Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

TCL przedstawia telewizory LCD miniLED 4K z serii 8 oraz ulepszone telewizory z serii 6 i 5


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 August 2019 - 12:14 PM

TCL przedstawia telewizory LCD miniLED 4K z serii 8 oraz ulepszone telewizory z serii 6 i 5

017__MG_2452.jpg
TCL USA zaprezentowało 8 telewizorów LCD 4K z zaawansowanym podświetleniem miniLED. Firma wprowadza również zmodernizowane telewizory LCD 6 serii z kropkami kwantowymi.

Telewizory LCD TCL miniLED
TCL wprowadzi podświetlenie miniLED nie tylko do telewizorów 8K, ale także telewizorów 4K. Modele 8K są opóźnione, ale TCL wypuszcza modele 4K pod koniec tego roku jako seria 8 w USA i X10 w Europie.

Dzięki nowym telewizorom z serii 8 TCL ma nadzieję na wejście na wyższy poziom i rzucić wyzwanie bardziej znanym producentom telewizyjnym z Japonii i Korei. Do tego zadania wprowadza 8 serii telewizorów LCD 4K z podświetleniem miniLED składającym się z ponad 25.000 pojedynczych miniLED (rozmiar 75 "). Jednak rzeczywiste strefy ściemniania będą znacznie mniej liczne przy około 1000 stref (75"). Firma nie określiła możliwości maksymalnej jasności.

Telewizory LCD miniLED 4K serii TCL 8
- „Przejmując pozycję lidera dzięki pierwszej na rynku technologii Quantum Contrast, seria 8 ma niesamowitą zdolność do tworzenia doskonałych bieli lśniących obok głębokiej czerni, a teraz ustanawia nowy punkt odniesienia dla telewizorów LCD, aby bezpośrednio przyjąć wysoki kontrast OLED Telewizory zapewniają doskonałą ogólną jakość oglądania. Kontrast kwantowy zapewnia znaczną poprawę wydajności obrazu w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami wyposażonymi w standardową technologię LED, w tym znaczny skok całkowitej jasności telewizora, znaczny wzrost stref kontroli kontrastu (lokalne strefy przyciemnienia), gładsza i ulepszona równomierna dystrybucja światła na ekranie, ulepszone jednolite odwzorowanie kolorów na ekranie, szersze kąty widzenia i cieńsza konstrukcja ”, powiedziała firma.

Ważne jest, aby nie mylić miniLED z microLED. MiniLED są na tyle małe, że można je stosować do bardziej zaawansowanego podświetlenia w telewizorach LCD, podczas gdy microLED są wystarczająco małe, aby służyć jako pojedyncze piksele, pełniąc funkcję całkowicie nowej technologii wyświetlania dla telewizorów. Przykłady microLED to Samsung The Wall i Sony CLEDIS.

Telewizory LCD miniLED 4K serii TCL 8
Ponadto nowe telewizory z serii 8 będą miały na ekranie LCD folię z kropkami kwantowymi, aby rozszerzyć przestrzeń kolorów do deklarowanego 100% DCI-P3. Ponadto telewizory są zbudowane na platformie Roku i obsługują HDR10, HLG i Dolby Vision. Są zasilane przez procesor wideo iPQ Engine TCL, a także będą obsługiwać dźwięk Dolby Atmos. Firma nie jest jeszcze gotowa na przejście na HDMI 2.1.

TCL odświeża także telewizory z serii 6 i 5. 6 telewizorów LCD 4K będzie nadal oferowało lokalne przyciemnianie LED ze 100 strefami w modelu 55-calowym i większą liczbą stref w większym modelu 65-calowym. Są teraz również wyposażone w kropkę kwantową, która zapewnia szersze pokrycie gamy kolorów. Ceny zaczynają się od 600 USD. Seria 5 ma odświeżoną konstrukcję i będzie dostępna w rozmiarach 43, 50, 55 i 65 cali od 300 USD.

Telewizory LCD 4K serii TCL 8 będą dostępne w USA tej jesieni w 65 cali (65Q825) za 1999 USD i 75 cali (75Q825) za 2999 USD. Europejska wersja X10 zostanie oficjalnie wprowadzona na IFA 2019 w przyszłym miesiącu.

Seria TCL 8 - dane techniczne
Szeroki kolor dzięki technologii Quantum Dot
Technologia Strefy Kontroli Kwantowej maksymalizuje kontrast
Dolby Vision HDR
Procesor iPQ z technologią Smart HDR, inteligentnym zwiększaniem rozdzielczości 4K i inteligentnym kontrastem
Pełnoekranowy szklany wyświetlacz FullView
Dźwięk kina Dolby Atmos
Łatwa kontrola głosu dzięki kompatybilności z Alexa i Google Assistant
Tryb automatyczny zapewniający wrażenia podczas gry
Dźwięk kina Dolby Atmos
Ulepszony pilot ze sterowaniem głosowym
Szybkie sieci bezprzewodowe 802.11ac i Ethernet
4x HDMI 2.0 (1 ARC)


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników