Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Chce kupic notebook...

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 a_beginner

a_beginner

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 17 listopad 2003 - 15:19

Mam zamiar kupic nowy notebook - czy mozecie mi poradzic na jakie rzeczy zwrocic uwage, co powinien 'miec' uwzgledniajac cene(mozna nabyc w miare niezly sprzet gdzies do 4500?). I jeszcze co do procesora - czy to prawda, zeby nie brac AMD lub Celerona?

Dzieki i pozdrawiam

-----------------
a_beginner

#2 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 17 listopad 2003 - 15:47

Zacznijmy od początku:

Jak zwykle przy wszelkiego rodzaju przymiarkach do zakupów jakiegokolwiek sprzętu i osprzętu komputerowego należy sobie samemu odpowiedzieć na elementarne pytanie: Do czego oraz w jakich warunkach będę używał dany sprzęt, w Twoim wypadku notebooka.
Z odpowiedzi na to pytanie będą wynikały kolejne, precyzujące konfigurację danego sprzętu.

W podanej cenie można np. kupić nowy całkiem nieźle wypasiony notebook firmy Actina, który np. jest pozbawiony akumulatora i przeznaczony do pracy z zasilaniem sieciowym.
IMO - idealny np do robienia notatek w bibliotece, gdzie z reguły jest możliwość podpięcia się do zasilania i pisania prac bez niepotrzebnego przenoszenia plików bez inwestowania w coś co ma i tak znaczenie drugorzędne 9 o ile w ogóle jakoweś).
-------------
==============================
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
Alvin_
A1700@2600 K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 FUJI 40

#3 a_beginner

a_beginner

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 17 listopad 2003 - 19:30

Generalnie chcialbym nim zastapic komputer stacjonarny, tzn. tworzenie wszelkiego rodzaju dokumentow, tez mozliwosc prezentacji, filmy i muzyka(cd/dvd z nagrywarka milo by bylo), wyjscie na monitor (tak zeby mozna bylo podczepic go pod tv), internet(wiec modem), dysk pewnie wiecej niz 20 Mb nie potrzebny ale sporo pamieci by sie przydalo. Fjanie jakby byl na tyle mocny, zeby np. konwertowac .avi do svcd nie potrzebujac na to tygodnia. Bateria jednak potrzebna. Na wypas-gierkach mi nie zalezy, tak zeby cos tam poszlo. W tym przedziale cenowym cos takiego sie znajdzie? Jak nie to ile trzeba by przeznaczyc?

-----------------
a_beginner

#4 tomghar

tomghar

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 666 Postów:

Napisany 17 listopad 2003 - 21:06

Z notebookami jest ten problem że trudno im osiągnąć możliwości komputera PC w niektórych dziedzinach np gry czy poważniejsza obróbka grafiki. Pracowałem juz na 4 różnych egzemplarzach, ostatnio na Toshibie Satellite z celeronem 2.0 128ram grafika trident 3d 8mb 20gb hdd. Aby oglądac na nim płynnie filmy musiałem użyć zestawu ze startszych kodeków bo na nowszych strasznie zacinało. Filmy DVD chodza spox, rozne programy biurowo-księgowe bez problemu również prezentacje. Do internetu super (wbudowany modem i sieciówka) Poważnych programów graficznych nie sprawdzałem. Muzyka nawet z wbudowanych glosniczków nieżle.

Kilka rad

-nie warto zbytnio oszczędzać bo to sprzęt na lata ale kupowanie pelnego wypasu za kupe forsy to tez przesada

-osobiscie nie kupił bym teraz na celku tylko na p4 co do athlona to się nie wypowiadam bo nie wiem jak chodza w takich kompach ale jezeli dobrze rozwiazane chłodzenie to czemu nie

-dużo ramu lub wolne miejsce na dołożenie (znacznie przedłuży to użyteczność sprzętu)

-modem i karta sieciowa i USB musi być bo nigdy nie wiadomo jak się będziesz łączył z netem w przyszłości

-grafika hm raczej bym unikał takiej która wykorzystuje część ramu, chyba że będzie go naprawde dużo

-sterowanie osobiście nie lubie kulek wole pady dotykowe, ale i tak podpinam myszke

Mam nadzieje że troche pomogłem ogólnie toshiba sprawuje sie poki co bez awarii.

-----------------
Athlon 1800XP Pal,
Asus A7V133-c
256 sdram 133
Ac 97 zintegrowana
prolink gf4mx440 64MB ddr 128bit
compex re100tx 10/100

#5 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 19 listopad 2003 - 13:44

W bieżącym [12/2003] numerze PCWK masz mały test notebooków. Uwzględniając przedstawione przez Ciebie wymagania bez min. ok. 7500 PLN się nie obejdzie.

-------------
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!
Alvin_
A1700@2600 K7N2 512 MB @333 GF2MX400 BARRACUDA IV - 60 FUJI 40

#6 An_gel

An_gel

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 342 Postów:

Napisany 20 listopad 2003 - 08:50

Uprzedziłes mnie Alvin. Ostatnio zajmuje się kupowaniem notebooków dla róznych osób (od jakichs dwóch miesięcy kupiłem lub doradzałem w zakupie 5 notebooków)

Moje zasady były jasne:
Nie kupować: Actina, Karen, CaliforniaAccess bo to naprawdę chiński szajs. - obniżają parametry, dają dziadowskie płyty głowne.
Mozna kupować Toshiba, Acer, IBM, Compaq (choć do ostaniego mieszane uczucia) ew. Fujitsu-Siemens

Wnioski do jakich doszedłem :
Do 4500Zł jest naprawdę niewielki wybór dobrych (wyposarzonych we wszystkie sensowne podzespoły) notebooków, natomiast już do 5500 wybór zaczyna być DUŻO większy. Stacji graficznej się za to nie kupi, ale komputer o dobrych parametrach biurowych już tak.
Kolejne wnioski: Nigdy nie kupuj w supermarkecie na stoisku (chyba że masz osobiste dojścia) ani w "Markcie" - Mają nieziemsko "przeterminowane" ceny - nie aktualizują cen i "stare" notbooki bywają w tej samej cenie co "nowe"
Warto przeglądać ofertę sklepów internetowych, ale jesli ktoś ma odwagę, naprawdę warto kupowac z głową na Allegro - czasami bardzo ciekawe oferty.
Warto przyjrzeć się ofercie Vobisu, czasami mają naprawdę cos ciekawego
Kolejne wnioski->
Nie spieszyć się - wachania cen są duże, na razie ceny idą w górę (generalnie) może po świętach będzie inaczej.
-------------
Angel
P.S. Bo to niejasne może być:
4500zł to praktycznie najniższa półka notebooków.
Nie twierdzę że nie ma tańszych, ale nie ma ich dużo
=================
BUCKLE YOUR SEATBELTS DOROTHY
BECAUSE KANSAS IS GOING BYE BYE...
================

#7 a_beginner

a_beginner

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 21 listopad 2003 - 18:01