Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Własny zespół

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Mimon1616

Mimon1616

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 75 Postów:

Napisany 02 luty 2006 - 18:16

Mamy z kumplami taki mały zespół i sobie gramy. tylko trzeba by się gdzieś zatreklamować. bo jakby nasz gmina widziała że coś działamy to dała by nam fundusze na rozwinięcie zespołu. Powiedzcie mi gdzie najlepiej to zrobić, gdzie się ogłaszać żeby reklama trafiła do wielu osób a przy okazji nie za dużo kosztowała bo dopiero zaczynamy i nie mamy dużo kasy. Za pomoc z góry dzięki.

#2 wargavoc

wargavoc

www.pgr.one.pl

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6019 Postów:

Napisany 02 luty 2006 - 19:23

hehe to sie przyłączam do tego topicu mam zespół który działa od 2000r. i nie mozemy sie wybić z dna pomóżcie !! :P

[*] - Po dobrym człowieku zawsze pamięć zostanie - Nie zapomnę! [*]

...Dzisiaj pewność trafił szlag, dzisiaj frazesy...

• Goście

Napisany 02 luty 2006 - 19:45

Grajcie koncerty, np. na imprezach typu walentynki, wielka orkiestra, jakieś lokalne przeglądy itp. To chyba najlepsza reklama dla początkującego zespołu. A co do kasy od gminy, hmm... Nie wiem czy obejdzie się bez koneksji towarzysko-rodzinnych w UG 8| :<

#4 hubiko

hubiko

..ale w sensie, że co?

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3681 Postów:

Napisany 03 luty 2006 - 11:07

zrobcie sobie strone www
i zalatwcie sobie agenta dobrego

moj kolega jest managerem zespolu rockowego choc pracuje w kinie..
ma czas zeby lazic po roznych lokalach i gadac z wlascicielami i calkiem niezle sie rozkrecaja
no ale oni calkiem niezle graja :)

#5 wargavoc

wargavoc

www.pgr.one.pl

• Forumowicze
  • 6019 Postów:

Napisany 03 luty 2006 - 15:39

Hubiko sugerijesz ze źle gramy? :P

• Goście

Napisany 03 luty 2006 - 15:52

Wsadź jakąs próbke twórczości na ftp wargavoc.....

#7 wargavoc

wargavoc

www.pgr.one.pl

• Forumowicze
  • 6019 Postów:

Napisany 03 luty 2006 - 16:17

wejdź sobie na mój link z "strona zespoły PGR" to jest zespół w którym śpiewam...

#8 hubiko

hubiko

..ale w sensie, że co?

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3681 Postów:

Napisany 03 luty 2006 - 16:21

Hubiko sugerijesz ze źle gramy? :P

<{POST_SNAPBACK}>

nic nie sugeruje.. no moze tylko tego manager...
rynek muzyczny pokazuje ze nie jest dobrym pomyslem jesli ta role pelni ktos z zainteresowanych muzykow - oni powinni skupiac sie na muzyce
promocja powinien zajmowac sie kto inny
nie koniecznie od razu specjalista zawodowiec, ale ktos oblatany, majacy gadane, znajomosci, dobre pomysly i sile przebicia....

#9 GośćD_esant_*

GośćD_esant_*
  • Goście

Napisany 03 luty 2006 - 16:45

Trzeba miec "SKILA" - potrafic grac ( to podstawa -jesli ktos jest pozorantem to szybko zostanie zdemaskowany )

Trzeba miec auto ( np. jakies VW dostawcze/busa) - jesli nie macie to czas by zaczac zbiorke

Jakis kawalek plastiku - po to by mogl ktos was posluchac i obejrzec

Rozsylacie plyty - po klubach / knajpach / do organizatorow wszelkiego rodzaju imprez

Strona WWW............................

Ktos musi siedziec ciagle przed monitorem/telefonem - dzwonic pisac i td - kombinowac grania

dobrze miec w "repertuarze" kilka kowerow , dla pana burmistrza czy tez innego ignoranta z urzedu miasta- urzad miasta robi czesto imprezy na ktorych warto sie pokazac - zeby moc na nich sie pokazac trzeba miec cos pod "szersza publike/ i pana burmistrza " - chec prezentacji tylko i wylacznie wlasnego dorobku moze zatarasowac/ uniemozliwic wystep na " imprezach z kasy miejskiej"
Jak juz sie wyjdzie............. wtedy zawsze mozna zagrac cos swojego nikt sie nie polapie - chodzi o to by ten pierwszy raz otworzyc furtke ( w urzedzie miejskim)

Rozeslac plyty po firmach - czesto robia rozne imprezy, potrzebuja muzyki i niezle placa

Rozsylac , zglaszac chec udzialu w roznych festiwalach ( wiadomosci szukac w necie) - tych festiwali sa tony ( tych mniejszych) ciagle gdzies sie jakis odbywa

Imprezy typu wielka orkiestra - warto zagrac/nieodmawiac - jest spora szansa ze TV zrobi za darmo reklame - material ten mozna potem wykozystac

grac, grac, grac, grac, grac, grac, grac, grac ....................................

Ja grywalem wszedzie - klub garnizonowy, orkiestra wojskowa ( na deciaku)
- w ten sposob wtopilem sie/ poznalem ludzi ktorzy z tego zyja , sporo podpatrzylem , grywalem po hotelach , na amfiteatrach , iles razy trzeba bylo odbebnic jakas impreze dla osrodka pomocy spolecznej :D ( gralem w 5 skladach jednoczesnie ) - grywalem/bywalem wszedzie , jak pustynny piasek ( nawet w majtach :D )
Kazda impreza to - mozliwosc reklamy - tylko trzeba umiec to wykozystac.

potem" - to juz raczej do ciebie dzwonia bys zagral - a ty szukasz i sprawdzasz w notatniku czy masz tego dnia termin

grac grac - by sie pokazac i spodobac - poznac ludzi ktorzy tez graja - dogadac sie / polubic i stworzyc " naprawde dobry sklad" i grac dalej , jeszcze lepiej , na "lepszych imprezach" .

Podstawa to dobry sklad - taki " ze Skilem" - trzeba duzo pracy wlozyc by przekonac/namowic dobrego muzyka by chcial z toba grac.

jesli juz macie dobry sklad ( naprawde dobry ) i duzo gotowego dobrego materialu wtedy warto znalezc jakiegos Managera - on juz bedzie wiedzial co dalej.

EDIT. ja nie zyje z muzyki - po prostu od 7 roku zycia ciagle gram
nie jestem tez marketingowcem i znawca reklamy

#10 Mimon1616

Mimon1616

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 75 Postów:

Napisany 05 luty 2006 - 23:00

wejdź sobie na mój link z "strona zespoły PGR" to jest zespół w którym śpiewam...

<{POST_SNAPBACK}>

Słuchaj nieźle gracie, podoba mi się to. Powiedz mi na jakim sprzęcie gracie chodzi mi zarówno o instrumenty jak o sprzęt na którym to nagrywacie.

#11 wargavoc

wargavoc

www.pgr.one.pl

• Forumowicze
  • 6019 Postów:

Napisany 06 luty 2006 - 14:16

Na jakim sprzecie to nie wiem brata bede musiał sie zapytać (bas fenrer Jazz bas) Wokal nagrywany był na shure beta a58

#12 ....1

....1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 04 styczeń 2008 - 22:10

witam, my mamy zespół od września mamy 4 utwory narazie covery ale nie jest na razie źle.. sprzęt mamy nawet niezły tylko mamy problem, a mianowicie nie mamy pod co podłączyc mikrofon, mamy pod niego gitarowy ibaneza 25w ale to za mało, czy moze ktos jakos pomóc? bede bardzo wdzięczny.

#13 UnnormalPentiumD

UnnormalPentiumD

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 06 styczeń 2008 - 17:59

Zrobcie strone internetowa najlepiej na serwerze Cba.pl
(to nie centralne biuro antykorupcyjne ;] xD)

#14 krystianb

krystianb

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:02

reklama w rozglosniach rockowych,wyslij bio zespołu i mp3 np do www.rock.megastacja.net,prowadzone tam sa promocje amatorskich zespołów http://rock.megastac...tygodnia/2.html dziennie docieracie do kilku tysięcy ludzi jak sie z nimi dogadacie no i odpowiedni poziom prezentujecie

#15 2brothers.pl

2brothers.pl

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 256 Postów:

Napisany 04 luty 2008 - 10:19

Mamy z kumplami taki mały zespół i sobie gramy. tylko trzeba by się gdzieś zatreklamować. bo jakby nasz gmina widziała że coś działamy to dała by nam fundusze na rozwinięcie zespołu. Powiedzcie mi gdzie najlepiej to zrobić, gdzie się ogłaszać żeby reklama trafiła do wielu osób a przy okazji nie za dużo kosztowała bo dopiero zaczynamy i nie mamy dużo kasy. Za pomoc z góry dzięki.

W dzisiejszych czasach bardzo wąznym elementem jest strona internetowa z wysoką pozycją w wynikach wyszukiwarek. Możesz wysyłać materiały reklamowe, ale 90% z nich wyląduje w koszu, bo w danym czasie nikt nie będzie zainteresowany Twoją usługą. Jeśli jednak za jakiś czas potrzebny będzie mu zespół, to bardzo proawdopodobne, że skorzysta z wyszukiwarki (wpisując np. zespół muzyczny + Twoje miasto).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników