Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

OzdobaForum

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 15 listopad 2005 - 10:05

W dniu dzisiejszym otrzymałem kanałem priv list od osoby zbulwersowanej faktem zwrócenia jej uwagi na naruszenie punktu regulaminu zakazującego na Forum działalności reklamowej oraz zamknięcia jej wątku, co w takich sytuacjach jest działaniem standardowym.

Jako, iż na Forum stosujemy zasadę publiczności i jawności działań, na rzeczony list pozwolę sobie odpowiedzieć publicznie.

Dla pełnego obrazu, pozwolę sobie na wstępie przytoczyć mój post, zawarty w wątku Wybór, drukarka laserowa do którego odnoszą się uwagi zawarte w liście:

Jezeli ci się wydaje, że przebijesz się z reklamą - to jesteś kolego w grrrubym błędzie.
2 posty na Forum i już zarobić 10% szkodliwości.
Gratuluję.

A oto, i sama treść listu wraz z moim komentarzem:

Szanowny Panie Moderatorze!
Jestem zbulwersowana Pańskim sposobem moderacji.
W temacie Drukarki, lekceważąco nazwał Pan mnie "kolegą"
, tymczasem, gdy ja mogłabym być co najwyżej Pańską koleżanką.

[1]
Jak podaje Słownik Języka Polskiego PWN inkryminowany przez Panią a użyty przeze mnie wyraz oznacza co następuje:
kolega m odm. jak ż III, CMs. ~edze; lm M. ~edzy, DB. ~gów
«towarzysz pracy, nauki, zabawy»
Kolega biurowy, szkolny, uniwersytecki.
Kolega ze szkolnej ławy.

Gdzie tu lekceważenie?
No…… chyba, że mamy do czynienia z wojującym feminizmem

[2]
Z żadnego fragmentu postu nie wynikało, iż jego autorem jest kobieta tak więc domyślnie zostało przyjęte, iż jak w znakomitej większości przypadków autor rzeczonego jest płci męskiej. Jeżeli natomiast samo takie założenie wynikające z braku zdolności prekognicyjnych uznawane jest za uwłaczające to cóż…
Bez komentarza.

w dalszym ciągu listu zaczyna się najciekawsze….

Niesłusznie oskarżył mnie Pan publicznie na forum o próbę "przebicia się z reklamą" naruszając moje dobre imię i psując moją reputację. Dziwię się, że dla Pana reklamą jest umieszczenie w podpisie własnej wizytówki, którą w moim przypadku jest własnoręcznie wykonana strona.

[3] Nikt nikomu nie zabrania się dziwić.
Zaś co do meritum:
/a/ Czy niesłusznie? Czyżby w podpisie nie było linku do zakwestionowanej strony?
/b/ Celowym było by wskazanie, na czym polega:
- naruszenie dobrego imienia
- psucie reputacji
- a przede wszystkim kogo rzeczone inkryminowane czyny miały by dotyczyć?
/c/ Istotą nie jest to czy strona została wykonana własnoręcznie [skoro tak, to szczerze gratuluję pomysłu oraz umiejętności] lecz jakie zawiera w sobie treści zaś pojęcie reklama odnosi się do wszelkich działań mających wspierać działalność komercyjną.

Tymczasem, gdy lista podzespołów komputerowych w Pańskim podpisie nie jest uznawana za zbiór reklam producentów akcesoriów komputerowych.

[4] Zgadza się. Ta – podobnie jak i podobne listy w podpisach innych użytkowników nie jest uznawana za reklamę określonych produktów.
Co więcej, gdyby zadała sobie Pani trud faktycznego zapoznania się z ETYKIETĄ FORUM, którego to zapoznania się fakt potwierdziła Pani podczas rejestracji na Forum, ergo – jej znajomość przez użytkownika jest uznawana za oczywistą a jeżeli faktycznie jest inaczej to skutki powyższego obciążają wyłącznie użytkownika zgodnie z zasadą ignorantio iuris nocet, to w punkcie # 6 tegoż dokumentu doczytałaby się Pani, iż podawanie w podpisie konfiguracji posiadanego sprzętu jest nie tylko dozwolone ale wręcz zalecane.

Na odwiedzonych dotychczas przeze mnie forach również spotkałam się z zakazem reklamowania, a jednocześnie umieszczanie w podpisach adresów stron internetowych jest rzeczą naturalną. Również tutaj na forum widziałam posty użytkowników, którzy w podpisach podają adresy (chyba swoich) stron i to nawet większą czcionką oraz rzucającymi się w oczy kolorami. Więc dlaczego oskarżenia padły właśnie pod moim adresem?

[5]
Jak słusznie Pani zauważyła, zakaz reklamy obowiązuje na wszystkich forach dyskusyjnych.
Zakaz ten – powtórzmy – dotyczy wszystkich działań polegających na promowaniu działalności komercyjnej.
Powtórzę – wszelkiej!
Dlatego też, podawanie linków do stron domowych forumowiczów, stron nie zawierających treści komercyjnych, jest w pełni akceptowalne.
Podobnie, jak umieszczenie linków do stron zawierających oprogramowanie freeware, czego przykład można znaleźć w wielu podpisach – w tym również w moim – które z jednej strony mają ułatwić zainteresowanym użytkownikom zastosowanie się do zaleceń CERT Polska w przedmiocie migracji z MS Internet Explorer na którąś z zalecanych przez tę organizacji prezentujących wyższy poziom bezpieczeństwa przeglądarek a z drugiej ułatwić udzielanie porad w tym przedmiocie by nie trzeba było po raz n-ty wpisywać adresu skąd można pobrać zalecany soft

Tym bardziej się dziwię, że doskonale zdawał Pan sobie sprawę, że jestem nowym użytkownikiem i mogę błędnie interpretować postanowienia regulaminu. Jeśli nie zgadza się Pan z moimi argumentami, to mógł Pan jako doświadczony moderator zachować trochę taktu i swoją krytyczną opinię wobec mojego postępowania wyrazić w sposób kulturalny. Swoje uwagi na temat mojego "niewłaściwego postępowania" mógł Pan przekazać prywatną wiadomością lub mailem. Pański post na forum był dla mnie obraźliwy i narusza moje dobre imię, co jest niezgodne z regulaminem tego forum (pkt.3)!

[6]
Bycie nowym użytkownikiem Forum w niczym nie zwalnia z obowiązku stosowania się do norm określonych w Regulaminie zaś powoływanie się przez Panią na tę okoliczność jest – uwzględniając poziom wiedzy wynikający chociażby z analizy zawartości zakwestionowanej strony – najzwyklejszą nazwijmy to po imieniu manipulacją gdyż kto jak kto, ale akurat Pani, akurat w temacie reklamy oraz kryptoreklamy – nie powinien i jestem głęboko przeświadczony iż nie ma – żadnych trudności interpretacyjnych.

[7]
Nie. Nie zgadzałem się i nie zgadzam na to co było zawarte w Pani poście a co nazwałem reklamą.
Gdyby zaś – powtórzę – zadała sobie Pani minimum trudu zapoznania się z Etykietą Forum, to powinna Pani wiedzieć, iż stosujemy tu zasadę sformułowaną w jej pkt. 10 brzmiącą ”Jak na Forum – to na Forum” zgodnie z którą wszelkie uwagi merytoryczne są prezentowane właśnie na forum ogółu a nie jakimiś kanałami prywatnymi.
Udostępnienie forumowiczom kanałów komunikacji prywatnej służy innym celom natomiast uwagi moderatorów są zawsze prezentowane publicznie.

[8]
Ponowię prośbę, o wykazanie czymże to naruszyłem Pani dobra osobiste?
Z jakich powodów mój post był dla Pani obraźliwy?
Na czym polegała „niekulturalność” zwrócenia uwagi ?
Z czego, z jakich przesłanek materialnych wysnuwa Pani takie zarzuty?

Noooo…. chyba, że według Pani każde zwrócenie uwagi iż coś co Pani była uprzejma [a w tym przypadku – nieuprzejma] uczynić nie jest doskonałe i w czymkolwiek narusza cokolwiek.
Ale jeżeli tak – to jest już kwestia dla specjalistów natomiast ja jakoś nie jestem podatny na socjotechniczne manipulacje, których dopuszcza się Pani w swoim liście.

[9]
Liście, który zgodnie z przywołaną wcześniej zasadą zwerbalizowaną w pkt. 10 Etykiety sam z siebie stanowi jej naruszenie z uwagi na kanał jakim go Pani przekazała.
Przypomnę –
Jan na Forum – to na Forum

Dodatkowo zablokował Pan moje konto na 3 dni bez wysłania jakiejkolwiek informacji o zaistniałym fakcie, nie mówiąc już o podaniu uzasadnionej przyczyny Pańskiego postępowania.

[10]
Informacja była / jest zawarta w poście na Forum.
Ze zdziwieniem, by nie użyć bardziej adekwatnego określenia, stwierdzam, iż ustawicznie domaga się Pani jakiegoś szczególnie uprzywilejowanego traktowania. Stosowania procedur odmiennych aniżeli wobec innych forumowiczów.
Z czego to wynika?
Ego?

Uważam również za niezasadne zamknięcie rozpoczętego przeze mnie tematu w dziale Drukarki, którego założenie było zgodne z etykietą forum. Tym samym uniemożliwił mi Pan dyskusję z innymi użytkownikami, której ma służyć forum.

[11]
A ja uważam za zasadne.
Powód – wątek był pretekstem do działań stanowiących podstawę do jego zamknięcia oraz czasowego zablokowania konta

Jeden krótki Pana post i tyle szkodliwości - gratuluje!
Z wyrazami szacunku dla pełnionego przez Pana stanowiska Moderatora
OzdobaForum-kobieta

[12]
Dziękuję, że wreszcie byłą się Pani uprzejma przedstawić jako kobieta.

=============================================
=============================================

Jak to stwierdził swego czasu Stanisław Jerzy LEC – ”Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”

Z jednej strony nie dziwię się irytacji autorki listu, jak wynika z analizy zawartości inkryminowanej strony – specjalistki PR i reklamy, że misterny plan działań marketingowo-reklamowych nie wypalił.
To naprawdę bywa przykre.
Ale z drugiej zaś strony…. zadziwia mnie bezkrytycyzm wobec swoich działań oraz to, iż niepowodzenie nie zostało wkalkulowane i uwzględnione w planie…
No, chyba, że było to któreś kolejne podejście i znów spotkało się z taką samą reakcją.

PS: Przepraszam, że pozwoliłem sobie dokonać w treści listu kilku drobnych korekt [które w żadnej mierze nie zmieniły jego treści] jednakże:
[1] W języku polskim po znakach przestankowych wstawia się spację – co uczyniłem
[2] Na tym Forum stosuje się Etykietę Forum a nie netykietę forum

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników