Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

ktora toshiba wybrac ?

• Please log in to reply
81 replies to this topic

#41 lukasz417

lukasz417

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 18 November 2005 - 15:06 PM

nie sprawdzilem jak jest z czasem pracy na bateriach. M70-niby 2.5h - niby malo ale nie wiem jak M60- gdzies znalemze ok 3.2h. Roznica nawet spora na korzysc M60.

<{POST_SNAPBACK}>

Z innych zrodel wyczytalem zeczas pracy na bateriach M70-110 wynosi 4,32 godz
8| :rolleyes: :kufel:

pozdrawiam

#42 Gośćkarat8_*

Gośćkarat8_*
  • Goście

Napisany 18 November 2005 - 16:11 PM

Z innych zrodel wyczytalem zeczas pracy na bateriach M70-110 wynosi 4,32 godz

to zalezy jaka M70 tu w ulotce masz rozpisane jaki model ma jaka baterie: http://ce.computers....01005PL_low.pdf

Co do poprzedniego Twojego posta, odnosnie wyboru miedzy 113 a 161 to dokladnie widze to tak jak piszesz, ciezki wybor ale taka rada jesli nie zalezy Ci tak bardzo na mobilnosci i potrzebujesz 17 cali to M60 bedzie lepszym rozwiazaniem, ich dodatkowym atutem jest tak jak napisales Bluetooth, na pewno nie wygladaja tandetnie ;)

Caly czas bylem nastawiony na M60-tke ale wlasnie wczoraj zobaczylem ze weszly (chyba niedawno) dobre cenowo M70tki.

Tak, masz racje M70 to zupelna nowosc, a ceny sa naprawde atrakcyjne jak na Toshibe, wydaje mi sie to zwiazane z "ekspansja" tej firmy na stary kontynent - pierwsze przedstawicielstwo w Europie dopiero co zostalo otwarte w Warszawie, zapowiadaja ze beda sie starac uzyskac miano lidera w sprzedazy, zobaczymy.

Pozdrawiam

#43 lukasz417

lukasz417

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 18 November 2005 - 17:45 PM

Tak, masz racje M70 to zupelna nowosc, a ceny sa naprawde atrakcyjne jak na Toshibe, wydaje mi sie to zwiazane z "ekspansja" tej firmy na stary kontynent - pierwsze przedstawicielstwo w Europie dopiero co zostalo otwarte w Warszawie, zapowiadaja ze beda sie starac uzyskac miano lidera w sprzedazy, zobaczymy.

Pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

Witam
Zdecydowalem sie na M70-110 :kufel:

Myslisz ze jest sens kupic teraz czy czekac jeszcze na jakies promocje??

ps.
Orientujesz sie czy mozna do M70-110 dokupic z czasem wbudowany bluetooth? Jest to mozliwe?

pozdrawiam

#44 Gośćkarat8_*

Gośćkarat8_*
  • Goście

Napisany 18 November 2005 - 18:18 PM

Orientujesz sie czy mozna do M70-110 dokupic z czasem wbudowany bluetooth? Jest to mozliwe?

Z wbudowanym bedzie raczej problem, jesli jest to tak wazne dla Ciebie bedziesz sie musial ratowac jakims adpaterem, sa tanie na magistrali USB juz za ok 60 zl zasieg ok 10 m, na karcie PCMCIA - wysuwana antenka zasieg nawet 100 metrow.

#45 Przeemmoo

Przeemmoo

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 18 November 2005 - 18:26 PM

Karat8, jeszcze mała prośba do Ciebie z mojej strony:) Widziałeś może Tecre A4-131 lub A4-203? Co mógłbyś o nich powiedzieć w odniesieniu do Sat Pro M70-110?

Pozdrawiam

#46 Gośćkarat8_*

Gośćkarat8_*
  • Goście

Napisany 18 November 2005 - 18:47 PM

Tecra to taki troche jakby to powiedziec troche wiekszy eksklusive, komputery bardziej biznesowe, toshiba nazywa to flota korporacyjna, modele ktore podales sa zblione do siebie jak rowniez do M70, ale raczej nastawione dla odbiorcow biznesowych, tzn np nie znajdziesz tam super karty graficznej w 131 jest X300, w 203 - X600SE, ale za to stawiaja np na lacznosc czyli blutooth, lacze podczerwieni, sa slicznie wykonane i dobrze sie prezentuja szczegolnie M-ki.

Pozdrawiam.

#47 Przeemmoo

Przeemmoo

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 18 November 2005 - 19:32 PM

Jeśli można - przyjżyjmy się Tecrze A4-131. W porównaniu do M70-110 Tecra ma dodatkowo Irde i jest cięższa. Procesor ten sam, nie wiem natomiast czy w Tecrze są DDR2 i dysk na SATA? Duża będzie różnica wydajności grafiki pomiędzy M70-110 a A4-131? Który ukłąd ma swoją własną pamięć? Do M70 z tego co mi wiadomo nie pasuje ta stacja dockująca http://toshiba.abite.../towar/idt=9137 - wiecie jak jest w przypadku Tecry A4? Zależy mi żeby się dało podpiąć notebooka do stacji, która ma D-Sub. Ewentualnie myślałbym o takim czymś: http://sklep.abad.pl...w_prod&id=16017. Ciekaw jestem w jaki sposób obraz, dźwięk, dane lecą na jednym USB (repliaktor na USB)?? W opisie tej stacji jest mowa o obsłudze max 1024 x 768.. więc chyba i tak "lipa" by była z tą stacją?

#48 Gośćkarat8_*

Gośćkarat8_*
  • Goście

Napisany 18 November 2005 - 22:01 PM

M70 jest najnowsza seria stad te DDR2 i dysk SATA, natomiast Tecra o ktora pytasz model 131 jest juz wycofany ale nawet te z obecnej serii 200 sa na DDR i dysku ATA.

Niewiem dlaczego wybrales 131 a nie 203 ktory tez wymieniles sa one bardzo zblizone cenowo a jesli chodzi o karte graficzna o ktora pytasz to 203-ka ma X600 wiec na pewno wydajniejsza niz X300 w 131. Poza ta wlasnie karta komputery te nie roznia sie chyba niczym. A co do porownania jej do M70, bo o to pytasz moge podac Ci wynik X600 na przykladzie M40-236 (bardzo zblizona do Tecry 203: Centrino 1,73GHz 512MB 60GB X600SE 64MB) - wynik 3DMark03 - 3200 pkt, wynik M70 znajdziesz w tym watku, roznica musi byc, X700 ma 8 potokow, X600 - 4,

Ktory ma wlasna pamiec ? wbrew pozorom to nie takie latwe pytanie, bo jak sam zauwazyles polityka inforacyjna lezy, wszedzie jest mnostwo sprzecznych informacji, ale ogolnie w notebookach ktore obecnie wychodza (najnowszych, Sony w swoich VAIO, Asus w nowych seriach, Toshiba) jest tendencja do stosowania kart z HyperMemory o szczegolach poczytasz na stronie ATI, w skrocie dziala to tak ze karta ma pewna ilosc wlasnej pamieci a czesc pobiera z pamieci komp, do tej pory stosowane raczej w kart low endowych rewelacji nie bylo ale teraz zastosowano HM w mocniejszej konstrukcji X700 i karta taka zaskakujaco b.dobrze sobie radzi co widac po testach (ponad 15 tys pkt w 3dMark01 wiec jak dobre-!pod tym wzgledem! Acery na X7setkach). Nie zapominajmy ze jest to notebook wiec do tematu kart graficznych trzeba podchodzic troche inaczej, stosuje sie tu np cos takie zabiegi jak PowerPlay czyli uzaleznienie wydajnosci karty graficznej od poziomu naladowania baterii, trzeba to troche rozgraniczyc ale nie znaczy ze w laptopach nie znajdziesz bardzo wydajnych kart (za odpowiednia cene oczywiscie).

Co do replikatorow portow to juz musialbys pytac kogos z Toshiby, z tego co mi wiadomo poszczegolne serie maja dedykowane replikatory i tak jak napisales Tecra ma PA3314E-1PRP jest bardziej zaawansowany/rozbudowany od PX1173E-1PRP przeznaczonego dla M70-tek. Jesli chodzi o D-Sub to Toshiba nie ma chyba w ofercie replikatora z 15-sto pinowcem, ale to juz tak jak mowie probuj sie dowiedziec, a to moze byc trudne ;) jak napisal wojniew dystrybutorzy nie obsluguja klientow koncowych, a sprzedawcy/przedstawiciele jak sam sie przekonalem nieraz (Ty zapewne tez) maja mocno okrojona wiedze ;)

Mam nadzieje ze choc troche Ci pomoglem, pozdrawiam.

#49 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 19 November 2005 - 22:53 PM

witam,
czy wlasciciel m70- 110 moglby sie wypowiedziec ile trzyma bateria?i jak sie grafa sprawia przy grach:)i jak pracuje wentylek(czy czesto sie wlacza czy nie:)) czy sie grzeje obudowa bardzo:)i ogolnie szersze wrazenia:)

#50 lukasz417

lukasz417

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 20 November 2005 - 13:22 PM

Przylaczam sie do pytania

Recenzja mile widziana

pozdrawiam

#51 lukasik

lukasik

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 20 November 2005 - 14:41 PM

Ja też bym się z chęcią dowiedział jak ten lapek się sprawuje. Zamierzam sobie go kupić
Jak ktos go ma to niech napiszę coś ciekaweg. Szczegolnie ile bateryjka wytrzymuje.

#52 Gośćskaven2612_*

Gośćskaven2612_*
  • Goście

Napisany 20 November 2005 - 22:32 PM

Witam,
Odpowiadam wszystkim zainteresowanym:
Czas pracy na bateriach to okolo 2,5 godziny. Nie mierzylem go z zegarkiem w reku, tylko podaje mniej wiecej z tego co zaobserwowalem, ja glownie pracuje na zasilaczu. Niestety nie da sie ukryc ze laptopy posiadajace niezintegrowana karte pracuje krocej na baterii.
W grach grafika sprawuje sie bardzo przyjemnie. Dungeon Siege II w maksymalnej rozdzielczosci i maksymalnych detalach wciaz chodzi plynnie, podobnie NFS Underground. Zadnych innych nowszych tytulow nie testowalem gdyz zwyczajnie nie posiadam.
Co do grzania sie komputerka w trakcie pracy to jest ono znikome. Obudowa jest ciepla w niektorych miejscach ale nie jest goraca. Notebook pracuje bardzo cicho, nawet w trakcie grania jest prawie nieslyszalny, dopiero jak sie zacznie przysluchiwac, przylozy ucho do otworu wentylacyjnego slychac ze woatrak pracuje. Wczesniej pracowalem na Dell Inspirion 5150 i tam sprawa miala sie zupelnie inaczej, obudowa nagrzewala sie do tego stopnia ze prawie nei dalo sie jej dotknac i komputer swiszczal jak odrzutowiec :)
Na koniec dodam jeszcze ze matryca w M70 jak i w innych Toshibach jest bardzo dobrej jakosci, obraz jest rysowany bardzo wyraznie, doskonaly kontrast i katy widzenia.
Mysle ze w tej cenie ciezko bedzie znalezc inny markowy sprzet o tych parametrach.
Polecam zakup tego komputera.

#53 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 20 November 2005 - 23:23 PM

wielkie dzieki skaven:)tego nam bylo trzeba:)
wedlug mnie chyba ciut slabsza baterie laduja do tego modelu bo np acerki takze bez zintegrowanej grafy wytrzymuja spokojnie ponad 3h,
ale mimo wszystko fajny sprzecik:)poczekam az pojawi sie w polsce M50 i zobaczymy co zaoferuje:)(i za jaka cene;))

#54 Arkadiuszzzz

Arkadiuszzzz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 62 Postów:

Napisany 20 November 2005 - 23:29 PM

OOOO Boze - czemu ja wczesniej nie zauwazylem tego postu:( - Powiedzcie mi prosze czy to ze zakupilem( a wlasciwie znajomy zakupil mi za granica) laptopa Toshibe M45-S359 http://www.compusa.c...3386&pfp=BROWSE ,lub dokladniesze dane: http://cdgenp01.csd....te_M45-S359.pdf -czy to straszna porazka? - naczytalem sie wlasnie ze ten co zakupilem to ma chyba karte grafiki do kitu- czy to prawda?- jak odnosi sie ta karta do X700? Czy mozecie mi doradzic co i jak nalezaloby polepszyc w tym sprzecie?- czy mozna wymienic karte?- czy mozna zainstalowac w tym laptopie karte TV z pilotem? Co wogole sadzicie o tym laptopie?- moze lepiej go odsprzedac i kupic np. M70- 132 , albo Qosmio f20-111? - powiedzcie czy ten co znajomy zakupil mi i bede go mial za 2-3 tyg jest wogole cos warty?:(( - pelna zalamka po tym co sie tu naczytalem:(( - powiedzcie ze nie jest tak zle.........

#55 Gośćskaven2612_*

Gośćskaven2612_*
  • Goście

Napisany 21 November 2005 - 07:36 AM

Arkadiuszzzz komputer ktory kupiles jest bardzo dobry do pracy, ale w najnowsze gierki to sobie niestety nie pograsz. Karta zintegrowana doskonale nadaje sie do pracy w normalnych aplikacjach, cad'ach itp, ale w grach ma slaba wydajnosc. Jesli chciales kupic kompa na ktorym bedziesz gral to niestety dokonales nienajlepszego wyboru.

Pozdrawiam.

#56 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 21 November 2005 - 13:25 PM

skaven a jesli mozesz to powiedz czy jest jakies dobre oprogramowanie do zarzadzania energia w tym m70?
oraz czy mozna wylaczyc np hyper memory by jakby nie bylo ram lapka jest cenny(a szkoda dokladac 500zl na dodatkowa kosc:/) a mysle ze 128 dla grafy w zupelnosci starczy(poki co oczywiscie;))

#57 Arkadiuszzzz

Arkadiuszzzz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 62 Postów:

Napisany 21 November 2005 - 21:06 PM

Arkadiuszzzz komputer ktory kupiles jest bardzo dobry do pracy, ale w najnowsze gierki to sobie niestety nie pograsz. Karta zintegrowana doskonale nadaje sie do pracy w normalnych aplikacjach, cad'ach itp, ale w grach ma slaba wydajnosc. Jesli chciales kupic kompa na ktorym bedziesz gral to niestety dokonales nienajlepszego wyboru.

Pozdrawiam.

<{POST_SNAPBACK}>

A czy jest mozliwosc wymiany takiej karty? - i czy majac taka karte 128 zintegrowana oznacza ze wogole juz nie pogram sobie w nic?:( Jeszczjedno pytanie - czy jest mozliwosc instalacji w tym laptopie M45-s359 karty TV ? I co oznacza ma slaba wydajnosc?- do jakiej karty niezintegrowanej mozna ja porownac? no doradzcie co zrobic- bo jeszcze ten laptop nie doszedl do mnie a juz czuje ze bede go nienawidzil:( . A ze dokupic jeszcze ramu czy jak zwieksze z 1024 do 2048 to co polepszy? - W jaki sposob mozna poprawic jakosc tego laptopa zeby byl naprawde fajny i wydajny.....

#58 piechu83

piechu83

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 21 November 2005 - 22:03 PM

arkadiuszzz spokojnie:)nie martw sie na zapas, poczekaj az odbierzesz kompa i go sprawdzisz, byc moze jego konfiguracja bedzie dla Ciebie wystarczajaca i nic nie bedziesz musial zmieniac:)a jak nie to wtedy mysl co by mozna bylo dalej z nim zrobic (zawsze bedziesz mogl go sprzedac,niestety prawdopodobnie z niewielka strata ale zawsze)

skaven a jesli mozesz to powiedz czy jest jakies dobre oprogramowanie do zarzadzania energia w tym m70?
oraz czy mozna wylaczyc np hyper memory by jakby nie bylo ram lapka jest cenny(a szkoda dokladac 500zl na dodatkowa kosc:/) a mysle ze 128 dla grafy w zupelnosci starczy(poki co oczywiscie;))
a :)i jeszcze:)jest moze irda w tym lapku?

#59 Arkadiuszzzz

Arkadiuszzzz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 62 Postów:

Napisany 21 November 2005 - 23:21 PM

arkadiuszzz spokojnie:)nie martw sie na zapas, poczekaj az odbierzesz kompa i go sprawdzisz, byc moze jego konfiguracja bedzie dla Ciebie wystarczajaca i nic nie bedziesz musial zmieniac:)a jak nie to wtedy mysl co by mozna bylo dalej z nim zrobic (zawsze bedziesz mogl go sprzedac,niestety prawdopodobnie z niewielka strata ale zawsze)

<{POST_SNAPBACK}>

Łatwo mowic nie martw sie- z tym ze chcialem miec troszke lepszy sprzecik a okazuje sie ze bede mial tandete - czy ktos moze chociaz powiedziec przykladowo maxymalnie jakie gry pojda na nim , a z jakimi bedzie juz problem? - zebym mial jakiekolwiek rozeznanie.

#60 Gośćskaven2612_*

Gośćskaven2612_*
  • Goście

Napisany 24 November 2005 - 20:22 PM

Sorki ze dlugo nie odpisywalem, ale mialem bardzo duzo pracyi nie mialem czasu nawet tu zajrzec.
Piechu83 jesli chodzi o zarzadzanie energia to jest dolaczone oprogramowanie Toshiba Power Saver. Umozliwia on tworzenie i konfigurowanie profili w ktorych mozemy ustawiac:
Jaskrawosc ekranu (1-8)
Metody sterowania procesorem (Auto - Stała)
Szybkosc pracy procesora (1-6)
Sposob chlodzenia (Maksymalna wydajnosc - Optymalizacja akumulatora)
Oprocz tego mozna ustawic po jakim czasie komputer ma wylaczyc zasilanie moniora, wylaczyc dyski twarde, przejscw stan gotowosci, przejsc w stan hibernacji. Nie powiem Ci na ile wydajne jest to oprogramowanie bo na razie rzadko korzystam z baterii.
Co do wylaczenia HyperMemory to nie znalazlem takiej opcji, ale przyznam sie ze nie szukalem zbyt mocno :) Nie jest to dla mnie oczywiste ze zdejmuje on ten RAM z pamieci kompa gdyz jak biore wlasciwosci komputera to pokazuje normalnie ze mam 512Mb a nie jak w przypadku kart zintegrowanych gdzie pokazuje ilosc RAM zmniejszona o pamiec ktora zarezerwowala sobie karta. Przy wlasciwosciach karty graficznej pokazuje ze posiada ona 256 Mb i nigdzie nie jest nic napisane o Hyper Memory, albo ja zle cos czytam. Menedzer zadan pokazuje ze w tej chwili dostepne jest 220 Mb pamieci fizycznej i nic nie wskazuje na to zeby karta zajmowala trwale jakis obszar pamiec.
Komputer dziala ogolnie bardzo dobrze i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do tego co mnie w nim denerwuje to nie ma raczej takich rzeczy. Malutki minus dalbym klawiaturze, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Wczesniej korzystalem z DELLa i tam klawisze byly troche nizsze i plycej sie wciskaly, tutaj musze przyzwyczaic sie do nowej klawiatury i czasem zdarza mi sie ze spacja nie wskakuje. Poza tym wszystko super. Polecam zakup tego sprzetu.
Pozdrawiam.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników