Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy. Microsoft odsłuchuje nagrania Xbox od 2014 roku. Niektórzy ludzie od lat podejrzewają nieuczciwą grę, ale wię


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 29 sierpnia 2019 - 15:48

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy. Microsoft odsłuchuje nagrania Xbox od 2014 roku.
Niektórzy ludzie od lat podejrzewają nieuczciwą grę, ale większość właścicieli nie zdawała sobie sprawy z tej praktykiFirma Microsoft słuchała nagrań dźwiękowych zarejestrowanych na konsolach Xbox One w salonach ludzi od 2014 roku . Firma zaprzestała praktyki i usunie Cortanę z Xboxa.

Mikrofon w Twoim domu
Podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, Xbox One oferuje funkcje głosowe. Komendy takie jak „Xbox” lub „Hej Cortana” uruchamiają system głosowy, ale byli kontrahenci pracujący dla Microsoft ujawniają, że rozmowy w salonach były czasami nagrywane bez słowa inicjującego przez pomyłkę.

Wykonawcy mówią, że pracowali nad danymi audio Xbox od 2014 roku, zanim Cortana została wdrożona. Wtedy Xbox One polegał na systemie Kinect. Kontrahenci zostali poinstruowani, aby zachować w tajemnicy charakter swojej pracy dla Microsoft.

- „Polecenia Xbox pojawiły się najpierw jako odbiegające od normy, a następnie stały się mniej więcej połową tego, co zrobiliśmy, zanim staliśmy się większością tego, co zrobiliśmy”, powiedział jeden ze źródeł .

W oświadczeniu Microsoft mówi, że zaprzestał praktyki „kilka miesięcy temu”. Będzie jednak nadal sprawdzać nagrania głosowe, które „naruszają warunki korzystania z usługi”.

- „Kilka miesięcy temu przestaliśmy sprawdzać wszelkie treści głosowe pobierane za pośrednictwem konsoli Xbox w celu ulepszenia produktu, ponieważ nie uważaliśmy tego za konieczne i nie planujemy wznawiać tych recenzji” - powiedział rzecznik Microsoft. „Czasami sprawdzamy niski poziom nagrań głosowych wysyłanych od jednego użytkownika Xbox do drugiego, gdy pojawiają się doniesienia, że ​​nagranie narusza nasze warunki świadczenia usług i musimy to zbadać. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności Xbox i jest to wyraźnie określone w naszym Warunki usługi Xbox ”.

Do widzenia Cortana
To najnowsze odkrycia, które wyszły na jaw. Poprzednie raporty szczegółowo opisywały, jak Amazon, Apple, Facebook i Google słuchały prywatnych rozmów w domu lub poza nim za pośrednictwem systemów głosowych, takich jak Alexa, Siri i Assistant. Podobnie jak Microsoft, Apple, Google i Facebook zawiesiły korzystanie z usług ludzkich kontrahentów po pęcznieniu relacji z mediami i obawach klientów. Amazon zaoferuje system rezygnacji.

Niektórzy ludzie od lat podejrzewają nieuczciwą grę, ale większość właścicieli nie zdawała sobie sprawy z tej praktyki. Zaangażowane firmy nalegały, aby prywatność była najwyższym priorytetem, ale firmy nie ujawniły, że ich pracownicy przeglądają nagrania głosowe z salonów.

Na początku tej dekady producenci telewizorów tacy jak Samsung zaczęli wyposażać telewizory Smart w kamery i mikrofony. Później ujawniono, że systemy te były dalekie od bezpieczeństwa i że CIA opracowało nawet narzędzie podsłuchujące . Twórcy telewizji później usunęli kamery i mikrofony, ale nowa fala asystentów głosowych skłoniła niektórych producentów, takich jak Sony, do ponownego zainstalowania mikrofonów w ramach telewizorów. Inne telewizory mają wbudowane mikrofony w pilocie zdalnego sterowania.

Microsoft wysłuchał również niektórych połączeń Skype, a także Cortany na innych urządzeniach. Firma planuje usunąć integrację Cortany z konsoli Xbox wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania.

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników