Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Teraz ucieszą się czekający na OLED TV Samsunga. Samsung nie będzie już produkował paneli LCD w swoim kraju.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 August 2019 - 12:16 PM

Teraz ucieszą się czekający na OLED TV Samsunga. Samsung nie będzie już produkował paneli LCD w swoim kraju.

006__MG_1145.jpgSamsung przechodzi z produkcji telewizorów LCD na telewizory OLED

Według raportu The Elec Samsung Display zakończył działalność na jednej ze swoich linii produkcyjnych telewizorów LCD w ramach „Projektu C”, który obejmuje stopniowe przejście do masowej produkcji telewizorów OLED. Oczekuje się, że zamknie całą produkcję telewizorów LCD w Korei Południowej.

Projekt C: Produkcja telewizji OLED
Po miesiącach plotek Samsung dał swojemu tak zwanemu „Projektowi C” zielone światło. W październiku 2018 r. Dyrektor generalny Samsung Display potwierdził, że opracowano technologię QD-OLED. Projekt C to plan inwestycyjny mający na celu masową produkcję telewizorów OLED.

Samsung Display wstrzymał produkcję na jednej z dwóch linii produkcyjnych telewizorów LCD 8G w Korei Południowej. Linia działa od 2007 roku, kiedy Sony i Samsung stworzyły S-LCD do wspólnej produkcji paneli LCD. Istnieją dwie linie (8-1 i 8-2), każda podzielona na fazę 1 i 2. Linia 8-1 faza 1 to ta, która została zamknięta. Samsung ma także zamknąć pozostałe linie 8G.
- „W kolejnym kroku Samsung Display ma wyłączyć pozostałe linie Gen-8, wraz z liniami 7-2 pozostałymi po zmianie większości z nich, aby wyprodukować małe i średnie panele OLED” Koreańska gazeta The Elec.

Uważa się, że Samsung zamyka linie, aby rozpocząć instalację sprzętu produkcyjnego do dużych telewizorów OLED. Źródła poinformowały Elec, że zamówienia na zakupy są spodziewane już na październik 2019 r.

011__MG_2113.jpgSamsung OLED TV
Koreańska produkcja telewizorów LCD dobiega końca.
Jeśli producent panelu wyświetlacza zamknie pozostałe linie w Korei Południowej, nie będzie już produkował paneli LCD w swoim kraju. Zamiast tego może pozyskiwać panele do telewizorów LCD „QLED” i konwencjonalnych telewizorów LCD z własnych linii produkcyjnych w Chinach, a także z nowej fabryki CSOT (TCL) LCD 11G, która rozpoczęła masową produkcję na początku tego roku. 10% paneli z nowej fabryki jest zarezerwowanych dla Samsunga.

W dniu, w którym Samsung wstrzymał linię 8-1, akta prawne ujawniły, że producent sprzętu ICD podpisał umowę z Canon Tokki. Obserwatorzy branży uważają, że ma to związek z planami Samsunga.
Mówi się od lat, że Samsung zmieni telewizory LCD na telewizory OLED. Firma próbowała wejść do segmentu telewizorów OLED w 2012 i 2013 roku, ale ostatecznie musiała zrezygnować z planu z powodu wyzwań produkcyjnych związanych z RGB OLED, pozostawiając LG Display jako jedynego gracza z technologią WOLED. Następnie Samsung był zmuszony tchnąć nowe życie w telewizory LCD. Stworzył telewizory LCD „QLED” z filmem z kropkami kwantowymi.

Raporty twierdzą, że Samsung odnotował wzrost sprzedaży telewizorów LCD „QLED” w ciągu ostatniego roku, ale jest to głównie zasłona dymna. Firma rozszerza pracę o mniejsze i tańsze telewizory 43 i 49-calowe w serii średniej klasy Q6, zasadniczo klasyfikując sprzedaż. Według danych IHS Markit Samsung nadal ma dobrą produkcję segmentu 70-calowego i większego. Jednak popularność telewizorów OLED popycha telewizory premium LCD w górę - podobnie jak w przypadku telewizorów plazmowych.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników