Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Telewizor LCD 32cale

• Please log in to reply
58 replies to this topic

#21 michallg

michallg

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 April 2006 - 12:56 PM

witam
a co sadzicie o panasonicu TH 42 PA 50 ?? bo z tego co tu czytam to lepiej wybrac chyba plazme?

bede ogladal glownie telewizje i nie chce miec bardzo mocnego kontrastu tak jak w LCD.
dzieki

p.s. to prawda, ze plazmy sie wypalaja??

#22 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 13 April 2006 - 14:03 PM

p.s. to prawda, ze plazmy sie wypalaja??

<{POST_SNAPBACK}>

Oczywista prawda. Niektóre firmy jak Toshiba i Sony wycofuja sie juz na dobre z plazm. Trwa przy tym Panasonic, ktory trwac musi bo...najprawdopodobniej najwiecej zainwestowal :).

#23 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6,393 Postów:

Napisany 13 April 2006 - 15:57 PM

Można wypalić plazme i lcd , i telewizor crt :)

Dlaczego na lcd przechodzą firmy Sony, Samsung? Bo ich produkcja jest tansza i prostsza, mogą być robione w chinach, bez większego zaplecza technicznego. Co innego plazma.

#24 pio1212

pio1212

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 74 Postów:

Napisany 13 April 2006 - 18:04 PM

czyli skoro produkcja prostsza to mniejsza powinna być awaryjność to chyba lepiej jednak LCD kupić

#25 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6,393 Postów:

Napisany 14 April 2006 - 10:50 AM

To młotek nigdy nie powinien sie zepsuć.

#26 michallg

michallg

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 15 April 2006 - 11:49 AM

to jaki byscie polecili telewizor tak do 4 tys. z kawalkiem. glownie do ogladania telewizji.
bede wdzieczny za pomoc.
teraz mam panasonica i jestem b. zadowolony.

np.:

Panasonic TX-32LX50
Jasność: 1000 cd/m2
Kontrast 800:1

Panasonic TX-32LX60P
J: 500 cd/m2
K: 1200:1

czym sie roznia /tak dla laika/ te dwa telewizory? ktory bedzie lepszy do ogladania telewizji (wolal bym mniej "jaskarawy")

#27 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6,393 Postów:

Napisany 15 April 2006 - 12:20 PM

lepiej nowy lx60, ma juz dwa wejścia hdmi

#28 pio1212

pio1212

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 74 Postów:

Napisany 15 April 2006 - 18:06 PM

można go dostać za 4000 bo najtaniej znalazłem 4700 jak tak to jestem zainteresowany

#29 michallg

michallg

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 16 April 2006 - 10:28 AM

można go dostać za 4000 bo najtaniej znalazłem 4700 jak tak to jestem zainteresowany

<{POST_SNAPBACK}>

no ja tez za tyle widzialem.

a czemu jest taka roznica w jasnosci i kontrascie?
i do czego te wyjscia hdmi?? cyfre+ na przyklad mozna przez to podlaczyc???

#30 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,934 Postów:

Napisany 01 May 2006 - 01:51 AM

witam
32 LX 60 - dostaniesz znacznie taniej.
Złącza HDMI - to złącza cyfrowe - najlepsza jakość obrazu dzieki tym złaczom otrzymasz jaka jest obecnie dostepna na rynku.

http://www.hdtv.com....wpage&pageid=30
tu sprawdź różnice jakości samych złacz.
Otwórz zdjęcia obok siebie.
Ale LX 60 to świetna czerń - a to najważniejsza jakość szczególnie jak wieczorem zmniejszysz oświetlenie w pokoju.
Natyralnym przeciwnikiem - są
Sharp 32 P 55 / szczególnie po mocnym obniżeniu ceny/
Samsung 32 R 51
Loewe 32 Concept

pozdrawiam
kiki - hdtv, audiovideo

#31 pio1212

pio1212

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 74 Postów:

Napisany 01 May 2006 - 20:21 PM

witam
32 LX 60 - dostaniesz znacznie taniej.
Złącza HDMI - to złącza cyfrowe - najlepsza jakość obrazu dzieki tym złaczom otrzymasz jaka jest obecnie dostepna na rynku.

http://www.hdtv.com....wpage&pageid=30
tu sprawdź różnice jakości samych złacz.
Otwórz zdjęcia obok siebie.
Ale LX 60 to świetna czerń - a to najważniejsza jakość szczególnie jak wieczorem zmniejszysz oświetlenie w pokoju.
Natyralnym przeciwnikiem - są
Sharp 32 P 55 / szczególnie po mocnym obniżeniu ceny/
Samsung 32 R 51
Loewe 32 Concept

pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

jak można prosić to daj namiary na 32 LX 60 poniżej 4000 bo coś mi nie wychodzi szukanie poniżej 4300

#32 colomac

colomac

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 02 May 2006 - 19:23 PM

Jeśli pozwolicie wtrącę się w dyskusję.
Co sądzicie o takim LCD : Samsung LE32M51B ?
Jak się ma do tych o których pisaliście ?

A poza tym druga kwestia :
Wiem że telewizory LCD jeszcze nie są w pełni rozkwitniętą technologią, zmieni się na pewno w niedługim czasie ich jakość i cena zapewne też.
Ale może kotoś mi mądrze poradzi - kupiłem sobie właśnie nowe mebelki (jak w załączniku) - już wiem jaki sprzęt audio kupić - ale biję się z myślami czy inwestować w tej chwili w LCD.
Mam wąski pokój (3,25m - szerokość między ścianą z której oglądam telewizję a ścianą na której ma zawisnąć LCD - czyli odległość od oczu do LCD około 2,85m) jak kupię telewiror CRT po pierwsze zmniejszy mi się odległość (co chyba bym przeżył) ale poza tym telewizor 32" jest bardzo głęboki i idiotycznie wyglądałby na moich nowych mebelkach (CRT Samsunga - to cieńsze raczej nie wchodzi w grę bo nie słyszałem o nim zbyt dobrych opinii).
Plazma raczej również odpada - bo z prawej stony ogromne okno i mnóstwo słońca.
Tak więc stoję w punkcie i nie wiem co zrobić.
Chciałbym na zakup telewizorka wydać do 5000 zł ale się zastanawiam czy jak kupię lCD to za pół roku nie będę pluł sobie w brodę że wyszła całkiem nowa technologia a poza tym staniało wszystko totalnie.
Tak więc pytanie jakiegoś "Wróża" - jakie plany na najbliższy czas co do technologi LCD ? i czy warto cokolwiek kupować czy raczej męczyuć się na razie na starej 21" ?
Z góry dziękuję wszystkim którzy tu dzielą się swoją wiedzą z laikami takimi jak ja.
Pozdrawiam.

Załączone pliki

#33 Stratos

Stratos

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 02 May 2006 - 19:40 PM

Proponuje zapoznać się z tą technologią:
Najwięksi światowi producenci paneli TFT LCD tacy jak: Samsung Electronics, LG. Philips LCD, AU Optronics (AUO) oraz Chi Mei Optoelectronics (CMO) zamierzają rozpocząć sprzedaż paneli LCD z podświetlaniem LED w drugiej połowie tego roku.

Samsung Electronics zaprezentował 32 calowy model TV LCD wykorzystujący podświetlanie LED na październikowej wystawie FPD International w 2005 roku. Masowa produckja tego modelu ma rozpocząć się drugiej połowie tego roku.

Także LG.Philips LCD planuje rozwijać technologię podświetlania paneli LCD wykorzystującą LED. Firma zaprezentowała swój 47 calowy model z rozdzielczością Full HD w zeszłym roku na Society for Information Display w Bostonie. Według producenta, produkcja paneli LED jest opłacalna ale w wypadku większych przekątnych obrazu, gdzie wysoka cena rekompensowana jest wyraźnie lepszym obrazem niż oferują panele LCD z tradycyjnym podświetleniem.

Koreańscy producenci zamierzają rozpocząć sprzedaż paneli LCD z podświetlaniem LED już w drugiej połowie roku. Głównym produktem będą modele 32 calowe.
:)

Denon AVC-A1HDA3D + Monster MPA2250+MPA3250,Pioneer BDP-LX91, Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110", Sharp LC-60LE840E, LG-47"-670s, Monitor Audio-Platinum PL 200 + Platinum PLC 350 + PL100 + GX-FX + GX100 + VELODYNE DD-18. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Monster Cable HDMI 1000HD+QED Signature HDMI. Połączeniowe:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000. Sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20 i wszystko gra...

#34 colomac

colomac

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 02 May 2006 - 19:56 PM

No tak czyli conajmniej 1 do 1,5 roku jak będzie to w normalnej cenie - jak widzę można by tak na nowości czekać w nieskończoność :D
Więc może warto kupić coś z obecnej oferty ale w dość zaawansowanej technologii połączonej z zprzyzwoitą ceną ?
Ja na razie zastanawiam się nad Samsungiem LE32M51B.
A może ktoś mi poradzi w inny sposób - jak się ma wybrany przeze mnnie LCD do np CRT PHILIPS 32 PW 9551 ?

#35 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,934 Postów:

Napisany 07 May 2006 - 00:15 AM

witam
Samsung M 51 gra bardzo dobrze w klasie cenowej - ale z całą pewnością warto jeszcze sprawdzić:
Sharp 32 P 55
JVC 32 A 61
Panasonic LX 60
Loewe Concept
Sprawdzaj koniecznie jakość przed zakupem i to najlepiej u siebie w domu.
pozdrawiam
kiki - hdtv, audiovideo

#36 maciej82

maciej82

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 13 December 2006 - 18:40 PM

Witam Wszystkich
Czy warto dolozyc do Panasonica TX32LX60P czy ta sama jakosc bedzie mial TX32LE60P??Czy laik bedzie czuł róznice??pozdrawiam

#37 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6,393 Postów:

Napisany 14 December 2006 - 13:41 PM

Lepiej LX, różnice widać.

#38 janksz

janksz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 15 December 2006 - 00:59 AM

Rozmawiałem ostatnio z właścicielem duzej hurtowni sprzetu video na temat jakości telewizorow LCD z FullHD. Poradził mi, żeby zapomnieć o Sony /np. bravia/ i innych firmach. W/g niego jedyną firmą godną polecenia i robiącą dobre telewizory LCD FullHD to firma Sharp. Tylko oryginalne japończyki, a nie jakies tam Chiny, Taiwany czy Malezje. Ponoć bezkonkurencyjne jezeli chodzi o jakosc wykonania. Cenowo tez sa drozsze, co potwierdzaloby tę opinie. Co o tym myslicie? i czy dotyczy to takze innych /nizszych/ modeli Sharpa?

#39 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,395 Postów:

Napisany 15 December 2006 - 08:56 AM

Sharp w tej dziedzinie jest na pewno w ścisłej czołówce.

ArtS :)

#40 thom4s

thom4s

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 16 December 2006 - 00:38 AM

i rzeczywiscie Sharpa skladaja tylko w Japoni ?
powiem szczerze, ze caly czas zakladalem ze teraz wiekszosc skladana jest wlasnie w Tajwanie, Chinach itp...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników