Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Będą obniżki cen na Oledy, czy jednak nie ?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 July 2019 - 15:41 PM

Będą obniżki cen na Oledy, czy jednak nie ?

lgdisplaychina-1.jpg
Swoją pracę za miesiąc rozpocznie drugi zakład matryc OLED TV firmy LG Display.

Druga fabryka matryc i telewizorów OLED firmy LG Display - i pierwsza w Chinach - zostanie w pełni zainicjowana w przyszłym miesiącu, potwierdziła dziś Business Korea. Podwoi to światową wydajność produkcji telewizorów OLED.

Podwójna produkcja telewizorów OLED właśnie się spełnia.
W połowie 2017 r. Firma LG Display ogłosiła plan 4,2 mld USD mając już na uwadze budowę drugiej fabryki OLED matryc 8,5 G. Podczas gdy pierwszy zakład znajduje się w Korei Południowej, drugi będzie zlokalizowany w Guangzhou w Chinach.

Dzisiaj koreańskie media potwierdziły, że nowa fabryka wykonuje obecnie testy w ramach przygotowań do masowej produkcji w przyszłym miesiącu. LG Display jest na dziś jedyną firmą zdolną do masowej produkcji paneli telewizyjnych OLED i jako taka nowa fabryka podwoi światowe zdolności produkcyjne z 70 000 do 130 000 matryc miesięcznie - a później 160 000.

- „Kontynuujemy testowanie zakładu w Guangzhou, ponieważ planowane jest rozpoczęcie masowej produkcji w sierpniu. Ponieważ mamy doświadczenie w produkcji produktów ósmej generacji w fabrykach w Korei, nie będziemy mieć żadnych problemów z działaniem Guangzhou fabryki ”, powiedział przedstawiciel LG Display Business Korea. „Działalność zakładu w Guangzhou zwiększy produkcję substratów szklanych z 70 000 jednostek miesięcznie do 130 000 do 160 000 sztuk miesięcznie”.

Każde podłoże można przyciąć na mniejsze panele OLED o rozmiarach 55, 65, 77 lub 88 cali. LG Display oczekuje, że produkcja telewizorów OLED wzrośnie z 2,9 miliona w ubiegłym roku do 3,8 miliona w tym roku, 7 milionów w przyszłym roku i 10 milionów rocznie do 2021 roku.

W nowej linii produkcyjnej w Guangzhou firma LG Display po raz pierwszy zastosuje również techniki produkcji MMG (szkło wielomodowe). Pozwoli to firmie wyprodukować dodatkowe panele z jednego arkusza, co potencjalnie może doprowadzić do obniżenia kosztów produkcji o 10-20%.

Fabryka LG OLED w Chinach
Dzięki uruchomieniu drugiej fabryki telewizorów OLED, firma LG Display planuje szybkie przejście z LCD na OLED. W ubiegłym roku panele OLED stanowiły ponad 20% całkowitej sprzedaży firmy. Przewiduje się, że w tym roku przekroczy 30% i osiągnie wyższy poziom w przyszłym roku.

W ostatnich kwartałach firma LG Display poniosła straty operacyjne z powodu ostrej konkurencji ze strony chińskich producentów paneli na rynku LCD. Japonia grozi również wprowadzeniem ograniczeń w handlu materiałami wykorzystywanymi w produkcji OLED w ramach trwającego sporu handlowego między Koreą Południową a Japonią. Mogłoby to powstrzymać produkcję paneli OLED w fabrykach Samsunga i LG w Korei, ale nowa fabryka w Chinach będzie nadal działać bez zakłóceń, powiedział LG Display.
Produkcja ekranów Oled zostanie zatrzymana pod koniec lipca w Korei z powodu japońskich ograniczeń?

- „Ponieważ chińska fabryka zamawia części do matrytc, jest ona wolna od japońskich przepisów eksportowych” - powiedział przedstawiciel LG Display.

Począwszy od przyszłego miesiąca, LG Display będzie obsługiwać dwie fabryki OLED o matryc 8,5 G. Firma planuje również bardziej zaawansowaną fabrykę 10.5G w Paju w Korei Południowej. Ta fabryka umożliwi masową produkcję większych telewizorów OLED i obniży koszty produkcji.
Oled TV 48" już wkrótce. Technologia Oled w ten sposób zgarnie kolejny ogromny kawałek tortu udziału w rynku.

Czego więc mogą oczekiwać konsumenci? Firma wprowadza obecnie większy 88-calowy panel OLED 8K i wprowadzi mniejszy 48-calowy panel OLED 4K w 2020 r. Panele produkowane w Guangzhou będą zazwyczaj przeznaczone na chiński rynek telewizyjny, ale korzyści skali powinny obniżyć koszty produkcji w Korei też.
Czy tak się stanie ?


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników