Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Inteligentny głośnik który może uratować życie, gdyż wykrywa zatrzymanie akcji serca.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21 June 2019 - 12:49 PM

Inteligentny głośnik który może uratować życie, gdyż wykrywa zatrzymanie akcji serca.

smart-speaker-detects-cardiac-arrest-040
Niezależnie od tego, czy wybieramy muzykę, którą chcemy słyszeć, sterujemy światłami i innymi podłączonymi akcesoriami w naszym inteligentnym domu, czy szukamy szybkiej informacji bez konieczności wpisywania czegokolwiek, inteligentne głośniki są naprawdę świetne. Ale czy mogą szybko przejść od oszczędzania czasu do ratowania życia? Innowacyjny projekt badawczy z University of Washington sugeruje, że odpowiedź może być głośna - tak.

Na UW zespół naukowców opracował sposób przekształcenia inteligentnych głośników w narzędzia umożliwiające monitorowanie ludzi pod kątem potencjalnego zatrzymania krążenia podczas snu. Według najnowszych badań sypialnia pacjenta jest jednym z najczęstszych miejsc do pozaszpitalnego zatrzymania krążenia. Narzędzie UW może przeprowadzać to wykrywanie bez potrzeby dodatkowego sprzętu i bez dotykania danego użytkownika. W jaki sposób? Korzystając z możliwości inteligentnych głośników.

Prace zostały przeprowadzone przez laboratorium Shyama Gollakoty, profesora nadzwyczajnego w Allen School of Computer Science and Engineering w UW. Zespół Gollakoty przeprowadził w przeszłości fascynującą pracę, taką jak opracowanie aplikacji na smartfony, która słyszy infekcje ucha: tym samym przyznając zwykłym smartfonom zdolności diagnostyczne, które normalnie wymagają specjalistycznych narzędzi.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników