Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nowe standardy jakości obrazu ustanawia Philips w telewizorach OLED wystawiając serię Philips 804 i 854.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 879 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 13 lipiec 2019 - 15:06

Nowe standardy jakości obrazu ustanawia Philips w telewizorach OLED wystawiając serię Philips 804 i 854.

Philips-OLED_804-920x566.jpg
Dane techniczne:
Ultra Slim 4K telewizor OLED UHD
Szczytowa moc świetlna 1000 nitów
Nowy, bardziej wydajny procesor P5 trzeciej generacji
Poprawiona doskonała rzeczywistość naturalna
Dolby Vision i Dolby Atmos
Kompatybilność z HDR10 + i HLG
3-stronna funkcja Ambilight
50 watów - system dźwiękowy Philips 2.1
Android TV „Pie” z wbudowanym programem Google Assistant i „Współpracuje z Alexą”
Sunrise budzik
Podwójny tuner
Minimalistyczny europejski design premium
OLED804 - Chromowana rama i ultra-cienkie metalowe nóżki
OLED854 - Chromowana rama i obrotowa, chromowana stopka w kształcie litery T.

Ceny:
65OLED854 / 804 - 3,399 euro / 3,299 euro (zalecana cena detaliczna) w Polsce 10.999 zł
55OLED854 / 804 - 2,299 Euro / 2,199 Euro (zalecana cena detaliczna) w Polsce 10.999 zł
Przewiduje się, że będzie dostępny od sierpnia 2019 roku

Wraz z wprowadzeniem nowych modeli OLED804 i 854 Philips OLED, standardy najwyższej jakości obrazu ponownie się zmieniają. Jest to możliwe oprócz zastosowania obecnych paneli OLED, mocniejszej trzeciej generacji procesora P5. Dla najszerszej gamy aplikacji i łatwej obsługi dostępny jest nowoczesny Android TV Pie (9) ze zintegrowanym programem Google Assistant i Works-with-Alexa. Po raz pierwszy w modelach Philips OLED obsługiwane są Dolby Atmos i Dolby Vision. Do jednoczesnego oglądania i nagrywania programów telewizyjnych zintegrowany jest podwójny tuner. Specjalne wrażenia telewizyjne uzupełnia trójstronny Ambilight, który po raz pierwszy oferuje również łagodną funkcję alarmu z muzyką i symulowanym wschodem słońca.

PhilipsOLED804_BS_FrameCorner-768x512.jp
Zaawansowany procesor P5
Najważniejsze ulepszenia nowej generacji OLED dotyczą głównie obszaru obrazu. Odpowiedzialna za to jest następna generacja procesora P5, który jest już dostępny. Specjalna dwuprocesorowa architektura utrzymuje zoptymalizowaną kolejność oryginalnego przetwarzania P5, ale dodaje dodatkową moc obliczeniową do najbardziej wymagających elementów w łańcuchu przetwarzania. W rezultacie oznacza to 20-procentową poprawę jakości obrazu w stosunku do poprzednio wiodącego na rynku układu drugiej generacji P5.

Nowością jest również integracja Dolby Vision. Telewizory Philips obsługują wszystkie odpowiednie formaty HDR: HDR10, HDR10 +, Dolby Vision i HLG. Dotyczy to całej gamy ponad 90 procent telewizorów, począwszy od nowej serii 6000 do nowych modeli OLED.
Procesor P5 został zaprojektowany do analizy i kontroli pięciu kluczowych elementów, które określają jakość obrazu: optymalizacja źródła obrazu, ostrość, kolor, kontrast i ruch.

Trzecia generacja silnika P5 przynosi znaczące postępy w zakresie redukcji szumów, ostrości i kontrastu we wszystkich źródłach, a także dalsze udoskonalenia wyłącznej konwersji SDR na HDR przy użyciu Perfect Natural Reality. Ponadto nowy silnik P5 zapewni dodatkowe przetwarzanie obrazu dla nagrań HDR10 i HDR10 +, a także obsługę po raz pierwszy dynamicznej zawartości z Dolby Vision.

Pierwszorzędna redukcja szumów zawsze była kluczowym elementem obrazowania P5. W nowej wersji połączenie zaawansowanej detekcji ruchu z przestrzenną i czasową (dolnoprzepustową) redukcją szumów zapewnia najlepszy możliwy wynik bez powodowania irytujących rozmazań lub zaciemniania.
PhilipsOLEDsTogether-768x351.jpg
Aby zapewnić jeszcze czystsze obrazy o wyższej ostrości, nowy silnik P5 ma dodatkowe funkcje, takie jak ulepszenie usuwania konturu, obliczanie głębi bitowej i rzadkie filtrowanie. Ponadto poprzedni wzmacniacz szczegółów został wzbogacony o funkcję ochrony szczegółów i przywracania, aby uzyskać jeszcze bardziej naturalne wyniki z transformacji oryginalnych pikseli na lepsze, ostrzejsze piksele. Dodatkowy filtr Dejaggy ma wyższą skuteczność zarówno na płaskich, jak i stromych liniach ukośnych.
Wszystkie te środki zapewniają wyraźnie lepszy obraz o drobniejszych liniach i najmniejszych szczegółach, aby uzyskać większą głębię ostrości.

Wyjątkowa funkcja Perfect Natural Reality również została rozwinięta. Teraz ma detekcję odbicia, lepsze określenie przestrzeni i zachowanie koloru skóry. Wszystko to działa w połączeniu z odwrotną kompresją dynamiczną, co daje znacznie bardziej realistyczny obraz z większą ilością szczegółów i jeszcze lepszą głębią, dodatkowo wspierając konwersję treści SDR na obraz bardziej podobny do HDR.


PhilipsDVdemo-768x371.jpgPhilips OLED 804 (w środku) w demonstracji Dolby Vision przeciwko Sony i rywalom LG
Nowe i zmodernizowane komponenty silnika P5 poprawiają również jakość odtwarzania treści dzięki HDR10 / HDR10 + i Dolby Vision.
Trzecia generacja P5 eliminuje również problem utraty szczegółów w bardzo ciemnych obszarach obrazu i zapewnia, że ​​obcinanie kolorów nie występuje w bardzo jasnych, kolorowych scenach. Ponadto usuwane są niepożądane efekty szumów i odcienie skóry.

Aby zapewnić kompatybilność z Dolby Vision po raz pierwszy w 2019 r., Zespół Philips Image Quality TV, w ścisłej współpracy z Dolby, zoptymalizował kluczowe elementy P5 do odtwarzania treści Dolby Vision, aby zobaczyć widoczne korzyści redukcji szumów i artefaktów. Kierunek główny to poprawa ostrości i reprezentacji ruchu.

Oprócz znanych zalet, P5 Perfect Picture Engine w trzeciej generacji pokazuje jeszcze lepsze zdjęcia w SDR i HDR10 / HDR10 +. Ponadto dynamiczna zawartość Dolby Vision jest prezentowana z mniejszym szumem, mniejszymi artefaktami oraz ostrzejszym a także czystszym ruchem.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników