Skocz do zawartości


Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Android TV wkrótce zostanie ponownie przeprojektowany !


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 locoloco1

locoloco1

    Rozmowny

  • Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 870 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 25 styczeń 2019 - 00:14

Android TV wkrótce zostanie ponownie przeprojektowany !
 

tclandroidoreo-1.jpg

Oddział Google Android Android ma nowego szefa. Pani Govil-Pai chce wstrząsnąć rzeczami, ponownie odświeżając interfejs użytkownika, skupić się bardziej na skrzynkach strumieniowych i ulepszaniu wyszukiwania i kontroli.

Android TV w 2019 roku
Poprzedni szef Android TV, Sascha Prueter, już zakończył dzieło, a Shalini Govil-Pai, była reżyserka YouTube, już jest w swoim żywiole. Chce "całkowicie przemyśleć wrażenia z Android TV".

Jednym ze sposobów jest ponowne rozważenie wszystkich aspektów interfejsu użytkownika. Google niedawno odświeżył interfejs użytkownika w 2017 r. wraz z wydaniem systemu Android Oreo 8, który dopiero teraz trafia do wielu telewizorów i urządzeń konsumenckich. Nowy projekt, który pojawił się w Oreo, skupia się na rzędach treści (jak widać na powyższym obrazku).

- "Chodzi o to, w jaki sposób pozyskujemy użytkownika do treści, której pragnie i do których jest on uprawniony, tak szybko, jak to możliwe. Taki jest cel - powiedziała Govil-Pai .
"Jeśli pomogą nam w tym system wierszy, będziemy kontynuować wiersze. Jeśli istnieją inne, bardziej innowacyjne sposoby, to zrobimy to. "

Google nie jest gotowy, by pochwalić się dokładnie tym, nad czym pracuje, ale Govil-Pai twierdzi, że będzie zawierał spersonalizowane rekomendacje, a także lepsze wyszukiwanie i odkrywanie treści. Jedną z nowych, potwierdzonych funkcji jest możliwość kontrolowania aplikacji za pomocą pilota zdalnego sterowania telewizora po zainicjowaniu strumienia wideo za pośrednictwem wbudowanej funkcji Chromecast. To działa z Netflix, ale zostanie rozszerzone na wszystkie aplikacje, powiedziała.


Govil-Pai przyznaje, że przesyłanie strumieniowe skrzynek, takich jak Nvidia Shield, nie cieszy się dużym zainteresowaniem, ale będzie to "przynajmniej jedna trzecia naszego działania w przyszłości". Co więcej, Google spróbuje zmniejszyć wymagania dotyczące pamięci dla Android TV, dzięki czemu działa lepiej na tanim sprzęcie. Może to obejmować referencyjny projekt sprzętu.

Niedawno Google twierdzi, że Android TV ma "dziesiątki milionów" użytkowników, ale dane rynkowe sugerują, że jest on w tyle za Roku czy FireTV. Firma przekonała czołowych producentów i nadawców telewizyjnych do korzystania z platformy, ale użytkownicy skarżą się na niższą wydajność i kiepski wybór aplikacji. Czy kolejny ulepszony interfejs użytkownika odwróci losy Google'a?


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników