Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Koda, Eltax, Jamo - jesteś pewien ?

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#41 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 19 styczeń 2006 - 18:44

medox1 myśle, że pisanie nie po polsku a do tego jeszcze walenie posta pod postem źle się dla ciebie skończy.
Każdy ma prawo do własnego zdania

<{POST_SNAPBACK}>

Tak sobie tylko głośno myślę,że żeby powiedzieć ,że np między Panasem 885 a Yamahą z Prismem jest kolosalna różnica to trzeba tych dwóch konkretnych zestawów posłuchać równocześnie,a jakoś nie widzę żeby ktoś ich tutaj równocześnie słuchał.Mamy XXI wiek i głośnik żeby dobrze grał nie musi być w drzewie i mieć metr wysokości

#42 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16294 Postów:

Napisany 19 styczeń 2006 - 18:46

Zgadza się ale żeby dobrze zagrał nie może to być jeden głosnik szerokopasmocy i do tego subwoofer. Można dobrze zrobić takie kolumny ale nie w tej cenie. Dlatego dalej sądzę, że do muzyki lepsza Yamaha+Prism
Masaj
Ewakuacja

#43 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 19 styczeń 2006 - 23:58

A widziałeś kolumny Panasa 885 albo czytałeś dane techniczne?On ma w frontowych kolumnach po 3głośniki.A słuchałes wogóle tego Panasa?Slyszałem kilka all in one i rzeczywiście pasztet totalny w muzyce ale te Panasy grają nieżle.Panas o symbolu 870 chodzi super nawet nie wiem czy nie lepiej od 885,chociaż to starszy model.

#44 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 00:06

Nie widziałem, nie czytałem ale zaraz przeczytam...no i czytam i widzę, tweeder 6 cm, a niskotonowe 8cm no basik mają solidny nie ma co. Brak jakichkolwiek danych o paśmie przenoszenia, ale się czepiam. Poza tym jak czytam 1000W nawet RMS to objawia się to szerokim uśmiechem na mojen twarzy. Kurcze kolumny przednie mają większą moc niż moje podłogówki. Ogólnie fajna reklama a niewiele w niej prawdy
Masaj
Ewakuacja

#45 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 11:21

A widziałeś kolumny Panasa 885 albo czytałeś dane techniczne?On ma w frontowych kolumnach po 3głośniki.A słuchałes wogóle tego Panasa?Slyszałem kilka all in one i rzeczywiście pasztet totalny w muzyce ale te Panasy grają nieżle.Panas o symbolu 870 chodzi super nawet nie wiem czy nie lepiej od 885,chociaż to starszy model.

<{POST_SNAPBACK}>

Kolumny Panasonic ? Jesli tak, to kupuj czym predzej ! Na zdrowie :))).

#46 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 17:47

Nie widziałem, nie czytałem ale zaraz przeczytam...no i czytam i widzę, tweeder 6 cm, a niskotonowe 8cm no basik mają solidny nie ma co. Brak jakichkolwiek danych o paśmie przenoszenia, ale się czepiam. Poza tym jak czytam 1000W nawet RMS to objawia się to szerokim uśmiechem na mojen twarzy. Kurcze kolumny przednie mają większą moc niż moje podłogówki. Ogólnie fajna reklama a niewiele w niej prawdy

<{POST_SNAPBACK}>

No widzisz,coś jednak jest w tym sprzęcie.Może warto go jednak posłuchać i porównać do Yamahy z Prismem a dopiero póżniej wygłaszać opinie?(to nie było tak bardzo do ciebie raczej do wielu na tym forum)A jeszcze najlepiej to 870 i 885 a potem Yamaha,bo nie wiem czemu mam wrażenie ,że 870 gra lepiej.Może to stąd,że 870 i 885 jednocześnie nie słuchałem

#47 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 19:48

Wybacz nie będe tego słuchał bo nie słucham zestawów all in one z zasady
Masaj
Ewakuacja

#48 Soul-1

Soul-1

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3959 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 23:07

lol. Dlaczego? :) Pytam powaznie.
Soulcatcher

#49 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 23:27

Dlatego, że uważam to za startę czasu. Kiedys słuchałem paru i teraz ne chce słuchac bo to nic przyjemnego. Wolę posłuchać pełnowymiarowych kolumn. Dlatego jak na forum pada chcę kupic kino all in one to ja siedzę cicho. Nawet jak gdyby było ono nie wiem jak wspaniałe wole swoje pełnowymiarowe kolumny.
Kiedys była dyskusja z udziałem moim, Quadro i loco co lepsze kino zintegrowane czy pełnowymiarowe kolumny. Jezeli ktoś jest zainteresowany może poszukac i poczytać
Masaj
Ewakuacja

#50 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 23:40

No to mnie zaskoczyłeś.Ale pewnie nie jesteś tu jedyny.Tylko jak można coś krytykować nawet nie wiedząc co to jest??????????Rozumiem zestawy za 500,600,czy powiedzmy 1000zł,sam słuchałem paru i do muzyki to się rzeczywiście nie nadaje w żaden sposób,ale już lepsze zestawy to niekoniecznie.Porównywałem w jednym pomieszczeniu Panasa 870 i Yamahę+Prism i według mnie Panas nie grał gorzej.Jedynie to nie wiem jak wyjdzie 885 w porównaniu z tą Yamahą ,ale to model wyższy i droższy niż 870 i chyba ma lepsze kolumny.Ludzie mamy XXI wiek rozumiem ,że zabawki za 500zł nie grają ale zestaw za 1600 czy 2000 to już może grać a kolumny nie muszą być z drzewa i metrowej wysokości!

#51 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 20 styczeń 2006 - 23:43

Dla mnie zestawy all in one pozostaną gorsze-to uprzedzenie i raczej tego nic nie zmieni. Technologia się posunęła to prawda i masz przykłądy nowoczesnych głośników, tylko że one słono kosztuja. Poza ty niektórych praw fizyki nie oszukasz i z 8cm głosniczków nie wydobędziesz porządnego basu. Znowu ten z subwoofera to nie taki o jaki chodzi w muzyce. Jak taki dobry to nic tylko go kupuj ;)
Masaj
Ewakuacja

#52 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 21 styczeń 2006 - 11:11

NIe chodzi ,że taki dobry tylko ubóstwienie dla Yamahy z chińszczyzną jest tu trochę przesadne.Panas gra w/g mnie w miarę.Wydaje mi się że lepiej niż wiele innych all in one w tej klasie cenowej i zbytnio nie odbiega od Yamahy a jest nowocześniejszy i bardziej funkcjonalny.I jak powiedziałem powinno się przesłuchać takiego Panasa porównać go z Yamahą zanim zacznie się doradzać wszystkim-"kupuj Yamahę".Bo setki było tu pytań typu"mam 1500zł mało miejsca,chciałbym stojące kolumny cztery co kupić?".A odpowiedż zawsze jedna-"dołóż trochę kasy i kup Yamahę".I można tak uważać ale trzeba najpierw posłuchać Panasa bo jest chyba najlepszy w tej klasie cenowej i zestawach all in one (muzyka i kino)i Yamahy,która chyba jest najlepsza w kategorii najtańszych zestawów z chińskimi kolumnami.I dopiero po odsłuchu tych dwóch zestawów można komuś doradzać.

#53 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 21 styczeń 2006 - 12:37

medox1 ale zauważ że nie tylko ja radze kupić kolumny pełnowymiarowe, więc musi coś w tym być.
Poza tym pod względem systemu nagłośnienia to Panasonic to nie ta klasa co Yamaha.
Ja nie zieniam zdania. Chcesz to namawiaj ludzi na taki zakup nikt ci nie broni
Masaj
Ewakuacja

#54 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 21 styczeń 2006 - 19:14

Może i tak, ale nie marketowa Yamaha z chińskimi kolumnami

#55 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 21 styczeń 2006 - 19:19

Te kolumny to są polskie i powinieneś wspierać lokalne firmy jezeli chodzi o ścisłość. Cos się tak przyczepił gdzie są produkowane? Panasonic jest produkowany w Tajlandii, na Tajwanie czy gdzie? Jezeli mówisz, że co chińskie to złe to proponuje wziąć do ręki pierwszy z brzegu notebook Lenovo i zobaczyc jaka jakość wykonania
Masaj
Ewakuacja

#56 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 21 styczeń 2006 - 19:48

Może i tak, ale nie marketowa Yamaha z chińskimi kolumnami

<{POST_SNAPBACK}>

Czyzby japonskie byly lepsze ? Jesli tak, to podaj firme, model.

A moze chcesz dowiedziec sie jakie ceny osiagaja jakie glosniki na rynku detalicznym. Z przyjemnoscia powiem Ci ile mniej wiecej kosztuja glosniki do tego "Panasa" a ile tweeter np. Jm Lab, czy Dynaudio, czy tez woofer Davis, albo znany i uznany nie tak dawno weglowy Scanspeak.

#57 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 22 styczeń 2006 - 11:39

A może chcesz się dowiedzieć ile kosztuje Prism w Chinach???Przestańmy opowiadać sobie głupoty ,są pierdziawki i to jest prawda ale są też lepsze zestawy all in one które coś sobą prezentują a przynajmniej stanowią jakiś kompromis,wypadkową wielu cech.
Masaj a które kolumny są polskie?Owszem, większość sprzętu jest składana na Taiwanie czy w Chinach tyle ,że co innego jak Panas ma swoją fabrykę na Taiwanie i trzyma reżim jakościowy ,a zupełnie co innego jak jest to no name.A o chińskich produktach to wy mi nie mówcie bo coś o tym wiem i gorszego badziewia nie ma świecie.Widziałeś chińskie buty? tam para wychodzi parę złotych,wytrzymują 2 miesiące,baterie umywalkowe,koszulki to samo i wiele wiele innych rzeczy.Mam pewien pogląd na temat chińskich wyrobów bo jestem na etapie sprowadzania z Chin towaru(branża totalnie nie mająca nic wspólnego z rtv chodzi o pewien surowiec który akurat oni produkują i nie ma tu problemów z jakością bo to musi być to samo co gdzie indziej i mieć określoną zawartość fizyko-chemiczną)Nie kupiłbym tam nic ,chociaż można kupić np kino domowe za 150zł i mniej( DVD +głośniki),oczywiście minimalne zamówienie to kontener.

#58 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 22 styczeń 2006 - 22:46

A może chcesz się dowiedzieć ile kosztuje Prism w Chinach???Przestańmy opowiadać sobie głupoty ,są pierdziawki i to jest prawda ale są też lepsze zestawy all in one które coś sobą prezentują a przynajmniej stanowią jakiś kompromis,wypadkową wielu cech.
Masaj a które kolumny są polskie?Owszem, większość sprzętu jest składana na Taiwanie czy w Chinach tyle ,że co innego jak Panas ma swoją fabrykę na Taiwanie i trzyma reżim jakościowy ,a zupełnie co innego jak jest to no name.A o chińskich produktach to wy mi nie mówcie bo coś o tym wiem i gorszego badziewia nie ma świecie.Widziałeś chińskie buty? tam para wychodzi parę złotych,wytrzymują 2 miesiące,baterie umywalkowe,koszulki to samo i wiele wiele innych rzeczy.Mam pewien pogląd na temat chińskich wyrobów bo jestem na etapie sprowadzania z Chin towaru(branża totalnie nie mająca nic wspólnego z rtv chodzi o pewien surowiec który akurat oni produkują i nie ma tu problemów z jakością bo to musi być to samo co gdzie indziej i mieć określoną zawartość fizyko-chemiczną)Nie kupiłbym tam nic ,chociaż można kupić np kino domowe za 150zł i mniej( DVD +głośniki),oczywiście minimalne zamówienie to kontener.

<{POST_SNAPBACK}>

I wciaz nie wiesz, ze w Chinach sa najbardziej zaawansowane sprzetowo i technologicznie fabryki na swiecie, produkujace obok tandety całą masę najlepszych jakosciowo produktów z wielu roznych branz ???

PS Widziales kiedys chinskie buty Nike ? Takie oryginalne oczywiscie. Wiesz ile kosztuje koszt ich produkcji (kleje, szwy, materialy, robocizna) ? Juz Ci mówię: dokładnie 2,5 dolara.

#59 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 23 styczeń 2006 - 09:46

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.Co innego jak fabrykę w Chinach ma Nike czy Adidas czy Panasonic a co innego jak kupuje się badziewie no name,i dołancza do Yamahy ,że by stworzyć atracyjny cenowo zestaw który w efekcie gra jak Panas

#60 medox1

medox1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 121 Postów:

Napisany 23 styczeń 2006 - 16:01

No coments??

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników