Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Oledy TV i i matryce Oled mogą być wstrzymane w produkcji - to już nie zabawa ! Na linii Korea Japonia wrze i coraz bardziej . To bezprecedensowy kryz


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 13 July 2019 - 15:08 PM

Oledy TV i i matryce Oled mogą być wstrzymane w produkcji - to już nie zabawa !
Na linii Korea Japonia wrze i coraz bardziej . To bezprecedensowy kryzys twierdzi prezydent Korei Moon Jae-in.


restrictions-japonaises-sur-les-materiau
Japońskie ograniczenia dotyczące materiałów do produkcji Oled nie cichną, a wręcz przeciwnie.

***
Ale w sporze dyplomatycznym toczącym się obecnie na linii Korea Południowa i Japonia jest coraz gorzej.
Co raz bardziej prawdziwa jest sytuacja, że produkcja matryc Oled zarówno do telewizorów jak i do smartfonów zostanie wstrzymana z uwagi na brak podstawowych komponentów dostarczanych przez firmy z Japonii.
Rząd koreański oficjalnie złożył wniosek do kraju Kwitnącej Wiśni.

Przedwczoraj Hong-Nam-Ki, minister gospodarki i finansów, podczas spotkania w sprawie międzynarodowej polityki handlowej, które odbyło się w Seulu, wezwał rząd japoński do zniesienia ograniczeń w wywozie podstawowych materiałów do produkcji paneli Oled. Chodzi o panele olejowane, ale także elementy półprzewodnikowe. Hong-Nam-Ki powiedział, że środki te naruszają zasady Światowej Organizacji Handlu WTO.

*** A Japonia gotowa jest jeszcze do zaostrzenia sankcji
Przypominamy, że Japonia jest monopolistą na rynku tych komponentów. Materiał Polyimid (tak Fluoropolimer) jest niezbędny do produkcji paneli Oled, małych matryc (smartfony, tablety, komputery ...) i dużych przekątnych (telewizory).
Korea Południowa wystraszona i podnosi głos w stosunku do sąsiada, Japonii, biorąc społeczność międzynarodową na świadka.

Odpowiedź Japonii wczoraj, za pośrednictwem japońskiego ministra przemysłu, była szybka i jasna. Nie tylko wykluczył możliwość zniesienia obecnych sankcji, ale nawet powiedział, że Japonia zastrzega sobie prawo do podjęcia dalszych środków odwetowych wobec Korei Południowej.

***Głos Moon Jae‑in, prezydenta Korei Południowej
Dziś przyszła kolej na prezydenta Korei, Moon Jae-ina. Koreańska agencja informacyjna Yonhap, cytuje wypowiedź podczas spotkania z przedstawicielami największych firm w kraju.
Nie jest zbyt optymistycznie nastawiony do obecnej sytuacji. Powiedział: „Nie możemy wykluczyć, że sytuacja będzie się utrzymywać, pomimo naszych wysiłków dyplomatycznych w celu rozwiązania problemu. Jest to bardzo niefortunna sytuacja, ale nie mamy wyboru, musimy przygotować się na wszystkie założenia.

To bezprecedensowy kryzys.
Mam nadzieję, że rząd japoński zareaguje i nie będzie już angażować się w ślepy zaułek. Dodał, że rząd koreański zamierza wprowadzić wszystko (ulgi podatkowe, fundusz wsparcia ...), aby pomóc przedsiębiorstwom objętym sankcjami japońskimi.
***
Czy to oznacza ugodę czy wręcz przeciwnie do jeszcze większych sankcji, dowiemy się tego bardzo szybko.
Czarny scenariusz mówi, że jeśli nic się nie zmieni na dziś - to na koniec roku zabraknie Oledów i smartfonów z matrycą Oled i że mocno podrożeją.
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników