Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Ciekawy temat o "półkownikach"

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 18:41

Wciskanie "półkowników" w Media Markcie

Andrzej Libich 15-12-2005 , ostatnia aktualizacja 14-12-2005 20:51

Byli pracownicy opolskiego Media Marktu ujawniają proceder wciskania klientom tzw. półkowników, czyli sprzętu zalegającego długo w magazynach lub wadliwego. - Obaj w tym uczestniczyliśmy - przyznają Paweł Lenarczyk i Marcin Skałka

- Na tym właśnie polega handel w opolskim MM; wepchnąć klientowi "półkownika". Kierownictwo obiecywało za sprzedanie takiego artykułu premie - mówi Lenarczyk, który - podobnie jak Marcin Skałka - w markecie już nie pracuje.

Zostali zwolnieni w październiku. Po tym, jak jeden z kierowników przyłapał ich na kserowaniu gazetowego forum internetowego, na którym czytelnicy zamieszczali wpisy krytykujące Media Markt.

Na wypowiedzeniu jednak nie ma o tym mowy. Czytamy, że Skałka i Lenarczyk zostali zwolnieni "za ciężkie naruszenie zakresu obowiązków". Za co konkretnie? Dyrektor opolskiego Media Marktu Sylwester Brożyna: - Wygłupiali się przez telefon, dzwonili z jednego działu na drugi.

- Nie zgadzamy się z tymi zarzutami i dlatego poszliśmy do sądu - mówią mężczyźni. Odbyła się już pierwsza rozprawa, ale skończyło się na powołaniu świadków.

- Dyrektor Brożyna dobrze wie, że pracowaliśmy rzetelnie, tyle że postawiliśmy się szefowi, więc nas wywalił - utrzymuje Skałka. Mówi, że nie zgodzili się na dźwiganie telewizorów na półki, zwracali też uwagę, że hydranty są zastawione towarem i nie będzie można z nich skorzystać w razie pożaru.

- Ale jak woziłem do domu dyrektora telewizor, to nie narzekał. To był właśnie klasyczny przykład "półkownika". Dyrektorowi szwankował telewizor Philips, więc pojechaliśmy do jego domu w Chmielowicach po wadliwy sprzęt, który trafił do kartonu i na sklep, a nowe cacko na półkę dyrektora - opowiada.

Pamięta nawet, że ów telewizor został szybko sprzedany klientowi, który niebawem przywiózł go do naprawy. Podobnie było z kinem domowym Yamaha.

Skałka i Lenarczyk zapewniają, że to bynajmniej niejedyne przypadki obrotu "półkownikami". - Na sklep trafiały inne towary używane, które klienci reklamowali i zwracano im za nie pieniądze. Oddany sprzęt był naprawiany i sprzedawany jako nowy, prosto z fabryki - opowiada Skałka, który w Media Markcie pracował 2,5 roku.

Obydwaj przyznają, że nieraz namawiali klienta do zakupu towaru przestarzałego bądź wadliwego. Jak rozpoznawali "półkownika"? - Są specjalnie znaczone, by wszyscy pracownicy wiedzieli, że te najpierw trzeba opchnąć - tłumaczy Skałka. - Albo na kartce z ceną towaru jest czerwona kropka, albo podkreślona jest nazwa produktu. - Ta metoda funkcjonuje od dawna - dodaje Lenarczyk.

Dyrektor Brożyna zaprzecza, jakoby Media Markt sprzedawał używany sprzęt. - To kłamstwa ludzi, którzy się mszczą, bo stracili pracę. Rzeczywiście funkcjonuje u nas termin "półkowniki", ale dotyczy towarów, które leżą na półkach dłużej niż miesiąc - wyjaśnia.

Zaprzecza, by pracownicy dostawali premie za sprzedaż "półkowników".

Przyznał, że rzeczywiście "półkowniki" są oznaczane, jednak na pytanie, po co, dość długo nie mógł odpowiedzieć. - Pracownicy wiedzą, które towary są stare, bo widzą je na co dzień. A zaznaczane są, bo musimy wiedzieć, który towar oddać do producenta, kiedy się przeleży - powiedział w końcu.

Kilka godzin później, podczas autoryzacji swej wypowiedzi, miał już zupełnie inne wytłumaczenie. - Kropki i kreski są po to, by towar trafił do właściwego opakowania - stwierdził. Czemu jednak większość sprzętu tych znaków nie ma? Nie powiedział.

O swym prywatnym sprzęcie telewizyjnym nie chciał rozmawiać. - Nie muszę wam zdradzać, jaki mam telewizor - uciął.

- Nie piszecie o tym, że dbam o pracowników, zabraniając im nosić ciężki sprzęt, że są premie świąteczne i dobre ceny. Tylko dajecie głos ludziom, którzy się mszczą - zakończył dyrektor.

Oryginał http://miasta.gazeta...86,3067891.html

#2 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 18:58

To juz bylo na Forum :D
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:01

Ten artykul jest nie zgodny z prawda.
Co prawda w MM jest cos takiego jak polkowniki, ale wcale nie są to towary wybrakowane.
Jest to po pierwsze towar ktory dlugo lezy w magazynie i do sprzedazy w pierwszej kolejnosci. Ale napewno nie jest to towar uszkodzony.
No chyba ze w Opolu cos takiego sie praktykuje
Sony Vaio VGN-NW21SF

#4 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:16

Przeciez chyba nie wynika z tego, ze chodzi o towar uszkodzony. Dla mnie jasne jest, ze mowa o takim, ktory z roznych przyczyn nie znajduje zbytu.
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#5 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:23

Ale jak woziłem do domu dyrektora telewizor, to nie narzekał. To był właśnie klasyczny przykład "półkownika". Dyrektorowi szwankował telewizor Philips, więc pojechaliśmy do jego domu w Chmielowicach po wadliwy sprzęt, który trafił do kartonu i na sklep, a nowe cacko na półkę dyrektora - opowiada.

Pamięta nawet, że ów telewizor został szybko sprzedany klientowi, który niebawem przywiózł go do naprawy. Podobnie było z kinem domowym Yamaha.

Skałka i Lenarczyk zapewniają, że to bynajmniej niejedyne przypadki obrotu "półkownikami". - Na sklep trafiały inne towary używane, które klienci reklamowali i zwracano im za nie pieniądze. Oddany sprzęt był naprawiany i sprzedawany jako nowy, prosto z fabryki - opowiada Skałka, który w Media Markcie pracował 2,5 roku.

Obydwaj przyznają, że nieraz namawiali klienta do zakupu towaru przestarzałego bądź wadliwego. Jak rozpoznawali "półkownika"? - Są specjalnie znaczone, by wszyscy pracownicy wiedzieli, że te najpierw trzeba opchnąć - tłumaczy Skałka. - Albo na kartce z ceną towaru jest czerwona kropka, albo podkreślona jest nazwa produktu. - Ta metoda funkcjonuje od dawna - dodaje Lenarczyk.

Z tego wyraznie wynika, ze sprawa rozbija sie o to ze polkownik to niby towar uszkodzony
Sony Vaio VGN-NW21SF

#6 hubiko

hubiko

..ale w sensie, że co?

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3681 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:24

WWWQ - najwiekszy fan MM :P

#7 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:26

WWMQ - to tylko w tym fragmencie. Celowy zabieg pismaka moim zdaniem. Trzeba umiec czytac prase, sluchac radia i ogladac TV ;)

#8 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:26

WWWQ - najwiekszy fan MM :P

<{POST_SNAPBACK}>

Tego nie bede komentował. Znam MM od srodka i wiem jak pracuje.

WWMQ - to tylko w tym fragmencie. Celowy zabieg pismaka moim zdaniem. Trzeba umiec czytac prase, sluchac radia i ogladac TV ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Tapta, wiec co jest twoim zdaniem zlego w wypychaniu towaru ktory sie nie sprzedaje. Obniza sie cene i zacheca klienta do kupna. W sklepach to sie zazwyczaj nazywa "promocja" i jakos nikt nie narzeka
Sony Vaio VGN-NW21SF

#9 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:32

Tego nie bede komentował. Znam MM od srodka i wiem jak pracuje.
Tapta, wiec co jest twoim zdaniem zlego w wypychaniu towaru ktory sie nie sprzedaje. Obniza sie cene i zacheca klienta do kupna. W sklepach to sie zazwyczaj nazywa "promocja" i jakos nikt nie narzeka

<{POST_SNAPBACK}>

Przepraszam za slowo, ale musze. Strasznie mnie to wku***a w naszym kraju, ze promocja jest nazywane to, co winna byc okreslane przecena. A wypychanie towaru z jednoczesnym falszywym zachwalaniem go, uwazam za wysoce nieuczciwe.

#10 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:36

Ale kto tu mowi o falszywym zachwalaniem go?
Tapta, powiedz ze jestes uprzedzony do MM i nie nie bedziemy musieli dalej dyskutowac.

A nazewnictwo zawsze jest tak dobierane aby przyciagnąc klienta. to jest normalne wolnorynkowe zachowanie. Tak jak i reklamy ktore niedopowiadają calej prawdy
Sony Vaio VGN-NW21SF

#11 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:41

Tak, jestem uprzedzony do MM, ale to nie wplywa na moj tok myslenia. A mylenie promocji z przecena nie uwazam za "sprytne dobranie nazewnictwa", a za oszustwo (obydwa slowa znacza co innego). Jezeli chodzi o falszywe zachwalanie - towar zalegajacy jest polecany przez pracownikow, ktorzy maja zysk z jego sprzedarzy.

#12 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:45

Kto ci takich glupot nagadał, ze pracownicy mają zysk ze sprzedazy polkownikow?
Tapta, zanim bedziesz wysnuwał wnioski, to dowiedz sie jak jest naprawde
Sony Vaio VGN-NW21SF

#13 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:47

A nie wynika to m.in. z powyzszego artykulu?

- Na tym właśnie polega handel w opolskim MM; wepchnąć klientowi "półkownika". Kierownictwo obiecywało za sprzedanie takiego artykułu premie - mówi Lenarczyk, który - podobnie jak Marcin Skałka - w markecie już nie pracuje.

#14 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:52

No tak. Pewnie przy towarze wisiala lista, ktory z pracownikow sprzedal taki sprzet :P
to jest glupota, sciema. Przeciez nikt nie bedzie sprawdzal ktory z pracownikow sprzedal taki sprzet, bo w takim sklepie jakim jest MM to jest po prostu nie mozliwe.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#15 Soul-1

Soul-1

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3959 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 19:53

kazdy sklep chce zarobic. promocja jest tylko czyms co ma skusic do zakupu. mam wrazenie ze wszystko w promocji jest tanim zlomem. i to co tu mozna przeczytac, jak dla mnie, okresla to co oczywiste.
Soulcatcher

#16 sza_ry

sza_ry

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 272 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 20:59

"Lubię promocje, kupuje sie za pół ceny coś czego w innym przypadku za darmo bym nie wziął" - nie wiem kto może moralny niepokój. :lol2:
A obniżanie ceny na nieschodzący towar jest jak najbardziej ajuści {a już tłumaczyłem na forum co to znaczy}. Nie stać mnie na amplituner za 2 000 czy 3 500, kupuję pułkownika LG za 900.
I nie w MM małe miasteczko mały sklepik :)
Gentoo Sem3+ 256MB DDR Ati RV350 SBLive

#17 Soul-1

Soul-1

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3959 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 21:07

nie wiem kto może moralny niepokój.

że co? :)
Soulcatcher

#18 sza_ry

sza_ry

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 272 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 21:09

Kabaret moralnego niepokoju :)

#19 Soul-1

Soul-1

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3959 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 21:22

aaaaa... ja myslalem ze to Twoj komentarz do cytatu, a to byl cytat jako komentarz :P
Soulcatcher

#20 sza_ry

sza_ry

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 272 Postów:

Napisany 16 grudzień 2005 - 21:32

:kufel: Dzięki dostałem odpowiedź od dorosłego forumowicza (i nawet mnie nie zbeształ), ha to prawie jak prezent. :)
To znaczy że ktoś mnie jednak czyta ze zrozumieniem ;)
Dzisiaj kupiłem choinkę :)
Oj :? to temat o półkownikach
:) Postawię ten prezent na wirtualną półkę :D

Ten post był edytowany przez sza_ry dnia: 16 grudzień 2005 - 21:35

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników