Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Nowa technologia Oled, zapewnia większe oszczędności energii lub zwiększenie szczytowego poziomu światła.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 865 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 10 lipiec 2019 - 17:47

Nowa technologia Oled, zapewnia większe oszczędności energii lub zwiększenie szczytowego poziomu światła.
hdtv.com_.pl-Philips55OLED803-15.jpg
Dobre wieści nadeszły z Wielkiej Brytanii, a dokładniej z Imperial College London, gdzie zespół naukowców ogłosił, iż ​​odkryli, jak zwiększyć szczytowy poziom światła diod organicznych (Oled) dla równej konsumpcji lub drastycznie zmniejszyć ich zużycie przy niezmienionej jasności.

Aby to osiągnąć, badacze zbadali całą ścieżkę światła na ekranie, od jego utworzenia do jego wyświetlenia. Doszli do wniosku, że największą stratą wydajności była powłoka ekranowa smartfonów, tabletów, komputerów lub telewizorów.

Wada powłoki
Powłoka ta, ze względu na czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym dla terminali mobilnych lub pochłanianie światła otoczenia, aby zapobiec oślepianiu, blokuje około połowy generowanego światła. Filtry te są obecnie niezbędne do produkcji ekranów, więc projektem zespołu w Imperial College London jest atakowanie składników chemicznych wewnątrz Oled, aby wytworzyć światło spolaryzowane. To mogłoby wtedy przejść przez filtry przeciwodblaskowe bez ponoszenia strat lub prawie.

Zatem przy stałej jasności zapotrzebowanie na energię zmniejszyłoby się o połowę, lub szczytowy poziom światła znacznie wzrósłby (i w mniejszym stopniu kontrastował) z niższym zużyciem niż obecnie.

Poprawienie technologii Oled?
Zespół naukowców wskazuje, że ich wynalazek można zastosować do wszystkich typów ekranów, od najmniejszych do największych. Może to w przyszłości znacznie poprawić wydajność ekranów Oled, jedną z głównych przeszkód jest ich niezdolność do zaoferowania niskiego szczytu poziomu światła podobnego do technologii LCD. Ważne żeby światło generowane przez te Oled ”genetycznie zmodyfikowany” w pełni spełniał wymagania producentów ekranów.
I ważne, że nie ma to negatywnego wpływu na żywotność diod.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników