Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jakie kolumny za 2.5k?

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 14 styczeń 2006 - 14:14

Przedewszystkim Witam gdyż jestem nowy.

Przymieżam się do kupna kolumn podłogowych za ok. 2500żł za pare.
Mój sprzęt to niestety kenwood krf 6090+dvd 3250. Pokuj ma jakieś 25m2, słucham różnej i muzyki ale głównie rock, jazz i muzyka elektroniczna-czasami jakiegoś klasyku. Kolumny maiły by służyć do słuchania muzyki jak i oglądania czasami filmów.
Byłem już na odsłuchu JBL E90 ale nie stety w MM to nie da się posłuchać.
Myślałem też na waflami 9.5 i Dali Concept 6.
Na które się zdecydować? JBL mają bardzo twardy bas- grają jak estradowe.
Wafle będe słuchał może we wtorek ale to też nie stety w sklepie.
Chciał bym po prostu aby kolumy grały czysto i aby bas był bardzo głęboki.
Co polecicie do tego nieszczęsnego kenwooda?

Pozdrawiam i Dziękuje za zainteresowanie

#2 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16294 Postów:

Napisany 14 styczeń 2006 - 15:09

Tylko i wyłączenie Paradigm Monitor 7v4 albo Dali Blue 5005
Masaj
Ewakuacja

#3 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 14 styczeń 2006 - 19:15

Prośił bym o krutki opis tych Paradigm bo nie słuchałem ich.
Dali możu uda się posłuchać ale z tymi pierwszymi może być problem w Opolu.
Dlaczego nie wafle? Nie końiecznie muszą kosztować 2,5k- mogą być tańsze-podałem tak bo może do takie złomowatego amplitunera nie da się nic niżej dobrać.

#4 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 14 styczeń 2006 - 21:20

To moim zdaniem najlepsze kolumny dla ciebie.
Paradigmy bardzo dobrze wyglądaja to raz. Grają trochę dyskotekowo czyli sporo basu ale jest on bardzo dobre jakości. Nadaja śię świetnie do muzyki pop, soul.
Wharfedale będa wyraźnie gorsze od tych 2 konstrukcji
Masaj
Ewakuacja

#5 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 15 styczeń 2006 - 11:12

Dzięki bardzo!
Jak przesłcham obie propozycje to napisze na co się zdecydowałem.
Pozdrawiam

#6 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 12:48

Przed zakupem posprawdzamy Ci ceny tylko sie odezwij.

#7 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 14:16

Miałem dzisiaj posłuchać Dali ale nie przywieźli- dopiero w piątek-dziadostwo!
Bardzo chciał bym posłuchać Paradigm Monitor 7v4 ale o tym w Opolu moge zapomnieć. Chyba skończy się że wsiąde w pociąg i pojade do wrocka do media, tam mają wszystko.
Wkourza mnie bardzo Opole-mamy dwa sklepy hi-fi nie licząc media. Z czego jeden kończy się a drgi jest mniejszy niż mój pokój. Takrze audiofilów w Opolu napewno jest pełno.
Gościu w sklepie powiedział mi że z Dailai 5005 może być duży problem. Czy 5005 można by było zastąpić Concept 6-te będzie miał napewno i sobie posłucham.
Szkoda słów-Opole to zadupie!
Te dwa sklepy z tego co się dowiedziałem zamawiają wszystko z www.horn.pl dlatego mają to co mają.

#8 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 14:32

Concept to seria kolumnstojąca niżej niż Blue więc sobie odpuść.
Horn do dystrybutor Dali więc nic dziwnego, że tam zamawiają
Masaj
Ewakuacja

#9 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 14:56

Tylke że na hornie nie ma seri blue więc oni też nie będą mieli. A co na tył?
Myżlałem że jak bym kupił concept 6 cał zestaw z tyłem i centralem to było by jakieś 2,5k- i by już grało coś. A jak mi doradzacie kupić blue to przecież na tył nie wsadze zabytkowych altusów które zresztą teraz posiadam.
Wstyt przyznać ale przez całe życie myślałem że altusy ładnie grają ale jak usłyszałem w media inne klocki jak się przeprowadziłem do opola to włosy deba staneły!
Dlatego co bym nie kupił zawsze będzie grało lepiej od altusów- jeszcze dwa tygodznie temu miałem kupić zestaw kody.
Ale przdewszystkim musze posłuchać- w końcu każdy ma inny słuch i każdy lubi co innego.

#10 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 15:03

Faktycznie Horn już ich nie ma, sa jednak jeszcze w sklepach i to po niezłych cenach.
Napisałeś, że chcesz wydac 2,500zł na parę kolumn więc się zdecyduj.
Concept nie kupuj i posłuchaj innych kolumn
Masaj
Ewakuacja

#11 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 15:48

Jednak chyba kupie te 5005- znalazłem w sklepie internetowym za 2100zł więc i straczy na tył. Wiem że napisałem za pare ale dopiero późnie pomyślałem że przecież altusy nie będą grały na tyłe bo cały dzwięk zepują. Tyły kupie też diali tyłko z seri concept i front tak samo i będzie grało. Ale najpierw musze je dzieś usłyszeć- tylko gdzie?

Może ktoś z wrocławia mógł by mi powiedzieć czy w media stoja takie?
W lutym będe w okolic Czerskiej więc jak gdzieś nie daleko bedzie jakiś sklep audio z tymi kolumnami to bym przesłychał.
Prosze o osoby z wrocka o info, będe bardzo wdzięczny.

Oj, będzie jednak problem z 5005. W top audio mają ostatnią pare w dodatku srebrną i jeszcze napisali że je całkowicie wycofano z produkcji. Pech to pech!

#12 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 17:00

Masaj, prosze ja Cie nie pisz takich rzeczy "tylko te" i "tylko ta". Przypominasz mi stryjeckiego :(.

RMATEJKO, co bys powiedzial o takich kolumnach:

http://www.hifi.pl/r.../radmorls30.php

szkoda, ze nie mozesz troche dolozyc:

http://www.allegro.p...p?item=80754511

Szukaj innych JM Labow, troche inna liga niz Dali, a za te same pieniadze :).

Musza byc nowe, czy tez zdecydowalbys sie np. na 3-4 lernie uzywane w stanie idealnym ?

Rozwaz:

http://www.allegro.p...p?item=81379099
http://www.allegro.p...p?item=81849287

O prosze, sa i tansze Chorusy !!!

http://www.allegro.p...p?item=80178796

JM Lab to glosnikowa ekstraklasa. Dali co najwyzej pierwsza liga.

Nie wiem czy to jest nowe, ale warto:

http://www.allegro.p...p?item=80299508

bardzo dobra firma, jeden z najlepszych brytyjskich projektantow:

http://www.allegro.p...p?item=80337312

Thiel jest ok - to juz wyzsza polka:

http://www.allegro.p...p?item=81521364

Podaje linki z Allegro, wiedza, ze Masaj przypusci frontalny atak :), ale nie mam speecjalnie czasu szukac dystrybutorow kazdej z nich, a to tylko wierzcholek gory - jest kupa innych producentow w tej cenie.

Wiem, ze nie masz za bardzo mozliwosci odsluchania i porownania, a byc moze i czasu, ale jestem pewien, ze w Opolu jest przynajmniej jeden salon z prawdziwego zdarzenia. Bardzo wiele bym dal, zebys mogl skonfrontowac Francuzow (JM Lab) z Dunczykami (Dali) i nam tu napisac co Ci sie bardziej podobalo ;). Ale pewnie sie nie uda.

O prosze sa tez na Allegro Mirage:

http://www.allegro.p...p?item=81965250

produkt rodem z Kanady, bardzo niskie ceny w dystrybucji w Polsce. ciekawa koncepcja - kolumny sa bipolarne/omnipolarne; Mirage jest jedynym mi znanym producentem, ktory produkuje takie kolumny: na przedniej i tylnej scianie kolumny sa 2 takie same komplety glosnikow ( w bipolarze, jak jest w omni - nie wiem). Daje to naprawde kapitalna przestrzennosc dzwieku.

Tu jest jakis link do dystrybutora:

http://www.eic.com.p...oducenci/mirage

Oj Panie Matejko :). MAjac chwilke czasu sprawdzilem sobie szybko czy Jm Lab, Mirage, czy AE maja w Opolskiem dealerow. Oczywiscie, ze tak :).

#13 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 18:33

A jednak nie tylko te co masaj podał. Co z tego że mają dealerów jeśli w sklepie stoją 1 B&W za 6000zł i Audio Academy za 3000zł i to tyle. Sklepy jak wspomniałem są dwa z czego tylko jeden ma więcej niz 5 par kolumn. W media stoją infiniti , jbl e 90 i szajskie magnaty i inne gówna. Nie wiem jak się to przedsatwia w innych miastach w opolskim ale wiem jak jest w opolu.
Jeżeli ktoś jest z opola to prosze mi powiedzieć gdzie są inne o których mi nie wiadomo salony.
Kolumny z allegro? Sam nie pojade odebrać a koszt przesyłki- strach się bać.
Więc jak jest z tym wrockiem? Sklepy w okolicy Czerskiej- poliklinika wojskowa.

#14 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 18:53

Sarkos ostrzegam przed waleniem posta pod postem bo tego skutki mogą byc opłakane.
Ja brałem pod uwagę TYLKO kolumny nowe, które raczej bez problemu można dostać w większości salonów audio. Dlatego podane przez ciebie nie spełniaja kryteriów, co z tego że zrobiła je super firma jak bez odsłuchu NICZEGO nie należy kupować?
Czy zauważyłeś jaki kolega ma sprzęt i jakiej muzyki słucha? Te Thiele to chyba tam tylko przez przypadek wpadły bo nie wyobrażam ich sobie podpiętych pod Kenwooda. Ze wszystkich podanych najlepsze by były Audio Academy ale cena...
Dlatego dalej obstaje przy Dali, Paradigmami no może jeszcze Infinity Beta 40 ale to już ci anpewno nie starczy na cały zestaw. Dorzuce jeszcze Tannoy F-4 bo są neutralne i będą ładnie grały i z całym zestawem 5.1 spokojnie zmieścisz się w cenie
Masaj
Ewakuacja

#15 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 20:01

Z tych wszystkich naj bardzie pasiły by te AA- tylko z tymi to dopiero może być problem z posłuchaniem.
Musze koniecznie posłuchać tych dali o ile gdzie kolwiek jeszcze będą.
No ale kolumny z allegro nie wchodzą w gre za bardzo.

#16 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 21:26

Sarkos ostrzegam przed waleniem posta pod postem bo tego skutki mogą byc opłakane.
Ja brałem pod uwagę TYLKO kolumny nowe, które raczej bez problemu można dostać w większości salonów audio. Dlatego podane przez ciebie nie spełniaja kryteriów, co z tego że zrobiła je super firma jak bez odsłuchu NICZEGO nie należy kupować?
Czy zauważyłeś jaki kolega ma sprzęt i jakiej muzyki słucha? Te Thiele to chyba tam tylko przez przypadek wpadły bo nie wyobrażam ich sobie podpiętych pod Kenwooda. Ze wszystkich podanych najlepsze by były Audio Academy ale cena...
Dlatego dalej obstaje przy Dali, Paradigmami no może jeszcze Infinity Beta 40 ale to już ci anpewno nie starczy na cały zestaw. Dorzuce jeszcze Tannoy F-4 bo są neutralne i będą ładnie grały i z całym zestawem 5.1 spokojnie zmieścisz się w cenie

<{POST_SNAPBACK}>

Banuja za to bez ostrzezenia tutaj ?

Zgadza sie, ze nie nalezy kupowac niczego bez odsluchu, jednak pomnij, ze tez napisales, ze "tylko te", czy cos w tym stylu :)

Jasne, podpiac Thiele pod Kenwooda, to tak jak wlozyc silnik od Alfa Romeo do malego fiata. I nie za bardzo beda tez pasowac do tej muzyki. Ale wez pod uwage, ze Thiele moglyby byc rewelacyjna podstawa do wymieniena tego kenwooda w przyszlosci.

Ja przy niczym nie obstaje :). Radze jednak autorwi watku posluchac Francuzow z Jm Lab, B & W, oraz Acoustic Energy.

PS Przy swiadomosci, ze te o ktorych wspomnialem i te o ktorych piszesz Ty, masaj, to jedynie malenki skrawek przebogatego rynku audio w dziedzinie kolumn.

PS II Zaluje, ze kolega nie bedzie mogl posluchac Radmorow LS-30. Naprawde :)

#17 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 21:31

Banują z ostrzeżeniem. :< Zamiast coś napisać na Forum musimy łączyć posty takich leni jak ty. Szanuj nasz czas, modowie też chcą używać Forum.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#18 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 21:44

Banują z ostrzeżeniem. :< Zamiast coś napisać na Forum musimy łączyć posty takich leni jak ty.  Szanuj nasz czas, modowie też chcą używać Forum.

<{POST_SNAPBACK}>

Szanowny Moderatorze.

Musisz zdac sobie sprawe z jednej rzeczy: nie kazde forum rzadzi sie takimi prawami jak to. Wiecej, zdecydowana wiekszosc tych ktore odwiedzam mniej lub bardziej regularnie, a jesli ich okolo 15, nie ma w kwestii ilosci postow takich praw jak to :).

Nie sprawia mi zadnej roznicy to, czy go wyedytuje, czy napisze nowy, tak wiec nazywanie mnie leniem jest lekkim naduzyciem :). Jesli takie sa tu zasady, to bez problemu bede ich przestrzegal.

Pozdrawiam

#19 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2006 - 21:53

Sarkos to nie znaczy że walenie posta pod postem jest dobre. Nawet jak forum nie daje opcji edycji(a każde szanujące się forum powinno ją mieć) nie oznaczy że można pisać wypowiedź pod wypowiedxią. Zastanawiaj się co chcesz napisać.
Kenwood nawet dobrze nie zasili tych Thieli, bo są bardzo wymagające co do wzmacniacza.
Uważam, że B&W do jazzu to sie nie bardzo nadają. Piszę zawsze ze swojego punktu widzenia i jakiekolwiek traktowanie moich wypowiedzi jaki obiektywne jest błene. Zawsze pisze co mi odpowiada do danej.
Skoro chcesz dostarczyć koledze możliwości posłuchania kolumny i załatwisz mu ich odsłuch to naprawdę i ja i on będziemy bardzo szczęśliwi. Prawa jest niestety taka, że tych kolumn ciężko posłuchać, a nie wszyscy mieszkają w Warszawie czy Krakowie
Szukuje się kolejna cięzka batalia...może koniec OT?
Masaj
Ewakuacja

#20 RKMATEJKO

RKMATEJKO

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 47 Postów:

Napisany 18 styczeń 2006 - 18:54

Witam ponownie!

Nie stety nigdzie nie posłucham Dali 5005 więc zdam się na wasz audofilski zmysł i je spróbuje sprowadzić albo w jakimś sklepie kupuć(internetowym)
Kupowanie kolumn bez odsłuchu to głupota ale jeśli uwarzacie że kenwood sobie z nimi poradzi to itek napewno będzie lepiej grać niż kody czy moje zabytkowe altusu.
Dziękuje że pomogliście mi w wyboże.
Pozdrawiam
PS: Jutro dam znać czy udało się zamówić. Jeśli jest jakaś osoba chandlująca tymi kolumnami prosze o kontakt.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników