Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Dolby Vision złamany... Dolby Vision jest obecnie oficjalnie podzielonym formatem, co powoduje duże komplikacje dla telewizorów.


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 870 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 13 kwiecień 2019 - 15:58

Dolby Vision złamany... Dolby Vision jest obecnie oficjalnie podzielonym formatem, co powoduje duże komplikacje dla telewizorów.

dolbyvisionbroken.jpg

Rozsądnie byłoby oczekiwać, że dwa urządzenia Dolby Vision będą ze sobą współpracować, prawda? Niestety, nie możesz już tak zakładać. LG i Vizio potwierdziły dla Forbes, że modele 2016, a w niektórych przypadkach telewizory 2017, nie będą obsługiwać najnowszej wersji Dolby Vision” na Xbox One.

Najnowsza wersja Dolby Vision
Dolby zrobił wiele, aby rozwinąć HDR w kinie i w domu dzięki formatowi Dolby Vision HDR, a podstawowy format HDR10 bazuje na niektórych pracach Dolby. Firma przekonała nawet większość głównych marek telewizyjnych do współpracy.

Dolby Vision ma wiele do zaoferowania, ale niestety jest teraz oficjalnie podzielonym formatem. Nie możesz już być pewien, że dwa urządzenia Dolby Vision są kompatybilne.

W szczególności nie można zakładać, że Xbox One S lub X Dolby Vision (dodane z aktualizacją systemu v. 1810) jest kompatybilne z telewizorem obsługującym Dolby Vision. To dlatego, że Xbox One używa „najnowszej wersji Dolby Vision HDR”, aby użyć własnych słów firmy. Jest to nowa wersja o małym opóźnieniu, w której urządzenie źródłowe dba o współpracę - nie telewizor.

- „Telewizory OLED 2016 w LG były pierwszymi telewizorami, które wdrożyły Dolby Vision, oferując wysokiej jakości odtwarzanie treści wideo, w tym strumieniowanie treści Netflix w źródłach Dolby Vision i HDMI”, powiedział LG w komunikacie dla Forbes. „Z czasem ekspansja technologii HDR na nowe platformy, takie jak konsole do gier, spowodowała zmiany w sposobie obsługi Dolby Vision. Telewizory LG wyprodukowane w 2016 r. mają ograniczenia sprzętowe, które ograniczają skuteczność aktualizacji oprogramowania w zakresie kompatybilności Dolby Vision i stwarzają problemy na konsolach do gier. ”

Problem nie ogranicza się do telewizorów LG. W oświadczeniach złożonych Forbesowi Vizio powiedział, że tylko telewizory z Dolby Vision z 2018 i 2019 r. Zostaną zaktualizowane w celu wsparcia wdrożenia Xbox One . Niestety nie będzie aktualizacji w modelach 2016 i 2017.

Xbox One S / X obsługuje Dolby Vision tylko dla Netflix, więc teraz szkody są ograniczone, ponieważ wszystkie te telewizory mają wbudowaną aplikację Netflix. Jednak Microsoft może zdecydować o rozszerzeniu obsługi Dolby Vision na gry Xbox w przyszłości.

Dolby Vision - Nie pierwszy raz
Smutna prawda jest taka, że ​​nie jest to nawet pierwszy raz. Kiedy Dolby nawiązało współpracę z Sony w celu wprowadzenia Dolby Vision do niektórych telewizorów Sony 2017, firma stworzyła nowy profil Dolby Vision, który był niekompatybilny z wieloma urządzeniami odtwarzającymi, w tym odtwarzaczami Blu-ray UHD i Apple TV 4K.

Z czasem te urządzenia odtwarzające zostały zaktualizowane do obsługi nowego profilu Dolby Vision, dzięki czemu są kompatybilne z telewizorami Sony. Wtedy wszystko się udało.

Dlaczego więc telewizory z serii LG 2016 i telewizory Vizio 2016 i 2017 nie mogą zostać zaktualizowane do obsługi implementacji Xbox One? Podejrzewamy, że jest to związane z faktem, że telewizory Dolby Vision pierwszej generacji są ograniczone do 4K30 (30 klatek na sekundę). Konsola do gier, np. Xbox One w wersji 4K60. Oczywiście zawartość Netflix zmieściłaby się w tych ograniczeniach, ale Xbox One nie obsługuje przełączania częstotliwości klatek w całym systemie. A nawet gdyby tak się stało, przyniosłoby to tylko tymczasową ulgę, dopóki Microsoft nie zdecyduje się włączyć Dolby Vision do gier.

Format Dolby Vision ma swój udział w problemac całego bałaganu Sony TV, ale stałe problemy z niekompatybilnością to poważniejsza sprawa. Dolby prowadzi listę telewizorów obsługujących „najnowszą wersję Dolby Vision HDR na Xbox”. Na liście brakuje również telewizorów Hisense i Loewe. Dolby powinien wprowadzić identyfikator wersji - ale nie robi.

Najważniejsze jest to, że Dolby Vision nie jest już tylko Dolby Vision.
Mamy teraz Dolby Vision 0.5 beta i Dolby Vision 1.0.
Powodzenia.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników