

pozdrawiam
kiki - hdtv, audiovideo

#31 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 03 May 2007 - 11:45 AM

locoloco/vel kiki - czytania ze zrozumieniem tekstu uczą już obecnie w szkole podstawowej.

Tzw. ( w żargonie for internetowych) - trolujesz (to od "Trola", który prawdziwego sensu wątku nie widzi).

Ugodowy jestem więc:
a/ http://hdtvpolska.com/index.php?, jest już problem rozwiązany i potwierdzony
Nieobeznanym z tamtym forum podpowiem, ze załozyli go pasjonaci techniki HDTV , którzy odeszli z forum na który udziela się locoloco/vel kiki, bo mieli dośc (takze jego) trolowania.
(mozna przeczytać w 1wszych postach nowego forum)

b/ proste pytania z całkiem innego forum i ma nadzieję, ze odpowiesz (bo tam nie ma odpowiedzi ..twojej):

@locoloco (moze i ktoś inny być w 1wszej części) - masz umieszczone 4 zrzuty ekranowe, w 100% prawdziwe z TV PDP 42' określanego przez wiele firm branżowych jak "HD READY ", bo spełnia warunki 720/768linii /16:9/HDMI/Component... itp.
"Sygnal na STB" to demo z HDTV w:1920*1080i / 20Mbps/ "t.s"

Pytania:
Czy któraś z tych fotek (zrzut filmiku, co widać po logo kanału) przedstawia fragment filmu mieszczącego się w normie HD?
Jak tak, to która?
Jak nie, to dlaczego?
Czym róznią się w kwestii:ostrości/rozdzielczośc i na podanym ekranie?

, tyle wystarczy na początek.

Zamiast pisać marketingowe teksty - prosze o odpowiedź na zadane pytania (na Twoje "tam" odpowiedziałem rzeczowo.

PRZYPOMINAM ,ŻE JEST TO TEKST OD "480p" , więc nie powoluj sie na 1080i kontra 720p (też tego nie widzisz).

Pozdrawiam. ;)

#32 pjpgroup

pjpgroup

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 04 June 2007 - 10:16 AM

Witam,

Czytam i czytam i dochodze do wniosku ze tzw telewizory z HD Ready faktycznie sa lepsze ale przeciez :

Mozna kupic telewizor tanszy ( o pare set stowek ) i poczekac jak HDTV wejdzie i zagosci na stale w Naszych domach.

Caly czas technologia idzie do przodu i kupujac teraz TV z HD Ready moze sie okazac iz Nasze ulubione filmy z TV beda puszczane dopiero za kilka lat. Tracimy ( wg mnie ) pieniadze na sprzet ktorego w 100% nie wykorzystamy. Za pare lat ow TV moze byc lekko piszac dobry ale nie idealny.

Czy czasem nie warto kupuj normalnego (ale w miare dobrego) TV bez HD Ready i poczekac jakis czas.

Historia pokazuje ze TV ( LCD oraz Plazmy ) z historia jednego roku sa juz dzisiaj uwazane ze przestazale ( oczywiscie w testach itp publikacjach ).

Ja z zakupem TV LCD bede borykac sie za jakis czas ale caly czas sledze wszystki dyskusje aby wybrac pomiedzy funkcjonaloscia lub czyms czym bede mogl sie pochwalic (HD Ready) ze mam ale niestety nie moc pokazac 100% funkcjonalosci owego HD ready na dzien dzisiejszy ;)

Pozdrawiam
Janet

<{POST_SNAPBACK}>

Potwierdzam

Tak właśnie jest. Także kupujcie HD ready, patrzcie na gwarancję i dostępność serwisu, a przede wszystkim na funkcjonalność względem waszych potrzeb.

Oczywiście zawsze przed zakupem porównajcie w sklepie klika modeli.

A propos TVP to jeszcze minie trochę czasu zanim wprowadzą HD,
chociaż Mistrzostwa 2012 pewnie ich do tego zmuszą.

Pozdrawiam
PJ

#33 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 04 July 2007 - 07:36 AM

W naszym kraju zadajemy sobie pytania co z telewizją HD, kiedy stanie się ona standardem, jaki tv kupić żeby w pełni cieszyć się obrazem HD, a choćby w takiej Japonii powoli HD przechodzi do lamusa (no trochę może na wyrost powiedziane ale nie aż tak bardzo).

Czy w takim razie, jak to często było mi sugerowane, sensowne jest wykładanie większej kasy na projektor 1080x1920, zeby być gotowy na nowe formaty obrazu. Coś wydaje mi się, że nie za bardzo ;)

Nowe propozycje to 2160x4096 i 4320x7680.

Japan's display makers look beyond full-HD resolution

Japanese broadcaster prepares for 'Super HD' system

#34 ona_27

ona_27

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 September 2007 - 12:26 PM

Polsat Cyfrowy posiada karty z modułem ktore mozna umeiscic w odopwiednio dobranym do niego dekoderze np z firmy Ferguson lub jakies tam ktore ma czy miala Cyfra+ wlasnie ze specjanym wejsciem dla kart z modułem...

#35 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 26 January 2008 - 14:02 PM

zarówno w Japonii jak i w USA HDTV jest w dlaszym ciagu w powijakach , więc twierdzenie że idzie do lamusa - jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Jeszcze potrwają długie lata do popularyzacji HDTV.
Wiele informacji i nowości oraz kierunków rozwoju HD masz z reportażu na targach w Las Vegas i Pragi.
http://hdtv.com.pl/f...splay.php?f=103
http://hdtv.com.pl/f...ead.php?t=21136
kiki - hdtv, audiovideo

#36 tirkish

tirkish

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 91 Postów:

Napisany 27 July 2009 - 13:16 PM

rozumiem, że w takim razie HD Ready z oznaczeniem 1080p wskazuje na to że to TV Full HD

#37 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 27 July 2009 - 13:22 PM

Dokładnie. To tylko kwestia nazewnictwa.

ArtS :)

#38 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 14 September 2009 - 20:20 PM

I nadeszła kolejna generacja HD 3 D.
Na razie póki co w powijakach. Ale pierwsze prezentacje w skali Europejskiej mają za sobą wszytskie większe korporacje.
Czy HD 3D - to perspektywa kilku czy kilkunastu lat ?
kiki - hdtv, audiovideo

#39 Forfax

Forfax

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 191 Postów:

Napisany 31 March 2010 - 01:09 AM

Moim zdaniem to będzie kilka lat. Tutaj wszystko bardzo szybko się zmienia, a nie wiadomo za kilka lat jak dużo danych będzie trzeba wysyłać kablem

#40 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 17 May 2011 - 00:54 AM

I nadeszła kolejna era HD 3D bez okularów :
http://www.hdtv.com....z-okularow.html
kiki - hdtv, audiovideo

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników