Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

TCL rzuca wyzwanie koreańskim producentom wyświetlaczy. TCL opracowuje technologię wyświetlania „H-QLED” - hybrydowy QLED / OLED


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 886 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 02 April 2019 - 01:32 AM

TCL rzuca wyzwanie koreańskim producentom wyświetlaczy.
TCL opracowuje technologię wyświetlania „H-QLED” - hybrydowy QLED / OLED


 

tclhqled-1.jpg

Na konferencji OLED Korea w 2019 roku firma TCL ogłosiła, że ​​opracowuje hybrydową technologię wyświetlania QLED i OLED, określaną jako „H-QLED”.

Technologia wyświetlacza H-QLED
TCL wyjaśnia, że ​​„przełomem w najnowszej technologii” jest technologia wyświetlania hybrydowego, w której zastosowano niebieski emiter OLED w połączeniu z czerwonymi i zielonymi emiterami QLED, i który został wyprodukowany przy użyciu druku atramentowego.

Nowy typ samowyzwalacza może potencjalnie dostarczyć bardziej nasyconych i dokładnych kolorów niż obecne telewizory, zachowując prawdziwą czerń. TCL twierdzi, że dzięki zastosowaniu tej hybrydowej architektury subpikselowej RGB (czerwony, zielony, niebieski) wyświetlacz „H-QLED” będzie w stanie zapewnić pokrycie w kolorze 112% DCI-P3 / 80% Rec.2020, co jest wartością wyższą niż obecne wysokiej klasy telewizory, które zazwyczaj osiągają 90-100% DCI-P3.

Wyświetlacz TCL H-QLED
Aby było jasne, jest to bardzo odmienne od obecnych „telewizorów QLED” Samsunga opartych na technologii wyświetlacza LCD z filtrem kropki kwantowej między podświetleniem LED a panelem LCD. Samsung opracowuje również technologię wyświetlania, która łączy OLED z kropkami kwantowymi. Uważa się, że „QD-OLED” firmy Samsung wykorzystuje niebieskie światło OLED jako źródło światła z czerwonymi i zielonymi filtrami kwantowymi (QD) na górze. TCL i Samsung są członkami Sojuszu QLED.

Wcześniej w tym roku TCL zaprezentowało 31-calowy prototypowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K w oparciu o to hybrydowe podświetlenie. Firma nie określiła maksymalnej jasności, ale twierdzi, że jasność FW (pełna biel?) Wynosi 150 nitów.


 

tclhqled-2.jpg


Wyświetlacz TCL H-QLED
Zgodnie z raportem TCL nie ogłosił planów masowej produkcji ani nie ujawnił dalszych szczegółów dotyczących projektu.
Mimo to ekscytujące jest to, że TCL rzuca wyzwanie koreańskim producentom wyświetlaczy. Firma posiada własne zakłady produkcji paneli (CSoT) i obecnie buduje zaawansowany zakład produkcyjny 10,5G do masowej produkcji LCD i OLED. Firma bada również inne platformy wyświetlania, takie jak mini / microLED.


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników