Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

komp niewidzi twardego dysku

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 sinister1978

sinister1978

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:00 PM

mój kolega niema dostępu do internetu,a że miał wirusa win 32/Jeffo na twardym dysku który avast niemógł wywalić przyszedł do mnie znalazłem na niego szczepionke ale twardego dysku niemogłem zainstalować w biosie wykrywalo go ale nic pozatym niechciał sie uruchomić windows probowaliśmy wtedy zainstalować od początku system ale pojawiał sie czarny ekran u siebie w domu to samo ma niepomogło dobre połączenie zmiany taśmy ani wgranie i uaktualnienie biosu wstawił nowy dysk i mu ładnie chodzi a ze starym dyskiem ma lipe bios mu widzi ale niechce odpalić wszystko jest dobrze podłączone dysk to Samsung 120 gb prosze o porade jęśli ktośby wiedział co z tym zrobić żeby działał.

#2 matrix101

matrix101

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 145 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:08 PM

Albo dysk jest uszkodzony albo źle zworki masz poustawiane na dysku! Może też tego dysku pod dosem nie widzieć, dlatego że posiada system plików NTSC...Podaj więcej szczegółów!!
Laptop Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505 // Procesor: Intel Core 2 Duo T5250 (1,5 GHz)
Pamięć: 2048 MB DDR2 667MHz // Chipset: Intel 965GM
Karta graficzna: Akcelerator Intel GMA x3100 // Karta dźwiękowa: Conexant High Definition Audio
Dysk twardy: Seagate 120 GB SATA // Nagrywarka: DVD/+R/+-RW/RAM DualLayer Supermulti
Karta sieciowa: Realtek 8111B-GR LAN 10/100/1000 Mbps // WLAN: Intel PRO/Wireless 4965AGN
Porty: 4 x USB2.0, S-Video (TV-out), LAN RJ-45, audio in, audio out // Bluetooth v. 2.0
Czytnik kart pamięci SD/MMC/Memory Stick // System operacyjny Windows Vista Basic // Internet 1MB/s Enea

#3 sinister1978

sinister1978

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:16 PM

kolega ma system windows xp tak jak ja zworki sa tak ustawione jak w nowym dysku nowy dysk chodzi tak samo ja mój dysk chodzi jeśli chodzi o tego samsunga tam partycja pierwsza czyli c jest na NTSC a 2 nastęone na Fat 32 jesli chodzi o biosy to i u kumpla i u mnie zostały zaktualizowane i nic to niedało

#4 sinister1978

sinister1978

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:20 PM

oto chodzi ze wszystko ładnie mu chodziło dopóki nieodłączył tego dysku i nieprzyniózł do mnie a u mnie już niedziałał no i u niego już też nie a wszystko ma dobrze podłączone bo inny nowy dysk podłączył i mu działa prawidłowo

#5 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13644 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:24 PM

sinister1978> Zapoznaj się z etykietą Forum. Byłeś o to proszony w trakcie zakładania konta.
meh

#6 sinister1978

sinister1978

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:37 PM

chciałem gnomie żeby ktoś mi pomógl dał jakieś informacje itd. niewiem co źle zrobiłem

#7 G_no_M

G_no_M

Tambylec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13644 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 18:46 PM

Etykieta Forum - Przeczytaj i uzdatnij swoje wypowiedzi.
meh

#8 Pavveu

Pavveu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 March 2006 - 19:16 PM

Pewnie chodzi o to abyś podal więcej informacji o konfiguracji komputera oraz o samym dysku bo inaczej trzeba wróżyć z fusów.

Jak dla mnie powiedz jaki rodzaj dysku to jest: SATA czy nie.

#9 danielo001

danielo001

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1039 Postów:

Napisany 21 March 2006 - 18:34 PM

kolega ma system windows xp tak jak ja zworki sa tak ustawione jak w nowym dysku nowy dysk chodzi tak samo ja mój dysk chodzi jeśli chodzi o tego samsunga tam partycja pierwsza czyli c jest na NTSC a 2 nastęone na Fat 32 jesli chodzi o biosy to i u kumpla i u mnie zostały zaktualizowane i nic to niedało

<{POST_SNAPBACK}>

używaj przecinków i kropek, bo trudno sie czegoś z tego dowiedzieć. jeśli obydwa dyski maja tak samo ustawione zworki to sie nie dziwie czemu nie działają, na pewno sie gryzą. musisz na naklejce na dysku zobaczyć jak powinna być włożona zworka na mastera (jeśli chcesz odpalić winda z tego dysku) i jak powinna byc na slave ( jesli chcesz mieć ten dysk jako dodatkowy a z innego dysku odpalać winde).

Ale z tego co napisałeś to wydaje mi sie że dysk został uszkodzony podczas transportu. I jeśli przyniosłeś dysk do domu, a na dworze było zimno to trzeba było odczekać, po to by sie zagrzał
ASUS X52SG Intel Core 2 Duo (intel centrino) 2x2GHz, FSB 667MHz, 4GB RAM, Nvidia GeForce 9300M G (256 MB), Seagate Momentus 5400 obr/min. 250 GB SATA II, Realtek ALC660

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników