Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Etykieta

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 smolki

smolki

Użytkownik

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3738 Postów:

Napisany 18 listopad 2003 - 16:37

Pojawiła się Etykieta. Dokument opisujący jak należy pisać i zachowywać się na Forum. Autorem jest Dżyszla. Radzimy nowym użytkownikom zapoznać się z nią (jak i z regulaminem), ale także starsi użytkownicy powinni ją przeczytać. Etykieta dostępna jest pod adresem:

http://www.pcworld.p...um/etykieta.asp

-----------------
Smolki

Płyta MSI 6380E
Athlon 1800+
2x256 DDR 266 Kingston C25
HD Seagate Barracuda ATA IV
MSI GF3 Ti 200 (MS-8851)
Dets 30.82
DirectX 8.1
Win 2K Server

• Goście

Napisany 18 listopad 2003 - 16:39

Do stałych bywalców: Jak macie jakies sugestie, to komentujcie!

-------------
Dżyszla

#3 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14167 Postów:

Napisany 18 listopad 2003 - 17:09

Drobne sugestie:

[1] Pkt. 10 znaaaacznie wyżej. Może na pozycje nr 2?

[2] Bardziej wyeksponować - dla celów edukacyjnych - zamieszczony tam link [http://rtfm.bsdzine.org/]

==============================
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
Alvin_
A1700@2600 K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 FUJI 40

• Goście

Napisany 18 listopad 2003 - 17:12

jakś tak chciałem pokolei, a nie wg ważności. Choć nie zawsze się to sprawdza. Jednak podpisy są pod koniec... Ale pomyślę...

-------------
Dżyszla

#5 An_gel

An_gel

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 342 Postów:

Napisany 19 listopad 2003 - 18:16

Pkt 9....No nie wiem... Nie bedzie łatwo...

-------------
Zkonfundowany Angel
=================
BUCKLE YOUR SEATBELTS DOROTHY
BECAUSE KANSAS IS GOING BYE BYE...
================

#6 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • 14167 Postów:

Napisany 19 listopad 2003 - 18:21

An-gel, to tylko kwestia definicji, co jest zbędne a od oceny są moderatorzy. Znasz może jakiegoś?

-------------
Alvin_
A1700@2600 K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 FUJI 40

• Goście

Napisany 19 listopad 2003 - 20:18

Jak mi się będzie chciało, to napiszę w najbliższym czasie aneks do Etykiety określający sytuacje, w których można odejsć od zasad Etykiety.

-------------
Dżyszla

#8 -Cichy-

-Cichy-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 239 Postów:

Napisany 19 listopad 2003 - 20:28

Niezła etykietka - trafnie dobrałeś cliparty - najlepszy jest ten z kwaitami i serduszkami - jak tak mają tu ludzie dziękować - możesz otworzyć kwiaciarnię

A tą 10 - na serio mógłbyś jakoś wyeksponować jak podpowiada AlvinR.

Pozdro

-----------------
Cichy
AthlonXP 1800+, MSI KT3 Ultra2,512 MB DDR333, Gigabyte Radeon 7500 64MB, Segate 80GB ST380011A, Samsung 30GB SV3063H, CDRW LG12x, DVD SD-M1802, Creative DTT2500, Pentagram 56kb, Sagem f@st 800, WinFast TV2000XP LG900B Olympus C2020Z Plustek ST12

• Goście

Napisany 19 listopad 2003 - 20:55

Ci z jedynastego, to kogoś mi przypominają... :P Kto zgadnie kogo (administratorzy, moderatorzy i osoby z nimi związane są wykluczeni z konkursu)

Nota bene: nie było klipartu jak jeden gość goni drugiego z termosem i kanapką, ani jak jeden drugiemu daje skrzynkę piwa

-------------
Dżyszla

#10 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • 14167 Postów:

Napisany 20 listopad 2003 - 09:22

A na piechotę nie łaska? Wzglednie zadać komuś pracę domową - najlepiej ochotnikowi, który ma trochę talentu w łapkach.

-------------
Alvin_
A1700@2600 MSI- K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 GB FUJI 40 GB WinXP SP-1

• Goście

Napisany 20 listopad 2003 - 12:24

No właśnie grafik z PCWK nie chciał podjać sie zadania... Podobnie jak nie chce zrobić nowych minek dla Forum

-------------
Dżyszla

• Goście

Napisany 22 listopad 2003 - 15:05

2 godziny... 3 przypadki naruszenie punktu 10 Etykiety... Idzie się pochlastać. Chyba rzeczywiście ten punkt trzeba przesunać wyżej... Albo wymóg przeprowadzania egzaminu uprawniającego do pisania na Forum dla "nowych"... Eh...

-------------
Dżyszla

#13 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 22 listopad 2003 - 15:33

Podaj rozmiar w pixelach i liczbe kolorow dla klipartow i minek.

• Goście

Napisany 22 listopad 2003 - 16:23

minki są 14x14, a cliparty - jak akurat pasowało.
Kolory najlepiej gdyby nigdzie nie przekraczały 16.

A co? Masz ochotę rysować?

-------------
Dżyszla

#15 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 22 listopad 2003 - 16:59

Nie mogę zgodzić się do końca z "restrykcjami" punktu 10 "Etykiety" opracowanej przez Dżyszlę.
Oczywiście zgadzam się z koniecznością włożenia minimum wysiłku przez Forumowicza w rozwiązanie swojego problemu. Czyli użycia wyszukiwarki na Forum, czy taki problem występował i jakie były próby rozwiązania i skutki. Trudnością tu jest napewno sposób zadawania "zbytogólnikowych' pytań,np; pomóżcie, mam problem itd . Następnie używania wyszukiwarki artykułów na stronie głównej PCWK do wyszukania i zapoznania, czyli przeczytania i choć częściowego zrozumienia problemu. Trzeba także tu zrozumieć sposób myślenia osoby mającej problem. Kolega dał mi
"namiar" na Forum , tam rozwiązują problemy, wpadam , szybko się rejestruję i oczywiście oczekuję szybkiej odpowiedzi , najlepiej na mój e-mail, taki a taki. Minimum wysiłku i po sprawie! Oczywiście takie postępowanie narusza istotę działania ciała o nazwie FORUM - gdzie przy okazji dyskusji uczymy się wszyscy.
ALE, jeżeli w swoich udostępnionych danych osobowych, podaję swój adres e-mailowy znaczy to, że zgadzam się ewentualne prywatne listy z pytaniami. Oczywiście ewentualna inicjatywa "prywatnej" korespondencji powinna wychodzić od Forumowicza, któremu chce się poświęcić trochę czasu na pomoc innej osobie i to on wysyła e-maila z ofertą pomocy. Sam często to robię i uważam, że wcale nie gwałci to ideii Forum. Czy widzicie Dżyszlę prowadzącego na łamach forum "wykład" nt. Co to jest Rejestr systemowy i do czego służy? Sam nie widzę i choć czasem jak to mówią "ręki opadają" trzeba potrzebującemu pomóc i odpisać np. Kolego czy Koleżanko przeczytaj wpierw artykuły o rejestrze na stronie http://www.pcworld.p...tegoria=pcworld
Jako osoba starsza wiekiem na tym Forum widzę,że szczególnie b.młodzi internauci- nie przykładają się do pogłębiania wiedzy o Komuterach i informatyce, traktują to jak każde inne urządzenie domowe np. telewizor. Jaka potrzebna mi wiedza , przecież umię obsługiwać pilota?. Trudno ich za to potępiać, choć taką potrzebę powinni dziś wynieść ze szkoły. Starsi Forumowicze, szczególnie studenci, z kolei okazują czasem na łamach Forum zniecierpliwienie błahością niektórych problemów lub okazują swoją nieomylność. Generalnie uważam, że mimo tych drobnych "uchybień" czy "słabostek" NASZE FORUM PCWK, JEST NAJLEPSZE NA RYNKU. Próbowałem uczestniczyć w innych Forach, ale poziom nietolerancji dla mniej zaawansowanych uczestników jest w nich nie do przyjęcia. ALE CZYTAJMY LITERATURĘ FACHOWĄ.
z pozdrowieniami
repylek - Dziadek Komputerowy

#16 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • 14167 Postów:

Napisany 22 listopad 2003 - 17:22

Repylek,

Starsi Forumowicze, szczególnie studenci, z kolei okazują czasem na łamach Forum zniecierpliwienie błahością niektórych problemów...

Obawiam się, że nieco błędnie identyfikujesz motywy czy też przyczyny irytacji części forumowiczów, pomimo tego, że kilka wersów wcześniej sam, w mojej opinii bezbłędnie, identyfikujesz je. To jest lenistwo intelektualne "zapytowywaczy". Je też nie bardzo widzę ani Dżyszlę, ani też nikogo innego prowadzącego na forum wykład na temat "Co to jest rejestr?" ale od czegóż jest takie proste, dla każdego dostępne, narzędzie jakim jest F-1, czyli systemowy Help? A już po czymś takim jak ostatnia zupa, czy też bulion z hakaty, to chyba naprawdę można było doznać znaczącego obniżenia tolerancji?
Zaś co do pretendujących do nieomylności: to sierpnia 2003 sotkałem na forum jednego takiego osobnika, który na 'dziń dybry' starał się wszystkich pouczać, ze BIOS to jest coś takiego, do czego się nie powinno nawet zbliżać, a najlepiej to patrzeć nań w pozycji klęczącej.

Dlatego też, nieskromnie ponawiam wniosek zawarty w mej pierwszej w niniejszym wątku wypowiedzi.
Alvin_
A1700@2600 MSI- K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 GB FUJI 40 GB WinXP SP-1

• Goście

Napisany 22 listopad 2003 - 17:22

A wieć wyjaśniam:
Jeśli ktoś pisze o pomoc na Forum i prosi od razu o odpowiedzi na e-mail lub GG to to jednak ZABIJA istotę Forum. Oczywiście, są przypadki, że takie rozwiązanie będzie jedynym lub najsłuszniejszym, ale to rzadkość.
Poza tym, no dobra, powiedzmy, że odpowiadamy na @. I co? Dany delikwent jest zasypywany powiedzmy 10 listami z jednym i tym samym. Następnie odpisuje każdemu i znów 10 osób śle podobne listy. W porządku. Powiedzmy, że nam to nie przeszkadza. Ale - apelując do rozsądku zadających pytanie - czy chce Wam się czytać 10 identycznych listów i na nie odpowiadać. Poza tym - wtedy nie ma "burzy mózgów"; jeden drugiemu nic nie zasugeruje, bo nie widzi się nawzajem wypowiedzi. Po trzecie, pomyślcie o tych, którzy za tydzień-dwa będą mieć ten sam problem. Wtedy, to już nam się nie bedzie chciało pisać znów całej korespondencji. Zrozumcie drodzy Użytkownicy - Etykieta jest DLA WAS! Trzymajcie się jej, a wszystkim będzie lepiej.

Kwestia podawania swojego e-mail w opisie... To tylko dobra wola i żeby w razie prawdziwej potrxzeby można było szybko wysłać majla. Niestety - niekiedy jest to nadwykożystywane. Ja sądzę, że nie tylko ja, ale i Angel, czy Lovelas albo Smołki się już o tym przekonali... Zasypywani prośbami o pomoc i rozwiązanie problemu...

Ja nie przypominam sobie, abym okazywał zdenerwowanie błachością jakiegokolwiek problemu - zawsze pomagam, jak mogę. A jeśli kiedyś tak było, to przepraszam.
No a wykłady na temat funkcjonowania rejestru już prowadziłem na Forum...

Do czego się jeszcze nie odniosłem? Aha! Rozumiem ludzi mających problemy, że w przypłwie złości żądają szybkiej odpowiedzi sami nie zadając sobie minimum trudu np. w wyszukiwanie podobnego problemu. Stąd nie usuwam takich wątków - co mógłbym robić - ale, może i nie raz persfazyjnie, zawsze - jeśli pamiętam - podaję adres wątku z rozwiązniem problemu. I bardzo byłym zadowolony, gdyby to inny docenili. Bo niesteyt, na innych forach taki wybryk najczęściej kończy się nawet zablokowaniem konta. U nas jeszcze tak nigdy nie było!

To przemyślenia od mojej strony, do których skłonił mnie repyrek. We wszystkim czego nie wypisałem, zgadzam się z przedmówcą.

-------------
Dżyszla

• Goście

Napisany 22 listopad 2003 - 17:30

AlvinR napisał:
"Zaś co do pretendujących do nieomylności: to sierpnia 2003 sotkałem na forum jednego takiego osobnika, który na 'dziń dybry' starał się wszystkich pouczać, ze BIOS to jest coś takiego, do czego się nie powinno nawet zbliżać, a najlepiej to patrzeć nań w pozycji klęczącej.

Dlatego też, nieskromnie ponawiam wniosek zawarty w mej pierwszej w niniejszym wątku wypowiedzi."

Oj, nie pamiętasz starych dobrych czasów... To, to był pikuś. Proponuję lekturę
http://www.pcworld.p...cID=1441&page=1
To było dopiero... Eh... szkoda gadać.

-------------
Dżyszla

#19 AlvinR

AlvinR

Amicus Plato...

• Forumowicze
  • 14167 Postów:

Napisany 22 listopad 2003 - 18:00

DŻYSZLA!!!!
Przeczytałem podany przez Ciebie wątek. Toż to jest PYSZNE!!!! Czysta poezja!!!!

A podsumować można by to w sposób następujący, to jest poprzez zacytowanie pewnej sentencji pani red. Małgorzaty Domagalik:

Niektórych ludzi nie trzeba krytykować. Wystarczy ich zacytować.

I jeszcze jedna uwaga do Tweaka_: Mimo wszystko troche Ci się dziwię, jeśli chodzi o emocjonalne podejście do wypowiedzi tych dwóch osobników. Poczytaj, proszę, Kodeks Honorowy Boziewicza. Wyczytasz tam między innymi, że ŻADNE zachowanie ani wypowiedzi ze strony osób nieposiadających zdolności honorowej nie może stanowić obrazy dla człowieka honoru i jako takie nie powinno z jego strony wywoływać praktycznie żadnej reakcji. No, chyba że takie indywiduum usilnie o to zabiego to wówczas można go potraktować szpicrutą albo spłazować szablą w ramach przywołania do przyzwoitego zachowania, ale nigdy nie wolno reagować tak, jakby jego działanie nas czymkolwiek dotknęło.
BTW: podrzucić Ci Kodeks ma maila?

Alvin_

#20 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 22 listopad 2003 - 18:41

Wiedziałem, że włożę kij w mrowisko, wątek podany przez Dżyszlę jest przykładem niebywałego tupetu, żeby nie używać słowa chamstwa niektórych dyskutantów, pamiętam go bo czytam wszystko. Ale nie wprowadzajmy na forum Kodeksu Honorowego Boziewicza ani tym bardziej Bushido!

W sumie jesteśmy bardzo ludzcy

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników