Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

A jednak. Sensacyjna wiadomość. Samsung nie wytrzymał ciśnienia i będzie produkować Oled TV ?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 879 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 17 lipiec 2019 - 16:07

A jednak. Sensacyjna wiadomość. Samsung nie wytrzymał ciśnienia i będzie produkować Oled TV ?

002__MG_5671.jpg
Samsung przenosi produkcję OLED na duże panele ?

Samsung może przygotowywać się do zainicjowania tak zwanego „projektu C” - planu, który przewidywałby inwestycję w duże panele OLED do telewizorów. Czy może to oznaczać zmianę strategii telewizyjnej Samsunga?
Według anonimowego źródła, które rozmawiało z platformą informacyjną w Korei Południowej, The Elec, stwierdza: „Samsung Display może otworzyć swój dział ds. Inwestycji już w tym miesiącu, aby podjąć decyzję”.

Źródło dodaje: „Decyzja powinna zostać podjęta najpóźniej do sierpnia” w odniesieniu do początkowych faz inwestycji.
Efektem tego byłaby zamiana fabryki kampusu Samsunga L8 Asan 1 w prowincji Chungcheong w Korei Południowej z obecnej produkcji LCD na produkcję OLED o większych rozmiarach. Konwersja mogłaby rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku i wiązałaby się z dodaniem sprzętu do depozycji z japońskiej firmy Canon Tokki na początku 2020 r. Data zapisana to luty 2020 r. Została potwierdzona przez źródło bliskie specjalistycznej japońskiej firmie, która ma niemal monopol na sprzęt do osadzania wymagany do produkcji paneli OLED.

024__MG_5665.jpg„Sprzęt fazy 2 prawdopodobnie wejdzie w lutym 2021 r.”
Nie jest jasne, czy trwające problemy eksportowe między tymi dwoma krajami wpłyną na skalę czasową tego planu, jeśli to nastąpi.
Kolejne źródło wskazało, że produkcja masowa wydaje się być zaplanowana na czerwiec 2020 r., A jeśli cała pojemność LCD zostanie zamieniona na OLED, miesięczna wydajność panelu miesięcznie wyniesie 120 000.

Niedawno poinformowano również, że Samsung zwrócił się do jednego z głównych dostawców LG. YAS, dla urządzeń do produkcji paneli i pomocy technicznej około dwa miesiące temu. Wszystko to wskazuje na to, że firma mocno przygotowuje się do projektu.
Czy to potencjalne przejście na produkcję OLED może świadczyć o planach Samsunga w zakresie rozwoju hybrydowej technologii OLED Quantum Dot (QD), która jest w trakcie prac ?

Panele QD-OLED są produkowane z architekturą Top Emission z konwersją kolorów QD, która pozwala na większą czystość kolorów, jednak jednym z zgłaszanych problemów była niska wydajność konwersji kolorów. Samsung Display stosuje teraz druk atramentowy, aby rozwiązać problem.

021__MG_5660.jpg
Oled Samsung

LG korzysta z architektury Bottom Emission, która nie wdraża QD, a profesjonalista z branży OLED skomentował: „Samsung ma przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o duże OLED, zwłaszcza w porównaniu z LG, ale większe panele OLED są łatwiejsze w produkcji."

Inne problemy dotyczą problemów z przesunięciem koloru, gdy kąty widzenia oddalają się od środka. Zazwyczaj pojawia się to w mniejszych panelach OLED przeznaczonych na smartfony i tablety, a więc efekt jest łagodzony przez niewielkie odległości oglądania.

020__MG_5659.jpg
Oled Samsung

Jednak odległości oglądania telewizji są większe, a większa część publiczności będzie oglądać poza centrum, więc problem jest zaostrzony. Rozwiązaniem Samsung Display było zmieszanie rozpraszaczy z QD w celu zwiększenia stabilności kolorów.

Tak więc, jeśli raporty o zbliżających się inwestycjach są prawdziwe, gigant elektroniki z Korei Południowej musi czuć, że rozwiązał te problemy wystarczająco, aby przejść do kolejnych etapów produkcji.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników