Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Chiny prezentują telewizję 8K w sieciach 5G. Chiny zachwycają się kombinacją najnowszych technologii. Sygnał 8K przesłany na odległość ponad 1200 km (


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 July 2019 - 15:15 PM

Chiny prezentują telewizję 8K w sieciach 5G. Chiny zachwycają się kombinacją najnowszych technologii. Sygnał 8K przesłany na odległość ponad 1200 km (745 mil).

Chiny prezentują telewizję 8K w sieciach 5G
Na targach Mobile World Congress (MWC) Shangai, wiodącym wydarzeniu azjatyckim w dziedzinie technologii następnej generacji, delegaci byli świadkami pierwszej udanej transmisji 8K ultra wysokiej rozdzielczości w Chinach.
Chociaż nie jest to pierwszy na świecie przykład dwóch nowych technologii używanych razem - France Télévisions i Nokia twierdzą, że to szczególne osiągnięcie, kiedy przetestowali wideo na żywo 8K podczas turnieju tenisowego French Open na Roland Garros - widzowie MCW Shanghai byli pod wrażeniem jakości tej ostatniej transmisji.

Wspólne przedsięwzięcie China Media Group (CMG) z kilkoma partnerami, w tym China Mobile, Huawei Technologies Co i China Ultra-high-definition Industry Alliance, umożliwiło przesyłanie sygnałów 8K UHD z pekińskich biur CMG i otrzymanie ich na monitorze 8K na stoisku wystawowym CMG w hali MWC w Szanghaju - odległość ponad 1200 km (745 mil).

Transmisja w czasie rzeczywistym przebiegała z prędkością 320 Mb / s, co pozwalało na przesyłanie pełnego sygnału 8K i mieściło się w przewidywanej prędkości pobierania 5 Gb na kilka gigabitów na sekundę. Jiang Wenbo, dyrektor wykonawczy CMG, powiedział, że udany test udowodnił, że sieci 5G, z ich niskimi opóźnieniami, wysoką przepustowością i niezawodnością komunikacji, oferują doskonałe wsparcie technologiczne dla szerokiej aplikacji UHD TV.

Chiny wyraźnie wspierają 5G jako główne narzędzie zmian technologicznych i wydały licencje 5G swojemu państwowemu China Broadcasting Network Corp, a także trzem głównym krajowym operatorom telekomunikacyjnym - China Mobile, China Telecom i China Unicom.
Huawei ogłosił w maju, że planuje wypuścić na rynek telewizor 8K z napędem 5G jako pierwszy w historii telewizor, a dzięki licencjom 5G, 8K TV może być mile widziany z otwartymi ramionami w Chinach, zanim reszta świata w pełni dogonił 4K.
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników