Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Co to jest dwuwarstwowy Telewizor LCD ? Ma być konkurencją dla Oledów ?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 16 July 2019 - 15:42 PM

Co to jest dwuwarstwowy Telewizor LCD ? Ma być konkurencją dla Oledów ?

hisenseu9e-1.jpg
To jest telewizor który ma podwójny wyświetlacz LCD.

Hisense po latach badań wprowadza na rynek swój pierwszy dwuwarstwowy telewizor LCD w Chinach.
Po pokazaniu dwuwarstwowego telewizora LCD na targach CES na początku tego roku, Hisense China wprowadził na rynek 65-calowy model U9E oparty na technologii, zgodnie z raportem Gizmochiny.

Dwuwarstwowy wyświetlacz LCD zapewniający lepszy kontrast
Firmy badają tę koncepcję od lat, a w 2017 roku Panasonic stał się pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek panel. Podobnie jak inne nowe technologie, ta ma kilka nazw: komórka BD, dwuwarstwowa, podwójna komórka, podwójny stos, podwójny wyświetlacz LCD itp. Działa poprzez układanie dwóch paneli LCD; jeden do modulowania światła i jeden do sterowania kolorem. Celem jest drastyczne zwiększenie kontrastu.

W pierwszych latach dwuwarstwowy wyświetlacz LCD był zarezerwowany dla profesjonalnych monitorów, ale na targach CES 2019 w styczniu Hisense wystawił prototyp pod nazwą „ULED XD”. Uważa się, że opiera się na panelu z chińskiego BOE.

- „Dwukomórkowy panel ULED XD układa moduł 1080p wyświetlający obraz w skali szarości pomiędzy pełnym macierzowym podświetleniem LED a modułem 4K wyświetlającym pełnokolorowy obraz, tworząc znaczące ulepszenia w lokalnym przyciemnianiu, kolorach i zakresie dynamicznym”.
 

hisenseduallcd-2.jpg

Hisense U9E

Hisense wprowadza do sprzedaży swój pierwszy dwuwarstwowy telewizor LCD na razie w Chinach. W momencie premiery U9E jest dostępny w rozmiarze 65 cali za 18,000 Yuanów, czyli ok. 2600 dolarów amerykańskich - to dość kosztowne w przypadku telewizora wyprodukowanego lokalnie.

Telewizor pokazany na CES i wyglądał obiecująco.
Ma głębszą czerń, wyższy kontrast i bardziej nasycone kolory niż konwencjonalne telewizory LCD. Miał również matową powłokę o niskim współczynniku odbicia. Jednak nadal wykazywało pewne kwitnienie.

Hisense Dual LCD
Aby konkurować z technologią OLED i umożliwić HDR na panelach LCD, producenci telewizorów wykorzystują bardziej zaawansowane podświetlenie strefowe LED, nowe podejścia do szerokich kątów widzenia, kropek kwantowych i wkrótce podświetlenia miniLED. Kilka z tych technologii można połączyć w celu podniesienia jakości obrazu.

Hisense wprowadzi na rynek chiński i 55-calowy model w przyszłym roku i prawdopodobnie w najbliższych latach wprowadzi te telewizory do innych krajów.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników