Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

ktora toshiba wybrac ?

• Please log in to reply
81 replies to this topic

#61 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 24 November 2005 - 20:32 PM

wielkie dzieki:)sorka ze Cie tak mecze;)
hmm no dobra mialem sie juz nie pytac ale zapytam;)
czy wydajnoscia karty tez mozna sterowac aby oszczedzac energie?
i taki male jeszcze pytanko;)to jest x700 czy x600?;)bo znow znajduje sprzeczne informacje:/
z gory wielkie dzieki:)

#62 Gośćskaven2612_*

Gośćskaven2612_*
  • Goście

Napisany 24 November 2005 - 21:03 PM

To jest x700, x600 raczej by nei mial takich wynikow w 3DMarku. W zaawansowanych opcjach karty graficznej jest zakładka PowerPlay gdzie możemy sterować wydajnościa karty graficznej w zależności od źródła zasilania i poziomu naładowania baterii.
Jak cos jeszcze Ci przyjdzie do glowy to pytaj :)

#63 Gośćgraftt_*

Gośćgraftt_*
  • Goście

Napisany 26 November 2005 - 15:16 PM

witam,
czy wlasciciel m70- 110 moglby sie wypowiedziec ile trzyma bateria?i jak sie grafa sprawia przy grach:)i jak pracuje wentylek(czy czesto sie wlacza czy nie:)) czy sie grzeje obudowa bardzo:)i ogolnie szersze wrazenia:)

<{POST_SNAPBACK}>

Witam, BATERIA: 2 godz możemy pograć w jakąś gierkę na pełnych ustawieniach pracując na aku, natomiast możemy znacznie wydłużyć ten czas zmniejszająć jaskrawość ekranu !!! Jak pisał 'skaven2612' jest 8 poziomów pracy wyświetlacza. Poziom 5-6 odpowiada mniej wiecej jaskrawości uzyskanej na Philipsie 19" 1600x1200 przy odświeżaniu 100Hz.

Dlatego nie ma co patrzeć na komputery które pracują ponad 3h, jeśli nie mają takiej matrycy i karty graficznej jak M70-110.

Wentylator w przypadku ustawienia trybu "Pełna moc" chodzi caly czas - mozna ustawic tryb optymalizacji i wtedy bardzo rzadko go uslyszysz.

Można dodatkowo zmniejszyć szybkość CPU, ustawić wspomnianą optymalizacje sposobu chłodzenia, wyciszyć DVD i myśle, że w takiej opcji bezszelestnie przesiedzimy nawet ponad 4h na jakimś wykładzie :lol:

Pochwale tez glosniki 'harman/kardon', jak na laptoKa to fajnie grają...

Minusy:

- brak wbudowanego mikrofonu!
- brak portu podczerwieni!
- wejście mikrofonu z przodu (jakby kazdy uzywal mica przy sluchawkach, ja mam wolnostojacy i mi kable stercza)!
- 2x USB z tylu (lewo) i 1x USB z lewej strony (z boku) - a wiekszosc ludzi uzywa muszki prawa ręką :o
- o torbie to już szkoda gadać, że firmy nie dają toreb do notebooków !!!
- ten 'Alt' w miejscu prawego Ctrl i 'Del' na lewo od niego nie każdemu się spodobają, ale rekompensują to klawisze multimedialne (np. sterowanie Windows Media Playerem, klawisze wyłączenia matrycy, dysku twardego, touch pada, możliwość regulacji głośności za pomocą analogowego pokrętełka - przydatne podczas gier czy na wykladach gdzy nie chcemy zeby wszyscy uslyszeli dzwiek powitalny windows...

Oczywiscie wszystkie te minusy są do wybaczenia lub kwestia przyzwyczajenia...

AHA ! Matryca 15,4" jest rewelacyjna, bo zastanawiałem się nad zakupem 17". Dzięki proporcją 16:10, wysokiemu kontrastowi uzyskanmu dzieki technologii Tru Brite, mamy wrażenie jakbysmy pracowali na stacjonarnej 17-tce. Nie mialem problemow przesiasc sie z 19" monitora, mimo iz w planach byl juz zakup LCDka na potrzeby ogladania filmow - teraz takiej potrzeby nie widze

Pozdrawiam i polecam ten komputer gorąco. Udalo mi sie kupic go/ją :) za 4900,-PLN, teraz cena wzrosla (w sklepie w ktorym kupilem)...

Przetestowałem właśnie mojego kompa w 3DMarkach i podaje wyniki:
3DMark03 - 5564
3DMark05 - 2413
Pozdrawiam

Ja też zrobiłem test (3dMark05) - nie wyłączając "asystentów" toshiba itp. Po prostu zrestartowałem kompa i odpalilem 3dmarka.

Wynik jest tu

2435 - to chyba nie najgorzej, można jeszcze powyłączać parę gadżetów i wtedy zrobić test, ale po co...

#64 wojniew

wojniew

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 26 November 2005 - 20:16 PM

Mój Dell Inspiron 9300, 1,86Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 6800 256 MB
wlasnie wyciagna w 3DMark2005 - 3394. Widzę że to chyba niezly wynik.
Tylko tak chcialem sie pochwalic. Długo szukalem notebooka /Qosmio F20-111/ ale na szczęście w ostatniej chwili wpadl mi w oko Dell. Naprawde super.
Inspiron 9300 PM 750 (1,86 GHz) 1 GB RAM DDR2 GF Go 6800 256MB 80 GB HDD 17` 1440x900

#65 lukasz417

lukasz417

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 28 November 2005 - 11:45 AM

Witam

Chcialbym podziekowac forumowiczom za cenne info.

Od piatku szaleje na mojej 70-110 i jestem bardzo zadowolony.

Dzisiaj bede mial w koncu czas na spokojne potestowanie.

Narazie BF2 chodzi na srednich ustawieniach przy rozdz. 1024 bez problemu.

szacunczek :D

#66 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 28 November 2005 - 12:14 PM

no to wypas jak BF2 chodzi:)a ja teraz czekam na dostawe tych lapkow bo sie skonczyly:(ale juz wiem na 100 ze to bedzie ten model;)

#67 wojniew

wojniew

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 28 November 2005 - 17:49 PM

A ile taka Toshib-ka kosztuje?
Inspiron 9300 PM 750 (1,86 GHz) 1 GB RAM DDR2 GF Go 6800 256MB 80 GB HDD 17` 1440x900

#68 Gośćgraftt_*

Gośćgraftt_*
  • Goście

Napisany 28 November 2005 - 20:50 PM

A ile taka Toshib-ka kosztuje?

<{POST_SNAPBACK}>

Czytaj dokladniej :< pisalem ile dalem za swoją, w innych tematach też o tym jest... No i google jeszcze zostaje...
pozdr

#69 wojniew

wojniew

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 29 November 2005 - 17:50 PM

A nie lepiej napisac po prostu cene, zamiast takich wywodów. Zaczołem ten temat, i byłem zdecydowany na 100% )Toshiba Qosmio f-20. Na szczęście nie kupiłem i jestem zadowolony. Toshiba nie instaluje niestety najlepszych kart graficznych, jakie są na rynku. A chyba to jest najważniejszy element decydujący o wydajności (oczywiście w grach). Tak jeżeli ktoś chce sobie pograć to polecam Dell-a Inpiron 9300. Oczywiście jeżeli portfel pozwala to Dell-a Inspiron XPS z najnowszą kartą GeForce Go 7800. Poprostu bomba.

#70 Gośćkarat8_*

Gośćkarat8_*
  • Goście

Napisany 29 November 2005 - 21:23 PM

Faktycznie DELL Inspirion 9300 to ciekawa oferta jego wielka zaleta to ze jest tani, jeden model za cene lekko powyzej 5 tys czyli zblizonej do M70-110, mamy Pentium M740, X700 128 RAM, a takze wiecej: 17", 1GB pamieci, 80 GB dysku a minus dla mnie nie do przeskoczenia inni moze nie zwracaja na to uwagi, to jest najbrzydszy i najgrobszy notebooki jaki widzialem, takim paskudztwom mowie nieZałączony plik  zygi.gif   4.6K   11 Ilość pobrań

Poprostu bomba

poprostu cegla rzeklbym to "cos" to komputer wlasciwy czy metalowy ochronny neseser a laptop jest w srodku ? znam co najmniej kilka innych mozliwosci wydania takiej kwoty i uzyskanie analogicznej wydajnosci.

#71 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 14 December 2005 - 22:59 PM

witam, poluje wlasnie na m70-110 ale z dostepnoscia w sklepach kiepsko:/ czy ktos z uzytkownikow moglby sie wypowiedziec jak sprawuje sie modul wi-fi? bo w sklepach powiedzieli mi ze wycofali te lapki ze sprzedazy poniewaz bylo wadliwe wi-fi:/

#72 krogi_pl

krogi_pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 18 December 2005 - 23:06 PM

witam
kupliem m70-160 ale narazie jestem niezadowolony z lcd
wczesniej korzystalem z normalnego monitora wiec nie znam sie na lcd ale przeszkadza mi ze gdy jest wyswietlany czarny ekran to patrząc na srodek ekranu na dole i u góry (oraz po bokach) czarny kolor wydaje się jaśniejszy
- wydaje mi sie ze ten wyświetlacz ma kiepskie kąty,
nie mam porównania z innymi notebookami ale narazie jestem zawiedziony jakoscia wyswietlanego obrazu
nie wiem również czy to tylko mój egzemplarz sie tak zachowuje czy wszystkie tak mają
A co na to inni posiadacze m70-tek??

#73 zpkarol

zpkarol

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 26 December 2005 - 00:11 AM

Faktycznie DELL Inspirion 9300 to ciekawa oferta jego wielka zaleta to ze jest  tani, jeden model za cene lekko powyzej 5 tys czyli zblizonej do M70-110, mamy Pentium M740, X700 128 RAM, a takze wiecej: 17", 1GB pamieci, 80 GB dysku a minus dla mnie nie do przeskoczenia inni moze nie zwracaja na to uwagi, to jest najbrzydszy i najgrobszy notebooki jaki widzialem, takim paskudztwom mowie nieZałączony plik  zygi.gif   4.6K   11 Ilość pobrań  poprostu cegla rzeklbym to "cos" to komputer wlasciwy czy metalowy ochronny neseser a laptop jest w srodku ? znam co najmniej kilka innych mozliwosci wydania takiej kwoty i uzyskanie analogicznej wydajnosci.

<{POST_SNAPBACK}>

jestem ciekaw tych kilku mozliwosci, poniewaz chialbym kupic ten model della(troche bardziej rozbudowany)- w zasadzie waham sie jeszcze pomiedzy dellem inspiration 9300 a hp zd8000. kwota do 7tys.zł-choc prawdopodobnie bede kupowal w usa. takze byc moze te inne opcje dadza mi do myslenia.

#74 m2marek

m2marek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 27 December 2005 - 22:03 PM

może kup sobie komputer stcjonarny. Zyskasz wszystkie parametry dużo wyższe, a zapłacisz dużo mniej.
W notku liczy się waga, czas pracy na bateri, jakość ekranu, wydajność - i właśnie w takiej kolejności (w innej prawie zawsze wyjdzie stacjonarny).
Chcąc mieć wszystko ceny nie przeskoczymy, a jeśli sie to udaje to cieszą się pracownicy serwisu, że ich nie zwolnią - ostatnio wiele nawet poszerzono

#75 wojniew

wojniew

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 01:24 AM

Witam. notebook tak ,ale jeżeli ktoś chce wydać parę tysięcy i mieć komputer do grania (oczywiście nie tylko) to DELL Inspiron 9300, P750M, 80GHDD, GeFORCE GO 6800 256MB, to na razie wystarczy. Wiem jest model MPS z grafiką GO 7800 ale kosztuje swoje (ok. 10.000zł) myslę,że w tej chwili wystarczy model 9300. Inne firmy niestety nic ciekawego nie ofruję. A jeżeli ktoś nażeka na cenę czy ciężar to jest w błędzie. Bardzo rozsądna cena i waga też OK. Pozrdawiam.
Wojciech Niewiński

#76 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 13:05 PM

wlasnie odebralem swoja 110:)jak zrobie jakies testy to opisze:)ogolne wrazenia to: super:)dobra matryca, dobre katy, jedynie patrzac od dolu obraz znaczaco zanika,grafa to tak jak u innych x700 z 128 wlasnego i chyba faktycznie zasysa sobie ddatkowe 128 albo blad w sterownikach i zle podaja bo rozmawialem z kolesiem od toshiby i powiedzial ze w pro 70 jest tylko wlasna pamiec bez wspoldzielonej, poki co jedyne co musze zrobic to format systemu bo standardowo jest tylko jedna partycja:/jak juz bedzie wszystko oki to zarzuce marki i wam przekaze:)

#77 miron_z

miron_z

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 13:45 PM

wlasnie odebralem swoja 110:)jak zrobie jakies testy to opisze:)ogolne wrazenia to: super:)dobra matryca, dobre katy, jedynie patrzac od dolu obraz znaczaco zanika,grafa to tak jak u innych x700 z 128 wlasnego i chyba faktycznie zasysa sobie ddatkowe 128 albo blad w sterownikach i zle podaja bo rozmawialem z kolesiem od toshiby i powiedzial ze w pro 70 jest tylko wlasna pamiec bez wspoldzielonej, poki co jedyne co musze zrobic to format systemu bo standardowo jest tylko jedna partycja:/jak juz bedzie wszystko oki to zarzuce marki i wam przekaze:)

<{POST_SNAPBACK}>

Właśnie przymierzam się do zakupu 110. Czy możesz sprawdzić lub czy wiesz czy WIFI działa w niej prawidłowo ?

#78 pawełek007

pawełek007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 13:56 PM

Przyłączam się do prośby o sprawdzenie wifi bo tez mam ochotę na tego lapka ^_^

#79 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 14:15 PM

poki co nie mam mozliwosci sprawdzenia tego:/jak tylko bede mogl to sprawdze bo sam jestem ciekaw:)moj egzemlplarz wyszedl z fabryki jakies 3 tyg temu wiec mam nadzieje ze problemy zostaly juz wyelminowane:)jak bedzie zobaczymy jak bedzie zle (odpukac;)) to zobaczymy,albo trzeba bedzie sprawdzac kolejne sterowniki albo serwis:/

#80 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 28 December 2005 - 16:47 PM

wiec poki co 3dmark 2001se
15 881 na swiezym systemie
(okolo 10 000 na baterii)

jesli bedzie tu jakies inny uzytkownik 110 to niech sie wypowie czy ma express media playera, bo ja jakos u siebie nie moge znalezc a powinien niby byc:/

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników