Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Produkcja ekranów Oled zostanie zatrzymana pod koniec lipca w Korei z powodu japońskich ograniczeń?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 July 2019 - 15:13 PM

Produkcja ekranów Oled zostanie zatrzymana pod koniec lipca w Korei z powodu japońskich ograniczeń?

Pisaliśmy kilka dni temu, że japoński rząd postanowił nałożyć drastyczne ograniczenia na dostawy do firm koreańskich, LG i Samsung na czele, na niektóre materiały niezbędne do produkcji paneli Oled. W rezultacie produkcja może zostać wstrzymana, gdy zapasy zostaną wyczerpane, tj. Od końca lipca.
Produkcja matryc oledów może być poważnie zagrożona. Japonia wprowadza embargo na komponenty do produkcji oledów, których jest głównym dostawcą.

Sytuacja ta jest wynikiem niedawnego kryzysu dyplomatycznego między Koreą Południową a Japonią, w następstwie ukrytego napięcia, które sięga drugiej wojny światowej. Korea Południowa obwinia Nippon Steel o pracę przymusową swoich pracowników i domaga się teraz odszkodowania finansowego, rodzaju rekompensaty wojennej. Decyzja ta jest kwestionowana przez Japonię, która uważa, że ​​kwestia ta została rozstrzygnięta w kompleksowym porozumieniu zawartym między dwoma narodami w 1965 r. ...

Kraj wschodzącego słońca postanowił pod koniec czerwca w odwecie za decyzję Korei Południowej o ograniczeniu części swojego eksportu, w tym składnika poliimidowego, niezbędnego do produkcji paneli Oled, który kontroluje około 90% światowej produkcji. W rzeczywistości historia uderzenia tam, gdzie to boli, rząd japoński postanawia, że ​​eksport tego materiału jest teraz powiązany z zezwoleniem, którego czas realizacji może osiągnąć 90 dni lub trzy miesiące. Według najnowszego raportu koreańskiego, LG i Samsung, dwaj liderzy globalnego rynku Oled, w sektorze paneli telewizyjnych po raz pierwszy, w segmencie smartfonów i tabletów po raz drugi, są pierwszymi, których dotyczy produkcja, może po prostu zatrzymać się do końca lipca w głównych fabrykach Oled w kraju. Ponadto obie firmy należycie poinformowały rząd koreański o sytuacji (patrz oświadczenie agencji koreańskiej w Yonhap).

Czy zostanie przerwana produkcja pod koniec lipca?
Na szczęście dla LG firma wkrótce będzie mogła polegać na chińskiej chińskiej fabryce w Guangzhou, w ten sposób zwolnionej z japońskich dyskryminujących środków handlowych. Jednak rozpoczęcie produkcji planowane jest na trzeci kwartał 2019 r., Począwszy od lipca, a kilka tygodni, w najlepszym przypadku, będzie konieczne do osiągnięcia oczekiwanego tempa produkcji. Jednak dzięki fabryce i fabryce produkcyjnej w Korei Południowej dostępność paneli telewizyjnych Oled może stać się problematyczna w nadchodzących miesiącach. To samo dotyczy Samsunga dotyczącego produkcji małych wyświetlaczy Oled na smartfony, tablety lub komputery.

Okaże się, czy sytuacja między tymi dwoma krajami będzie się szybko rozwijać?
A w najgorszym scenariuszu wpłynie dostępność telewizorów i smartfonów do końca roku w sklepach.
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników