Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

LG w odpowiedzi na działania Samsunga na polu Oled TV - inwestuje dodatkowe 2,5 miliarda dolarów do linii P10 dla telewizorów OLED nowej generacji.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 27 July 2019 - 12:57 PM

LG w odpowiedzi na działania Samsunga na polu Oled TV - inwestuje dodatkowe 2,5 miliarda dolarów do linii P10 dla telewizorów OLED nowej generacji.

lgces2019handson-1.jpg
Firma LG Display zapowiedziała dodatkowe 2,5 mld USD inwestycji - największej jak dotąd - w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych OLED w nadchodzącej linii OLED następnej generacji 10,5G.

Super wielkości ekranów OLED.
Wraz z opublikowaniem raportu o wynikach za drugi kwartał 2019 r., LG Display ogłosił dużą dodatkową inwestycję w linię OLED 10,5G, która umożliwi "technologię wyświetlania nowej generacji, taką jak wielkie ekrany, rolowane ekrany i transparentne ekrany".

- „Firma LG Display ogłosiła dziś dodatkową inwestycję w wysokości 3 bln KRW w linię OLED Gen 10,5 w fabryce P10 w Paju w Korei. Firma planuje umocnić swoją pozycję lidera w branży OLED dzięki konkurencyjnej wydajności OLED i nadal tworzyć nową wartość dzięki technologia wyświetlania następnej generacji.

Dzięki dodatkowej inwestycji moce produkcyjne linii OLED 10,5 generacji w fabryce P10 w Paju w Korei wzrosną z 30 000 matryc miesięcznie w pierwszej połowie 2022 r. do 45 000 matryc miesięcznie w pierwszej połowie 2023 r. Linia P10 będzie produkować głównie panele OLED o wielkości 65 cali i większej.

- „Firma będzie produkować głównie panele OLED o przekątnej 65 cali i większe z nowej linii produkcyjnej Gen 10.5.. Wraz z nową linią OLED 10,5G łączna kwota inwestycji zamknie się kwotą ok. 6,5 mld USD.
m-lgwallpapertv.jpg
Ogłoszenie pojawia się w momencie, gdy podobno Samsung wchodzi na rynek telewizorów OLED . Wcześniej w tym miesiącu koreańska gazeta The Elec poinformowała, że ​​Samsung „jest bliski uruchomienia tak zwanego„ projektu C ”, który polega na inwestowaniu w duże panele OLED do telewizorów”. Oczekuje się, że firma podejmie decyzję „najpóźniej do sierpnia”.

Nieszczęścia ekonomiczne
LG Display, który dostarcza panele dla LG, Sony, Panasonic, Philips, Toshiba, Hitachi i innych producentów, odnotował spadek przychodów o 5% rok do roku w drugim kwartale 2019 r., A straty operacyjne wzrosły. Firma przypisuje to spadkowi cen paneli telewizorów LCD, a także „obawom i niepewności makroekonomicznej, takiej jak wojna handlowa między USA a Chinami”.

Panele telewizyjne stanowią obecnie 41% przychodów, co stanowi wzrost o 5 punktów procentowych „dzięki zwiększeniu części sprzedaży paneli telewizyjnych OLED”, podała firma. Dzięki dużej nowej inwestycji LG Display „zwiększy wysiłki na rzecz telewizorów OLED”.

W ostatnich latach konsumenci zwracają uwagę na jeszcze większe telewizory czyli o przekątnej 65 cali i więcej. A wraz z przejściem na 8K oczekuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać. W segmencie 65+ cali konkurencyjność OLED jest słaba, ponieważ panele 77 i 88 cali są zbyt drogie. Firma ma nadzieję rozwiązać ten problem, gdy fabryka P10 zacznie działać.

- „LG Display spodziewa się umocnić swoją konkurencyjność na rynku telewizorów o dużych rozmiarach po ukończeniu zakładu produkcyjnego Gen 10.5 OLED”, podała firma.

Nowa fabryka P10 będzie trzecią fabryką LG Display .
Druga fabryka, która właśnie powstała w Chinach rozpocznie pełną działalność w sierpniu 2019 roku.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników