Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sony czy Samsung TV - wybór marki dla Ciebie


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 July 2019 - 13:00 PM

Sony czy Samsung TV - wybór marki dla Ciebie

6h8kjNRZUHrpjcDrLKXkj6-650-80.jpg

Samsung i Sony, obaj masowi producenci telewizorów z międzynarodową bazą instalacyjną, na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się zbyt różni. Ale jeśli masz ochotę wybrać kolejny telewizor, będziesz musiał poświęcić sporo czasu aby dokonać porównania.

Zestawy marek głównego nurtu mogą się znacznie różnić w zakresie obsługi formatów, technologii paneli, technik przetwarzania, a także rodzajów obudów i podpór stojących, które można spotkać.
Podczas gdy telewizory Sony i Samsung mają dużo wspólnego ni.
Wszystkie są pudełkami do oglądania ruchomych obrazów - w końcu obydwaj producenci telewizorów starają się wyróżnić na zatłoczonym rynku.
Jeśli nadal rozważa telewizory LG, Panasonic , czy Philipsa to trzba czytać dużo różnych informacji.

Samsung
Samsung jest południowokoreańskim producentem i zdecydowanie największym producentem telewizorów na świecie, przed LG i TCL.
Sony nie jest jednak daleko w tyle - a japoński producent jest nadal siłą, z którą trzeba się liczyć.

Sony i Samsung zaspokajają wielkości i budżety wszystkich rozmiarów i produkują wszystko, od 32-calowych małych telewizorów po masywne 85-calowe ekrany , z rocznym cyklem produktów odświeżającym większość tych zestawów każdego roku. Większość z nich to telewizory 4K , choć można znaleźć dziwny tani wyświetlacz HD.
Obie firmy sprzedają telewizory na całym świecie - w przeciwieństwie do Panasonic czy Philipsa, którzy nie mają licencji w Ameryce Północnej.
Obie marki wytwarzają wiele produktów konsumenckich poza telewizorami. Nie miałbyś PlayStation 4 bez Sony, a nadchodzący PS5 ma być dużym zaskoczeniem dla użytkowników. Zapewniamy również, że Sony robi telewizory zdolne do pokazania wszystkiego, co może pokazać jego konsola nowej generacji.
Obaj producenci telewizorów mają flagowy telewizor z rozdzielczością 8K .
Sony i Samsung walczą także o terytorium na wysoce konkurencyjnym rynku smartfonów: oba produkują telefony z systemem Android , choć nie będziemy porównywać ich telefonów w tym konkretnym przewodniku.
VVAyWyZTY7V6iVihqkoHFn-650-80.jpg
Dla każdej marki w telewizorach istnieje inna platforma smart TV, z których każda ma swój niepowtarzalny smak.

Samsung współpracuje z Tizen OS dla telewizorów średniej i wysokiej klasy. Tizen jest szybki w nawigacji i ogólnie czytelny - dzięki stale odświeżającemu się „nowemu” polu umożliwiającemu śledzenie najczęściej używanych aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, dość kompetentne doświadczenie, choć uniwersalna funkcja wyszukiwania nie jest tak skuteczna jak platforma webOS firmy LG.

Sony korzysta z systemu Android TV, który oferuje więcej treści i aplikacji niż jego konkurent. Trochę
Tu wybór zależy od twoich preferencji - choć Android TV jest znany jako nieco bardziej skomplikowany i podatny na problemy niż inne platformy Smart TV.

Ale co z asystentami głosowymi? Zaawansowane telewizory Sony będą wyposażone w integrację z Google Assistant - co ma sens, ponieważ Android TV to platforma opracowana przez Google.

Sony dodało jednak do swoich telewizorów 2019 aplikację Amazon Alexa Music, Cameras i TV Control oraz do niektórych modele średniej klasy z poprzednich lat. Pozwoli Ci to kontrolować również starsze modele za pomocą podstawowych funkcji Alexa i używać poleceń głosowych Alexa do funkcji obsługi telewizora.

Asystent głosowy Bixby firmy Samsung można znaleźć w zestawach średnich i wyższych, choć wiadomo, że pozostaje on w tyle za Alexą lub Google Assistant pod względem inteligencji lub rozpoznawania głosu. Jednak jest to więcej niż wystarczające dla minimalnych potrzeb

co wybrać Dolby Vision czy HDR 10+
Jeśli kupujesz telewizor nawet średniej klasy, prawdopodobnie będzie on oferował wsparcie dla ( HDR ), ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że HDR występuje w kilku różnych formach .

W każdym telewizorze z nazwą HDR jest obsługiwany podstawowy format HDR10 - który ma szerszą gamę kolorów i lepszy kontrast w porównaniu ze zwykłym telewizorem SDR. Większość treści telewizyjnych jest obecnie w SDR, ale każdego roku w HDR powstaje więcej filmów, programów i programów.
Ale poza tym są dwa formaty HDR, które dodają „dynamiczne metadane”, aby poprawić obrazy telewizyjne, zmieniając ustawienia obrazu telewizora w zależności od oglądanej sceny i rodzajów obrazów na ekranie.

Pierwszym był Dolby Vision , który jest wspierany zarówno przez Sony, jak i LG, i można go znaleźć między innymi w telewizorach Vizeo, TCL, Philips. Potem jest HDR10 + , który jest wspierany przez Samsunga i Panasonic - choć ten ostatni ma teraz do zaoferowania oba formaty w swoich średnich i wysokich telewizorach.

Dolby Vision to naprawdę bardziej zaawansowany format, z 12-bitową gamą kolorów zamiast 10-bitowego HDR10 +, a także jest bardziej popularny.
Trzeba przyznać, że preferowany format HDR jest naprawdę problemem wyboru.
Ci którzy wydają dużo, powinni dokładnie zastanowić się nad wyborem.

Dzisiejszy rynek telewizorów premium jest podzielony na dwie technologie panelowe: OLED i QLED (zasadniczo ten drugi to ekran LED-LCD z kropkami kwantowymi).
Samsung od kilku lat nazywa swoje ekrany QLED. Znane one są z jasnych ekranów 1000–2000 nitów, umożliwiających uzyskanie żywych scen HDR i wysokiej jakości obrazów telewizyjnych.

Są one jaśniejsze niż wyświetlacze OLED używane przez Sony do swoich wysokiej klasy zestawów, które mają trudności z uzyskaniem około 800 nitów - choć nie jest to całkiem sprawiedliwe porównanie.

Podczas gdy ekrany OLED mają tendencję do ściemniania, osiągają bardziej naturalny kontrast kolorów, biorąc pod uwagę folię organiczną stosowaną w produkcji. Wyświetlacze OLED są również samoemisyjne, co oznacza, że ​​każdy piksel emituje własne światło, co pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę światła i ciemności na ekranie. Czarny naprawdę wygląda jak czarny, a jasność cierpi.

Często mówi się o „wypaleniach” na ekranach OLED, ale większość z nich jest niepotwierdzona i prawdopodobnie będziesz musiał bardzo ciężko pracować z zestawem, aby stało się to problemem.

OLED jest odpowiedni dla wysokiej jakości formatów wideo w ciemnych środowiskach oglądania, podczas gdy zestawy Samsunga pozostają w opozycji do kontrastu ( stosunkowo), ale nadrobić to jasnym i efektownym wyświetlaczem. Należy jednak pamiętać, że oba są wysoce imponującymi technologiami paneli premium, a większość ludzi będzie zadowolona z obu.

Nie jesteś pewien?

Zestawy QLED Samsunga znacznie poprawią jasność, jeśli jesteś bardziej widzem w ciągu dnia niż kibicem w ciemności. Jaśniejsze wyświetlacze mogą być tym, czego szukasz.
Sony OLED zaoferuje ostry obraz o niewiarygodnym kontraście, bardziej odpowiedni do sesji filmowych w nocy.

Warto zauważyć, że QLED Samsunga z 2019 r. jest wyposażony w nową technologię Ultra Angle, co znacznie poprawia kąty boczne. Sony z drugiej strony jest zwykle dość kompetentny w skalowaniu ze źródeł o niskiej rozdzielczości oraz w obsłudze ruchu w szybko poruszających się ujęciach.

Obecnie zestawy Samsunga będą generalnie tańsze w stosunku do tego, co oferują - stąd Samsungowi udało się wyprzedzić Sony, mimo że nie tak dawno temu był nowatorem na rynku telewizyjnym. OLED Sony będzie kosztować więcej niż porównywalny QLED. Ale mówi się , że w najbliższych latach może to ulec zmianie .

Sony stara się bawić z obudowami telewizorów i projektować podstawki w większym zakresie niż większość.
Musisz pamiętać o pochylonych ekranach, jak w przypadku AF9 OLED.

Która marka telewizyjna jest lepsza? Zależy to od tego, czego chcesz od nowego telewizora i czy cena będzie miała na ciebie większy wpływ niż jakiekolwiek inne formaty lub porównanie kontrastów,
Jeśli dalej masz wątpliwości pytaj o konkretne modle - pomożemy.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników